Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában dolgozni... fórum

Angliában dolgozni... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 10. 00:07
Sziasztok!Kb szeptember-októberben készülök kimenni Bristol-ba! az lenne a kérdésem, hogy milyen papírokat kell elintéznem majd kint ha kint vagyok! angolul beszélek azzal nincs gond...valamint szerintetek mennyi pénzzel induljak el itthonról? köszönöm a válaszokat! üdv
2011. jan. 24. 16:49
A félreértések elkerülése végett : lányokat keresek a munkára! Ja,nem erotikus,és teljesen legális!!!
2011. jan. 24. 14:54

Sziasztok!

Látom rég volt itt mozgás.

Készülök Angliába kimenni dolgozni.Sajnos egyedül egy kicsit (nagyon!)bátortalan vagyok.Olyan valakit keresek,aki szintén vállalkozna arra,hogy kijön velem.Munka lenne,csak angol nyelvtudás kell hozzá.

Ha valakit érdekel konkrétan,az jelentkezzen.Ha lehet priviben.

2011. jan. 3. 14:44

Sziasztok!

Nem konkrét kérdést szeretnék feltenni, inkább a véleményetek érdekelne a tervemről. Illetve örülnék pár hasznos tanácsnak is. Bár ez még kissé távlati terv, de komolyan gondolom.

Na szóval, jelenleg egyetemre járok, még van vissza pár évem. Szociális munkás leszek, ez volt a nagy vágyam :) Diploma után mindenképpen Angliában szeretnék dolgozni. Még nem tudom, pontosan hol. Eredetileg Londonra gondoltam, mert már többször jártam ott, nagyon tetszett, és lakik ott ismerősöm is. Viszont kicsit utánanéztem, és nekem úgy tűnik, hogy sokkal drágább ott a szállás, mint más városokban.

Annak is utánanéztem, hogy szociális munkásként kb. mire lehet számítani, és mindenhonnan olyan visszajelzéseket kaptam, hogy ezzel a végzettséggel viszonylag könnyen lehet állást találni, és nem is fizetnek rosszul.

Viszont kicsit tanácstalan vagyok, hogy is kezdjek majd neki az álláskeresésnek. A helyzetet bonyolítja, hogy van egy kisfiam, most 3 éves, mire kimennénk, 6 éves lesz, vagy már majdnem 7. Mire diplomázom, pont egy fél év múlva kéne elkezdenie az iskolát, mert évvesztes lesz, szóval még oviba fog járni. Egyrészt érdekelne, hogy majd kint mi is a menete az iskolába íratásnak (úgy tudom, ott korábban kezdik), és hogy vajon mikortól kezdjem angolra taníttatni. Illetve a kiköltözés gyakorlati része is érdekelne. Hogy csináljam? Itthonról már tudnék munka után nézni, vagy ezt mindenképp csak ott kint érdemes? És ha az utóbbi, akkor először menjek ki én egyedül, intézzek munkát, és utána jöjjek haza a kisfiamért?

Na, mégis vannak konkrét kérdések :D

Légyszi írjatok, nagyon kíváncsi vagyok!!! Köszi :)

2010. nov. 10. 11:15

Sziasztok,


Nekem Angliában él a barátom (angol egyébként) és jövő tavaszal tervezem hogy kimegyek én is szerencsét próbálni. Emiatt csevegés szinten jól beszélek, szakmai angolom annyira nem jó.

Gyógymasszázzsal szeretnék foglalkozni kint.


Aki tud írjon a tapasztalairól illetve hogy itthon mit kell intézni ahhoz hogy kimenjek? (adózás szempontjából is minden tanács jl jön) egyetlen dolog már megvan az EU-s TB kártyám, ami 1 évig elvileg jó.

Kint miket kell beszereznem ha alklamzottként dolgoznék pl egy szalonban?


Előre is köszi minden segítséget,


Üdv.

Anna

2010. okt. 8. 21:24

Látom sok a kérdés.

Akit érdekel egy család története angliában az látogasson el ide:

[link]

51. MelisUK (válaszként erre: 49. - 7d52a58eee)
2010. febr. 2. 14:42
Tökéletesen egyet értek a hozzászólásoddal. Én 2006 óta vagyok kint.
50. MelisUK (válaszként erre: 48. - Lolali)
2010. febr. 2. 14:42
Ha tökéletesen tudsz angolul és megvan a végzettséged, akkor az egészségügyben el lehet helyezkedni, azzal nincs gond. De ha nem megy az angol, akkor ne gyertek ki.
2010. febr. 1. 17:30
Sziasztok!Kicsit hozzaszolnek ehez az angliai munkavalalashoz.1,5 evig voltam kint.Angol nelkul,munka nelkul,ismerosnelkul es penz nelkul meg is veheted a repjegyedet a visszautra.En is sajnos azt tudom mondani hogy az angoloknak mar a hata kozepen jonnek ki a kulfoldiek es mar tok erdektelenek hogy ki honnan jot,mindenkit legyelnek hisznek.Nem szeretik a lengyeleket mert mar fel lengyel orszag ott lakik,csaldostulfelesegestol,gyerekestul es ok kb az munkak 50%at el is viszik,a maradekot meg a szlovakok.Nincs bajom veluk.Csak aki Angliaban el tudja mirol beszelek.
48. lolali (válaszként erre: 45. - MelisUK)
2009. szept. 23. 23:03
melisUK! Elszorult a gyomrom, amikor irtad, hogy mennyire nem szeretnik most angliában a külföldi munkaerőt...hiszen mi is készülünk odaköltözni. Monddcsak, az egészségügyisekkel is ugyanez a helyzet?
2009. márc. 30. 14:49

Hello, korábban Londonban dolgoztam, maradt egy lebeszélőkártyás alcatel ot-E230 telefonom 15 font lebeszélhetőséggel, és angol Orange sim kártyával egy napot használtam minden megvan hozzá, aki Angliába szeretne menni annak ideális

4000ftért eladnám Budapesten személyesen

Érd 2053999756

46. MelisUK (válaszként erre: 44. - Beck30)
2009. márc. 23. 10:28

Miért kellene rendszeresen haza küldeni pénzt? Akik kint vannak, azok kint élnek és nem is szándékoznak hazamenni, ergo nem küldözgetnek haza pénzt. Bár biztos vannak kivételek, akik elveszítették a munkájukat, azok bizony hazamentek az ismerőseink közül is, mert nem találtak mást és extra drága kint fenntartani magad. Azok a párok, akiknek az egyik fele kint, a másik meg otthon, az meg várhatja, hogy kint partnert talál a kint levő, hisz teljesen más idekint a temperamentum, ha 1-2 hónapot is kint van valaki, az utána nem érzi jól magát Mo-on, annyira sz@r a közhangulat, olyan kedvetlenek az emberek, stb.


Ha mégis pénzt szeretnétek utalni haza, akkor bármely banknál meg lehet tenni, be lehet állítani, hogy havonta mennyi pénzt küld haza az ember.

Egy szimpla utalás drága, de ha olyan címszó alatt utalsz, hogy ajándék a családnak, akkor jóval kevesebb, de ezt is bankja válogatja, így olyan kb 4-5ezer forint, amúgy meg sokkal drágább.

Úgy lehet a leggyorsabban hazautalni amúgy, ha mindkét félnek van PayPal account-ja, akkor egyik pillanatról a másikra ott van a pénz, az utalás pedig ingyenes. A PayPalról pedig 3-5 munkanapon belül át tudod magadnak utalni a pénzt, ez is ingyen van itt UK-n belül, hogy odahaza mivel nyúlják le a népet, azt nem tudom, de el bírom képzelni, hogy pénzbe kerül.

2009. márc. 23. 10:20
Nem hallottátok, hogy Nagy-Britanniát viseli meg a világválság a legjobban? Itt lett a legtöbb munkanélküli. Ne gyertek ki, könyörgöm, az itteni se kap munkát, nem még a külföldi! A mi megyénkben több mint 180ezer ember lett csupán egy hónapon belül munkanélküli! Várjatok legalább egy kicsit, mert most egyre nő a külföldi undor és szinte lehetetlen munkát találni. Állítólag év végére rendeződik a helyzet, majd jövőre gyertek.
44. beck30
2009. márc. 22. 08:38

Kérdésem azokhoz akik kint vanak és rendszeresen küldenek haza pént. Ápr. elejével mennék ki és szeretém megkérdezni mit intézzek el itthon hogy tudjak küldeni haza pénzt, milyen bank mit kell csinálni hogy kintről már simán menjnen és ne keljen sokat várnia az itthoniaknak fizetés után.Teljesen hülye vagyok ehhez úgyhogy megköszönném az infókat.


Köszi

43. Anma (válaszként erre: 41. - 304ac79fe9)
2009. febr. 16. 15:36

szia, most készülünk kimenni a párommal Angliába.

Kéne munka mindkettőnknek. Tudnál segíteni, hogy merre induljunk?


Köszi

2009. jan. 14. 08:20

csá....

Németországban jobb

2009. jan. 9. 14:37

hello,



Én kint dolgozom Angliában pincérnőként már jó ideje, ha van kérdésetek nyugodtan, szívesen segítek!

ja és ha olcsó repjegyet vadásznátok, ez a legjobb oldal:

www.mommondo.com


meg hatapasztalatokat olvasnátok, ez sem rossz:

www.kulfoldimunka.hu

2008. nov. 5. 15:48

Sziasztok!

Én nyárra mennék ki Angliába bébiszitterkedni csak nincs semmilyen ismerösünk meg semmi és valaki nem tudna ajánlani valakit. Én Londonba mennék. Előre is köszönöm

2008. szept. 21. 08:27

Sziasztok!

Nerég olvastam egy könyvet Stonehenge kútja címmel. Egy magyar nőről szól, aki nem sokkal a nyugdíj előtt munkanélkülivé vált. E kényszerhelyzetből kifolyólag végül Angliában vállalt munkát másfél évre. Nekem nagyon érdekes volt, mert én is hasonló helyzetben vagyok itthon. Sok hasznos infot találtam benne főleg az ápolónői munkával kacsolatban. Mindenkinek csak ajánlani tudom! (Asszem a Rákóczi Könyvesboltban és Antikváriumban kapható a 8. kerületben.)

2008. szept. 21. 08:25

Sziasztok!

Nerég olvastam egy könyvet Stonehenge kútja címmel. Egy magyar nőről szól, aki nem sokkal a nyugdíj előtt munkanélkülivé vált. E kényszerhelyzetből kifolyólag végül Angliában vállalt munkát másfél évre. Nekem nagyon érdekes volt, mert én is hasonló helyzetben vagyok itthon. Sok hasznos infot találtam benne főleg az ápolónői munkával kacsolatban.

37. MelisUK (válaszként erre: 35. - Pistike20)
2008. júl. 29. 14:56

I think you're 20 years old. So, what are the current rates of the national minimum wage?

We have three levels of minimum wage, and the rates from 1st October 2007 are:

a.) £5.52 per hour for workers aged 22 years and older;

b.) A development rate of £4.60 per hour for workers aged 18-21 inclusive;

c.) £3.40 per hour for all workers under the age of 18, who are no longer of compulsory school age.

So, you'll get maximum £4.60 per hour.

36. MelisUK (válaszként erre: 35. - Pistike20)
2008. júl. 29. 14:45

Ha kiválasztottad, hogy Anglia melyik városába szeretnél menni, vagy akár még azt sem döntötted el, akkor nézd meg ezt a honlapot:

[link]

Ezen jobb oldalt kiválaszthatod, hogy melyik város után érdeklődsz, arra klikk, majd megnézheted, h milyen álláshirdetések vannak az adott városban, plusz albérletet is kereshetsz az oldal segítségével. Vannak olyan munkahelyek, amik elintézik a szállásod is, ők keresnek viszonylag a közelükben albit neked, de ez nagyon ritka. Az általános az, hogy csak munkát adnak.

A hirdetésekre elkezdhetsz jelentkezni, aztán meglátod, h mennyire lesz sikeres.

Egyébként ha tudsz angolul és van pénzed, akkor kiválasztasz egy várost, ami a legmegfelelőbb számodra (mondjuk ahol a legtöbb munkát kínálják olyasmiből, amit meg tudsz csinálni vagy van hozzá végzettséged), kiutazol, albit keresel magadnak, majd munkát.

Az albérletekre kell fizetni előre egy havi lakbért és általában ugyanannyi értékben depositot, azaz előleget. Fél vagy egy éves szerződések vannak az albikra, azaz ha korábban kiköltöznél, akkor is fizetned kell a havi díját ameddig a szerződés szól.

Ajánlatos nem Londont megcélozni, mert rengeteg a munkaerő ott és nagyon drágák az albik.

Ha nem tudsz angolul, akkor előbb tanulj meg, mert angol nélkül rettentő nehéz munkát találni. Pl. hogy értenéd meg, h mit takar az álláshírdetés, ha fölhívnak telefonon, h behívnának állásinterjúra hogy értenéd meg, h mit mondanak, az állásinterjún se tudnál beszélni, stb...

Egyébként pizzafutárnak se vesznek föl angol nélkül és a város ismerete nélkül sem.

Úgy érdemes kiuazni, h az ember tud angolul és kint már csak tökéletesíti a nyelvtudását. Egyébként ha szakadozva beszélsz, akkor se fognak még pincérnek se fölvenni, esetleg mosogatós lehetsz egy hotel konyháján, ha összejön. Nem olyan egyszerű kint munkát találni, tapasztalatból mondom ezt neked. És először minimálbéres álláson kívül mást ne is próbálj bevállalni, úgy se fognak fölvenni. Plusz: nincs referenciád előző brit munkáltatótól, szóval még nehezebb. És azt is érdemes tudni, hogy a legtöbb helyen mé a minimálbér felét is épphogy megadják a külfölfieknek kezdő keresetként nem bejelentve. Abból meg elég nehéz ám megélni.

Szóval a lényeg, hogy ha tudsz angolul és nagyon jól elő tudod adni magad, akkor nyugodtan vágj bele, egyébként maradj csak otthon, nézz angol műsorokat a tv-ben és tanulj meg angolul.

2008. júl. 28. 12:27

Sziasztok!


Menni szeretnék majd most egy hónap múlva dolgozni Angliába.

És őőő nem tudom hogy hogyan vágjak bele az egészbe...

Felülök a repülőre és majd lesz valahogy ,vagy keressek itthon valami közvetítőt (bár most nézegettem itt a hozzászólásokat és látom h elég negatív a vélemény róluk) és ott érdeklődjek,hát nem tudom...

Na mindenesetre egyre időszerűbb...

Azt gondolom ,hogy mondjuk pizza futárkodni nem lenne rossz ,pénzben sem meg amúgy sem.

Ja és nyelvet tanulni mennék elsősorban,szóval azért is ilyen futárkodás,vagy vendéglátásba lenne jó dolgozni.

Na meg hol laknék...szóval ha van ötletetek meg tapasztalatok ilyenekről szívesen fogadnám a tanácsaitokat. Előre is köszönöm!

2008. júl. 10. 11:33
Szerintm az a legjobb, ha legalább egy ideig nincsenek magyar barátok kint, mert nélkülük ezerszer jobban megy a nyelvtanulás. Rengeteget számít, ha angolul beszélő barátok vannak. Rengeteget köszönhetek pl. az egyik indiai barátunknak, Yusufnak, mellette nagyon könnyű volt megtanulni angolul. :) Olyannal jobb angolul beszélni, akinek szintén idegen nyelv az angol, mert jobban megértik, h mit is akarsz mondani és kijavítanak, h hogy is kellett volna mondani. A britek agya erre nincs ráállva.
2008. júl. 10. 11:20

Az biztos, h nem családnál gyerekekre éri meg vigyázni a legjobban... Sokkal többet lehet azzal keresni, ha van papírod gyereknevelésről és 2-3 gyerekkel foglalkozol egyszerre, amíg a szüleik dolgoznak. Viszed magaddal a gyerekeket mindenhová, játszol velük, stb. Ilyenkor általában gyerekenként 3 fontot fizetnek óránként, tehát ha vagy olyan szinten, h egyszerre 3 gyerekre is tudsz vigyázni, akkor 9 font óránkét, az azért nem rossz. :)


Magyar munkaközvetítőt senkinek sem ajánlok, folyamatos átverések és pénz lenyúlások vannak. Külföldi magyar barátaim osztották meg velem a tapasztalataikat, olyan még nem volt, akinek pozitív tapasztalata lett volna magyar munkaközvetítőről... Engem egy skót hölgy közvetített ki, de már nem foglalkozik ilyesmivel. Egy fillért nem kellett fizetnem, fizették az utazásom, ami 2 repülő és egy 6 órás komp utazás volt, majd a leendő főnököm éjszaka várt rám, amikor leszálltam a kompról, kocsival elvitt a B&B-jébe, ott aludtam, előtte megmutatta a kávézót, ahol dolgozni fogok, majd másnap elvitt az albimba, amit ő keresett nekem, 10 percre volt a munkahelytől, gyönyörű családi ház 3 hálószobával, 2 fürdőszobával, kifizette az előleget és egy havi árat is a házra, majd annyi munkát adott, amennyit csak akartam dolgozni. Az első keresetem 1240 font volt náluk egy hónapra.

2008. júl. 6. 08:45

Sziasztok!

Angol munkakozvetito irodaknak keresek angol nyelvtudassal rendelkezo embereket!

Jelenkezni: Angolnyelvu, fenykepes oneletrajzal a britsrac@freemail.hu cimen lehet!

2008. jún. 4. 19:22

siasztok!én ha minden jol megy és a gerincem is engedi akkor idén mennék dolgozni pultosnak! valaki tud segiteni, h durván mennyi pénzt vigyek ki, h tudok gyorsan szobat szerezni, no meg munkat!koszonom

kiara

2008. máj. 9. 23:16
Nekem nagy szernencsém volt. Unokatesóm "hozott" ki. Ő pátyolgatott eleinte, nagyon sokat segített. Most már azért elboldogulok egyedül is,de az elején nehéz volt kicsit beilleszkedni.
2008. máj. 6. 22:00

Sorry az elozoert!

Nezz jobban korul!

28. gica771 (válaszként erre: 23. - 19d3364658)
2008. máj. 6. 21:58

Bocsi, ne haragudj, de te Angliarol beszelsz?

A mi Egyesultv Kiralysagunktol?

Miota fizetnek itt dollarban?

Legkozelebb bezz jobban korul, kar beegni!

Az\ert pussz neked!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook