Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor marslakónak nézik az anyukákat... fórum

Amikor marslakónak nézik az anyukákat... (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
257. Betta76
2010. okt. 6. 12:31

Nemrég jártam külföldön egy bevásárlóközpontban, ott volt külön helység ahol lehetett babát ellátni, volt ott pelenkázó helység, meg etetős helyiség, kényelmes szoptatós székkel, etetőszékkel, babaétel melegítését is megoldották... stb, minden feltétel adott volt, és természetesen mindenhez volt kirakva fertőtlenítő eszköz. De ott vigyáznak is az emberek mindenre, a babaellátó részleg ragyogott a tisztaságtól!

Nem tudom itthon meddig élné túl egy ilyen helyiség a használatot..

256. 0a969f72e1 (válaszként erre: 245. - Miccer)
2010. okt. 6. 12:22
Ne izgulj, az én gyerekem sem marad a babakocsiba és most 13 hónapos. Nem is tudunk vele sétálni hosszú távon, mert vagy a földre akar lemenni, vagy az ölünkbe. Már engem megszóltak, hogy nem sétáltatom a gyereket, mert nem látnak. 10 hónaposan négykézláb mászott a járdán, mert ordított ha felvettük. Ül a parkban, szedegeti a kavicsokat, a játszótéren gesztényét gyűjtöget és a múltkor beleesett a sárba. Ez a gyerekkor. Szerintem ha nem hagyjuk, hogy megfogjon ezt-azt, akkor nem fog megtapasztalni egy csomó mindent. A környezetemben jó pár anyuka panaszkodik, hogy a gyerek a cipő talpát nyalja, meg a kukából akar kipakolni. Ettől még nem rossz szülő az, akinek kíváncsi a gyereke, vagy a földön mászik.
255. 0a969f72e1 (válaszként erre: 241. - T.Ili)
2010. okt. 6. 12:14
Magam sem tudtam volna jobban megfogalmazni.
254. 0a969f72e1 (válaszként erre: 221. - Eperke9)
2010. okt. 6. 12:12
Ez azért nem volt sportszerű. Csak a véleményét írja le, az hogy hogy "neveli" a gyerekét, nem ide tartozik.
253. fbab8271ce (válaszként erre: 149. - Eperke9)
2010. okt. 6. 11:53
Aki falun él, az akkor ne is merészeljen bemenni egy városba akár nagybevásárlás céljából, ami mondjuk utazást is beleszámítva(még autóval is) 2,5 3 óra?
252. 0a969f72e1 (válaszként erre: 192. - Eperke9)
2010. okt. 6. 11:53
Ezt most úgy írtad, mintha az anyukák direkt mennének arra, hogy nyilvános helyen szoptassanak. Tessék már elfogadni, hogy előfordulhat hogy meg kell etetni a gyereket, mint ahogy tisztába kell tenni...stb. A kultúrált anyuka megoldja, hogy ne zavarjon és ne sértsen meg vele senkit. Más a helyzet azokkal az anyukákkal, gondolom mindenki tudni fogja most kikre gondolok, akik teljesen kiraknak mindent akár hol is legyenek és úgy szoptatnak.
251. fbab8271ce (válaszként erre: 118. - Andi6020)
2010. okt. 6. 11:49

Soha nem láttam nőt buszon szoptatni, se úgy nyilvános helyen, hogy kint lógna neki fél melle...

nem tudom ez merre történt, akkor jó helyen lakom...

2010. okt. 6. 11:48

Nem olvastam most végig az összes hsz-t, úgyhogy ha ismétlek, bocsánat.

Nyilvános helyen is lehet diszkréten szoptatni. Ezzel kellene tisztában lenni. Aki nem otthon szoptatja meg a babáját, valószínűleg nem azért teszi, mert szereplési vágya van, hanem mert a kicsi megéhezett mielőtt hazaértek volna. Ha meg ordít a gyerek, azért néznek gyilkos szemmel az anyjára, mert nem csinál semmit. Hogyan tegyünk jót?

Cumisüveg: nem minden baba fogadja el sem a cumisüveget, sem a lefejt tejet.


És ne hasonlítgassuk már össze az utcán evő felnőttet a szoptatott csecsemővel - aki esetünkben csak AT-t kap - mert amíg egy felnőttnek kell, hogy legyen annyi önkontrollja és türelme, hogy kivárja amíg egy étkezésre alkalmas helyre érkezik, addig pl. egy 3 hónapos kisbaba, akit csak az ösztönei irányítanak nem fogja tudni megvárni, míg hazaér vele az édesanyja.

249. 0a969f72e1 (válaszként erre: 165. - Eperke9)
2010. okt. 6. 11:46
Valaki írta ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, hogy nem menjen messzire az, aki szoptat és ne csavarogjon. Ezért írtam, hogy nem értem, miért kellene otthon maradnia az anyukának. Sajnos szerintem előfordulhat mindenkivel, hogy nem ér haza. Én sem nagyvárosban lakom, 40 km az út ha valamit el akarsz intézni, vagy meglátogatnám az édesapámat - hozzáteszem, előtte sem voltam képes szoptatni, még a hugomat nem zavarta senki jelenléte - és ha igény szerint szoptat valaki, nem feltétlen tudja behatárolni magát.
248. Talian35 (válaszként erre: 245. - Miccer)
2010. okt. 6. 11:33
Jaj most nem azt mondtuk hogy babakocsiban kell tolni a gyereket! Isten ments. Pusztán arról, ha elesik, én felkaptam, ennyi. Nem azért mert a földön négykézlábazik, hanem azért, mert nem tudom nem tenyerel-e bele a következő pillanatba egy kutya vagy macskaszarba és utána rögtön szájába veszi a kezét. Nem vagyok domestos-mami, nincs is itthon, de azért vannak határok amiket nem lépek túl és szerintem sokan igy vagyunk ezzel. Utcán ÉN nem engedtem négykézláb mászni, más egy füves rész, ahol tudom nem járt kutya, és nem is a megfázás részére gondoltam!
247. t.Ili (válaszként erre: 245. - Miccer)
2010. okt. 6. 11:27
De ugye azt látod,hogy épp Talian35 "védett meg"
246. zsanci79 (válaszként erre: 238. - Tücke)
2010. okt. 6. 10:22
Hát én egyszer tettem tisztába a gyerekem a tescoba. Soha többet! Olyan hasmenése lett utána, hogy több mint egy hétig tartott, és eszméletlen volt....Pedig nagyon siettem, és "fertőtlenítettem", hát ennyit ért...
245. miccer (válaszként erre: 225. - Talian35)
2010. okt. 6. 10:13
Még szerencse, hogy ennyire mások vagyunk mindannyian, így szép az élet, ugye? Én sosem szóltam meg azokat, akik másfél évig csak a babakocsiban tologatják a gyerekeiket, főleg úgy nem, hogy SEMMIT nem tudok róla. De ez nyilván intelligencia kérdése. Ti sem tudtok rólam semmit, pl azt sem, hogy az én akkor másfél éves lányom nem maradt meg a babakocsiban, és én annak vagyok a híve, hogy egészséges keretek között, minél többet tapasztaljon a gyermek, nem lett semmi baja attól, hogy a földön négykézlábazott, és aki ezért megszól, azt magasról leszarom. Egyébként szeptember vége volt, és direkt jól felöltöztettem, nehogy megfázzon. De ez már nagyon off topic... egy kis tolerancia hiányzik az emberekből, és sajnos ez nagyon sok színtéren megnyilvánul.
244. t.Ili (válaszként erre: 243. - 000Évi000)
2010. okt. 6. 08:59
:))
243. 000Évi000 (válaszként erre: 241. - T.Ili)
2010. okt. 6. 08:58
Félve merem mondani, hogy minden szavaddal egyetértek.
242. 000Évi000 (válaszként erre: 234. - Eperke9)
2010. okt. 6. 08:57
Az én babámnak erről más lenne a véleménye...szerinte a gyerekbarát megoldás, szólok és cicit de azonnal!!!-különben nagyon ordííítok:) Szerintem akármelyik megszállott ellenző könyörögne, hogy szoptassam már meg, ha meghallaná:)
241. t.Ili
2010. okt. 6. 08:34

Akinek ikrei vannak,nagyon nehéz kimozdulnia otthonról.

Etetésből áll egy darabig az élete.

Nem azért szülünk,hogy aztán be legyünk zárva a lakásba a gyerek gondjaival.

Szépségszalonban dolgozom,sűrűn találkozok szoptatással,tisztába tevéssel,de soha senki nem ütközött meg rajta.Mondjuk,annyit kérek,hogy egy picit fordítsuk el a fotelt,hogy a belépők ne lepődjenek meg.

Egy babás anyuka,ha végre kimozdul,és muszáj magával vinni a gyereket,szeretne több mindent elintézni az alatt a pár óra alatt.Higgyétek el,hogy siet nagyon,mert tudja,hogy a gyereknek legjobb otthon!

Számoljatok:otthon megeteti,büfi,tisztába teszi,felöltözteti,mosdó,ő is felöltözik,kicsit elpakol,bepakol,babakocsi,tömegközlekedés,célállomás.Minimum 2 óra!És ez csak egy gyerek!

Elintézi a dolgait,:1-2 óra.Vissza:1 óra.

Óhatatlan,hogy 4-5 -6 óra alatt ne szoptasson.

És még ő szégyenkezzen!Hát szégyellje magát az,aki ezt a szükségletet az ürítéshez szükségleteihez hasonlítja!

A gyerek igenis menjen akár a"plázába" is.Hagy ismerkedjen a baktériumokkal,amíg az anyatej megvédi.Talán nem lenne annyi bölcsi-ovikezdő fertőzéses megbetegedés,meg később kialakult allergia.

Félve merem kimondani,hogy talán a túlszocializált társadalommal van a baj(domesztos baba),meg a rossz irányba eltért prűdséggel.

Gondolok itt arra,hogy a nyilvános szoptatás ciki,de a viogra',meg a hüvelygomba/intimbetét,műmell reklám az ma már természetes.

Jó lenne megtalálni az egyensúlyt,talán az ilyen cikkek segítenek.

Bocsi.

240. Bcicus (válaszként erre: 236. - Gagababi)
2010. okt. 6. 08:29
Miért kell itt kiemelni, hogy meleg? Ha két ember szinte szexel nyilvánosan az ugyan úgy nem oda való, ha meleg hanem, ennek a dologhoz semmi köze.
239. Tücke (válaszként erre: 188. - C75cdd162e)
2010. okt. 6. 07:37
várjál ne essél túlzásokba ez itt magyarország mi legalább 50 évvel el vagyunk maradva attól a résztől
238. Tücke (válaszként erre: 182. - Mágika75)
2010. okt. 6. 07:36
valamit félre értettél nálam enem nem zavar ha nyílvános helyen szoptat az anyuka engem az zavar ha ezt nem diszkréten valósítja meg vagy ha olyan helyen ahol én is attól félek hogy kolerát kapok... mert a csöves is pofátlanul leü a buszon metrón villamoson vonaton..... még a tesco meg ilyen helyeken is a padokon stb stb meg ezeket a mosdókat használják ...tudod ki tette ilyen helyen tisztába a gyerekét hát én biztos hgy nem,......
237. Talian35 (válaszként erre: 235. - Mágika75)
2010. okt. 6. 07:08
Engem az is zavar. Meg az is, hogy tizenévesek félmeztelenül rohangálnak, kilógó bugyival. Aztán meg csodálkozunk, ha ennyi erőszak van, meg pedofil.
2010. okt. 5. 23:16

Nálam kimaradtak a nyilvános helyek a szopizásnál, tán kétszer szoptattam parkolóban, de senki nem látott be az autóba.

Számomra az a furcsa,hogy még egy diszkréten szoptató anyát megbámulnak, esetleg éppen kinéznek a helyiségből, addig két meleg srácot, akik nyalják-falják egymást, azt nem...mitől gusztusosabb az utóbbi?..ezt sosem fogom megérteni.

235. Mágika75 (válaszként erre: 233. - Talian35)
2010. okt. 5. 22:56

Ha muszály, akkor DISZKRÉTEN bárhol, bármikor lehet szoptatni. Szerintem.


Én mondjuk sohasem szoptattam nyilvános helyen. Nálunk az fordult elő többször is, hogy a mamától hazafelé a kétórás út közben megszomjazott/éhezett a kisfiunk.

Ilyenkor parkolóban megálltunk, textil pelus elő.... és történt, aminek történnie kellett.



MELLesleg - csakhogy stilszerű legyek... Milyen beteg világ az, ahol a nyilvánosan szoptató anya látványa nem kívánatos, viszont MINDENT - autót, tusfürdőt, fogkrémet, borotvát, akármit - minimum egy, minimum félmeztelen (esetleg rúdra tekeredő) nő reklámoz és az senkit nem zavar?

234. Eperke9
2010. okt. 5. 22:48

Nekem a nyilvános szoptatásban az nem szimpi, hogy nem a gyerek érdekeit szolgálja.

Mint már sokszor írtam néha-néha megeshet mindenkivel, de nem gyerekbarát, ez tuti!

233. Talian35 (válaszként erre: 231. - Mágika75)
2010. okt. 5. 22:44

Igy szép és jó lenne :-)


Mindig bevillan, pár éve mentünk a budai kisvonattal, korábban úttörővasút volt a neve, és a zsufi vonaton egy anyuka a 4-5 év körüli fiát szoptatta és éppen azt próbálta ecsetelni a mellette ülő ismerősnek(vagy barátnőnek?) hogy milyen jó dolog hogy ilyen sokáig szoptat...kiterülve, nyakában a póló, mellén a gyerek, hát nem tudom, nekem kicsit felfordult a gyomrom, de másoknak is :-))

232. Eperke9
2010. okt. 5. 22:42

De nekem nem azzal van bajom, hogy valaki nyilvánosan szoptat, csak ne tegye rendszeresen és a gyerek kárára. Írtam már néha bárkivel megeshet...

De én úgy érzem-lehet, hogy rosszul-hogy, azok az anyukák akik ebből rendszert csinálnak, nem a gyerek, hanem a saját érdekeiket nézik, helyezik előtérbe. El nem tudom képzelni, hogy valakinek-egy pici babás anyukának-annyi dolga legyen, hogy nap mint nap csak így tudja megoldani a szopizást. A gyerek lemondásokkal jár, s nagyon unszimpatikus hogy egyesek úgy gondolkodnak: "a gyerek jött közénk, neki kell alkalmazkodnia hozzánk, a mi életritmusunkhoz"

NEM, a gyerek nem kéri, hogy megszülessen, DE! ha valaki úgy dönt, hogy gyereket vállal, tudja már a gyerekét előtérbe helyezni magával szemben!!!

231. Mágika75 (válaszként erre: 228. - Eperke9)
2010. okt. 5. 22:32

Ez az!

Hogy nincs tisztázva, hogy mit is jelent, hogyan is kell(ene) nyilvánosan szoptatni.


A nyilvános szoptatás azt jelenti, hogy nem otthon, DE nem azt jelenti, hogy közszemlére téve magunkat.

Mivel a szoptatás nemcsak etetés/itatás, hanem lelki összebújás is, ezért igyekszünk a lehető legintimebbé tenni magunk és a babánk számára és ha már kénytelenek vagyunk nem otthon - a megszokott kis zugunkban, a kedvenc párnánkkal, a legkényelmesebb pózban - szoptatni, akkor diszkréten - pl. textil pelus mögött, elfordulva - és gyorsan intézni.

Aki cirkusi produkciót csinál a szoptatásból, az MINDENKI számára visszás.



DE! egy diszkréten szoptató anyukát sem kell MEGBÁMULNI. Egy pillanat alatt fel lehet mérni, hogy valaki pelus, kendő, akármi alatt/mögött, elfordulva szoptat, és utána el lehet fordulni és mehet tovább az élet. De van, aki még a diszkrét mamikat is leplezetlenül megbámulja, mutogat, aztán nekiáll felháborodni....


Még egyszer, a mamik többsége szépen, csöndben intézi a nyilvános szoptatást és általában nem azért indul el otthonról, hogy 'naénmostszoptatnifogokpukkadjonmegmindenki', hanem egyszerűen előfordul, hogy kénytelen jártában-keltében szoptatni. És ez így van rendjén, így helyes.


Ne indítsunk boszorkányüldözést a nyilvánosan szoptató anyukák ellen! A másik oldalon pedig őrizzük meg a szoptatás intimitását!

Továbbra is: intelligencia, tolerancia, empátia és diszkréció.

230. Eperke9 (válaszként erre: 229. - Eperke9)
2010. okt. 5. 22:29
Ráadásul egyik keze már nem a járdán van... legalább is nekem úgy tűnik, de lehet rosszul látom
229. Eperke9 (válaszként erre: 225. - Talian35)
2010. okt. 5. 22:27

Igaz, lehet, ez meg sem fordult a fejemben, de tényleg.

Bár én is inkább felkaptam volna pózolás helyett.

228. Eperke9 (válaszként erre: 224. - Mágika75)
2010. okt. 5. 22:24
Félre ne érts, belőlem nem vált ki ellenérzést egy diszkréten szoptató anyuka (megeshet, de nem rendszeresen-ez alatt azt értem, hogy pl. 3 havonta egyszer oké), de azt gondolom nem lenne normális dolog, ha minden 100 m-en belefutnék egy szoptató anyukába a városba. És itt több hozzászólásból is az jön le, hogy vannak akik ebből rendszert csinálnak.És erre mondom én, hogy az nem gyerek igénye.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook