Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor marslakónak nézik az anyukákat... fórum

Amikor marslakónak nézik az anyukákat... (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

137. Tücke (válaszként erre: 135. - Mirta)
2010. okt. 5. 20:06
sok ilyen anyuka van :) azért említettem meg neked hogy nem kell ennyre általánosítani ....
136. lola81 (válaszként erre: 131. - Mirta)
2010. okt. 5. 20:05
A számból vetted ki a szót!:) Csak nekem már tényleg az agyamra megy ez a szoptatás mánia. Inkább bele sem megyek már. Fölösleges. De nagyon örülök, hogy nem vagyok egyedül a felfogásommal!;)
135. Mirta (válaszként erre: 134. - Tücke)
2010. okt. 5. 20:01
Persze, rendben van! De nem kellett az egész étterem torkán lenyomnod azt, hogy a szoptatás természetes dolog. Tudtál a többséghez alkalmazkodni, és nem vártad el az étteremben vacsorázóktól, hogy ők alkalmazkodjanak hozzád. Szerintem ez így helyes. :)
134. Tücke (válaszként erre: 131. - Mirta)
2010. okt. 5. 19:58
nem tudom hány hsz-t olvastál el de én is pont azt ecseteltem hogy vannak az erre kialakított helységek... a diszkrétség ellen nincskifogásom... ám én is jártam úgy hogy 1 óra után megéhezett felébredt az étteremben minden gond nélkül megkerestük a főpincért és bekísért egy személyzeti helységbe hogy szoptassammeg ott... azért ne kelljen kimennem a kocsiig a hidegbe
133. andi6020 (válaszként erre: 131. - Mirta)
2010. okt. 5. 19:54
Minden szavaddal egyetértek!
132. andi6020 (válaszként erre: 127. - Miccer)
2010. okt. 5. 19:53

:-)


Azért azt nyilván megengeded nekem, hogy lehessen önálló véleményem. Még ha ez nem is egyezik a tiéddel.

Nem vagyunk egyformák, és így kerek a világ.

131. Mirta (válaszként erre: 127. - Miccer)
2010. okt. 5. 19:53

A szoptatás tényleg egyenlő a pizza vagy hamburgerevéssel? A melled egyenlő a húspogácsával, vagy a kelt tésztával?

Tényleg csak ennyi lenne? Akkor miért kerítünk ekkora feneket a szoptatásnak?

Ehet a gyerek tápszert is, nem?

Ha nem akkor meg tartsa már magát minden Anya annyira, hogy nem teszi ki ezt a bensőséges kapcsolatot közszemlére... nem?

Nem tudok olyan példát mondani az elmúlt 10 évből, amikor a gyerek ne bírta volna ki a pelenkázóig/kocsiig vagy hazáig az evés-ivást. Ha meg annyira fontos a gyerek igény szerinti táplálása, akkor vegyük tudomásul, hogy amíg szopik, nem megyünk 10 percnél messzebbre gyalog. Mindennek van ára.

130. Tücke
2010. okt. 5. 19:49
ha eléggé bevonod a terhességedbe akkor nincs gond avval hogy nem leszenek jóban mi is veszekedtünk öcsémmel és mégis a legjobb barik vagyunk meg egymás bizalmasai
129. lola81
2010. okt. 5. 19:30
Én egyke vagyok nekem ez a természetes és semmi bajom vele, sőt. Ha egy egyedüli gyerek elkényeztetett vagy önző az a szülő hibája nem az egykeségé! 20 éves korom óta eltartom magam és külön élek a szüleimtől akikiet nagyon szeretek egyébként. Én mindig egy gyereket akartam és mindig azt mondtam, hogy ha lesz még egy az az én önzőségem lesz, mert újra akarom érezni a babaillatot meg a kakis pelus szagát. Meg se fordult a fejemben, hogy ezzel a gyerekemnek tennék jót, mert nincs semmi garancia rá, hogy " jó testvérek" lesznek és nem mennek majd egymás agyára. Mert ilyen is van. Nem is kevés!
128. Tücke (válaszként erre: 118. - Andi6020)
2010. okt. 5. 19:29
várjál a cigányasszony az egy teljesen más kategória de a mellét nem mutogató diszkréten háttérbe húzódó anyuka abszolút de nem problémás szoptatással az olyan helyeken ahol tisztaság van....
127. miccer (válaszként erre: 118. - Andi6020)
2010. okt. 5. 19:26

Én is sok a Tiédhez hasonló véleménnyel találkoztam. Azt hiszem ez a mi kifordult, prűd társadalmunk esszenciája. Vajon miért zavarja ez az embereket? Erotikusnak tartják a női mellet? A dekoltát nők miatt senki nem tajtol, pedig belőlem szoptatás közben sem látszik annyi...

Én bárhol megszoptattam a gyerekem, mivel mindkét kicsimet igény szerint tápláltam és inni sem kaptak anyatejen kívül mást fél éves korukig bizony előfordult, hogy az utcán szomjaztak meg, vagy a vonaton, vagy bevásárlás közben, vagy a játszótéren. Na és akkor mi van?! Diszkréten megszoptattam, és ennyi, nem értem, hogy ezt miért kell felháborítónak tartani, amikor ma már mindenki mindenhol eszik / iszik. Ha egész álló nap itthon ülnék, akkor megoldható lenne, hogy minden szopinál itthon legyünk, de szerencsére igen aktív életet élek két gyerekkel is. Szóval, ha valakit zavar NE NÉZZEN ODA, és ennyi. :)

126. Tücke (válaszként erre: 124. - Mgagi)
2010. okt. 5. 19:24
öcsém meg köztem 23 hónap és voltak vitáink nem is kicsik de a mai napig ő a legjobb barátom ő is az uccsó forintját oda adná nekem ha avval segít és detto fordítva is... mondjuk nekünk nevelő apukánk volt és anyu úgy nevelt minket hgy csak egymásra számíthatunk ha vele bármi történik....
125. Tücke
2010. okt. 5. 19:22
nahhh meg most lehet megkövezni 27 leszek 2héten belül de én 30évemet ha betöltöm már nem szeretnék szülni.....
124. mgagi (válaszként erre: 123. - Mgagi)
2010. okt. 5. 19:22
Nagyon kíváncsi leszek, hogy Vera és Máté később mennyire fognak kijönni egymással ha már nagyobbak lesznek. 3,5 év a korkülönbség.
123. mgagi (válaszként erre: 122. - Tücke)
2010. okt. 5. 19:21
Szerintem annyira nem vészes ha több a korkülönbség. Én a 10 évvel fiatalabb öcsémmel jobban elbeszélgetek, mint az 5 évvel fiatalabbal.
122. Tücke (válaszként erre: 121. - Mgagi)
2010. okt. 5. 19:19
hát én ha jövőre nem esem teherbe nekünk sajnos ez az egy marad mert a 7 év korküönbség még úgy ahogy elmegy de annál többet nem szertetnék
121. mgagi (válaszként erre: 120. - Tücke)
2010. okt. 5. 19:16
Nálunk is azért van két gyerek. Verának legyen 1 testvére akire később esetleg számíthat, vagy fordítva.
120. Tücke (válaszként erre: 111. - Lola81)
2010. okt. 5. 19:10
egyébknt meg ez lenne a természetes hgy legalább 1 tesó van ... persze ha sajnos valami olyan történik az anyával hogy nem lehet több azt megértem hogy 1 van de az hogy valaki önzőségből ne válalljon még 1et azt nem.....
119. Tücke (válaszként erre: 115. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 5. 19:08
én is megköszöntem anyunak hogy van tesóm :)
2010. okt. 5. 19:08

Biztos vannak szélsőséges helyzetek, és én nem ítélek el senkit, de tuti nem szoptatnék nyilvánosság előtt. Nem is szeretnék lépten-nyomon szoptató anyukákba botlani. Nem igaz, hogy nem lehet máshogy megoldani. Plázában szoptatni? Én otthon voltam a babámmal, nem is tudtam volna más előtt ezt csinálni. Kocsiban, menet közben, erre nagyon ritkán volt példa, ezzel nincs is gond, nem látta senki. Párizsban a reptéren láttam egyszer szoptatni egy anyukát, diszkréten csinálta, a melléből nem látszott semmi. De szerintem ez is extrém körülmény.

Nálunk meg mi van? Cigány asszony szoptatja a gyerekét a buszon. Ez visszataszító.

Komolyan nem értem, miért nem lehet ezt otthon elintézni.

117. Tücke (válaszként erre: 114. - 5befd1ebc8)
2010. okt. 5. 19:08
jól van akkor legyen 18:D
116. Tücke (válaszként erre: 111. - Lola81)
2010. okt. 5. 19:07
én nem gondolom csak pl lkátom hogy nekem tök jó hogy van testvérem mert tudok kire számítani ha valami olyan van van valaki akivel gyerekkoromban sok mindent megbeszélhettem akivel együtt tudtunk egy csomó csínyt kieszelni... és sokkal nyitottabbak is vagyunk meg mindig is védtük egymást... ellenben látom a saját lányomon hogy hiányzik neki egy testvér akivel ő is ilyen kapocslatot alakíthat ki ... és láttam nagyon sok ismerősömnél akik egykék voltak hogy mennyire önzőek voltak mennyire nem tudtak viselkedni tolerálni dolgokat.. és hogy sokszor elmélyülten figyeltek fiatalabb testvérpárokat ahogy tök jó elnevetgéltek
2010. okt. 5. 19:06

nagyon offolunk már:)

nekem megköszönték a fiúk hogy van kistesójuk most pl.....jobb nem egykének lenni azt gondolom de nem baj ha valaki egyet tud vállalni bármi miatt és annyit vállal mint ha erőn felül többet

114. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 110. - Tücke)
2010. okt. 5. 19:05
igazad van vagyis lenne de nem osztom feltétlenül....valami alap azért kell annak a gyereknek és ne legyen már a 16 éves anyaság általános!!
113. mgagi (válaszként erre: 111. - Lola81)
2010. okt. 5. 19:04
Szerintem jó ha van vkinek testvére. Nem jó egykének lenni. Nekem is van 2 öcsém.
112. mgagi (válaszként erre: 109. - Tücke)
2010. okt. 5. 19:03
50 éves anyum.
111. lola81 (válaszként erre: 110. - Tücke)
2010. okt. 5. 19:02
Ne haragudj, de miért gondolod, hogy mindenkinek kell testvér? Miért ne akarhatna valaki csak egy gyereket eleve?
110. Tücke
2010. okt. 5. 18:58
tudjátok igazából az a felháborító hogy a mai 16-20 év közötti anyukákat elítélik de azt nem nézik hogy sokan 30-35-40 évesen szülnek ... az se természetes hogy a karrier fontosabb legyen pl unokatesóm 38 évesen szülte az első és persze egyben az egyetlen gyerekét is... esélye nem lesz annak a gyerekenek hogy tesójas legyen kire számíthat majd ha anyja apja már nem lesz egyedül fog állni a világban ellenben ha valaki szül fiatalon és utána 7-10 év korkülönbség van a 2 gyerek között nahh ott már úgy ahogy lehet karriert építeni
109. Tücke (válaszként erre: 106. - Mgagi)
2010. okt. 5. 18:55
anyukád neked se lehet több mint az enyém 47-53 között valahgy enyém mondjuk 53
108. Tücke (válaszként erre: 105. - Mgagi)
2010. okt. 5. 18:52
az is egy felfogás:DDDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook