Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amikor nyaraláskor a pap helyére ülsz gyónni, mert a másik... fórum

Amikor nyaraláskor a pap helyére ülsz gyónni, mert a másik... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

25. gyöngy:) (válaszként erre: 24. - Banános Zselé)
2022. aug. 5. 09:19
Igen, ez pont így szokott lenni.
24. Banános Zselé (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2022. aug. 5. 07:47
miért nyaraláskorkor az ember sétál, meglát egy templompot megnézi, és akkor ha már ott van meggyónja amit meg kell
23. csemár (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 30. 18:44

Aranyos vagy!

Köszönöm, hogy mindezt leírtad! Megértettelek.

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Csemár)
2022. júl. 30. 09:14

Kedves Csemár!


Ha valakiben van tolerancia mások iránt, az pont én vagyok. Én egyformán elfogadok minden vallást, semmivel sem érzem magasabb, vagy alacsonyabb kasztban lévőnek magam a vallásom által. Nem kellene senki orrára kötnöm, de római katolikusként kereszteltek meg. Aztán családfa kutatás alapján kiderült nem vagyok fajtatiszta árja. De én nem is ez alapján döntöm el ki milyen ember, hanem EMBER legyen, jó ember. Az meg nem azon múlik hogyan nevezi istenét.

Ne bántson másokat, ne érezze felsőbbrendűnek magát az a lényeg.

Az, hogy hova születünk szerencse kérdése és nem érdem.


Azt mondod nem ismerem mit jelent a gyónás, nem vagyok kellően jó ember, ha te hiszel a gyónás szentségében, akkor gyorsan menj el és gyónd meg a rágalmazás bűnét irántam.

Nem tudom benned van-e annyi kíváncsiság, mint bennem, de nekem volt vér a pucámban és beszéltem krisnással, beszéltem rabbival, imámmal és 2 évig tanultam vallástörténetet (IS). A 3 nagy világvallás mellett számtalan elágazásukról is szoktam olvasgatni, vagy beszélgetni gyakorló hívőkkel. Nem mindenben értünk egyet mindig, átbeszéljük.

Az én családom multikulti. Így volt lehetőségem megtapasztalni, az ember nem a színétől, a vallásától lesz több vagy kevesebb, hanem önmagától, ahogy másokkal bánik, ahogy másokat megítél, vagy éppen elítél.

21. csemár (válaszként erre: 20. - Libikóka)
2022. júl. 29. 19:16
Ugyan, lécci, olvasd el a 2. számú beírást!
20. libikóka (válaszként erre: 19. - Csemár)
2022. júl. 29. 19:08
Nem a gyónással van baja ,,,
19. csemár (válaszként erre: 18. - Libikóka)
2022. júl. 29. 19:06

Dehogynem. Pontosan értettem. Azt írta, hogy a gyónással baja van.

Hát Istenem! Ha baja van, hát baja van. (Nem ő az egyetlen.)

Nem akarom én őt bántani ezért! (Meg másért se.)

18. libikóka (válaszként erre: 17. - Csemár)
2022. júl. 29. 19:01
A gyónás szentség,,valóban,, de NEM álszentség.Nem jól értetted amit Eni írt.
17. csemár (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 29. 18:25

A katolikusok hitében a gyónás szentség.

Ha nem vagy katolikus, akkor az, amit írtál azt jelenti hogy nincs meg benned a kellő tolerancia mások hitével szemben. (A te dolgod, a karaván megy tovább.)

16. perzsacica (válaszként erre: 14. - Secret8)
2022. júl. 29. 18:01
Azért nem állt fel onnan , mert így írták meg a film forgatókönyv írói.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Globus)
2022. júl. 29. 18:00

A bűntudattal nincs bajom. A gyónással van. hogy sokan azt gondolják, bármit megtehetnek, mert feloldozást kapnak érte.

Volt a családban ilyen ájtatos család, állandóan a templomban voltak, gyóntak is, a valóéletben meg, áááá hagyjuk!

2022. júl. 29. 15:57

Sosem értettem, egy másik embernek mi köze van a bűneimhez. Soha nem mondanék el semmit nekik, akkor sem, ha nincs nagy "bűnöm".

Ha hiszel Istenben, vele megbeszéled és kész. Megbánod, megbocsát (mert ebben hiszel), aztán próbálsz újabbat nem elkövetni.

Azt végképp nem értem, hogy miért ne mernél felállni arról a helyről, ha rájöttél, hogy nem oda kellett volna ülnöd.

13. libikóka (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2022. júl. 29. 15:50

Biztos gyorsan ette a fagyit.



Nekem ez a vallomás,,,,nem baj,,kategória,,de azért a mesébe is illene.

2022. júl. 29. 15:47
Nyaralaskor mi a facért megy valaki gyónni? Meg amúgy is. Meggyónod, azt ugyan ott folytatod a bűneid. Sok értelme van
11. globus (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 29. 15:20
Így igaz. De azért nem baj, ha mégis történt valami, hogy munkál az emberben bűntudat. Már nem a gyónás miatt, hanem úgy általában.
10. csemár (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 29. 14:22

Rendben.

Addig is: minden jót!

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Csemár)
2022. júl. 29. 14:03
Teljesen igazad van. Nekem sincs félnivalóm. Akkor szeptemberben visszatérünk rá. :)
8. csemár (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 29. 13:54

Köszönöm szépen a lehetőséget!

Az egyenes gerinc néha konfliktusokat okoz, tudom, de aki eléggé magabiztos, annak ez nem gond.

Igazam van?

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Csemár)
2022. júl. 29. 13:50

Augusztusom foglalt, de szeptemberben szívesen meghívlak egy délutáni sütire, italra.

Van nagyon sok ismerősöm, nincs hiányom kapcsolatokból, tiszteletből, szeretetből. Kedves és jó emberek vesznek körbe tényleg, csak a sorok között én is nagyon is jól tudok olvasni. Ha gondolod megismerhetsz személyesen is, nyitott vagyok rá, megláthatod akkor, nem egy patás ördög vagyok.

Az tény, ami a szívemen az a számon, de aki szeret, pont ezért (IS) , mert tudja nem hátulról mellbe típus vagyok.

6. csemár (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 29. 13:35

Nem hangzik "hihetetlenül".

(Nem is hiszed, milyen jól tudok a sorok között - is - olvasni.)

Ismerjelek meg?

Szívesen!

Van rá igényed?

Tedd meg az első lépést!

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Csemár)
2022. júl. 29. 13:31

Igyekeztem úgy élni, hogy nem. Ostoba lennék, ha azt írnám, nem is fog. De felmentést akkor sem kérnék. A hibáimért mindig is vállaltam a felelősséget, ha netán ez számodra hihetetlenül is hangzik. Aki nem hiszi, járjon utána, ismerjen meg személyesen!

Igaz a mondás, ki hogy él, úgy ítél.

4. csemár (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 29. 13:13
Veled ezek szerint ilyen malőr nem eshet meg.
3. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 29. 13:12
Pedig az lenne a tisztességes, hogy felálljál ilyenkor.
2022. júl. 29. 13:08

Értelmetlennek tartom a gyónást.

Nehogy már ez tehermentesítsen valakit, ha bűnözik, akármiben is.

Úgy kell élni, hogy ne kelljen vétségért gyónni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook