Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósjelöltemet nem tudom elviselni, mit tegyek? fórum

Anyósjelöltemet nem tudom elviselni, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
163. Annie1130 (válaszként erre: 136. - Torde)
2012. okt. 23. 06:13

Ebben maximálisan igazad van, de a kapcsolatra kellene jobban fókuszálni és kevésbé az anyósra.


Több anyósjelöltem volt már, de csak egyre elékszem vissza, aki nem így viselkedett, amint a pici fia mellett megpillantott. A jelenlegi(vélehtően végleges) anyósom eleinte mindenben ellent mondott. Kedves volt, de még akkor is azt mondta a feketére, hogy fehér, amikor nyilvánvaló volt, hogy nem az, csak hogy mondjon valami okosat... Aztán rájöttem, hogy ez feltűnési viszketegség meg egy adag féltékenység is persze. 3 év után most már tudatosult benne, hogy komoly a dolog köztünk, egyébként a kapcsolatunkba soha nem szólt bele (mert volna!), de a piszkálódások azért mentek rendesen.Amint megtanultam kezelni, abbahagyta, mert értelmét veszítette a piszkálódása, hogy nem tudott kihozni a sodrából. Azóta jóban vagyunk, van, hogy kettesben megyünk bicikli túrára, meghívom vásárolni, felhívom, hogy hogy van, és ő is ugyanígy tesz. Egy kicsit nyitni kell, ha szeretjük a párunkat...és meg kell találni a szerethető ember oldalát az anyósnak, ami tudom, nem könnyű feladat.:)

162. f9811ae891 (válaszként erre: 1. - 9925394c3b)
2012. okt. 23. 05:11
Költözzetek el. Ilyen egyszerű. Anyós nem fog megváltozni. Jobbik esetben. Rosszabbik esetben még-elviselhetetlenebb lesz :-) Jó kilátások, mi?! Üdv. a Való világban! :D
161. bizsu67
2011. jún. 22. 14:39

Az én anyosom 20 év után volt csak képes elismerni hogy jó felesége vagyok a fiának, pedig mindent megtett hogy kihozzon a türésből. Én soha egy szóval sem mondtam vagy panaszkodtam a páromnak az anyós miatt így nem volt okuk sem nekik sem nekünk a vénasszony miatt veszekedni..

A kardos ,önérzetes sogornőm 10 évig sem birta a közös anyosunkat, családot 2 gyereket robbantott azért hogy szabaduljon.. Csunya ügy volt és a drága mama könyékig benne volt!

Azt javaslom szarj a rokon látogatásokra és még véletlenül se költözzetek össze...

160. spinneli (válaszként erre: 159. - Torde)
2009. júl. 7. 21:11
jobbakat neked.
159. torde (válaszként erre: 158. - Spinneli)
2009. júl. 7. 21:10

Talált!

Most beszéltönk egy jót!:(

Nagyon nem akarja látni az Anyuka direkt szemétségét!De nem érdekel, hagyjon békén, én nem választom el az Anyját, éljen vele!

Na megyek morris holnap korán kelek!

Jó éjt!

158. spinneli (válaszként erre: 157. - Torde)
2009. júl. 7. 20:55

Értem.

Tehát ha jól értelmezem, a párod elfogad mindent amit mások a családja, vagy te mondtok neki, feltéve ha ez nem ütközik, mert akkor nem tud dönteni?

157. torde (válaszként erre: 156. - Spinneli)
2009. júl. 7. 20:51

NEm cáfolja!

Hidd el befogadó tpius a párom, és befogadja jó dolgat is, de amikor két ellentétes dolog közt kéne véleményt alakotni, az nem megy.Érted?

Hogy kinek van igaza, de nem is kell, elég, ha nekem mondja meg, de Ő inkább úgy tesz, mintha semmi sem lenne.

156. spinneli (válaszként erre: 155. - Torde)
2009. júl. 7. 20:48

Nagyon súlyos dolgokat írsz.

Az első mondatodat, cáfolod a másodikkal.

Nem úgy néz ki, hogy neked ez megfelel.

Szólja ha tévedek...egy férfinek szerintem egészen más szerepet kell betöltenie egy kapcsolatban.

155. torde (válaszként erre: 154. - Spinneli)
2009. júl. 7. 20:40

Eddig baromi sokat alakult ám!

Csupa jó dolgok, sokkal komolytalanabb volt, és most egy picit már más a szemlélete felnőttesebb.De talán csak azért, mert mindenkihez alkalmazkodik, félek azért, mert nincs egyénisége!

154. spinneli (válaszként erre: 153. - Spinneli)
2009. júl. 7. 20:36
egy ennyire önállótlan pasitól hosszabbtávon mit lehet elvárni?
153. spinneli (válaszként erre: 152. - Torde)
2009. júl. 7. 20:36
Akkor az is kérdéses, hogy neked mi a szereped ebben a kapcsolatban?
152. torde (válaszként erre: 150. - Spinneli)
2009. júl. 7. 20:35

Nem megy, pedig próbáltam nem veszekedni vele, édesen mondani, de már tudja, hogy ez van.

A másik nagy baj vele, nincs önálló ötlete , elképzelése.Komolyan, semmiben sem.Ha a családja így él, Ő is így él, semmit nem fontol meg kétszer, mert otthon ezt látta, ami kell azt megveszi.Magyarul mindenben a példaképe a családja, ami nem is lenne baj, de ők nem jó példát mutatnak: sok a tiszteletlenség, és tudod az Ő életformájuk a bármit megtehetnek életforma, van a szüleinek pénze,nem dús gazdagok, de nem kell sokmindent átgondolniuk..és Ő ebben él.

151. Rexxi86 (válaszként erre: 148. - Torde)
2009. júl. 7. 20:32
Elhiszem én is, de akkor közös strandolás is nuku. :))
150. spinneli (válaszként erre: 147. - Torde)
2009. júl. 7. 20:30

Sajnos ha a párod nem érdekelt a megoldásban, tényleg nehéz.

Mi lenne ha kihagynád azt a részt, hogy nem kedveled, és csak azt hangsúlyoznád, hogy megoldásra törekszel, és azt is erősítenéd benne, hogy neki is jó lenne, ha ez megoldódna.

Erre nem nagyon mondhatja, hogy "de én azt szeretném ha mindig rosszba lennétek".

149. Rexxi86 (válaszként erre: 144. - Torde)
2009. júl. 7. 20:28
Mert érzi a feszültséget, gondolom. Mondtad már neki, hogy mit gondolsz, mi bánt?
148. torde (válaszként erre: 146. - Rexxi86)
2009. júl. 7. 20:28

Na így azért kicsit másképp hangzik, akkor viszont rendben!Én elhiszem neki.

Akkor ott nem mész nagy kivágásos ruhába!

Ha van önkritika a részéről, én mindent megbocsájtok:)

147. torde (válaszként erre: 145. - Spinneli)
2009. júl. 7. 20:27

Hidd el spinneli, én is így próbálom, de amikor csak elkezd indulatmentesen, mert hidd el én is így próbálom, már kiakad.

Próbáltam , képzeld el, hogy úgy kezdtem a párommal:Figyelj Drágám nem nagyon kedvelem az Anyukád, de nem akarom, hogy így legyen, kérlek segíts, mit tehetnék.

Erre válasz(sértődve):Akkor majd nem jössz hozzánk.

ugyanakkaor mindig mondja mikor jössz hozzánk?

Na most no segítség mellett, én sem vagyok mártír!

146. Rexxi86 (válaszként erre: 143. - Torde)
2009. júl. 7. 20:26
Anyáskodó, az biztos, a mozdulataiból is lehet látni. Amikor azt mondta, hogy féltékeny, el kezdte kicsit igazgatni a ruhámat, és utána megkért, hogy ne haragudjak rá, ő ilyen, sajnos.
145. spinneli (válaszként erre: 141. - Torde)
2009. júl. 7. 20:22

Mint mondta értem, hogy neked ez gond-viszont a párodtól láthatóan nem várhatsz megerősítésre, ezért érdemesebb a gyökereknél kezdeni a megoldást, lásd anyóst, és a pároddal nem indulatból, nem választás elé állítva hanem a legőszintébben elmondva, hogy mi és mikor esett rosszul, az anyukájától és tőle.


Ami rám vonatkozik, igen volt már olyan párom aki nem értett meg, jobban mondva nem foglalkozott azzal, hogy az éremnek két oldala van.

Viszont mikor nem indulattal visszanyelt feszkóval közöltem ezt vele, elindultunk a változás útján.

144. torde (válaszként erre: 142. - Rexxi86)
2009. júl. 7. 20:19

Nem tudom,én várom tőle a lelki támaszt, mármint nagy erőfeszítés nekem olyan közegbe menni, ahol nem szeretnek,de megyek, és olyankor volt párszor olyan, amikor megsértett mondjuk a tesója, és Ő nem állt ki mellettem, nem mondta azt na , de tesó, azért ezt nem kéne, és utána csak szimplán rossz a kedvem, Ő meg tesz rá egy lapáttal, ott előttük kérdezi mi a bajod, pedig ez senkire nem tartozik, és tiszteletlen is.

Nem mindig az elején, de általános, hogy azokon a napokon ,amikor ott vagyok nem lesz utána összhang köztünk.

143. torde (válaszként erre: 140. - Rexxi86)
2009. júl. 7. 20:17

Én is remélem.

Bár ez sem normális, de lehet csak anyáskodó, bár nem tudom...

142. Rexxi86 (válaszként erre: 134. - Torde)
2009. júl. 7. 20:16
Mindig összevesztek, már az elején, amikor a szüleihez mentek? Min veszekedtek?
141. torde (válaszként erre: 139. - Spinneli)
2009. júl. 7. 20:15

Nem akarom, hogy válasszon.

De Te szerinted, ha sosem ismeri el a párod, hogy ott Anyuka tényleg nem szépen viselkedett, ez téged, hogy érintene, ha állandóan alul maradnál, olyan dologban, amit egy kívülálló is simán észrevesz, csak a párod nem.

Visszakérdezhetek:Neked volt már ilyen anyósod/jelöleted?Esetleg a párod az megért Téged, vagy nem?

Akik ugyanis happí kapcsolatban vannak, könnyen mondják azt ,amit TE...

140. Rexxi86 (válaszként erre: 132. - Torde)
2009. júl. 7. 20:13

Állítólag minden nőre fúj. Nem is kell érte semmit sem tenni.

Csakhogy pont a korkülönbség miatt, engem ki mert oktatni egy kicsit. Pedig amúgy nem bánt, nem ellenséges, nem is kötözködött soha. Teljesen elfogadó. Csak ez az egy "rigolyája" van. Lehet, hogy nem is gondolja, hogy akarok bármit a férjétől. Van, aki azt sem bírja, ha az utcán megnéz a párja egy másik nőt. Remélem, itt is csak erről van szó.

139. spinneli (válaszként erre: 138. - Torde)
2009. júl. 7. 20:12
miért akarod, hogy válasszon?
138. torde (válaszként erre: 137. - Spinneli)
2009. júl. 7. 20:11

Nem azt várom a páromtól verje fejbe az anyját, de elismerhetné azt, amikor szemét vagy rosszindulatú, másra nem végyom, nekem ennyi elég, hogy tudom, tudja.

De Ő csak azt szajkozza, amit az Anyjáék, tehát velük ért egyet, de ha ez így van, engedjen elmenni...

137. spinneli (válaszként erre: 136. - Torde)
2009. júl. 7. 20:09

Eddig annyit írtál, hogy a párod próbálkozik, amiről a helyedben sürgős esetben leállítanám, nem dolga ez neki.


Megértem, hogy nehéz olyan valakivel dűlőre jutnod, aki nyíltan ellenséges az irányodban, de ne felejtsük el azt a tényezőt, hogy a párod anyja, ettől neki nem jár tisztelet, viszont kalkuláljuk be, hogy kora révén nem nagyon fog változni.

Nyitni illetve okosabbnak lenni neked kell, hiszen ez a helyzet sem a párodnak, sem neked nem jó.

136. torde (válaszként erre: 135. - Spinneli)
2009. júl. 7. 20:06

Honnan tudod, hogy nem próbálkozom?

És miért kéne próbálkoznom!

Én sosem bántottam meg...

Ezt nem nekem kell megoldani, mert nem én vagyok a probléma, hanem bármelyik nő aki a fiával van,senki sem lenne jó.

Én nem fogok harcolni olyan emberrel, aki csak rosszat akar látni bennem.

De félre ne érts beszéltem vele, de abszolút nem értem az elvárásait, főleg, hogy csak járok a fiával, még nem is vagyok feleség sem.

135. spinneli (válaszként erre: 134. - Torde)
2009. júl. 7. 20:03

hát, szerintem ő úgy látja, hogy próbálkozik te pedig azért sem.

egyébként én nem értem miért a párodtól várod a megoldást, te vagy rosszba az anyjáékkal, nem Ő.

Ergo. neked kellene lépéseket tenni.

134. torde (válaszként erre: 133. - Rexxi86)
2009. júl. 7. 20:01
Eleinte amikor megérkezünk, eltünik, majd puszit ad, aztán összeveszik velem, és csak a szüleinek akar megfelelni, beszélgetnek horgászatról, ismerősökről, de én kimaradok abból, azért próbálkozik az elején, de a feszültséget, amit én érzek sosem látja, és utána, amikor elszomorodom a mérlegelés miatt, mindig engem bánt, mintha én tehetnék róla, rajtam veri el, hogy szarul érzem magam náluk, érted Te ezt?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook