Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej a mellben, pedig nem vagyok terhes! fórum

Anyatej a mellben, pedig nem vagyok terhes! (beszélgetős fórum)


9. t.Ili (válaszként erre: 6. - Csillaglilla)
2011. jan. 11. 01:05

A nőgyógyász elküld egy hormonális vérvételre,és leveszi a kenetet,hogy valóban tej-e.

Mielőtt elmész igyál több folyadékot,hogy tényleg jöjjön belőle akkor is,ne nyomorgassa meg.

Biztos hogy a prolaktinnal van a prüci,ami,az a hipofízis egyik hormonja.

Ha endokrinológushoz mész,a vérvétel után,akkor ő elküld CT-re,ha olyan lesz az eredmény,akkor MRI-re is.

Nem vagy egyedül,ne ijedj meg.Tízből nőből nyolcnak problémája van az agyalapi mirigy hormonjaival,csak még nem tudnak róla,vagy a máshol jön ki a hatás!:)

Én annak idején bromocriptint szedtem,vagy 3 évig,aztán csökkent,és abbahagytam.De a mai napig,ha több folyadékot iszok,akkor érzem hogy telítődik,feszül,és ha megnyomom ki is buggyan.

2011. jan. 10. 14:56
magas a prolaktin szinted
7. kinni (válaszként erre: 6. - Csillaglilla)
2011. jan. 10. 14:22
Vagy inkább endokrinológus.
2011. jan. 10. 14:18
Nem szeretnék másik babát. És éppen mensi után vagyok néhány nappal. Abból is gondolom, hogy a hormonjaim játszanak velem, mert felbukkant néhány kellemetlen szőrszál is ott ahol egy nőnek nem kellene. Igaz ez nem most kezdődött, hanem 2-3 hónapja. Akkor irány a nőgyógyász!
2011. jan. 10. 14:15
magas a prolaktin szinted
4. Gida75 (válaszként erre: 1. - Csillaglilla)
2011. jan. 10. 14:12

Szia!

Van akinek menstruáció előtt pár nappal van néhány csepp teje, ciklus közepe felé ellenőrizd! Illetve ha a hormonjaid közül a prolactin szint (ez felelős a tejtermelésért) magas, eredményezheti ezt, illetve pluszba hajhullást. Azt gyógyszerrel (Serokriptyn) beállítható. sztem keresd fel a nőgyógyászod, ő el tud küldeni hormonvizsgálatra. Nekem ez utóbbi volt, kb. 2 év gyógyszerszedés után már kb 10 éve jól vagyok.

2011. jan. 10. 14:10
Valószínűleg magas a prolaktin szinted. Ez egy hormon, az agyalapi mirigy termeli. Ez akkor gond ha esetleg szeretnél még babát, mert gátolhatja a teherbeesést.
2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Csillaglilla)
2011. jan. 10. 14:08
Ne aggódj. A közéső gyerekem 6 éve volt, mikor terhes lettem a picivel, és volt még tejem, pedig alig szoptattam. Most 4 lesz a pici, és van még szintén tejem. doki mondta, hogy ez nem gond.
2011. jan. 10. 14:06
Kisfiam két hónap múlva 2 éves lesz. Csak 3 hónapos koráig szoptattam, mert nem volt elég tejem. Tegnap este pedig megnyomtam a mellem és kibuggyant belőle 2-3 csepp tej. Mitől lehet ez? Nem várok második babát! Hormonzavar???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook