Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor marslakónak nézik az anyukákat... fórum

Amikor marslakónak nézik az anyukákat... (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
17. Tücke
2010. okt. 5. 17:08
amúgy meg ez a meddig szoptassuk a gyereket mindenkinek saját szívügye vagy épp testi baja... de én azt mondom hogy minnél tovább szptat valaki annál lnehezebb leválasztani a gyereket a ciciről... értem itt az oyan 4-6 éves gyereket akit anya ugyan úgy szoptat mert a kistesó szopizik vagy mert neki az úgy gondolja hogy jár ez teljesen elfogadhatatlan a WHO-t meg hagyjuk sztem mert ott a sok begyöpösödött ember ne határozza meg az én gyerek nevelésemet meg stb stb-met
2010. okt. 5. 17:07

Szerintem valahol ez egy elfogadott dolog, hogy az anyuka megszoptatja a babáját. Viszont én személy szerint (és most lehet, hogy konzervatívnak fognak sokan látni)de "intim" dolognak tartom a szoptatást. És lehet, hogy erre van megfelelőbb szó is, de most csak ezt 'találtam'. Én még anyósom előtt sem szoptatnám meg a babámat. Sőt a védőnő előtt sem :D Ettől függetlenül természetes dolog maga a szoptatás. Egyébként az utcán nem sok ember eszik. Azokat is megszokták nézni, gondolva arra, hogy otthon már nem tudott normálisan enni, nemvolt ideje? Tudom milyen érzés az egész, mert nekem is van két gyermekem az egyik két éves lesz januárban és a mai napig szopik. Ha kell lerángatja a bevásárló központban a ruhámat is. Sokat látják hogy ő még mindig majd 2 évesen is szopizna. Itthon mindig megszoptatom indulás előtt is. De igényli még, olyankor adok neki nyalókát, vagy csipszet, próbálom elvenni a figylmét. Persze volt rá pl. hogy egy bevásárló parkolójában szoptattam meg kocsiban a lányomat a hetekben. Persze úgy takargattam magam, ahogy csak lehet :D A hozzászólásom mint két tábor érződik kicsit. Magam sem tudnék állás foglalni hogy melyik oldalhoz csatlakozzam. :D


Ja viszont azt tudom, hogy a cumi egyáltalán nem vette el a lányom kedvét a cicitől. mármint a cumisüveg. Próbálkoztam vele nagyon nagyon sokat, a cumival is, de a cici a fontos neki a mai napig. Ivott néha cumisüvegből, de nagyon -nagyon ritkán . két év alatt talán 5x. A cumit pedig teljesen elutasította születésétől fogva.:)


Köszönöm, hogy hozzászólhattam. :)

15. Tücke (válaszként erre: 13. - Manya2010)
2010. okt. 5. 17:05
nekem az volt a tapasztalatom hogy hiába kapott cumisüvegből is tejet semmi gond nem volt a szoptatással tény elég kevés alkalommal és inkább szoptatni próbáltam már a kórázban is.... hmm nyilvános helyen való szoptatás soha nem tettem meg ha étteremben voltunk nagyon rendesek voltak mert beengedtek a személyzeti helységbe ha bevásárló központban voltunk itt nem a te..cot meg a társait értem hanem olyanokat mint az ár..ád meg a we...nd... mindig az erre kialakított helységben tettem meg vagy épp amikor biatorbágyon voltunk akkor a parkoló távoli zugában a kocsiban.... Én nem ítélek el senkit mert nem egyszer láttam én is már diszkréten szoptató anyukát, de azért mindennek van határa a lehető legputribb helyen biztos hogy nem szoptatnám meg pl busz, vonat stb stb eleve én is kolerát kapok attól a piszoktól ami ott van nem hogy egy kisgyerek
14. lola81
2010. okt. 5. 17:05
Én sem leszek népszerű, de nekem pl. pont ez a bajom a szoptatással, hogy már a vízcsapból is ez folyik! Baromira unom már ezt az állandó érvelést a (nyilvános) szoptatás mellett! Aki akar/tud az szoptat aki meg nem az nem. A WHO pedig általában is nagyon sok jó dolgot szokott ajánlani... Egyébként meg ha tényleg annyira a nyilvános szoptatás a "legtermészetesebb dolog a világon" akkor miért kell folyamatosan már évek óta mindenhol ezt nyomatni?! Itt a Hoxán is van már pár hasonló cikk! (Ez nem a cikk írója ellen szól, hanem általánosságban.) Én már anyuka vagyok, de nem változott a véleményem a mindenhol szoptató anyákról...
13. manya2010 (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2010. okt. 5. 16:55
Azt tudtad hogyha a baba megkóstolja cumisüvegből a tejet már nehezebben fogadja el a cicit? Ezt szajkózzák a kórházban amíg benn vagy. Bár én nem tudtam szoptatni mert nem volt tejem, egyetértek a cikk írójával. Egy anya aki gondoskodik a gyerekéről nem lehet megbotránkoztató. Lehet diszkréten szoptatni, ahogy a cikk írója is írta.
2010. okt. 5. 16:52
Én mindig beültem a kocsiba. De oda is bebámultak, így mindig egy takarót tettünk az ablakra és a mellem is takartam emellett(mert ugye nem lehet minden ablakot letakarni). Nagyon kellemetlen, hogy mire evés után elrendezed a gyereket és nekiindulsz valahova, kezd közeledni a szoptatás. De meg lehet oldani. Ja a lefejésről meg annyit, hogy nekem épp annyi tejem volt, amennyi a gyereknek kellett(mert beteg lettem és lecsökkent), lefejni nem tudtam. Tápszert meg addig nem adtunk neki, csak később. Szóval ez a szoptatás egy elég kényes téma, mindenki másképp látja. Engem naponta lenéznek, mert nem szoptatok. Persze a gyerek nem akar, de akkor fejjek, meg erőltessem. Elhamarkodottan ítélnek, nem tudják, hogy kezdettől fogva mennyit küszködtünk ezzel. Remélem, téged nem fognak emiatt bántani. A legnagyobb öröm, hogy tudod etetni a kicsi babáid.
11. Mirta
2010. okt. 5. 16:44

Hű, ezzel a témával aztán lehet port kavarni, pláne ha olyan határozottan fogalmaz az illető, mint a cikkíró! :D

A magyar társadalom szerintem elég prűd, és konzervatív. A véleményt és az általános hozzáállást az ilyen cikkek és anyukák formálják/lazítják.

Mivel én itt születtem és nőttem fel, az átlag hozzáállást tanultam meg. Már nagy a fiam, de mellettünk folyamatosan születtek a gyerekek, 10 év baráti babázás után jutottam el odáig, hogy nem jövök zavarba, ha mellettem szoptat valamelyik barátnőm. Nem is az utcán, csak otthon.

Sajnálom, de aminek köze van egy csupasz női mellhez, az nem lehet egyenlő a hamburgerevéssel...

Értem én a törekvést, számomra a szoptatás ugyanannyira természetes, mint a szexualitás és a gyermekszülés, mégsem viszem egyiket sem az utcára.

Értem a vészhelyzeteket is, hála Istennek a legtöbb plázában van már babaszoba, ahol kényelmesen lehet a babákat is etetni, pelenkázni, nem?

10. Bcicus
2010. okt. 5. 16:31
Szerintem a szoptatásnak semmi keresni valója az utcán. Ez egy intim dolog és ezt az ember otthon intézze. Ha hosszab időre el kell mennie gyerekestől,a kkor arra készüljön fel. Le lehet fejni is a tejet. AZ is anyatej, de nem botránkoztat és azvar vele senkit az illető ha így adja a kicsinek.
2010. okt. 5. 16:28

Szia!


Lehet támadni, de engem zavar, ha valaki "nagyon" nyilvánosan eteti a babáját. Nem az, amikor diszkréten leül valahova, mert volt, hogy én adtam zsepit a hölgynek, hanem amikor úgy eteti a gyereket, hogy mind a két melle látszik.

Tapasztaltam olyat is, amikor simán levetkőzött félmeztelenre valaki az utcán, és úgy szoptatta a gyerekét.

Nekem még nincs, lehet azért állok így ezekhez a dolgokhoz.

Azt viszont nem tudom elképzelni, hogy idegenek előtt szoptassam majd a gyerekem. Amikor olyan helyen voltunk, pici volt még a baba, és megéhezett, egyedül hagytuk a hölgyet, mert úgy gondoltuk, nem illik ilyenkor zavarni.

2010. okt. 5. 16:24
Én nem írok semmit,mert tudom h majd lesz nekem is gyerekem,és akkor majd kiderül,h állok a témához...
2010. okt. 5. 16:23

Én is szoptattam már buszon is.

Gratula a cikkhez és persze az ikrekhez :)

2010. okt. 5. 16:21

Kapsz majd itt lehet hideget meleget...(mindig megtalálják ezeket a fórumokat azok, akik szerint, ha szoptatni kell egy babát ne is menjen sehova az anya, vagy csak anyni időre, amíg nem jön a következő etetés ideje! Hány helyen ovlastam már ezt sajnos:(((((


De én egyetértek veled!HA kellett váróban, parkban, félrevonulva, diszkréten megetettem a babámat!

2010. okt. 5. 16:19

Szia, jó a cikked, sok dologban egyetértek veled, és gratulálok az ikrekhez!

Nekem márciusi a Kisfiam, anyatejes ő is, de én még csak 1-2x szoptattam "nyilvánosan", vagyis parkban, de olyan helyen, ahol senki sem lát. Engem zavarna, ha látnának, tudom, ez hülyeség, mert tényleg ez a legtermészetesebb dolog a világon.

Ami nagy öröm nekünk, hogy azért a legtöbb helyen (bevásárlóközpont, edzőterem, orvosi váró stb.) már kialakítottak baba-mama szobákat. Mi a legtöbb helyen ezeket keressük, és használjuk, ha úgy jön ki az etetés, így mi is mobilisak tudunk lenni.

2010. okt. 5. 16:19
Örülök neki hogy van akinek ilyen természetes ez az egész. Én csak a tágabb családi, ismerősi kör előtt szoptattam, és nem gondoltam folna, hogy ilyen természetes lesz. De idegen helyen biztos nem tudtam volna. Habár nem is jártam olyan helyekre, boltba sem olyankor mentem.
2010. okt. 5. 16:17
Én is szoptattam már az utcán sőt vonaton is mert éhes volt a csöppem :)
2010. okt. 5. 16:13

Engem sohasem zavart, ha nyilvános helyen kellett szoptatni. A legfontosabb, hogy a gyerekemnek jó legyen.

Másfelől soha egyetlen-egy negatív kritika sem ért ez miatt, és ferde szemmel sem néztek rám. (vagy csak nem vettem észre?)

Vegyük figyelembe viszont azt is, hogy sok olyan anyuka van, aki annyira gátlásos, hogy nem is meri megszoptatni mondjuk egy étteremben a babáját, függetlenül attól, hogy támogatják-e őt ebben vagy sem (értsd: ha szólna, még talán egy külön szobába/öltözőbe is beengednék).

2010. okt. 5. 16:08
Már egy ideje fontolgatom magamban, hogy írok egy cikket az utcán, boltban, stb. szoptatásról, illetve az anyatej fontosságáról. Amikor marslakónak nézik a gyermeküket szoptató anyukákat, pedig ez a létező legtermészetesebb dolog. Szerintem.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook