Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejet keresek 2 hónapos babámnak fórum

Anyatejet keresek 2 hónapos babámnak (beszélgetős fórum)


1 2
25. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Zebra25)
2012. nov. 13. 22:01
vagyi olyan őszi rostoslére
2012. nov. 13. 22:00

jaj, élvezd ki a szopit, az Én fiam nagy szopifüggő volt de most lassan 11 hónapos és nagyon leakarja választani magát

Én szerettem volna még legalább 1 évig szoptatni:(

23. Zebra25 (válaszként erre: 22. - Pocahontas0)
2012. nov. 13. 21:59

ha van befőtted otthon akkor az is jó persze

bár Én üdítőre gondoltam, csak idétlenkedtem és nem írtam le rendesen:)

igazából talán a rostos ételekre mondják talán, hogy tejserkentőek

22. Pocahontas0 (válaszként erre: 16. - Zebra25)
2012. nov. 13. 21:56
Hát, már nem nagyon van szezonja, ezesetben a befőtt vagy konzerv is jó?
21. Pocahontas0 (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2012. nov. 13. 21:54
Igen, elhatároztam, hogy ráveszem magam. Mióta megírtad már megittam 3 dl vizet és egy bögre teát! Ez nálam nagyon nagy szó! Remélem ki fogok tartani és minél gyorsabban meg lesz az eredmény. Köszike!
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Pocak25)
2012. nov. 13. 21:23
A más tejét valahogy én sem szívesen adnám a gyerekemnek.
2012. nov. 13. 21:20
Nekem tápszeres a babám,vagyis már kisfiam,6honaposan igen 10kg volt,de most 28 hónapos,és 14 kg.szépen lement róla.Most is még babatejet kap,de nem egy felfújt baba.Én nem vettem volna senki tejét,biztonságos tápszert választottam,és semmi hátránya nem lett.Egészséges ,és nem kövér.
2012. nov. 13. 21:09
A végére...
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Zebra25)
2012. nov. 13. 21:08
Az a végére már az összes dobozos üdítőt kipróbáltam, mondanom sem kell, hogy utáltam már mindet, de az legalább változatos tud lenni! :)
2012. nov. 13. 21:01

Nekem a dokinő megtiltotta a tejserkentő teát mert sok babának hasfájást okozhat. Egyébként Nekem ízlett, szeretem szerencsére az ilyen teákat.


ja és az őszibarackról mondják, hogy tejserkentő hatása van

15. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Pocahontas0)
2012. nov. 13. 20:59
Mivel az egyik mellemben alig maradt tej, mindig azzal kezdtem a szoptatást, utána pedig a másikból. Mindenképp inkább inni próbálj meg, és ne a tápszert!
14. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Pocahontas0)
2012. nov. 13. 20:57

Nekem a doktornő amikor meglátta a szoptatós teát, megkérdezte, hogy ez nekem ízlik. Mondtam, hogy nem. Akkor miért azt issza? Onnantól felváltva ittam mindent, alma üdítőt felhigítva vízzel, hogy ne legyen olyan édes, meg jobban csússzon, teát, levest, stb.

Mindig újabb és újabb ízeket, hogy ne und meg!

Furcsa, hogy a védőnőnek ez nem jut eszébe! Látod, az én doktornőm jót tett, hogy nem írta fel a tápszert, mert megijedtem, hogy reggelre nem tudok mit adni enni a gyereknek, ezért végig ittam.

2012. nov. 13. 20:53

Igyál jó sok folyadékot, vagyis vizet. próbáld ki az urtica homeós bogyót és szoptatni és szoptatni. Amikor ilyen idős volt a babám akkor bizony sokszor 16 alkalommal szoptunk, hogy több legyen a tejcsi. Mint ahogy valaki írta, hogy reggeltől estig csak szopiztunk.

A legjobbakat Nektek. Hidd el minnél többször teszed cicire annál több az inger és több is lesz a tejcsi.

12. Pocahontas0 (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2012. nov. 13. 20:40
Igazad van, és hogy ez eddig nem merült fel amikor a védőn ővel beszélgettem, ill. nekem sem jutott eszembe! Mármint hogy én keveset iszok, ill. szoptatós teából iszok naponta 4-5 bögrével, de sima vizet max. 3-4 decit egész nap. Levest végülis egy héten 2szer 3szor biztos eszek. De akkor ha egész nap a wc-n is fogok ülni, akkor is megpróbálok sokkal többet inni. Köszönöm szépen!
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Pocahontas0)
2012. nov. 13. 20:37
Én is úgy láttam inkább, ahogy Te!
10. Pocahontas0 (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2012. nov. 13. 20:36
Tényleg? Neked ez a tapasztalatod? Mert nekem az ismeretségi körömben pont az ellenkezője mutatkozott eddig. Neten is csak úgy akarok, hogy a szükséges vizsgálatok igazolásával, írtam is az első bejegyzésemben.
9. Pocahontas0 (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2012. nov. 13. 20:34
Hát eddig csak a védőnőt kérdeztem, ő tud egy hölgyet csak nem túl közel lakik, ezért próbálok máshol szerencsét.
8. Pocahontas0 (válaszként erre: 3. - Netti1980)
2012. nov. 13. 20:32
Pont mielőtt eszembe jutott, hogy itt kérek segítséget, beütöttem a keresőbe és ezt adta ki. Csak annyi a problémám, hogy fizetni kell a regisztrációért is és a közvetítésért is, persze ki van hangsúlyozva, hogy nem ezekért fizetsz, és szerintem nem keveset (kb. 6000.-ot). De azért köszi, lehet hogy ha minden kötél szakad és rám is rám szakad a nemzeti bank, akkor élek vele. :)
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Pocahontas0)
2012. nov. 13. 20:32
Az én fiam kb. 1 hónapos volt, amikor borzasztóan begyulladt a mellem. Úgy nézett ki, hogy teljesen elapad a tejem. Kértem a orvost, hogy írjon fel tápszert. Nem írta fel. Azt mondta, "csak az a nő nem tud szoptatni, aki nem akar". Ez a mondat annyira felidegesített, hogy estétől reggelig egyfolytában ittam, levest ettem. Reggelre visszajött a tejem. Bár szinte egy mellből, ill. váltott mellből szoptattam, de mégis 8 hónapig sikerült! Én azt ajánlom, azért még próbáld meg, igyál sokat, bármilyen folyadékot!!
6. Pocahontas0 (válaszként erre: 2. - Lili74)
2012. nov. 13. 20:29
Igen, köszönöm. Neki is jeleztem, azt mondta, hogy egy hölgyről tud, de ő nincs olyan közel hozzánk, ezért gondoltam, hogy megpróbálok itt is segítséget kérni.
5. Bcicus (válaszként erre: 1. - Pocahontas0)
2012. nov. 13. 20:21
Általában az anyatejes babák sokkal kövérebbek mint a tápszeresek. Neten ne keress anyatejet, nem lesz bevizsgálva stb. Adj neki tápszer nyugodtan semmi baja nem lesz.
2012. nov. 13. 19:05
Védőnő vagy gyerekorvos nem tud ebben segíteni?
2012. nov. 13. 19:02

[link]

Esetleg itt nézz körbe

2. Lili74 (válaszként erre: 1. - Pocahontas0)
2012. nov. 13. 18:54
Első körben a védőnő segítségét kellene kérned.
2012. nov. 13. 18:52

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni olyan Gödöllő közeli lakos(ok)tól, akik tudnának anyatejet adni nekem, illetve 2 hónapos pici fiamnak. Nekem sajnos nincs annyi amennyi az ő étvágyát kielégíti és sajnos már kapott tápszert is, mert egyik este maradt éhes a gyerkőc szopizás után és lóhalálában csak a patika jöhetett szóba és a tápszer. De nem szeretném tápszerezni, mert sajnos sok olyan esetet láttam, hogy "felfújta" a babát - egyik barátnőmnek 3 hónapos kora óta kizárólag tápszert kap a fia és most 6 és fél hónaposan 10 kilót nyom, ezt én semmiképp nem szeretném követni.

Viszont olyanok jelentkezését várnám, akik már vagy adnak le tejet vagy ha még nem akkor vállalják az ehhez szükséges vizsgálatok elvégzését (AIDS szűrés, Hepatitis szűrés, széklet minta küldése vmelyik országos intézménybe, stb.).


Kérem, ha valaki tud az ismerősei között vagy saját maga tudna segíteni, mindenképp írjon!


Előre is köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook