Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor az anyád bánt és terrorizál... fórum

Amikor az anyád bánt és terrorizál... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
72. massalhangzo (válaszként erre: 71. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 12:56
de azert az ember sajat elmenyeit nem huzhatja masra, a foruminditoe egy egeszen mas helyzet. irta, hogy sosem voltak joban, sosem tartottak igazabol a kapcsolatot
71. csikil4ny (válaszként erre: 68. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 12:50
Ez, csak el kell jutni erre a szintre, nekem is gyakorlatilag 10 évembe került míg eljutottam idáig - az is igaz, hogy egyedül, nem találtam se ilyen jellegű fórumot, se egy barátot, aki rávezessen. Addig maradt csak az az érzés, hogy velem van a baj, biztosan én nem csinálok jól valami és neki van igaza. Azt hittem, hogy egy szerető, összetartó családom van... ehhez képest, egészen más a helyzet. S nem tartom magamat gyámoltalan nőnek....
2016. aug. 9. 12:46
betelefonált a munkahelyemre, hogy tényleg dolgozom-e? á, leírhatatlan dolgok voltak. szerintem ezért is tartok ott lelkileg, fizikailag, ahol vagyok:( de most ez nem rinya!
69. ca6273a8a5 (válaszként erre: 65. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 12:45
hát, már túl vagyok rajta (4 éve hogy meghalt), de amikor már olyan szinten beteg volt az agya, hogy fel sem ismert, az volt a legkeményebb, meg amikor elhíresztelte a szomszédoknak, hogy én halálos beteg vagyok, kirúgtak az állásomból.... és mindenki engem faggatott, hogy mi van?????
68. massalhangzo (válaszként erre: 67. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 12:40

de ez a normalis, nem? felnottkent meg ha gyereknek is erzed magad, akkor is teszel a dolgok ellen, vagy mellett


en nem ertem, hogy ha a forumindito jo messze lakik az anyjatol, parja van, munkaja van, elete van, hogy jon ide a bantas es terror? mert mikor rakerdez nala az ember, arrol kezd beszelni, hogy az anyja depis, idegileg labilis, rosszul erzi magat az eleteben. irtak neki, beszeljen az apjaval vagy neveloapjaval, kerdezzen meg egy orvost, legyen tobbet az anyukajaval, csinaljanak kozos programokat, vagy ha annyira az agyara megy is idegesiti, ne foglalkozzon vele annyit. erre mind nemet mondott, es nyitott egy uj forumot, hogy bantja es terrorizalja az anyja


akkor talan nemcsak az anyjaval van a gond, nem?

67. csikil4ny (válaszként erre: 66. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 12:32

A fórumindítótól függetlenül válaszolok rá, nem ismerem annyira a történetet, hogy véleményt mondjak róla:


a szülők felé azért lehet egy erős bűntudat érzés: ha nem történt meg a leválás a szülő és a felnőttgyermek között, akkor tovább folyik a manipuláció, akár telefonon is. Pl. anyuka hívhatja telefonon napi 20-szor, zsarolhatja azzal, hogy nem is szereti a gyereke, amikor normális szabályokat akar felállítani.


Amikor én először mondtam apámnak, hogy nem fogadom el a stílusát, ahogyan beszél, tovább üvöltözött a telefonba, letettem a telefont. Három napig csend volt, aztán a harmadik napon anyum a lakásomhoz érkezett kisírt szemekkel, hogy ha nem kérek bocsánatot az apámtól (33 évesen!), akkor kitagad. Hát nem kértem! Nem is fogok kapni tőle semmit, de ezen az áron sem hagyom zsarolni magam. Nem nagyon tud mit kezdeni a helyzettel, mert nekem nincs szükségem a pénzére. :)

66. massalhangzo (válaszként erre: 63. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 9. 12:21

amit bogyoka irt le az anyjarol, na az egy kemeny dolog, es nem is nagyon lehet tenni ellene durva beavatkozas nelkul


ezert nem nagyon ertem a foruminditot, hogy lehet bantani es terrorizalni telefonon keresztul ugy, hogy az mar elviselhetetlen es tenni kene ellene. mert egyszeruen leteszem a telefont

65. csikil4ny (válaszként erre: 64. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 9. 11:57
Sajnálom. Mennyire sikerült feldolgoznod?
2016. aug. 9. 11:49
minket évekig terrorizált anyu, engem, aput, a párom. tudnék mit mesélni. iszonyat agresszív volt, ha beivott. én folyton bezárkóztam a fürdőszobába előle, dörömbölt, párom a szobába a kutyával. őrületes volt. és nem volt segítség, mert nem tudtuk elvitetni, csak amikor már ő saját maga került olyan szar állapotba, hogy mondta, hívjuk a mentőket. szegény, még ott is hazudott az orvosnak, hogy apu veri, ..... aztán bent is maradt, és a pszichiátrián halt meg. borzasztó volt!
63. 4975ebdc2f (válaszként erre: 62. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 11:45
És dolgozik és 50 éves!!!!!!!Szóval anyuci nem szorul ápolásra, néha nyafizik a telefonban hogy egyedül érzi magát. Előző fórumban nordic minden felvetésre tételes rávilágít mit miért nem lehet megoldani. Már csak arra tudok gondolni magának keres mentseget vagy mint anyukája, ő is unatkozik és jatszmakat generál maga köré ;-)
62. massalhangzo (válaszként erre: 58. - Bichter1)
2016. aug. 9. 11:06

en elolvastam az elozo foruma nagy reszet. azt irta, sosem voltak jo vagy szoros viszonyban az anyukajaval, messze laknak egymastol, evente par alkalommal talalkoznak. az anyukajat megcsalta a ferje, de kibekultek, ujrakezdtek, csak az anyukaja fel attol, hogy a ferje ujra megteszi es szorong.


biztos nehez termeszete van az anyukanak, ha sosem jottek ki egymassal, csak nem ertem, hogy lehet bantani es terrorizalni, ha messze laknak egymastol es alig talalkoznak, es minek veszi magara most, ha soha nem is jottek ki jol. lehet, nem tortenik semmi az eleteben, es erre fokuszal, hogy elfoglalja magat


megertenem, ha kozeli, szeretetteljes viszonyban lettek volna mindig es anyukaja most kifordul magabol, de ahogy irta, mindig ilyen volt, es csak panaszkodik telefonban


szerintem nem kell tuldramatizalni a helyzetet, az anyukaja nincs egyedul, ott a ferje, majd vigyaz ra. a termeszete nem fog megvaltozni, ha mindig ilyen volt

61. ina87
2016. aug. 9. 11:01
megérteni kéne anyudat talán sok esetben mindég a szülő a hibás amíg gyerekek vagyunk aztán mikor kamaszodunk végül mikor felnövünk majd idővel rájövünk h csak mi kerestük benne a rosszat és ők csak a jót akarták ha anyuddal mégis rossz talán hozzáértő embert kellene felkeresned...
2016. aug. 9. 09:17
A beszukult tudatu emberrel nem lehet mit kezdeni; csak rahagyni es suketnek, nemanak lenni.
2016. aug. 9. 08:32
Ked és nordic, segítséget kérsz aztán haritasz mindent. Indokolva mit miért nem lehet kivitelezni. Nem gondolod komolyan, csak beszéd szintjén.....
2016. aug. 9. 06:02

Általában azokon veri le a port (az ilyen ember) aki a legközelebb áll hozzá. (Rajtad.)

Nem fog orvoshoz menni, mert nem érzi magát betegnek (de megpróbálhatod: újabb vita lesz belőle jó esetben)


Próbáld meg kizökkenteni a napi gondjaiból (szinte lehetetlen) és ha hajlandósága/igénye van rád, menjetek el kettesben. Hallgasd meg a gondjait és beszéljétek meg higgadtan azt is ami neked fáj". (megfogja érteni, aztán minden vissza fog állni a régi mederbe)

Hacsak! Nincs önmagán nem változtat (korombeli az anyukád, ha elgondolkozik a beszélgetéseiteken, lehet hogy képes még erre)


Ha nem változik semmi, engedd el". Nem tudsz vele mit kezdeni, élned kell a saját életedet (le kell, hogy válj az anyudról) lehet ekkor fog majd észhez térni.

Kitartást.

57. massalhangzo (válaszként erre: 50. - 403c839538)
2016. aug. 8. 21:55
mit jelent konkretan, hogy ellenseg lettel?
56. 403c839538 (válaszként erre: 55. - Kisj)
2016. aug. 8. 21:42
Lehet, hogy majd eljutok odáig. Egyelőre nem.
55. kisj (válaszként erre: 53. - 403c839538)
2016. aug. 8. 21:39

Azért "bánt"mert az eleve rossz természete még rosszabb lett.

Tényleg szerezd be azt a tablettát

Tudod melyiket? Azt a Lesz@arom-ot

54. c73db520ef (válaszként erre: 53. - 403c839538)
2016. aug. 8. 21:22

Vagy neked lesz szukseged pszichologusra.

Vagy beszerzed azt a bizoyos tablettát.

53. 403c839538 (válaszként erre: 51. - Kisj)
2016. aug. 8. 21:19

Akkor miért bánt?

Néztem magán pszichiátert, és van az sztk-ban is rendelés. Meg fogom kérni, hogy menjünk el együtt. 100%, hogy ellenkezni fog.

52. kisj (válaszként erre: 51. - Kisj)
2016. aug. 8. 21:17
# és a betegsége..számlájára írod.
51. kisj (válaszként erre: 50. - 403c839538)
2016. aug. 8. 21:16

Azt kéne megértened, hogy nem lettél ellenség.


Romlott a mentális állapota és ennyi.

Ha nem akar orvoshoz menni, akkor egyik füleden be, a másikon ki és a betegsége.


Ezt mondani nagyon könnyű, a gyakorlatban alkalmazni meg nagyon nehéz,majdhogynem lehetetlen.

50. 403c839538 (válaszként erre: 46. - Kisj)
2016. aug. 8. 21:08

Lelkileg sosem volt ép, amit megértettem és támogattam ebben.

Csak azt nem értem miért lettem én is ellenség.

49. 403c839538 (válaszként erre: 40. - Bichter1)
2016. aug. 8. 21:05
Nem.
48. 403c839538 (válaszként erre: 39. - Kisj)
2016. aug. 8. 21:04
Nem igazán hajlik az orvosi segítség felé, de a háziorvos amúgy sem opció. Magánorvosra gondoltam.
47. massalhangzo (válaszként erre: 43. - 403c839538)
2016. aug. 8. 21:01
nem te vagy az, aki godorben van?
46. kisj (válaszként erre: 42. - 403c839538)
2016. aug. 8. 21:01

A normális énjére már kevés esélyed van, pedig még nagyon fiatal az anyukád.

Túl fiatal is ahhoz, hogy valami időskori demenciája, vagy ilyesmije legyen, bár a betegség nem kor szerint válogat.

45. MZsanett (válaszként erre: 43. - 403c839538)
2016. aug. 8. 21:01
De csak úgy tudod kihúzni, ha ő is valamennyire észbe kap, különben cipelheted te is az ő terheit. Ehhez is erő kell.
44. MZsanett (válaszként erre: 42. - 403c839538)
2016. aug. 8. 21:00
Ha ő nem akar segíteni magán, és nem veszi észre, hogy baja van, akkor tehetetlen vagy...
43. 403c839538 (válaszként erre: 37. - MZsanett)
2016. aug. 8. 20:58
Amikor az ember annyira mélyen van lelkileg, valakinek ki kell húzni a gödörből. Nem mindenki erős.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook