Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyagi segítség fórum

Anyagi segítség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
80. Guruljka (válaszként erre: 76. - Semleges)
2018. okt. 28. 14:57

De hát kiejtve Bandi!

és nagyobb a szókincse, mint egy kutyának... :D

79. ab61752c45 (válaszként erre: 75. - Forrest2010)
2018. okt. 28. 14:56
na,azt nekem is mondhatják.tudtam én,hogy a házasság intézményét nem nekem találták ki,így hamar le is rendeztem.elmegyek az anyámhoz,a boltba,aztán már húzom is haza a csíkot.legjobb nekem egyedül.hiába mondja a sok hülye,mert megszoktam.persze azért egy majd 30 éves kapcsolat belefért.de hogy összeköltözzek valakivel?
78. forrest2010 (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 28. 14:55
1x " tündérszép " szomszédasszony menye kért segélyt , kimentek hozzá az illetékesek........ és dobtak majdnem 1 hátast :( valami csodálatosan szépet láttak , gyönyörű volt az otthonuk , csak gondolták próba cseresznye ! ha azoknak osztogatják akinek putri kinézetű az otthona .....és van elég vastag bőr a képükön ahelyett , h megmoccannának....... akkor nekik is adhatnának , hiszen ők éjjel nappal azon voltak h legyen meg , ami elérhető :) persze h nem kaptak :(
77. forrest2010 (válaszként erre: 76. - Semleges)
2018. okt. 28. 14:45
Bundy a férjem :))))))) a régi sorozat után szabadon :) / az a pasi is buszsofőr volt hajdanán a civil életébe , mielőtt színész lett :( állítólag :)
76. semleges (válaszként erre: 75. - Forrest2010)
2018. okt. 28. 07:56

A Bundy a kutya vagy a férj sose tudom:)

Gondoltam most rákérdezek:)

75. forrest2010 (válaszként erre: 69. - Ab61752c45)
2018. okt. 28. 06:39

nahát ! én egyedüli gyerek voltam / igaz , h a Mamikám a sajátjai után , mellett , nevelt engem is / de nem érezhettem magam egyedül soha , viszont én szeretek egyedül lenni ! hiába mondják , h az ember társaslény :(


hajdanán a férjem mindig az egyik szomszédba lógott / a szomszédnak nagyon szép felesége volt / :( persze be is fogták őt , segített nekik , 1x a pipe mondta Bundynak szóljon nekem is h menjek át , Bundy felvilágosította tündérszépet , h a banya nem ér rá !!!!!! hát nem is ! én mindig találok magamnak tennivalót bőven :) de ha mégse ? én úgy tudok aludni........:D bármikor :D

74. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 44de2e9e86)
2018. okt. 26. 17:27

Vállalnád, hogy valaki elmenjen az otthonodba meggyőződni személyesen, hogy tényleg igaz-e, hogy rászorulsz?


Tudod, itt a Hoxa-n is volt aki sportot űzött abból, hogy szegény szerencsétlennek állította be magát, sokan naivan segítettek is neki.


Véletlenül vettem észre a naplóját, valaki felhívta rá a figyelmem. Amikor feltettem neki pár kérdést, eltűnt, mint a kámfor. Hónapokig vett hülyére embereket.

Én már csak azoknak segítek, akit ismerek személyesen. Annyi a csaló, hogy a szerencsétleneket sem merik sokan segíteni. Ha nem szégyen a segítség kérés, ne legyen szégyen azt arccal is felvállalni, úgy fair.

73. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 44de2e9e86)
2018. okt. 26. 17:18

Szia!


Menj be a családsegítőhöz, kaphatsz tartós élelmiszert, a számláidat segítenek kiegyenlíteni x összeg tartozás után.


Az önkormányzat ügyfélszolgálatára menj be, kérdezd meg milyen segélyekre vagy jogosult.


Lehet ez rendszeres nevelési támogatás, ami havi x ezer Ft. Lehet lakhatási támogatás. Kaphat a gyerek ingyenes étkezést.

Lehet 3 havonta kérni egyszeri szociális segélyt.



Arra készülj fel, kell a fizetési papírod, a szolgáltatóktól az éves számláid, megnézik személyesen mekkora lakásban és milyen körülmények között élsz. Mennyit ér a lakásod, van-e kocsid, hány éves, milyen típusú. Van-e telked, nyaralód?


Hiába vagy pillanatnyilag megszorulva, ha milliós festmények lógnak a falon. Ez csak egy példa volt.

72. andilaci (válaszként erre: 1. - 44de2e9e86)
2018. okt. 26. 17:06
Ez elég furcsa kérés,nem gondolod????
71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Forrest2010)
2018. okt. 26. 17:03
Nem, mert aki rászorul, a legtöbb szégyenként éli meg.
70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Smirnoff)
2018. okt. 26. 16:59

Van akinek igen. Szégyen , de így van. Vannak az egyenlők és az egyenlőbbek.

Valószínű piszkosul gonosz vagyok, de akik csak passzióból veszik igénybe a segélyt, meg is érdemelnék, hogy rászoruljanak. Nekem nem lenne pofám felvenni, ha nem vagyok rászorulva, mert más is felveszi alapon. De nem vagyunk egyformák, vannak rinocérosz bőrrel megáldott emberek.

69. ab61752c45 (válaszként erre: 68. - Ab61752c45)
2018. okt. 26. 14:11
de hogy senkivel nem tudnék együtt élni,az biztos.mondják,hogy az ember páros lény,hát amit a környezetemben látok,erre nagyon rácáfol.akkor tartson egy kutyát,macskát,az vissza sem szól.
68. ab61752c45 (válaszként erre: 66. - Forrest2010)
2018. okt. 26. 14:07
én sem bírom a tömeget,egyszer,talán,mikor a skála megnyitásakor voltunk,mondom jaj,még jó,hogy elkaptak.mint a víz,úgy hullámzott a jónép,én elszédültem.az anyámhoz minden reggel elmegyek,megiszom a kávét,ha kell elmegyek a boltba,a húgommal,ha olyan passzban van,beszélgetünk pár szót,de mostanában az anyám teljesen kiidegeli.mondom miért nem mentél el,mint én.hát így kényelmesebb volt,mondom én.se rezsi,se semmi.én sem lakom egy palotában,szoba,konyha,fürdőszoba,amit már én csináltattam.
67. fincsi5 (válaszként erre: 66. - Forrest2010)
2018. okt. 26. 13:28
Én is, mi is így gondoljuk.:))
66. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Ab61752c45)
2018. okt. 26. 13:15
sose szerettem a tömeget / semmilyen tömeget , iszonyodom tőle / éppen ezért is szerencsésnek tartottam magunkat h nem kellett együtt élnünk senkivel már 38 éve , csak a saját legszűkebb családunkkal :) Bundy hajdanán kijelentette , ha megnősül , férjhez megy a 2 gyerekünk szedjék a sátorfájukat...... ezért is voltak úgy a szüleim , h egyikük háza , másikuk lakása majd jó lesz az unokáiknak :) mert / szerintem / az ember becsülje meg amit kapott , egy lakást , 1 házat , de az árát + pláne nem lehet felélni ! mert a büdös életbe se fog összerakni ilyen keresetekből 1 fedelet a feje fölé :)
2018. okt. 26. 09:39
én egy gyereket szültem,az anyáméknál laktam,az apja,úgy ahogy tudott segített.aztán besokalltam ,mivel heten laktunk a házban,főleg azért mert nekem kellett az egész pereputtyra főzni,meg hát a gyerekre is a sok pelenkát na aztán vettem egy régi házat,a húgom azt mondta ilyen nyomorfészekbe nem öltözne be.azóta szépen rendbe hoztam,ő meg kínlódik az anyámmal.könnyű élete volt,semmiért nem fizetett,melegre ment haza.hát most issza a levét.
64. forrest2010 (válaszként erre: 62. - Ab61752c45)
2018. okt. 26. 09:19

persze ! nekem is Anyum segített hajdanán , nem is keveset ! / cefetül nehezen jutottam el odáig , h jusson is maradjon is ! azért itt többnyire nem olyanok a fizetések , h könnyedén tudja az ember 1- 2 gyerkőcét nevelni az 1-2 fizetésből , pláne ha még akkor kell a család feje fölé 1 fedelet is rakni :( jó ! az is igaz , h van akinek sokkal több esze van és nem azzal kezdi , h a semmire szül 1-2 gyereket ! mint én , de utólag könnyű okosnak lenni :) /


az albérletben élő de luxusautóval közlekedő nőnek a gyerkőce megkapta az ingyen ebédet + ingyen mindent , mert szegény ......hát nemtom , mi lenne v hogy lenne jó ?

63. semleges (válaszként erre: 62. - Ab61752c45)
2018. okt. 26. 08:58
Ez ma is így van.
62. ab61752c45 (válaszként erre: 37. - 401f36ab4a)
2018. okt. 26. 08:54
az biztos.de amikor a gyerekem kicsi volt gyakran kellett az anyámtól kölcsönkérni gyógyszerre.a fizetés kicsi volt,míg a háromgyerekes vállalkozónak,akinek ahány gyerek,annyi kocsi,az óvodában egy fillért nem kellett fizetni.nekem kellett,szóval ez már régi téma.
61. semleges (válaszként erre: 59. - Forrest2010)
2018. okt. 26. 08:53
Ez így van.
60. ab61752c45 (válaszként erre: 53. - Fidel)
2018. okt. 26. 08:48
mondhatnánk semmi.
59. forrest2010 (válaszként erre: 41. - Smirnoff)
2018. okt. 26. 08:44
pedig kapaszkodj meg ! van olyan ember jónéhány , aki úgy fogja fel , h neki jár !!!! minden ! anélkül , h a fenekét felemelné !!! / mázlim volt , soha nem voltam se munka nélkül , se segélyt nem kértem soha !!!! pedig úgy mint jónéhányan.....tehettem volna , vannak minden helyzetnek haszonélvezői .......és többnyire nem azok kérnek , akinek valódi oka is lenne rá .....
58. ab3619a9cd (válaszként erre: 40. - Smirnoff)
2018. okt. 26. 07:22

A témához is van valami értelmes hozzáfűzni valód,vagy csak azt figyeled hogy én hová és mit írok,hogy belém tudj kötni?

Ez a szomorú!

57. fidel (válaszként erre: 56. - 401f36ab4a)
2018. okt. 26. 00:54
Akkor már, csak ezt a szegény lyányt köll útbaigazítanunk,ami szerintem sokkal nehezebb lesz,de talán holnap már,okosabbak leszünk!
56. 401f36ab4a (válaszként erre: 55. - Fidel)
2018. okt. 26. 00:46
Örülök, hogy dűlőre jutottunk, bennem biztos, hogy nincs harag.
55. fidel (válaszként erre: 54. - 401f36ab4a)
2018. okt. 26. 00:40

Ugyan már, miért haragudnék rád? Különben sem vagyok az a haragudós típus,beszélgettünk és vegül is dülöre jutottunk!

Régen az volt a mondás,hogy jó tanácsokkal már teli a padlás, ez szerintem az ötletekre is érvényes...

Amúgy,remélem,hogy nincs köztünk harag mert azzal sem mennénk semmire!

54. 401f36ab4a (válaszként erre: 53. - Fidel)
2018. okt. 26. 00:29

Most mondjam azt a te stílusodban, hogy messziről jött ember ... ? Nem mondom.

Te most rám haragszol, mert xar világ van? Attól neked sem lesz jobb, ha rajtam akarod levezetni a feszkót.

Én adtam ötletet a fórumindítónak, mit tehet (küzdjön, mert minden xarból van kiút), adj neki te is valami ötletet. Vagy pénzt.


Amúgy ... Ne forduljon fel fiatalon senki. De öregen se. A fiatal legalább tud dolgozni.

53. fidel (válaszként erre: 52. - 401f36ab4a)
2018. okt. 26. 00:20

Ebben tökéletesen igazad van,hogy nem ez a megoldás,de az,aki nem tud senkihez,semmihez fordulni az forduljon föl fiatalon?

Valami nagyon nincs rendben magyarországon a családok évében!

Nekem nem köll,hogy valaki összedobja,szerencsémre de nem mindíg voltam szerencsés,vannak még bennem emlékek a (s)zarvilágból...

52. 401f36ab4a (válaszként erre: 51. - Fidel)
2018. okt. 26. 00:09

Olvastam én is. Erre írtam, amit, nem akarom ismételni magam. Szerintem mások nem rosszat lattak benne, mint te, de végülis nem tudom .

Szerintem? Olyan sokan élnek így, hogy nem is mernék becslő számot leírni. Szerinted ők is kérnek anyagi segítséget idegen emberektől?

Nekem ki dob össze? Hát neked?

Amellett, hogy sajnálom szegényt. De nem ez a megoldás.

51. fidel (válaszként erre: 50. - 401f36ab4a)
2018. okt. 26. 00:03

ezt is Ö írta,nekekem öszintének tünik! "30-as éveimben járó egyedül álló anyuka vagyok. Dolgozom minden nap rendesen, de egyszerűen nem jutok egyről a kettőre. Minden hónapban matekoznom kell hogy hogyan oldjam meg a havi kiadásaimat és persze agyalok hogy a gyerekem ebből nem érezzen semmit. Ha váratlan kiadással kell számolnom akkor felborul a kis kártyaváram, és teljesen lelkileg kiborulok. Nem tudom mi lenne a megoldás, hogy utol érjem magam, mert ha a kis lyukakat sikerülne eltüntetnem, akkor már ügyesebben tudnék gazdálkodni. Ki hogyan hol spórol hogy ez miatt ne fájjon a fejem a hónap végén?"

Szerinted?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook