Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor az anyád bánt és terrorizál... fórum

Amikor az anyád bánt és terrorizál... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
102. csikil4ny (válaszként erre: 101. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 16:52
Részemről az ügy lezárva. :)
101. massalhangzo (válaszként erre: 98. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 16:47
nem akartalak megserteni, hiszen latod, hogy normalul tudunk csevegni, es sok mindenben egyet is ertunk. sajnalom, ha magadra vetted, nyugodtan verd le rajtam akar cikizessel is :D
100. csikil4ny (válaszként erre: 95. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 16:35
Igen, egyetértek. Ebben a hozzászólásodban benne van minden.
2016. aug. 9. 16:34
Aki nem volt ilyenben benne, az nem tudja, milyen allapot hasonloban lenni. Majd megtanulja vagy belerokkan lelkileg.
98. csikil4ny (válaszként erre: 94. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 16:34

Sértésnek vettem, mert nem szoktam beszólni senkinek, s ezt el is várom visszafelé is. Én is láttam, hogy párhuzamosan kommunikálunk.


Jó, hogy tisztáztuk. Köszönöm!

97. massalhangzo (válaszként erre: 96. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 9. 16:25

en azt ereztem abbol a forumbol, hogy o nem szereti igazan az anyjat, nem akar vele torodni, es ezert lelkiismeretfurdalasa van. az anyja szidasabol, jellemrajzabol akar egy kis bizonyitast, hogy jogos, mert az anyja elviselhetetlen es bantja ot


valaki ott leirta, hogy nem kell ezert rosszul ereznie magat, mert ha sosem volt jo a kapcsolatuk, az foleg az anyjan mult, es mar neki is megvan a sajat elete, ezzel egyetertek

96. 4975ebdc2f (válaszként erre: 95. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 16:22
Bevallom a belinkelt fórumnal már nem értettem hogy miért nem válik le anyucirol. Azt gondolom szüksége van az érzésre hogy valakinek szüksége van rá. De csak az érzésre, semmit nem tesz a helyzet megoldandó!Nem is akar, csak a sajalat kell neki.
95. massalhangzo (válaszként erre: 93. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 9. 16:14

en elhiszem, hogy az anyja olyan termeszet lehet, aki az agyara megy, mert normal esetben nem a gyerekre szoktak razuditani a maganeletuket. de ugy gondolom, ha komoly gond van, akkor tenni kell ellene, ha meg 'csak' idegesito es agyrameno, akkor viszont nem ugy kell hozzaallni, mint egy 5 evesnek, hogy meg kell hallgatni anyucit es szot fogadni, hanem felnottkent kezelni


meg lehetne siman mondani anyucinak, ha bunko hangnembe csap, hogy erre nem kivancsi, es leteszi a telefont, csak akkor hajlando vele beszelgetni, ha normal hangnemet valt. lehet, hogy parszor meg bunkoskodik es le kell csapni a telefont, de ra fog jonni anyuci, hogy ha meg beszelgetni szeretne, akkor bizony normalisan tud csak

94. massalhangzo (válaszként erre: 92. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 16:09

azt a multkorit te sertesnek vetted, mert en viszont csak tenykent irtam viccesen, mert annyira elbeszeltunk egymas mellett. en nyomatekositottam, hogy te nem erted, mirol irok, egesz masra reagalsz, es igy futottunk par kort :D


nekem nem celom senkit megserteni, hiszen nem is ismerek itt senkit, meg alapbol miert lenne az nekem jo? igen, sokszor cukormaz, kedvesseg nelkul irom le a velemenyemet, foleg ha valakinek a sztorijat rondanak tartom. nagyreszt bele szoktam trafalni, es mindenkinek rossz az igazsag, amivel epp nem akar szembenezni. de en sem szoktam magamra venni, vagy besertodni, ha mas kemenyen ir nekem, rolam


nem vagyok kicsinyes sem, ha valakinek nem tetszik a velemenye, beszolok, de mas temaban egyezik a gondolatunk, nem kezdem el piszkalni csak azert is, mint itt sokan, siman egyetertek vele


ez a forumozas, velemenycsere nalam nem szemelyes ugy, sem potlas, sem frusztracio levezetese, egyszeru idotoltes melo kozben, agyszelloztetes.

93. 4975ebdc2f (válaszként erre: 90. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 15:43
Egyetlen oka van a fórumnak hogy,sajnaljak! Anyukája fiatal férjezett és dolgozik! Ő az ország másik végén él és még ez a pár telefon is a terhére van:-)Nem kell tennie és nem is tesz semmit. A fizikai távolság miatt sem, de a pár telefon is meghaladja a tuűő kepesseget.Vajon ezek a "gondok"valósak vagy ő krealja ?
92. csikil4ny (válaszként erre: 90. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 15:34

Ebben nem vitatkozom, úgy látom ő minden segítséget megkapott, ha tovább is sírni akar akkor sírjon, nem követem a történetet, mert nincs miért.


Na látod, így már érthető a hozzáállásod. Én meg nem szoktam siránkozni, nem is volt nagyon kinek, s ha valaki nekem ilyent mondana jól képen törölném (nem, de megmondanám a magamét).


Azért csak leírom, ha már beszélgetünk: nem esett jól, hogy a múltkor a felfogóképességemre tettél megjegyzéseket. Nem vettem észre ilyen jellegű problémát magamon. :)

2016. aug. 9. 15:31
Anya a lányát lánya mega forumozokat csapolja. Van erre egy jó szó energia vámpír. Figyelemre van szüksége és még is szerzi ....
90. massalhangzo (válaszként erre: 89. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 15:27

szerintem azert nordic egyaltalan nem beteg, csak dagonyazik a sajat megoldatlan gondjaval, ami igazabol nem nagy gond


nekem hasonlo esetben segitett, mikor azt mondtak, a sajat meg mas agyara is fogsz menni a panaszkodassal, vagy teszel valamit ellene, vagy hagyd abba a panaszkodast. es akkor tudatosult, hogy akarhanyszor mondom el, ki a problemat, nem fog valtozni, pont abbol latszik, hogy mar regota fennall es nem valtozik semmi, valtoztatni meg en tudok, mas nem

89. csikil4ny (válaszként erre: 88. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 15:20
Nem a véleményünk különbözik - mert ugyanazt mondjuk - csak én igyekszek úgy megfogalmazni, hogy a másik a világ túlsó oldalán ne a kötelet kezdje keresni. A nem egészséges lelkületű embernek nem lehet azt mondani, hogy "hülye vagy", mert el is hiszi, hogy vele van a baj, mélyebbre süpped. Hiába van igazad, ezzel nem segítesz! Csak egészséges ember reagál arra, hogy "hülye vagy" úgy, hogy "Juj, tényleg. Igazad van. Köszönöm!"
88. massalhangzo (válaszként erre: 87. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 15:15

szerintem nem baj, ha vitazunk, abbol lehet tanulni. azert, mert velemenyek kulonboznek, attol nem valik senki sem jobba vagy rosszabba :D


azert en arra tippelnek, ha nordicnak azt mondanak, lanyom, te hulye vagy, ha az anyad csak cirkuszol, mert baromira raer, es te vagy az egyetlen, aki nem hajtja el a busba, hanem meghallgatja, akkor ne akadjal ki, hanem rakd helyre magadban. szanj ra annyi idot es energiat, ami neked belefer, turelmesebben tudsz majd hozzaallni, ha keretet szabsz neki


valoszinubb ez jobb tanacs lenne, mint kifejteni regenyekben, hogy az anyjanak milyen szemelyisegzavara lehet, szegeny nordic milyen borzaszto helyzetben van es csak adni ala a lovat


egy bizonyos ponton tul mar senki nem vallalhat felelosseget egy masik emberert, lehet az szulo vagy (mar felnott) gyerek


de azert az igazsaghoz az is hozzatartozik, hogy sok ember csak sir, neki milyen nehez az anyjaval, apjaval, parjaval stb., de igazabol nem akar valtoztatni vagy segiteni a masiknak. sokszor csak lustak tenni valamit

87. csikil4ny (válaszként erre: 82. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 15:07

Ez is igaz, viszont így te is ugyanúgy bántalmazod..... Azzal nem segítesz egy érzelmileg beteg emberen, ha azt mondod neki, hogy hülye vagy.


A pszichológia nem egzakt tudomány.


Nagyon kíváncsi vagyok a személyiségedre. Sok a hasonlóság bennünk, ezért is konfrontálódunk.

86. massalhangzo (válaszként erre: 83. - C73db520ef)
2016. aug. 9. 15:03

en nem olvastam, hogy mikkel bantana az anyja. az elozo forumbol annyi derult ki, hogy az anyukaja a sajat helyzete miatt, a ferjevel kapcsolatban szenved, es tobbet szeretne lenni a lanyaval. biztos faraszto folyton hallgatni a panaszokat, de konkretan arrol nem irt, hogy mikkel bantja vagy terrorizalja, akar szoban is


de en ugy gondolom, ha valakinek megvan a sajat elete, csaladja, akkor nem hagyja elfajulni a dolgokat. hogy fer az bele valakinek az eletebe a munka, a parja mellett messzi tavolbol, hogy annyira terrorizalni lehessen? mert ha hagyja, hogy az anyja naponta tizszer felhívja egy oras panaszkodasra, ha van erre ideje, akkor megertem

85. c73db520ef (válaszként erre: 84. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 15:02
Mindezt sajnos tapasztalatbol tudom - benne vagyok jelenleg szinte nyakig.
84. csikil4ny (válaszként erre: 80. - C73db520ef)
2016. aug. 9. 15:01
Így igaz!
2016. aug. 9. 14:53

Nezd, aki ilyen beteg, nem tud rola; akit meg taposnak folyamatosan, barmit is tesz, barhogy is vedekezik, probal kihatralni, haritani, a lelken esett sebeket nehez kiheverni meg akkor is, ha tavol van.

Szavakkal is nagyot lehet utni :(

82. massalhangzo (válaszként erre: 80. - C73db520ef)
2016. aug. 9. 14:48
azert elgondolkodnek, melyik a betegebb, egy anya, aki a lanyara zuditja a maganeletet es a hiszteriait, vagy a lanya, aki 30 evesen az orszag tulso vegebol sir, hogy anyam bant es terrorizal telefonon
81. massalhangzo (válaszként erre: 78. - C73db520ef)
2016. aug. 9. 14:47
egy felnott embert is meg lehet bantani, de egy felnottt ember ne egy gyerek szintjen kezelje az eletet, az embereket.
80. c73db520ef (válaszként erre: 79. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 14:45
Csak sajatmagat kell megerositenie; a masikon valtoztatni nem tud. Az ido haladtaval az amugy is beteg szemelyiseg csak meg rosszabb lesz.
79. csikil4ny (válaszként erre: 78. - C73db520ef)
2016. aug. 9. 14:39
Ezt nem kell nekem megmagyarázni. Nem ezért gondoltam, de nem fogom itt nyilvánosan kielemezni. Meggyőződésem, hogy csakis saját magán kell segítsen, s csak azután fog tudni az anyján.
78. c73db520ef (válaszként erre: 76. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 14:33
Nem feltetlenul a tinedzser lelkiviaga erzekeny. Akar 50-60 eves "gyermek" lelkebe is bele tudnak taposni 56-os labbal. Mondjuk csorog a telefonja es tudja, hogy az anyja hivja; osszerandul a gyomra, elszorul a torka, stb., mert tudja, hogy a taposas kovetkezik 120-szal. :(
77. massalhangzo (válaszként erre: 76. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 13:53
en is azt hittem eloszor, hogy egy tini, aki a szuleivel el, es az anyja szekalja, nem hagyja elni :D
76. csikil4ny (válaszként erre: 75. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 13:49
Így igaz, ezért is kérdeztem rá itt az elején a korára, azt hittem tini.
75. massalhangzo (válaszként erre: 73. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 13:48

en inkabb arra ertettem, hogy aki telefonon sirankozik, panaszkodik vagy akar szid, az nem olyan, mint amikor egyutt elsz valakivel, aki bant es terrorizal


ha en tenyleg ugy ereznem, hogy anyukam bajban van, akkor megtennek mindent, hogy segitsek. nem gondolnam azt, hogy bant es terrorizal, ha tudnam, hogy komoly baj van mogotte. nem lenne konnyu, de nem is magamat sajnaltatnam vagy panaszkodnek az anyamrol. es ha tanacs kellene, az is arrol szolna, mit tehetnek, nem arrol, hogy en szegeny


ha pedig tudnam, hogy nincs baj, csak ilyen elviselhetetlen termeszet, akkor redukalnam a telefont es a latogatasokat. felnott emberkent ha van sajat elete, ferje, nagy tavolsag az anyjatol, akkor azert ez nem egy nehezen kivitelezhetetlen dolog :D

74. 4975ebdc2f (válaszként erre: 73. - Csikil4ny)
2016. aug. 9. 13:18
Ő csak együttérzésre vadászik, tenni nem fog semmit! Mint írtam az anyukája 50 éves és dolgozik teljes munkaidős allasa van.Alighanem meglepődnek hogy a lánya leírja egy kriplinek...Még mindig nem vilagos mit szándékozik tenni nordic,.... semmit valszeg.Szerintem figyelem középpontjába szeretne kerülni mindkettő.
73. csikil4ny (válaszként erre: 72. - Massalhangzo)
2016. aug. 9. 13:00

Nem, nem vontam párhuzamot. Csak írtad, hogy nem érted, hogy miért nem teszi le a felnőtt ember ilyen helyzetben a telefont, én meg igyekeztem a legjobb tudásom szerint bemutatni egy ilyen helyzetet.


Aki csak sír és nem akar tenni ellene, azzal nekem nincs dolgom, ezért is nem olvastam át a másik fórumát.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook