Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor marslakónak nézik az anyukákat... fórum

Amikor marslakónak nézik az anyukákat... (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2010. okt. 5. 21:02

Én nem tudom ki hogy van vele, de az én gyerekeim nem órához igazítva szopiztak, szopizik. Van hogy fél napig nem kell, van hogy fél óránként. Írom ezt azért, mert olvastam hozzászólásokat.... És a válaszom rájuk: NEM , nem tudja az anyuka, hogy a gyereke mikor éhezik meg. Ez az igény szerinti szopizás. Persze hozzávetőlegesen ki tudom számolni, de attól az időtől jelentős eltérések lehetnek. Éppen ezért én bárhol hajlandó vagyok megetetni a gyerekem, nem mutogatom, de nem is titkolom. Ha nincs szoptatós, baba-mama szoba, akkor megkérdezem bemehetünk-e valahova. Ha nem, akkor találok helyet! NEM VAGYOK HAJLANDÓ VÉCÉBEN ETETNI!! Csak azért hogy ne lássanak bennünket. Nem a csavargás, a vásárlás az első, de előfordul, hogy igenis menni kell, sok idő, és nem tudja az ember otthon hagyni a babát. Az pedig eszébe jutott valakinek hogy autója sincs mindenkinek? Akkor mit lehet tenni? Ne menjen az ember sehova, ... Na de mindegy.


Üzenem a nyilvános helyen szoptató anyuciknak, hogy ne foglalkozzanak a negatív véleményekkel! Ne mutogassák, de nem is kell szégyellni magukat! Akinek meg nem tetszik, menjen onnan, ne nézze, és ne kritizálja.

166. Tücke
2010. okt. 5. 21:01
ez is egy olyan téma megint ami hatalmas indulatokat szül mind a 2 táborban de még a tartozkodókat is feldühíti .... igazából bocsi hogy ezt mondom de sokan imádják nézni ahogy egymásnak ugrk a jónép......
165. Eperke9 (válaszként erre: 161. - 0a969f72e1)
2010. okt. 5. 20:56
Mért kéne otthon ülnie annak aki, nem idegen helyen szoptat? Nem lehet úgy időzíteni, hogy hazaérjen a következő szopiig?
164. Tücke (válaszként erre: 163. - Eperke9)
2010. okt. 5. 20:54
nem tudom velem ilyen össz vissz 2-3 alkalommal fordult elő ... utána meg bátran mentem hiába volt 4-5 hós mert már nem szopizott nem igényelte
163. Eperke9 (válaszként erre: 158. - Andi6020)
2010. okt. 5. 20:52
Én tényleg csak azt nem értem, hogy annyira ki van hangsúlyozva az igény szerinti szoptatás, és sokan arra hivatkozva szoptatnak bárhol, rendszeresen-tehát azt mondják csak a baba érdekeit nézik, DE! az az érdeke egy pici babának, hogy egy zsúfolt, hangos helyen szopizzon??? Szerintem a szopinak pont a nyugalomról, és a baba és az anya közötti bensőséges kapcsolatról kellene szólnia. Erre is értettem az önzőséget.
162. Tücke (válaszként erre: 158. - Andi6020)
2010. okt. 5. 20:50
oké:) értem én és persze ez se megfelelő hozzállás ...
2010. okt. 5. 20:50
Tényleg előfordulhat, hogy intézni valód során nincs más választásod és szoptatni fogod a babád. Én a magam részéről semmi kivetni valót nem találok abban, ha valaki ezt nyilvánosan teszi, és a férjemen kívül nem voltam hajlandó más előtt szoptatni, még a kórházban is úgy fordultam, hogy más ne lássa, mert nem tudtam volna odafigyelni a babára és a szoptatásra, ha tudom, hogy más ott van. Persze nálam is előfordult, hogy az etetési időben nem voltunk otthon, de ilyenkor elvonultam az autóba, hogy ne lásson minket senki. Viszont nem hiszem azt, hogy egy anyának be kellene magát zárnia hónapokra a lakásba és nem menni sehova, mert kicsi a babája. Nem vagyunk egyformák. Semmi rosszat nem tesz az, aki diszkréten eteti meg a babáját és nem látszik a melle.
160. andi6020 (válaszként erre: 159. - Eperke9)
2010. okt. 5. 20:49
;-D
159. Eperke9 (válaszként erre: 158. - Andi6020)
2010. okt. 5. 20:48
Egyetértek:-)
158. andi6020 (válaszként erre: 153. - Tücke)
2010. okt. 5. 20:47
Szerintem nem az ilyen szélsőséges, extrém helyzetekről beszélünk, hanem a "szoptatok, mert megtehetem, anya vagyok, jogom van hozzá, bárhol, bármikor..." hozzáállásról.
157. Eperke9 (válaszként erre: 153. - Tücke)
2010. okt. 5. 20:47

Oké, vannak különleges esetek, helyzetek, de a többség hozzászólásában azt olvasom: "Szoptattam már mindenhol, étteremben, buszon, plázában..."

Szerintem nem ez a normális.

156. Bcicus (válaszként erre: 145. - Tücke)
2010. okt. 5. 20:46
A who szabályait is valamihez igazítják. És azt nem írja a who, hogy mindenki elött kell ezt csinálni. MOndjuk ez, hogy 3 évig legyen otthon meg hasonlók ezek is hülyeségek, meg 2 évig szoptatni.
155. Eperke9
2010. okt. 5. 20:45

Félreértés ne essék, én azok táborát erősítem, akik sokáig szoptattak, a gyerekem sosem evett tápszert, de mindig meg tudtam oldani úgy, hogy mindenkinek a legjobb legyen.

Velem is előfordult, hogy autóban szoptattam, na de nem ültem be a plázába a padra...

154. Tücke (válaszként erre: 152. - Eperke9)
2010. okt. 5. 20:44
jó ez azért durva .... mert a játszóházakban is vannak kialakítva helyek ahol ezt meg lehet oldani ha jól tudom
153. Tücke
2010. okt. 5. 20:43
hát csak sajnos a városban főúton lévő esetleges balesetről dugóról nem az anyuka tehet aki időben elindult a dolgát elvégezni hogy időben hazaérjen... akkor sajnos nincs más választás vagy a vonaton egy felsővezetékszakadás stb stb...
152. Eperke9
2010. okt. 5. 20:43

A minap egy zsúfolt játszóházban voltunk, s az anyuka gyereket csípőcsontra rátesz, cici elő (nem diszkréten, az egyik melle teljesen kint...) s séta közben szopizik a gyerek.

Kérdem én, ez lenne az igény szerinti szoptatás???

151. Tücke (válaszként erre: 150. - Eperke9)
2010. okt. 5. 20:42
jahhh értem ... assem kicsit elvarázsoltam magam mert teljesen másra gondoltam.... azért is kérdeztelek hogy ne legyen félreértés
150. Eperke9 (válaszként erre: 146. - Tücke)
2010. okt. 5. 20:41

Arra gondolok, hogy ha az embernek már gyereke van ne a csavargás,stb legyen az első.

Lehet olyan időt választani a bevásárlásra, sétára, amikor épp nincs szopiidő.

149. Eperke9 (válaszként erre: 142. - Bcicus)
2010. okt. 5. 20:39

Én is úgy gondolom, hogy aki gyereket vállal, annak tudnia kell, hogy a gyerek lemondásokkal jár, s a babát kell/kellene előtérbe helyezni. Lehet úgy időzíteni a sétát, bevásárlást, hogy ne essen bele a szoptatási időbe.

Nem hinném, hogy egy gyereknek olyan szuper lehet mindig máshol, hangzavarba szopiznia.

148. Tücke (válaszként erre: 147. - Tücke)
2010. okt. 5. 20:38
mármint hibáztatni
147. Tücke
2010. okt. 5. 20:38
jahhh meg persze első sorban a sok hülye törzsgyökeres amerikait
146. Tücke (válaszként erre: 144. - Eperke9)
2010. okt. 5. 20:38
ezt nem értem miért is önzőség? bocsi már kicsit elfáradtam....
145. Tücke (válaszként erre: 143. - Bcicus)
2010. okt. 5. 20:37
Itt ne az anyákat hibáztasd hanem a WHO-t mivel ugyebár ő adja az irányelvet és mivel minenki tökéletesen akarja csinálni a saját terhességét gyerreknevelését a közvéleményre hagyatkozunk a WHO meg azt sugallja szoptass minnél tovább szoptass ahol a gyereked igényli..... és sokan bele esnek ebbe a végletbe
144. Eperke9
2010. okt. 5. 20:36

Nem azt mondom, hogy néha nem jöhet olyan helyzet,hogy máshol kell megszoptatni a babát, de az itt olvasott hozzászólások többségéből nekem az jön le, hogy többen rendszeresen ezt teszik.

Én ezt kicsit önzőnek tartom az anyuka részéről, de persze ez csak az én véleményem...

143. Bcicus (válaszként erre: 91. - Tücke)
2010. okt. 5. 20:35
Nem évszázadokkal ezelöttre gondoltam, hanem 10-20-30 éve, amikor egyes nők még nem találták ki ezt a hülyeséget, hogy nyilvános kell szoptatni, mert én megtehetem.
142. Bcicus (válaszként erre: 87. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 5. 20:33
Nem indul el akkor amikor tudja, hogy enni fog a gyerek, vagy csak kocsival és a kocsiban letakar üvegnél megszoptatja.
141. Eperke9 (válaszként erre: 118. - Andi6020)
2010. okt. 5. 20:31

Egyetértek Veled.

Igazából nincs is bajom a nem otthon történő szoptatással, de nem hiszem, hogy ez lenne a természetes. Egyébként is úgy gondolom, hogy a szopizás egy meghitt, belsőséges dolog, olyan amik az anyuka csak a babára figyel,nyugalom van, s ezt nem lehet egy tömött buszon, vagy plázában, vagy éppenséggel egy buszmegállóban, buszon így megtenni.

140. lola81 (válaszként erre: 138. - Alexa77)
2010. okt. 5. 20:28
Remélem azért tudod, hogy azok között akiknek szégyelniük kellene magaukat szerinted, sok édesanya is van.
139. 9a57973fa3 (válaszként erre: 41. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 5. 20:26

Szia!

Ne haragudj,de én nem írtam olyat amire így kellett volna reagálnod!Olvastam a többi hozzászólásodatis és épp engem támadsz?Akkor érthetőbben írom le,eddig 3-szor fordult elő,hogy nyilvános helyen szopiztattam diszkréten!!!! a kislányomat,ezután se kívánok belőle rendszert csinálni!Amúgy amikor még kislányom nem született meg,úgy gondoltam,hogy én soha nem fogom nyílvános helyen megszopiztatni, szégyenlős voltam mindig is!Csakhogy én is falun lakok autóm nincs,és ha orvoshoz kell vinnem,hiába kapok időpontot,ha 1órával később kerülünk sorra!Ha a buszt lekéssük emiatt a következő busz pedig 3óra múlva indul csak haza,mit tegyek?Nekem taxira nincs pénzem!A tejet meg ennyi ideig,ha le is fejem,hol tartsam melegen?A másik el se fogadná cumisüvegből,max. kispohárból!Ha kell mennünk valahová,mindig megszopizatatom indulás előtt,és ezt a 3 alkalmat kivéve sikerült is haza érnünk a következő szopiztatásra!

138. Alexa77
2010. okt. 5. 20:18

Mindig kiakadok, amikor olyan véleményeket olvasok, mint itt is lejjebb néhány... :-( A szoptatás a világ legtermészetesebb dolga, legalábbis annak kellene, hogy legyen. Attól, hogy valaki nyilvános helyen szoptat, nem kell közízlést sértenie, lehet azt diszkréten is csinálni. Amúgy pedig még sose hallottam, hogy bárki becsmérlő megjegyzést mondott volna azokra a lányokra, akiknek a csípőgatyából a fenekük "vágása" is kilátszik, pedig milyen sok van ilyen!! Vagy akkor miért nem szólják meg azokat, akik a parkban, köztereken stb. szinte megeszik egymást, nem simán csókolóznak vagy átölelik egymást, hanem szinte szexelnek az utcán - ez miért nem bántja senki szemét? Miért pont a szoptatás ekkora baj?

Azt gondolom - mivel két gyereket szoptatok ott és ahol épp kérik - van a témában tapasztalatom bőven. Igenis lehet úgy szoptatni, hogy senki ne lásson semmit - erre való a vállamra terített kendő vagy textilpelus, a hordozókendő, stb. Nem fogom magam szégyellni azért, mert enni adok a gyerekemnek, ha éhes és azért sem, mert kisbabás anyukaként is szeretek kimozdulni otthonról. Szerintem azok szégyelljék magukat, akik elítélik az édesanyákat ezért.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook