Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos a babóm... anyatejet kap, de van, hogy nem elég neki. fórum

4 hónapos a babóm... anyatejet kap, de van, hogy nem elég neki. (beszélgetős fórum)


2011. febr. 18. 16:51

Sziasztok!


Ma beszéltem a védőnőmmel, és mondtam neki mi a helyzet, és mondta, hogy vegyek tápszert. Így tettem, felírattam a dokival és most van itthon. Ha nem elég akkor kap kiegészítőnek, viszont ha nem megyek el itthonról nem kap mást csak anyatejet, maximum a legvégső esetben.

Köszönöm, hogy írtatok.

2011. febr. 18. 13:25
nálunk 4-5 hónaposan nem volt elég neki a tej. (Nekem volt tejem, de nem volt elég tartalmas neki) Azt a tanácsot kaptuk a védőnőtől, hogy ne kezdjük el a tápot, ha ne muszáj, inkább a hozzátáplálást. Alma, barack, krumpli... stb. Éjjelre kapott egy kis tápot pótlásként, hogy át tudja aludni az éjszakát. Egyébként így hozzátáplálás mellett 10 hónapos koráig még szopott is.
16. Dóranya (válaszként erre: 1. - Gerbilgirl)
2011. febr. 17. 22:48

Sziasztok! Kedves Gerbilrgirl! Gyakran sokféle jel alapján sokunkban felmerül, hogy esetleg kevés a tej a babának, és nagyon aggasztó tud lenni nekünk édesanyaként, hogy a babánk esetleg nem jut elegendő mennyiséghez, de annyira összetett a kérdés, hogy tényleg kevés-e, és ha igen mitől, hogy ezt a gyanút érdemes nagyon alaposan körbejárni. 4 hónapos babánál a hozzátáplálás szilárd étellel, gyümölcslével nem fedezi a baba szükségleteit, a bélrendszere 6 hónapos kora előtt nem érett rá, a tápszeres pótláshoz pedig akkor érdemes csak fordulni, ha valóban nincs más megoldás. Ha azonban 3 hónapos koráig kizárólagosan tudtad szoptatni, akkor nagy valószínűséggel továbbra is sikerül majd!!! Fontos kérdés, hogy miből érzed, hogy nem elég neki! Hogyan alakul a súlyfejlődése, mennyit pisil, kakil egy nap, hányszor kerül mellre, milyen hosszan. Írtad, hogy 140ml-t tudsz lefejni egy alkalommal, az igen szép mennyiség! A tejmennyiség nem az általunk elfogyasztott étel és ital mennyiségétől függ (az extrém éhezéses körülményektől eltekintve nem ez befolyásolja), hanem kereslet-kínálat elve alapján termelődik, tehát, ahogyan más is írta, minél gyakrabban szopizik a baba, annál több tej fog termelődni, a baba igényéhez igazodik a tejmennyiség. A gyakori, igény szerinti szoptatás pontosan ezt tudja biztosítani. Amikor egy baba ritkábban kezd szopizni, akkor ezzel azt 'üzeni' a mellednek, hogy kevesebb tejet termeljen. Ez a folyamat visszafordítható, tehát gyakori szoptatással a tejmennyiség növelhető, 1-2 nap alatt érezhető a mennyiségnövekedés! Az interneten a www.lll.hu oldalon találsz sok hasznos infót arról, hogy hogyan növelhető a tejmennyiség, és miből tudhatod, hogy elég-e a babádnak! Vagy akár végigbeszélheted a kérdést telefonon egy szakemberrel. A másik, amit írtál, hogy éjszaka ébred, szopik, aztán pár perc múlva megint ébred, jelentheti azt is, hogy egyszerűen nem aludt még vissza elég mélyen, megébred, hogy anya biztosan megvan-e még, szeretne még egy kicsit szopizni, nem feltétlenül a tej miatt, hanem azért, mert az elalvásban a Te közelséged, a szopómozgás segít neki!

Amikor pedig a tanulás miatt távol vagy a picitől, akkor érdemes lehet ezekre az alkalmakra eleinte előző nap fejni vagy a távolléted alatt a következő ilyen alkalomra...

Remélem, megtalálod a válaszokat a magatok számára, és úgy alakul a szoptatás ahogyan szeretnéd!

15. tündér74 (válaszként erre: 1. - Gerbilgirl)
2011. febr. 17. 21:38
Szia! Egy négy hónapos babának mindenképpen tápszert adnék, ha nincs elég anyatej. Sokkal táplálóbb a pici számára mint pl. az alma.
2011. febr. 17. 20:46
Ha tényleg nem elég akkor ott a tápszer, nem kell tőle félni. Nagyon jók már a mai tápszerek.
2011. febr. 17. 20:24
nekem is van ilyen teám, és nekem nem igazán segít... ugyanannyi van, mint amikor nem iszok....
2011. febr. 17. 20:22
Egy barátnőm kislányának 4 és fél hósan már kint volt az alsó két foga, az én kisfiamnak csak most 11 hónaposan kezdtek kibújni. Minden baba más, de már ilyen idősen lehet. Nekem még a Laktoherb tejserkentő is segített, de vigyázz mert fájhat tőle a pocija. Én napi 1 pohárral ittam, attól még nem fájt neki, de a tejem több lett.
2011. febr. 17. 20:17
valami változás van az ínyén, meg többet is csorog a nyála... azt sejtettem, hogy ez is szerepet játszik, csak, hogy már ilyen idősen? Igaz még nem igazán tudom, mivel első baba.
10. ec2a8deb7c (válaszként erre: 7. - Gerbilgirl)
2011. febr. 17. 20:15
A fogzás miatt is lehet hogy ez megváltozott, már 4 hónapos elkezdődhet a fogzás is. Nem látod az ínyén?
2011. febr. 17. 20:12
én azt vallom egy 8 hós babával, hogy ha kevés a tej, szoptass sűrűbben, és akkor termelődik... itatni is csak akkor, ha nagyon muszáj, mert minden korty folyadék eltelíti a pici gyomrát és nem akar szopizni...
2011. febr. 17. 20:12
Szerencsés vagy hogy eddig tudtad szoptatni, remélem még sokáig lesz tejed. Én első hét után már tápszereztem, mert bármit csináltam nem volt tejem. De nem ezért írtam. Ne félj a tápszertől. Hívd fel a védőnőt, kérd ki a tanácsát, de nyugodtan adhatod. Mert a babának enni kell. Megkezdheted a hozzátáplálást is. Sok sikert!
7. Gerbilgirl (válaszként erre: 5. - Ec2a8deb7c)
2011. febr. 17. 20:11
Amikor éjjel felébred, adok neki enni, sokáig nem is volt gondunk, befalta ami neki kellett és aludt tovább reggelig ( 4 óra után kicsivel szoktam felkellni nekem onnantól van reggel :) ), viszont néhány napja megváltozott az alvásunk, és van, hogy éjjel felkell és nyügi van.
2011. febr. 17. 20:08

Hát már kap enni amióta betöltötte a 3 hónapos korát, eddig 2-3 nap kimaradással kapott egy kis kanálnyi narancslét, almát...

Most, hogy 4 hónapos lett emeltük neki, naponta kap 3-4 kiskanállal... olvastam, hogy sokan nem " örülnek" ha a tejes babának max fél éves kora előtt kap mást is anyatejen kívül, de van, hogy kell neki egy kis teát is adnom, hogy ne fájjon a hasa....

Szerintem holnap felhívom a védőnőmet, hogy mit csináljak. köszönöm a válaszaitokat

2011. febr. 17. 20:05
Nálunk az is segített ha egy napig kb fél óránként szopizott kicsit, másnapra több lett a tej. Egyébként nem lenne baj ha még éjszaka is eszik, mert ha már kimaradnak az éjszakai szopizások, akkor megint kevesebb lesz, legalábbis nálunk így volt.
2011. febr. 17. 20:03
Kezd almával!
2011. febr. 17. 20:03
Hozzátápi! Ilyenkor már nem korai egyik ismim a babájával 2 hósan kezdte és az átlagnál nagyobb baba mikor 2700 grammal született.
2011. febr. 17. 20:00

szia

tápszer!

Nálam is ez a helyzet,3hónapos és nem elég a tej.Nem akartam tápszerezni,de ez van,a gyereknek enni kell,nőni-hízni!

Minden jót

2011. febr. 17. 19:57
Még tanuló vagyok, és ma be kellett mennem, mert kellett dolgozatot írnom. Indulás előtt fejtem neki tejet, de csak összesen 140ml-t tudtam neki lefejni... Az a nagy gondom, hogy hiába iszok eleget, és hiába eszek rendesen, csak annyi van amennyit ő megtud enni, és ha lefejek akkor nem lesz neki elég. Mit csináljak? Védőnőhöz, csak jövőhét közepén megyünk, addig nem várhatok, valami tanácsra lenne szükségem, hogy ne kelljen neki tápszert adnom. Még annyi, hogy úgy vettem észre, éjjelre nem eszik eleget, és van, hogy felkel és eszik aztán elalszik, néhány perc múlva megint felkel és megint enni kér. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook