Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Androgén alopécia - hajhullás fórum

Androgén alopécia - hajhullás (beszélgetős fórum)


ápr. 17. 18:37
Nekem is azt ajánlotta az orvos. A legutóbbi. Külföldi fórumokon azt olvastam, hogy hosszú távon kimeríti a hajhagymákat és amint abbahagyod, pl terhesség esetén, akkor még rosszabb lesz. Egy ideig használtam, de rossz tapintású, kemény, ragacsos hajat csinált. Úgyhogy nekem csak ennyi tapasztalatom van vele :/
8. Kacsahercegno (válaszként erre: 6. - Dióhéjban)
dec. 13. 07:42
Minoxidil, de kb fél éve használom, úgyhogy ez még semmit nem jelent.
dec. 12. 21:19
Engem is érdekelne
6. dióhéjban (válaszként erre: 2. - Kacsahercegno)
nov. 24. 15:26
Kíváncsi vagyok, mivel sikerült megállítani.
5. futóbajnok (válaszként erre: 4. - Dióhéjban)
nov. 24. 08:45

Igen, igen, ezért mondta a doki a mindennapos hajmosást, hogy ne hagyjam bezsírosodni... Sokan hülyének néznek miatta, de nem érdekel különösebben.

Halmozom a hajszárítókat itthon, mindig legyen másik, ha egy elromlik. Most van 3.

Ha hajbeültetésre költenék, nyaralni nem lenne miből... és fontosabb a gyerekem boldogsága, mint a hajam.

Na, én ilyen mélységben nem ástam bele magam a témába, de köszönöm, amiket írtál.

nov. 23. 15:14

Sziasztok! Nekem nagyon sok mindent mondtak az elmúlt 17 év alatt orvosok. Volt olyan, aki olyan anti androgén szedését javasolta 4-5 évig, amelyet nem nagyon lehet szedni 6 hónapnál tovább. Legalábbis olyannak, akinek amúgy nincs is szüksége rá. Nekem pedig nem volt, hisz sosem volt igazolt hormon többletem. Természetesen nem segített. Nem segített a pajzsmirigy gyógyszer és az IR diéta sem - nem csoda, egyik sem volt indokolt :)


Kipróbáltam a DHT blokkoló mezoterápiát, amire igen érdekesen reagált a hajam. Ez azt jelenti, hogy lokálisan dihidrotesztoszteron blokkoló szert adnak a fejbőrbe. Az első kezelés után nagy mértékben lecsökkent a hajhullásom. Hajmosás után alig pár szál hullt ki. Néhány hétig láthatóan kevesebb hullott. Ezt a kezelést 3 havonta kell ismételni, amíg szeretnéd, hogy legyen hajad....A második kezelés hatása viszont a nullával volt egyenlő, valamiért onnantól kezdve nem működött.


Második próbálkozásom a PRP - saját vér terápia volt. Aki nem ismeri: vért vesznek, ebből tápanyagban gazdag plazmát nyernek, amit visszafecskendeznek a fejbőrbe. Ezután hajnövekedésnek kell indulnia elvileg pár hónap múlva. Három kezelést javasolnak havi rendszerességgel, majd évenkénti ismétlést. Ez azon az elven működik, hogy a hajhagymákat táplálja, serkenti működésre, tehát nem blokkol DHT-t. Talán szebb lett a hajam, tapasztaltam némi babahaj növekedést, de természetesen a hullást nem állította meg.


Minoxidilt is javasoltak orvosok, ezt én korlátozottan mertem használni, mert ijesztgettek, hogy eleinte még több haj hullik majd és túl sok jót sem olvastam róla külföldi fórumokon.


Táplálék kiegészítőből is nagyon sokfélét próbáltam, talán a szintén DHT blokkolónak mondott fűrészpálma említhető. Aki nem próbálta, tehet vele kísérletet.


Ezeken kívül az összes gyógyszertárban, drogériában kapható terméket kipróbáltam, de ezek nyilván nem androgén hajhullásra vannak kitalálva.


Nem tudom, ti tapasztaltátok-e, hogy minél zsírosabb a haj, annál jobban hullik. Valahol azt a tanácsot kaptam, hogy ne hagyjam bezsírosodni, mert a faggyú tele van DHT-vel. Úgyhogy mosogatom szorgosan. Néha lokális természetes blokkolókat teszek rá, kókuszolaj rozmaring olajjal keverve pl.


Mostanában nézegetem az ózon terápiát, majd ha nyerek a lottón, akkor lehet, hogy azt is kipróbálom :) De őszintén szólva egyre kevesebb bizalmam van ezekben a kezelésekben, termékekben. Lelkileg (pénztárcában)már készítem magam, hogy hajbeültetést csináltassak, mert szerencsére hátul még bőven lenne miből.

Eljutottam odáig, hogy már nem is az zavar, amit a tükörben látok, hanem amit össze kell szedni a kádból, padlóról, asztalról, ágyból - ezeket szégyenlem legjobban.


Köszönöm, hogy írtatok, jó volt hallani, hogy más is van ilyen helyzetben.

Akinek van még tippje, ossza meg velünk:)

nov. 23. 13:47

Sziasztok!

Nekem 22 évesen diagnosztizálták, vérvétel után. Most 50 éves vagyok, és még fedi a haj a fejemet, igaz, a forgómnál bűvészkednem kell a kefével-szárítással.

- Mikor kiderült, fogamzásgátlót szedettek velem, nagyrészt visszanőtt tőle, de egy életen át nem szedhetjük... fél év szedés, fél év szünet, így ment vagy 10 évig.

De babát akartunk, abbahagytam.

- Akkor jött az Alpicort vényköteles, kortikoszteroidos ecsetelő, fokozatosan kell bevezetni, elvenni is... Ez is nagyon hatásos volt, de nem lehet végtelenségig...

- Azóta nem járok vele sehová, de való igaz, hogy az életemet alárendelem a hajamnak:

Annak idején a doki a mindennapos hajmosást javasolta, azt mondta, ne engedjem, hogy a szászerka, vékony szálú hajam tövére korpa rakódjon le, mert ki fog hullani a meglévő is. De ha mindennap megmosom, a szárítás, ugye, lazítja, dúsabbnak látszik utána. Hogy mivel mosom? Plantur 39 koffeines samponnal is, de van Bánfi, WU2, Baba, Schauma. Váltogatom naponta. A hullás miatt levágattam, rövid, így gyorsan megszárad, de emiatt 1 órával korábban kell kelnem, ne menjek ki télen se vizes fejjel a buszhoz.

És hát kicsi fecskendővel viszek fel rá hetente , hétvégente ecsetelőt: Bánfi hajszeszt, Hélia-D koffeines oldatot (fekete- piros dobozos)vagy Ilzsu Hajnövesztő Regeneráló szert. Ezek mind dúsítják a hajam.

Végső soron ritkult sokat a majd' 30 év alatt, de még semmi szégyellni valóm.

És végül, a táplálkozásom: Jót tesz a hajamnak a dió, mogyoró, olajos magvak, mák, köles, koffein, ezeket fogyasztom rendszeresen. Néha masszírozom mosáskor a fejbőrt jó erősen, ujjbeggyel, fodrász megmutatta, ez is élénkíti a hajhagymák vérellátását.

2. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Dióhéjban)
nov. 22. 18:46
Szerintem nekem is az van, de engem eddig csak gaslightoltak az orvosok, hogy nem is hullik, vagy ráfogták valami nemlétező okra (pl. stressz, minimális eltérés a vérképben) szóval diagnosztizálni nem sikerült... Most átmenetileg úgy néz ki sikerült megállítani, kicsit talán visszafordítani is... Te milyen kezelést kapsz rá?
nov. 22. 16:59
Androgén alopéciában érintetteket keresnék tapasztalat csere céljából. 15 éves koromban kezdődött a hajhullásom, androgenetikus alopéciával diagnosztizáltak. Házi praktikák, orvosi vizsgálatok sora van mögöttem. Kíváncsian várom sorstársak jelentkezését, ötleteljünk együtt, hogyan lehet túlélni, lassítani a folyamatot, testileg, lelkileg is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook