Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejet keresek 2 hónapos babámnak fórum

Anyatejet keresek 2 hónapos babámnak (beszélgetős fórum)


1 2
55. moonlight13 (válaszként erre: 54. - Pocahontas0)
2012. nov. 16. 17:42
Próbáltad azóta, hogy sokkal többet iszol? Bármilyen folyadék megfelelő!
54. Pocahontas0 (válaszként erre: 53. - Zsanzi17)
2012. nov. 16. 13:26
Ó! Az messze van nekem :)
53. Zsanzi17 (válaszként erre: 52. - Pocahontas0)
2012. nov. 15. 22:12
De gondoltam rá:)Sajnálom kiöntögetni,mikor másnak meg nincsen.Amúgy Dunaújvárosban élek:(.
52. Pocahontas0 (válaszként erre: 50. - Zsanzi17)
2012. nov. 15. 21:32
De jó Neked! És nem gondolsz rá, h tényleg odaadd vkinek? Mert ha még is akkor én vevő lennék rá, már ha a vizsgálatokat megtudnád csinálni. Szerintem a Te esetedben megérné. Azt hiszem az Oep 1600-at vagy 1800-at fizet literéért. Amúgy Te hol laksz?
51. monlevi (válaszként erre: 50. - Zsanzi17)
2012. nov. 15. 10:29
helo! biztos volna rá vevő,de ezért az állam fizet már rég nincs anyatej gyűjtő állomás ezt a védőnőnek tudnia kell ha te oda adod v.kinek az Oeptől kapod a pénzt persze lepapírozva és előtte vizsgálaton kell részt venned
2012. nov. 14. 22:01

Sziasztok!

Én meg a másik véglet vagyok:).Olyan sok tejem van,hogy le kell fejni a felesleget.Volt olyan reggel h letudtam fejni 1 üvegnyit ami kb 2,5dl.

Hétfőn volt 3 hónapos a kislányom,majd holnap fogja mérni a védőnő,de kb 6kg és 62cm körül lehet.

Anyukám mindig mondja h adjam el a tejet,de itt a városban nincs anyatejgyűjtő állomás.Neki is sok volt,30 éve mikor engem szoptatott 17ezret kapott érte.A fagyasztó már tele van a tejes zacskókkal:).

49. Zebra25 (válaszként erre: 45. - Pocahontas0)
2012. nov. 14. 21:24

Ne foglalkozz a védőnőddel. A fiam 4 hetesen volt 5 kg és csak anyatejes volt. Én nem gondolom, hogy a tápis babók kövérebbek lennének.

Egyébként annyit mondanak inkább, hogy úgy felfújja őket.

Nem tudom, ehhez nem értek.

48. moonlight13 (válaszként erre: 46. - Pocahontas0)
2012. nov. 14. 21:19
Képzeld, amikor szoptattam, a férjem totál beteg lett valami vírustól. Egy ágyban aludtunk, ott is szoptattam, de sem én, sem a baba nem kapta el. Ahogy később abbahagytam a szoptatást, egyből elkaptam én is a nyavalyát. Szóval tényleg nagyon fontos a védelem szempontjából az anyatej!
2012. nov. 14. 21:09

kedves Pocahontas!

nekem most 3 és fél hónapos a babám most 6,5kg én sokallom ezt,de az van bízom benne hogy nem lesz kövér és nem hízik el. azért írok,h tudd most sincs elegendő tejem tápszert is kap s ami a lényeg kapja valakinek a tejét amiért én hálás vagyok,mert inkább tej mint tápszer,de muszáj ezt is azt is adnom nem kell fizetnem érte és természetesen bevizsgált,tehát volt Aids stb vizsgálaton és a babámnak semmi baja nincs

sztem sokan jól mondják hogy amennyire lehet inkább anyatej mert Az tartalmaz immuncécót a táp nem gondolom én).persze láttam a kinézetüket stb ezért volt bizalmam,hogy elfogadja a tejet.

46. Pocahontas0 (válaszként erre: 40. - Moonlight13)
2012. nov. 14. 20:51
Köszönöm, igyekszem! :)
45. Pocahontas0 (válaszként erre: 38. - Taurus82)
2012. nov. 14. 20:51
Nekem most 2 hónaposan 5 kg úgy hogy anyatejet is eszik, meg tápszert is kap kb. 1 hónapja. A védőnő azt mondta, hogy a felső "határt" kopogtatjuk.
44. Pocahontas0 (válaszként erre: 37. - Bea0124)
2012. nov. 14. 20:48
Hú, köszi a sok ötletet és tippet, lehet majd telefonon megpróbálom az IBCLC-t vagy a LLL-t. Én is a Naturlandos Fitolac teát iszom, meg a homeopátiás golyókat szedem, mondjuk azt ritkán, mert mindig mikor eszembe jut akkor vagy ettem előtte vagy evéshez készültem vagy ittam, stb. és annál fél órát előtte utána nem szabad.
43. Pocahontas0 (válaszként erre: 32. - Bcicus)
2012. nov. 14. 20:43
Ezek szerint akkor csak számít itt is az alkati sajátosság...
42. Pocahontas0 (válaszként erre: 29. - Zebra25)
2012. nov. 14. 20:42
Nálunk talán azért nincs vagy nem lesz cumizavar, mert szoptatni is - köszönhetően a drága csecsemősnővéreknek - csak bimbóvédővel tudok és az is műanyag, így talán nincs akkora eltérés. :(
41. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Bea0124)
2012. nov. 14. 19:25

Az én gyerekem mindig legalább 20-40 percig evett, mivel nagyon nehezen jött a tejem. Közben persze ő is el akart mindig aludni, de olyankor a tarkóját cirógattam, és arra felébredt.

A folyamatos szoptatással visszajön a tej, és egyre több termelődik. Ha nem is elég, de mégis valami...

40. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Pocahontas0)
2012. nov. 14. 19:20
Inni, inni, inni!!! Az őszibarack lehet, hogy jó, de a folyadék nagyon fontos!!! Még visszajöhet a tej!
39. pocak25 (válaszként erre: 38. - Taurus82)
2012. nov. 14. 12:29
Az en gyermekem nem evett korlátlanul,sőt betartottam az adagokat,es az időket is,mégis duci volt.10kg 6 hónaposan.de mint írtam mostmár 14 kg és 28 hónapos.Engem soha nem piszkált ezért az orvosunk,mindig azt mondta,hogy megáll a súlya. Semmi hátrányunk nem lett.
2012. nov. 14. 08:00

Nekem mindkét gyerköc 4 hónapos koráig szopott tápos kiegészítéssel,fél évesen egyik sem duplázta meg a születési súlyát,mindketten 7 kg körül voltak. Egy baba akkor lesz kövér,ha korlátlanul ehet,legyen tápszer vagy anyatej,tökmindegy.

A dokinak meg,aki szerint csak az a nö nem tud szoptatni,aki nem akar,innen üzenem,h kapja be:-)komolyan,én ennél jobban semmit nem akartam,két gyereknél nem ment.

2012. nov. 14. 07:39

Szerintem is inkább magad próbáld kicsit rendbe rakni hátha sikerül.Nem tudom én sem tudnám idegen tejét adni a gyerekemnek,persze ha valami barát lenne vagy rokon akkor inkább.Tudom hülyén hangzik és tudom vannak szabályok de akkor is...

Én is azt vettem észre amit te és általában ez úgy is van.Igaz nagynéném gyerekei nem...azok akiknek ha kő ha nem adtak biza jól meghíztak.Szerintem mindenképp az adagolásra és a megfelelő tápszer kiválasztása a fontos.Ha nem lett volna tejem én inkább tápszert adtam volna.Mindenki az ivással jön ez így is van de az éves is nagyon fontos.

Én natúrlandos tejserkentő teát ittam nekem az vált be.Rengeteget ettem,ittam vegyesen étkeztem.És soha nem vetettem meg semmit.

Próbáld meg többször cicire rakni.Azt írod hamar elalszik ez mit jelent?Mert normál esetben 10percnek elégnek kéne lenni ha van elég tej és a baba megfelelően,jól szopik.

Nyelvvével minden rendben és az arc ...izmaival?

Érdemes lenne egy szoptatási tanácsadót felkeresned az tudna neked talán valami hasznos dolgot mondani.

36. Bcicus (válaszként erre: 35. - Pocak25)
2012. nov. 14. 07:39

A fejőgépekkel nagyon nehéz volt fejnem mert nagyok a melleim így nem eröltettem a dolgot. Így 7,5 hónapig szopott, utána már abszolult nem volt kedve ezzel vacakolni, de jó is, mert egyébként is leakartam választani 8 hónaposan.

Én annyira nem örülök neki, mert nem tudom elapasztani.

35. pocak25 (válaszként erre: 34. - Bcicus)
2012. nov. 14. 07:32
De jó neked!! És ha lefejted neki akkor sem kellett?? Mi most így vagyunk a babatejjel.imádja ,rengeteget meginna belőle,bezzeg a tejről hallani sem akár!! :))
34. Bcicus (válaszként erre: 33. - Pocak25)
2012. nov. 14. 07:29
Nekem volt tejem, sőt még most is van valamennyi, pedig 1 éve nem szoptatom, de ő uraságának nem volt kedve eleget enni.
2012. nov. 14. 07:24
De én mégis jó véleménnyel vagyok a tápszerrel kapcsolatban,mert ha nincs tej,akkor nagyön is jó megoldás.En is kipróbáltam mindent,hogy több tejem legyen,ittam,fejtem,és szinte éjjel nappal szoptattam.De sajnos nekem gyógyszert kellett szednem,addig is fejtem,de hiába .:((
32. Bcicus (válaszként erre: 31. - Pocak25)
2012. nov. 14. 07:24
Én 3 hónaposan kezdtem el adni neki, de soha nem volt duci, sőt, inkább vékony.
31. pocak25 (válaszként erre: 30. - Bcicus)
2012. nov. 14. 07:21
Én nem adtam neki sokat,csakis annyit amit a gyermekorvos mondott.Mégis duci volt.Ha megkérdeztem mindig azt mondták ne aggodjak lemegy a súlya vagy megál,l ha mozog jobban es igaz lett.Még a mozgasfejlődése se maradt el a súlya miatt.Mostmár inkább azon aggódok ,hogy nem eszik rendesen!!":)))
30. Bcicus (válaszként erre: 10. - Pocahontas0)
2012. nov. 14. 00:08
Igen nagyon ez. Az ismerőseim körében akik anyatejesek szinte mind nagyon kis ducik voltak, a tápszeresek meg átlagosak. ha nem adsz neki túl sok tápszert nem lesz kövér.
29. Zebra25 (válaszként erre: 28. - Pocahontas0)
2012. nov. 13. 22:21

pont ma olvastam egy cikket arról, hogyha szopi közben bealszik a baba akkor kezdjük el öltöztetni, vagy tisztába tenni és arra felébred, tegyük cicire és akkor szopizzon tovább

ne bánkódj, Nekem is voltak neház pillanatok, de majd ha így visszanézel később akkor úgymond büszke leszel magadra, hogy amikor nagyon nehéz volt akkor nem adtad fel.)

a cumisüveg viszont okozhat cumizavart:( azzal vigyázni kell

nem tudom mennyit pótolsz Neki belőle de jobb lenne ha esetleg fecsivel próbálnád.

Kérlek ne vedd kioktatásnak, csak tényleg sokszor okoz gondot a cumisüveg.

Lehet amiatt nem tudja rendesen bekapni, mert a cumisüveget másképp kell szopni, nem?

28. Pocahontas0 (válaszként erre: 24. - Zebra25)
2012. nov. 13. 22:13

Igazából biztos én is élvezném, csak az a helyzet, hogy amikor szopizik, akkor se nagyon szopizik, mert hamar bealszik rajta és olyankor lehetetlen felébreszteni - de tényleg, mindent próbáltam már- csak azt lehet, hogy kivárom, amíg felébred az éhségtől. Így viszont akár 2 óra is lehetne egy szopizás, plusz hozzá jön, amikor meg nagyon beindul és ha nem úgy jön a tejcsi vagy nem tudja úgy bekapni a cicit, akkor teljesen bepörög és párszor még vissza tudom rakni a szájába, de utána már csak ordít. Ezért egyszer cicizik egyszer meg cumisüvegből kapja, hogy azért jól is lakjon.

Szóval, ha minden rendben menne akkor biztos én is arra vágynék, hogy évekig szopizzon, de így sajnos többször megfordult a fejemben, hogy csak jussunk el a 6. hónapig, hogy kezdhessek neki kajcsit adni. Pedig amikor terhes voltam, akkor úgy képzeltem, hogy 1 évig tuti szoptatni fogom és milyen jó lesz. De sajnos eddig nem úgy alakult és ez tök nagy kudarc nekem. Sosem hittem, hogy nekem ezzel problémám lehet.

27. Zebra25 (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2012. nov. 13. 22:02

igen, az ember megtesz mindent a tejcsi növekedése érdekében

pbáltam inni a görögszénamag teát, na az szörnyű volt de szerencsére nem is hatott mert nem tudom, hogy ittam volna tovább

26. Pocahontas0 (válaszként erre: 19. - Pocak25)
2012. nov. 13. 22:02
Köszönöm szépen, hogy megírtad. Fontos nekem, hogy ilyen jelzéseket is kapjak. De azért először megpróbálom felgyarapítani a tejemet, ha nem megy azért inkább próbálok szerezni-de csak ellenőrzött-anyatejet mástól, valahogy nekem az természetesebbnek hat, mint a tápszer. De persze ugyanakkor örülök, hogy amikor kétségbe estem és ő sírt, hogy még éhes és elmentünk a tápszerért, hogy akkor elfogadta, mert így elkerültünk pár sírós órát.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook