Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anya kontra a barátom fórum

Anya kontra a barátom (beszélgetős fórum)


1 2 3
15. 01c8755c79 (válaszként erre: 13. - **Rita**)
2009. jún. 26. 12:09

Miért lenne erős? ... van aki szívja, és így mérgezi magát és a környezetét... az nem erős?

Más meg elítéli, ... semmivel nem erősebb... szerintem.

14. **Rita** (válaszként erre: 11. - Rc10)
2009. jún. 26. 12:07

Te vagy a nagy Ő? egész életében rád várt, és képes lenne azért szakítani veled mert az anyukád cigizik?

ezt nem értem.

13. **Rita** (válaszként erre: 9. - Rc10)
2009. jún. 26. 12:05

Elítélia dohányzókat?!

Ez így picit erős szerintem

12. 01c8755c79 (válaszként erre: 11. - Rc10)
2009. jún. 26. 12:04

Csüccs le anyukáddal... hívd el egy kávézóba, és beszélgessetek...hogy kéred, nagyon szépen... mint nő a nőt... leány az anyát... leendő anyuka a nagymamát...


Egyébként furi gondolatokt indítottál el bennem. :o) Az én fiam is alapból mélységesen megveti a dohányos embereket, nőket főleg... dohányzó barátnője tuti nem lesz, de erre még nem is gondoltunk, hogy mi van, ha a leendő anyós szívja a cigit... szerintem olyan lánnyal se kezdene, akinek dohányzik az édesanyja, mivel milyen lányt nevelhet egy dohányos ember? (ez most nem neked szólt... csak eszmefuttatás a mi jövőnkre nézve).... hááát elég bonyesz... :o( :o)

11. rc10 (válaszként erre: 7. - Cukilany)
2009. jún. 26. 12:02
Már a megismerkedésünk elején is voltak vitáink ezzel kapcsolatban hogy Anya dohányzik, mert neki még sosem volt olyan kapcsolata ahol valamelyik szülő cigizett volna. A barátom képes lenne emiatt szakítani, pedig mindketten úgy érezzük egész életünkben egymásra vártunk. Csak ez a fránya cigi.. Az Ő szavaival élve "örök vita lenne a cigi".
10. rc10 (válaszként erre: 3. - Era741211)
2009. jún. 26. 11:57
Ha azt mondom Anyának hogy ne gyujtson rá míg a barátom itt van, akkor azt mondja hogy ez az Ő lakása, és azt csinál amit akar, ha nem tetszik akkor el lehet menni. Egyébként nem az én szobámban gyújt rá hanem a sajátjában, de ahogy nyitogatja az ajtót csak kijön a cigiszag, és oltári büdös..
9. rc10 (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2009. jún. 26. 11:55

De emiatt akarja, nagyon elítéli a dohányzókat, így Anyát is. Én sem nézném jó szemmel ha a gyermekem előtt rágyújtana Anya, ez természetes, mert tudom milyen így felnőni, bár hozzáteszem én is dohányoztam anno.

Egész éjszaka ezen agyaltam mitévő legyek, hogyan oldjam meg ezt a dolgot, és arra jutottam, hogy leültetem Őket és beszéljék meg, mert ez másképp nem fog menni. Miért én igyam meg ennek a levét? Itt vagyok két tűz között, mindkettejüket nagyon szeretem, és tartom a hátam hol az egyiknek, hol a másiknak. Rajtam csattan az egész.. Hülye egy szitu!

8. Myrthil (válaszként erre: 1. - Rc10)
2009. jún. 26. 10:09

Az én anyukám is dohányzik, és hiába kérem, hogy ne gyújtson rá, csak azért is megteszi, és rám fújja a füstöt.

Volt, hogy fürödtem, bejött bagóval a fürdőbe, majd ott hagy a füstben.

Mi még nem szeretnénk babát, de erről mi is beszélgettünk a párommal.

Ott tartunk, hogy ezek után ott se merném vele kettesbe hagyni a gyerekem, mert képes lenne rá is fújni a füstöt :S

Sőt, már én se megyek nagyon a közelébe, mert rosszul vagyok a szagától. Persze kérdezi, mi a gond, és amikor mondom, azzal jön, hogy én csak a kifogásokat keresem, hogy ne kelljen neki puszit adnom :S

7. cukilany (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2009. jún. 26. 00:55

Nekem az a gyanúm, hogy ez volt a hátsó cél, hogy szokjon le, csak épp kapóra jött a baba, de elég könnyen ment a leszokás és egy szava sem volt ellene, lehet hogy legbelül is le akart már szokni.

De igen, egyet értek, hisz úgysem tudjuk megvédeni a gyereket dohányosoktól, mert az utca tele van dohányzó emberekkel, így egy ésszerű kompromisszum célravezetőbb lenne. De azért a fiú sem teljesen ok, mert a dohányzó anyós már adott, döntse el, hajlandó e kompromisszumra.

6. era741211 (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2009. jún. 26. 00:49
Én is így gondolom!
5. spinneli (válaszként erre: 4. - Cukilany)
2009. jún. 26. 00:44

Nem hiszem, hogy egy idős nőt a teljes leszoktatásra kéne "ítélni" bőszen elég, ha akkor nem gyújt rá.

Ez a megoldás lenne a jó, szerintem mindkét félnek.

4. cukilany (válaszként erre: 1. - Rc10)
2009. jún. 26. 00:42

Ahol dolgozom szomszédban van egy közért, ott egy idősebb hölgy dolgozik, aki elég erős dohányos volt (ha épp nem volt nála senki egyfolytában kint cigizett) és akinek van egy fia. Egyik napon a fia bejelentette, h jön a baba, de csak akkor engedi oda a nagymamát (a saját anyját), ha nem dohányzik többet, mert félti a gyerekét. És a leendő nagymama ezt megértette, másnap letette a cigit és azóta sem látom dohányozni.


Beszéld meg anyukáddal a dolgot, sztem elég szomorú lenne, ha inkább a cigit választana unoka helyett! Mert akkor számodra is egyértelműbb lenne a választás.

3. era741211 (válaszként erre: 1. - Rc10)
2009. jún. 26. 00:33

Húúúúúúúúúúúúúúúú....nehéz téma!:(

Szerintem már az pozitív lenne,ha Anyukád nem dohányozna akkor,amikor a barátod nálatok van!


Egyébként a dohányosok többségével ez a legnagyobb baj.....hogy veszik tudomásul azt,ha valaki nem dohányzik,és utálja még a szagát is!


Itt csak a kompromisszum hozhat megoldást!

2009. jún. 26. 00:32

A kompromisszum azért segít ebben is, esetleg megbeszélheted édesanyáddal, hogy a leendő unokával való találkozásnál ne gyújtson rá.

Gyerek közelében ez egyébként is evidens.

De gondolom párod nem emiatt akarja kilőni a gyerekvállalást?

1. rc10
2009. jún. 26. 00:28

Hogyan tovább? Édesanyám dohányzik. A barátom nem, sőt olyan szinten utálja a cigi szagát, hogy emiatt inkább nem jön el hozzám, csak ne vegye át a ruhája illetve a haja ezt a szagot. Lassan két éve együtt vagyunk. Tervezgetünk, szóba került a gyermekvállalás téma is. Nem is lenne semmi gond ha a barátom nem állandóan azzal jönne, hogy a dohányzó Édesanyámmal folyamatos vitái lennének (pl ha a gyermeket majd látni szeretné...). Ma azt mondta nekem ezzel kapcsolatban, hogy nem akarja hogy az élete rémálom legyen emiatt.

Nem tudom mi tévő legyek. Nagyon szeretjük egymást, el nem bírnám képzelni mással az életemet. Hogyan lehetne megoldani ezt a dolgot? Volt már valaki ilyen helyzetben? Segítseteeeeekkkkk

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook