Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anémia tünetei? Laboreredmény fórum

Anémia tünetei? Laboreredmény (beszélgetős fórum)


6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Ariana)
2021. ápr. 1. 08:52

Revalid, Hair Clinic, Hajszszek, Biocom hajvitamin, samponok....és még még csomó minden amire már nem emlékszem.

Az étrendem elég változatos. Nem vagyok válogatós.

Zöldség gyümölcs, hal, fehér és vörös hús gabonafélék.


Igazából már 10 éve küzdök hajhullással, de az utóbbi 3 évben kezdtem el komolyabban nyomozni, hogy mitől lehet.


Előtte csak ezekkel a vitaminokkal meg hajcuccokkal próbálkoztam.

5. ariana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 22:11
Próbáltál szedni táplálékkiegészítőket? Változatos a táplálkozásod?
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Böce)
2021. márc. 31. 16:39

Ez egy kompett hajhullást vizsgáló magánlabor volt. A pajzsmirigy értékeim azok rendben vannak.


Sajnos azt tapasztaltam hogy mikor nem magánrendelésre mentem akkor nem tekintették problémának a hajhullásomat. Ment a hümmögés, de érdemben senki nem javasolt semmit.


Ezért is mentem magánvizsgálatra ahol azokat nézték amiket kell.

De most ott tartunk hogy az orvos még a leletet se képes értelmezni. Úgy néz ki ezt is magánon kell majd megcsináltatnom.

3. Böce (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 16:28

Azért nem ilyen egyszerű ez. Az orvos nem a semmire tanul 6 évet, plusz még a fene tudja mennyit, plusz a tapasztalat.


De egy alapos kivizsgálás csak hasznos lehet. De a pajzsmirigyet is nézesd meg, az alulműködés is okozhat hajhullást.


Bár én nem mostanában kezdenék neki, tekintve, hogy most tudvalevőleg csak virus van. Persze, ha sok pénzed van, mehetsz magánba.

2021. márc. 31. 16:22

A hemoglobin is alacsony. Nem magas.

122 g/l

2021. márc. 31. 16:19

Sziasztok,


Évek óta tartó hajhullásom van. Már kivetettem a mandulám, kiszedték egy cisztás fogam,voltam ezer vizsgálaton, ráköltöttem egy ház árát...de nem volt javulás.

Most elvégeztettem egy komplett labor vizsgálatot ahol vannak eltérések.

Az orvosom ránézett és gyakorlatilag figyelmen kívül hagyta ezeket.

Én azért utánna olvastam. Persze persze nem lenne szabad öndiagnózist felállítani, de ha le se sz*rják az ember fejét azért az dühítő.


Hemoglobin --> Magas(122g/l) Normál: 123-153

MCHC --> Alacsony(309g/l) Normál: 310-370

Transzf. szaturáció--> Alacsony(9,23%)Normál: 15,00-45,00

Transzferrin --> Magas(4.96 g/l) Normál: 2,00-3,60


Ahogy olvasgattam lehetséges, hogy vérszegény vagyok és ez okoz hajhullást, de ennek is ezer féle típusa van...

Talán vashiányos vérszegénységre gondolok..ez a leggyakoribb .

Viszont a vasam az jó a vérképben.


Illetve magas az SHBG hormon, de elvileg ez nőknél normális, főleg fogamzásgátló tabletta mellett.


Esetleg ha van köztetek hozzáértő vagy tapasztalt, írhatna pár jó tanácsot.

Ha lesz rá pénzem elmegyek egy magándokihoz megnézetni, de addig is megöl a kiváncsiság.


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook