Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejes babát mikor szoktassuk rá a folyadék ivásra? Hogyan? És cumisüveg vagy pohár? fórum

Anyatejes babát mikor szoktassuk rá a folyadék ivásra? Hogyan? És cumisüveg vagy pohár? (tudásbázis kérdés)


9. Zebra25 (válaszként erre: 7. - C33ea6e899)
2013. febr. 19. 13:57
Naná, hogy volt. Ha volt amit meg is fogadtam akkor jól pórul is jártam. Soha többet nem hallgatok másra, csak a megérzéseimre. Ha nem egyezik a megérzésem a tanáccsal akkor nem foglalkozom vele.
8. gkreka (válaszként erre: 7. - C33ea6e899)
2013. febr. 19. 13:47

Persze, és a szomszéd fűje is mindig zöldebb... :)


Hallgass a megérzéseidre, a jótanácsokból pedig annyit fogadj meg amennyit könnyű szívvel be tudsz építeni a saját módszereid közé. Találd meg az arany középutat! Nem minden tanács megszívlelendő, de sok hasznosat is tanulhatunk, ha meghallgatjuk az idősebbek véleményét, tapasztalatait.

2013. febr. 19. 12:33
:) Próbálok nem foglalkozni velük,de szerintem neked is volt olyan tapasztalatod,hogy mindent jobban tudtak.
2013. febr. 19. 12:28
Ne viccelj, nem kell bocsánatot kérni ilyesmi miatt. A családdal meg ne foglalkozz. Az anyatej pótolja a folyadékot, nincs baj:)
2013. febr. 19. 12:23
Köszi szépen a tanácsot!Bocs a sutaságom miatt,de első gyerek,és a család folyton azzal piszkál,hogy baj lesz,ha nem iszik folyadékot.
2013. febr. 19. 12:15

még nem fogadja el mert nem is kell neki

mi mikor 6hósan elkezdtük a hozzátápit akkor kínáltam a szilárd étel után kis vízzel, és ilyen itatós pohárból, 1-2nap alatt megtanult inni belőle, de pici kávéspohrából is itathatod majd, az én babám így nem is ismeri a cumis üveget, és már szépen iszik egyedül a kis üvegpohárból, most múlt 1éves

2013. febr. 19. 12:15
Anytejes babát télen nem kell itatni. Ráér fél éves kora után amikor már szilárd ételt fog kapni és akkor is kis kávéspohárból.
2013. febr. 19. 12:13

Amíg szoptatod - leszámítva a nyári rekkenő hőséget - nem kell külön itatnod. A hozzátáplálást pedig úgyis gyümölccsel, zöldséggel kezded, aminek szintén magas a víztartalma.


Ha igényelték a plusz folyadékot, akkor én pohárból itattam a fiaimat.

2013. febr. 19. 12:09
4 hónapos a fiam,és lassan 9 kg(az igény szerinti szoptatásnak köszönhetően).Próbálkoztam már forralt vízzel,és kamillateával is.A vége ökölődés lett.A cumisüveget szintén nem szereti.Igazából mivel őszi baba,ezért nem erőltettem túlzottan a folyadékot az anyatej mellett,mert nem volt kiszáradásveszély.Viszont közeledünk a hozzátáplálás időszakához és attól félek,hogy akkor sem fogja elfogadni a folyadékot.Ti voltatok így?És ha igen, mit tudtok tanácsolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook