Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antidepresszáns gyógyszerek fórum

Antidepresszáns gyógyszerek (beszélgetős fórum)


1 2
6. Tímea_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 10. 17:12
Én szorongásos depresszióra kaptam orbáncfű kivonatból készült, vény nélkül kapható gyógyszert, 2 napig szedtem, és olyan rosszul voltam, hogy abbahagytam. Imbolygás, levertség, sírógörcsök.
5. bc84e599b2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 10. 16:52
Szia! Én is hasonló tünetekkel élek immár több mint 10 éve,nekem is volt "infarktus" szerű rohamom engem is mentő vitt. 2013 óta járok pszichiáterhez,és igen írt fel gyógyszereket. Nekem muszáj volt mert nagyon rossz állapotban voltam már akkor. Sajnos hozzá lehet szokni én Frontint és Yarocent szedek,viszont ezek nélkül nem tudnék elaludni. Néha még altató is kell,ha nagyon mély depresszióban vagyok. De ahogy telnek az évek egyre kevesebb kell belőle,2 éve még sokkal többet szedtem,mára már elég a fele is. Nagyon sokat számít hogy legyen melletted valaki ( én egyedül vészeltem át ) aki lelkiekben segít vagy támogat. Imádtam a doktornőmet mindig feltöltött a találkozás,sajnos már anyagilag nem engedhetem meg magamnak. A kórházi dokik sajnos nem olyanok,Ők csak meghallgatnak és írják a gyógyszert ( tapasztalat) így oda már nem is járok,csak a gyógyszereimet íratom ott. Kitartást kívánok neked,és megnyugvást,és ha kell nyugodtan szedd a gyógyszert mert nálunk ez a szívdolog végzetes is lehet,ha túlpörögjük magunkat!
2023. febr. 10. 16:51

A Frontin az nagyon brutál már, nem ilyet fog felírni.


Egy rakás gyógyszerhez nem lehet hozzászokni amúgy.


Lehet, hogy akkor inkább az antidepresszánsoknak kéne általánosságban utánanézned, mert így, hogy most megpendítetted a Frontin meg hozzászokás témát, azt látom, hogy nem is nagyon tudod, hogy ezek miféle gyógyszerek. Van köztük olyan hatóanyagú, aminek enyhe hatása van és van ami nagyon durván leszedál, mint pl a Frontin.


Nehezen lehet a hagyományos antidepresszánsokra rászokni, de lelkileg érezheted úgy, hogy nagyon szükséged van a hatására, de fizikailag nem nagyon lehet ráfüggni.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 068c3c8b2e)
2023. febr. 10. 16:47

Nemis inkább a mellekhatastol félek, hanem a hozzá szokástol!

De ezek a hosszan szedett gyógyszerek stb amiket tartósan kell szedni, nem olyanok mint a nyugtató stb Frontin, azokra lehet gondolom jobban raszokni! Ezekre nem! Vagy igen?

2023. febr. 10. 16:21

Nem, nem minden esetben szükséges. Egyéni megítélése a pszichiáternek, hogy szükség van-e rá. És ha mégis felírja, idővel el kell hagyni, nem örökké fogod szedni.


Egyébként nem vészesek, sokan nagyon ellenzik, de van olyan állapot, amikor a tüneteket elsősorban gyógyszerrel érdemes csökkenteni a terápia mellett, majd elhagyni fokozatosan a gyógyszert, hogy a terápiát folytatva már ne legyenek testi tüneteid, mint pl szívdobogás.


Én Atraxot szedtem anno, szerencsére nem sokáig, nyilván senkinek sem jó, ha gyógyszerrel van megnyugtatva, ahelyett, hogy a terápián tanult és alkalmazott nyugtató technikákkal tudna lenyugodni. De amíg erre mondjuk nem vagy képes, addig rá lehet segíteni a gyógyszerrel. Ha nagyon nem akarod, úgyse fogják felírni.


És kérdezz az orvosodtól, a pszichológusodtól is, érdemes a véleményüket meghallgatni, nekem is mindig sok infót mondtak mindenről.

2023. febr. 10. 16:07

Elsősorban olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik szedik.

Szorongásos allapotom miatt, mar járok pszichologushoz, de pszichiaterhez csak most fogok menni, mert nem volt hamarabb időpont.

Teszt alapján közepes depresszió és magas szorongásos értékek jottek ki.

Sajnos 3 hónapja erős ritmus zavarral elvitte a mentő, azóta allandoan ezen agyalok, sok extra beutesem van, minden nap.

Ha nem figyelem, és csak aludni szeretnék, akkor is.

Néha teljesen jól érzem magam, néha nem.

Tudom,hogy ha oda kerülök ugyis felirnak gyogyszert, kivancsi lennék, ez minden esetben szükséges lenne?

Mert vannak igenis jó periodusaim, csak sajnos ha valami olyan stressz ér, akkor szivdobogas stb minden van.

Jobb lenne nyilvan gyogyszer nelkul, en a mellekhatasoktol félek leginkább!

Es azt is tudom, igen, az orvos fogja eldonteni, de beszélni szeretnék olyanokkal akik szedik és mik a tapasztalatok!

Köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook