Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliai munka fórum

Angliai munka (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. Ametiszt19 (válaszként erre: 15. - Haaeen)
2010. márc. 17. 10:53
Szió! Köszi az infókat:) Te kinn vagy még? Szerintetek elsőre mennyi pénzzel és hogyan érdemes kimenni, elkezdeni?
15. haaeen (válaszként erre: 9. - 2a373973b1)
2010. márc. 16. 22:56

sziasztok.


nehari, hogy beleszolok, de en sokmindent maskepp tapasztaltam, mint te.

a NIN tenyleg jo dolog, ha van. de nelkule is lehet munkat talalni - a munkaltatod ad egy ideiglenes szamot, aztan, mikor megvan a NIN-ed, akkor atcsereleik.

a probaido hosszusaga munkahelyenkent valtozik, nalunk fel ev, es igaz, hogy kitehetnek indok nelkul, de ez nem jellemzo, mert neked kezdokent jogod van mindenfele iskolazasra, betanitasra, hogy jol eltudd vegezni a munkad. ha kitesznek, te siman beperelheted oket, hogy a ceg nem tett meg mindent annak erdekeben, hogy megtartsd a munkad. tudom nevetseges, de nalunk igy van.

az orvosi ellatasrol is csak jokat tudok mondani, rengeteg dolog ingyenes (amiert otthon kemeny penzeket kell fizetni), ingyenesen tajekoztatnak (pl. ha kirandulni mesz, mire kell figyelni), ingyenes szuresekre meghivokkal "zaklatnak".

fajdalomcsillapitot meg fillerekert akar egy Tescoban is lehet kapni.

a nyaron tenyleg tobb a munka, de tobb a szabad diak is, akik olcson dolgoznak, es a munkaltatok oket reszesitik elonyben.

az IT szakmaval kapcsolatban pedig az a velemenyem, hogy meg mindig ott van a legnagyobb eselye egy kulfoldi jo szakembernek nem minimalberert elhelyezkednie.

14. Ametiszt19 (válaszként erre: 13. - 2a373973b1)
2010. márc. 16. 15:54
Imádom olvasni,amit írsz. Olyan hihetetlenül jól hangzik. Hej, nagy sóhaj :) Köszönöm!
13. 2a373973b1 (válaszként erre: 12. - Ametiszt19)
2010. márc. 16. 08:16

Én is azt gondoltam, hogy több lesz az eső. Nem tudom milyen évszakban voltál, az ősz a leg esősebb. A tájba én is bele szerettem. Olyan jó hogy kilépek a munkahelyemről és egy hegyoldalban vagyok, ha lefelé nézek a tengerparti városig csodálatosan zöld legelők nyúlnak, felfelé pedig a sziklákkal tarkított bokros-buja hegyoldal, ahonnan három sétaút is indul. Egyszerűen imádom.

Nem tudom, a kavarás lehet hogy nem teljesen magyar specialitás mert a lengyel barátném is azt mondja a lengyelek is "kedvesek" egymással.

A te szakmád jól hangzik, szerintem itt tudnád kamatoztatni, főleg ha van kitartásod és ambíciód, a párodé már necces, a főbérlőm egyetemi diplomás rendszerinformatikus most sírköveket tervez számítógépen meg köveket fotóz ezeréves temetőkben, nagyon jól keres, de 1000-ből egy fog meg ilyen állást. Viszont ha van benned kalandvágy, és szereted-néd ezt az országot szedd össze a bátorságodat, csak Te irányíthatod a sorsodat!

Szép napot!

12. Ametiszt19 (válaszként erre: 11. - 2a373973b1)
2010. márc. 15. 23:21
SZívesen olvasom mondom :) A kondi dolgog nem rossz :D Én is dolgoztam kondi teremben tavaly fél évet, nekem is ingyen volt, oda is szoktam, most meg vehetem a bérleteket :D Nem fura, hogy a magyarok ilyen keverősek? Vagy mások is ilyenek? Gondolkodom,hogy megérné-e külföldre menni, vagy csak azért gondolkodom rajta,mert anyunak ez volt a nagy álma, és nem tette meg végül, és valamiért nagyon szeretné ha én mennék. Lehet igaza is van. Csak félek elindulni. Mindennel ez van. Mindig úúúgy kell rúgni, hogy menjek már, de aztán meg baromira élvezem. Egyszer voltam kinn Angliában, és nagyon élveztem. A kedvencem Canterbury volt. Gondolom a turizmusból él. Olyan kis nyugodt meg szép volt. A klímát is imádnám, a sok zöld fű, az eső is..az a rengeteg MAgnólia fa meg a nárciszok mindenütt.. bár vicces, hogy mikor mi voltunk kinn alig esett az eső :) Párom informatikus, én meg gyógytornász, de kezdem belátni,hogy a jelen (itthoni) körülmények mellett, nem biztos hogy jó döntés volt. Pedighát szeretem. Ném... vagy már azt sem? Nem is tudom :) Egy kavirc az én so-called karrierem :D
11. 2a373973b1 (válaszként erre: 10. - Ametiszt19)
2010. márc. 15. 18:59

Itt ebben a városban kb 12 magyar van, de most volt nemrég egy kisebb fajta népvándorlás négyen haza mentek és kettő jött Londonból sajnos ott átverték őket s egy kisebb mentőakció keretén belül kerültek ide. Úgy tudom a környéken több felé is akad egy-két magyar főként párok, ők általában visszahúzódóbbak. Liverpoolban és Manchesterben nagy számú magyar kolónia él persze ott egész más is az élet minap volt szerencsém egy Manchesteri illetékességű fiatalemberrel, hááát nem volt túl kedves itt "vidéken" azért kicsit más a viszony mi még örülünk ha magyart látunk gondolom a nagyvárosiak meg örülnek ha nem :S De azért ebben a jó kis mikrokultúrában is megvan minden ami kell, kavarások, szerelmek meg ilyesmi valamiért a magyar fiúk nem nagyon kezdenek angol lányokkal. Én szerencsésnek érzem magam mert van 3 igazán jó barátnőm akikkel kölcsönösen számíthatunk egymásra, és irigyelnek is minket amiért nem ugrunk egymásnak semmilyen pletyka hatására. Sokan féltik a munkájukat sokan nagyon linkek, és van aki légvárakat építget. Ebből lehetnek konfliktusok, ezekből igyekszem kimaradni. Most békében vagyok, mert a párommal harmonikus az életünk és ezt mások is látják. A munkahelyemen tavaj volt egy kis gáz, börtönbe csukták az igazgatónkat, de most kezd lábadozni a hely, remélem jó szezonunk lesz, nem annyira szeretnék váltani. Megszoktam már a melót és az se utolsó hogy ingyen van a kondi terem meg az uszoda :D

Na jó kisregényt irtam megint hehe...

10. Ametiszt19 (válaszként erre: 9. - 2a373973b1)
2010. márc. 14. 20:51
Háát, azért neked sincsen könnyű dolgod ahogyan nézem. Csak gratulálni tudok az eddigieknek! Így tovább! Nem hangzik rosszul amit írsz amúgy. Sok magyar van kinn?
9. 2a373973b1 (válaszként erre: 8. - Ametiszt19)
2010. márc. 14. 14:32

Hát vigyázni is kell mert könnyen át verhetnek, meg még ha nem is akarnak át verni akkor is bajba lehet kerülni, mondjuk én erre mind fittyet hánytam...

Papírmunka az a legfontosabb, hogy amikor ki jösz akkor kell kérelmezni egy National Insurance Number nevű kártyát, ez egy húszperces interjúval jár együtt erre viszont előre időpontot kell kérni amihez jó ha van segítség. Ha ezed megvan csak akkor kezdhetsz legálisan dolgozni, általába mindenhol van 1 hónap próbaidő ami alatt nem kapsz teljes fizut és bármikor azt mondhatják holnaptól nem kellesz, viszont ha a hónap letelt mindenképpen kapnod kell egy szerződést, ha nem akkor valami turpisság van a dologba.

Amúgy itt felénk a legtöbb meló nyáron van, ilyenkor a karavánparkok (lakókocsik) takarításával jól lehet keresni. Még jobb persze ha ezen kívül is van az embernek melója.

Az orvosi ellátás olcsó itt deviszont vacak, egy időpontra sokat kell várni, viszont pl a fogamzásgátló ingyenes. Mondjuk semmivel se vizsgálnak meg normálisan és nem nagyon lehet kapni recept nélkül tisztességes fájdalom csillapítót. Mondjuk én szerencsére nem vagyok beteges, ha beteg is vagyok teázok meg otthonról exportált homeopátiás bogyókkal kúrálom magamat.

8. Ametiszt19 (válaszként erre: 7. - 2a373973b1)
2010. márc. 14. 13:36
Hm ez jól hangzik. Akkor megnézem majd a naplód. Én attól félek, hogy átvágnak- túlságosan megbízok az emberekben :D Meg aztán félek hogy a papírmunkával, ügyintézéssel meggyűlne a bajom. A másik a doki helyzet. Mindig van valami bajom :D
7. 2a373973b1 (válaszként erre: 6. - Ametiszt19)
2010. márc. 14. 11:44

Köszönöm a bizalmat. :)

Szóval, hát az a naplómban is nagyjából benne van, hogy hogyan kerültem ide. Eléggé -hogy is mondjam- hirtelen felindulásból kissé meggondolatlanul indultam útnak. De most már eltelt másfél év, és egészen bele rázódtam. Wales csodaszép hely, és úgy általában az emberek is jóindulatúak. Az élet nyugis és nem sok a konfliktus, kivéve magyar-magyar közt megy a kavarás, de gondolom ez nem lep meg senkit. Ha az ember már talál egy melót és megbecsüli magát akkor el lehet lenni, én takarítok, meg ágyat húzok egy hotelben, és nem mondhatnám hogy megszakadok. Nem nagyon raktam eddig félre pénzt, mert szórakozási és kirándulási lehetőségek mindíg akadnak, de mondjuk én nem is azért jöttem ki, hogy tele zsebbel hazamenjek.

Na, annyi mindent írtam, nem akarom ismételni önmagam, kérdésekre szívesen válaszolok. :)

Most elhúzok vásárolni mer a drágám itt toporog.

Üdv.!

6. Ametiszt19 (válaszként erre: 5. - 2a373973b1)
2010. márc. 12. 23:17
Szívesen olvasom ha írsz még, nem untatsz!!! Ezt hallottam én is, hogy a nagyvárosokban több a lehetőség,de drágább és vigyázni is kell. Igazából szerintem az alapok angolból egészen jók nálam, csak a beszélt nyelv az,amibe bele kéne rázódnom. A baj, az hogy sosem voltam az a kalandor típus, de itthon annyira elkeserítő a helyzet. :( Mesélj még, mit csinálsz kinn, kinn is szeretnél maradni? Jól érzed magad? Egyedül mentél? Mesélj még, nem fárasztasz, ez a topic lényege!! :)))
5. 2a373973b1 (válaszként erre: 3. - Ametiszt19)
2010. márc. 12. 19:54

Igen, kint dolgozom, egészen pontosan Walesben, de az én oéldám nem követendő, mert nagyon eszetlenül indultam el, és csak a szerencsémnek köszönhetem, hogy nem jártam rosszul.

Ez itt nem egy tejjel-mézzel folyó kánaán (Wales) de anglia többi részén vannak jobb helyek pl London, csak ott nyilván a megélhetés is drágább, továbbá jobban kell vigyázni mert könnyen átverhetik az embert. Itt vidéken nem kell ettől félnem. Lényeg a lényeg úgy tudom, hogy a kórházakban a jó angol nyelvtudással rendelkező szakápolót ápolót szívesen látják továbbá nagy eséllyel el tudnak helyezkedni a Care Homeokban (Öregek otthona szerű) De, mint azt egy másik topikban valaki nagyon helyesen felvetette, a mai gazdasági helyzetben csakis az induljon el, akinek nagyon jó a nyelvtudása.

Remélem nem fárasztottam senkit, csak segíteni próbálok. :)

2010. márc. 12. 18:48
Azt hiszem, az iwiw-en is vannak ilyen klubok, nézzetek utána. Kint dolgozó magyarokat kellene megkérdezni.
2010. márc. 12. 16:46

Én gyógytornász vagyok, én is gondolkodom azon, hogy ki kéne menni. Ápolós álláshirdetéseket szoktam látni rengeteget, de nem tudom hogy érné meg kimenni.

Néztem pár helyen lehet keresni állásokat, nem tudom mennynire megbízhatóak

[link]


[link]


Rosaliacska Te kinn dolgozol?

2010. márc. 12. 15:41

Szia!

Azt nem tudom a sziget többi részén mi a helyzet, de Walesben csak 3 óra hosszás az óvoda. :S

Azért remélem találsz valami jót, mert a szakmád meg eléggé keresett errefelé.

Sok sikert! :)

2010. márc. 12. 14:54

Sziasztok!

Segítséget kérnék olyan emberektől, akik Angliában dolgoznak/dolgoztak, tehát személyes tapasztalattal rendelkeznek! Diplomás ápoló vagyok, angol alapfokú nyelvvizsgával, hosszas halogatás után úgyérzem itt az idő, hogy tényleg lépjek is egy külföldi munka érdekében. Azonban van két gyerekem, akiket mindenképpen vinni akarok (4,5év és 15 hós)!!! Milyen lehetőségeim vannak, tud valaki segíteni?

Köszi előre is!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook