Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ami a „Nem akartalak terhelni vele” mondat mögött van fórum

Ami a „Nem akartalak terhelni vele” mondat mögött van (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ami a „Nem akartalak terhelni vele” mondat mögött van

2020. márc. 8. 05:35
Ha "Nem akarlak terhelni vele" akkor én nem is megyek oda de így nem szoktam kezdeni azt amit el kell mondanom. Vannak dolgok amit jobb ha az ember megtart magának.
25. ina87
2019. nov. 27. 19:00
inkább úgy mondanám h kinek mi köze van hozzá vannak dolgok amiket nem kell a világba kürtölni,nyilván egy házasság egy gyermek születése jobban pozitív és jobb azt szét kürtölni a világban mint egy válást,gyászt,fájdalmakat...
24. spinneli (válaszként erre: 23. - Szneszabonoja)
2019. nov. 25. 20:43

Nagyon örülök, hogy találtál benne hasznosat.

😊

2019. nov. 22. 14:04

Huu,de jó írás!! :)

Pont olyan élethelyzetben vagyok, amikor egy ilyen írás segíthet! 💕

22. selena78 (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2019. nov. 6. 17:06
Nézd, nem vagyunk egyformák. Én nem szeretek beszélni a bajaimról. Néhány éve komoly problemáim voltak a szememmel. Jóindulatú ismerőseim naponta hívtak telefonon, mi a helyzet. Megőrültem tőlük. Végül nem vettem fel a telefont.
21. spinneli (válaszként erre: 20. - Syria)
2019. nov. 6. 14:43
Igen a cikk egy gondolatindító, amihez még több momentun és élmény kell, hogy a változás elinduljon.
20. syria
2019. nov. 6. 14:31
Egy befelé forduló embernek nem elég a felszólítás, hogy „Beszélj a fájdalmadról!”, neki több kell, sokkal-sokkal több.
19. spinneli (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. nov. 5. 19:24

Ez a te olvasatod, a világ és az emberke tapasztalatom szerint nem ennyire egyszerűen, fekete-fehéren működnek, persze ez az én szempontom.

A cikk egy olyan helyzetet ír le, ami nem ismerős számodra, valószínűleg ezért érkezik meg nehezen a tartalom.

Segítség lehet az, ha próbálsz picit a saját szempontjaidon túl látni és belehelyezkedni más emberek szemszögébe.

18. Panna.33 (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. nov. 5. 18:20

Te most direkt vagy értetlen?

Leírtam, hogy az én olvasatomban miről szól. Aki írta, megerősítette, hogy valóban erre gondolt, erre te belémkötsz.

Én vagyok én, te vagy te, ki a hülye, én vagy te?

17. 0adc8842b1 (válaszként erre: 14. - Panna.33)
2019. nov. 5. 17:49
Biztos van amiben igazad van, de a:"Nem akartalak terhelni" nem erről szól. (Akkor ne terheljen!) Ha valakinek búja, bánata van, vad idegennek miért akarja elmondani? Ha meg ismerősnek mondja el, az meg valóban már gyanítja miről lesz szó és nem terhelés. Általában nem most hall róla először.
16. spinneli (válaszként erre: 14. - Panna.33)
2019. nov. 5. 13:02
Igen, erről szól a cikk, dehát ki mit vesz le belőle, vagy mennyire tudja beilleszteni a saját életébe...
15. Panna.33 (válaszként erre: 14. - Panna.33)
2019. nov. 5. 08:29
*Szerintem
14. Panna.33 (válaszként erre: 13. - 0adc8842b1)
2019. nov. 5. 08:28

Szeri te ez a cikk és a fórum nem a felszínes bugyuta beszélgetésekről szól, hanem arról, hogy a befelé forduló emberek miért nem mondják el senkinek, vagy szinte senkinek, hogy mi bántja őket.

Talán azért, mert túl jelentéktelennek tartják magukat, ugyanakkor nekik is szükségük van arra, hogy kiadják, kibeszéljek a bánatukat, fájdalmakat.

2019. nov. 5. 08:18
"Nem akartalak terhelni vele". Ez szörnyű duma. Amikor a szomszéd átjön és csevegni akar, és mondja a (magáét) - a szöveget. Mert unatkozik, mert pletykálni akar. Egyáltalán nem egy betegség, haláleset, vagy megcsalás, hanem "képzeld ezzel meg azzal lefekszik, Erzsiék új kocsit vettek, mit szólsz hozzá hogy.... stb. De egy szorosabb bszélgetés, ismerettségnél általában megkérdezik, hogy van ez, vagy az. Szóval elég bugyuta a fórum.
12. Channa* (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2019. nov. 4. 23:41

A nem akartalak terhelni vele nálam a csip-csup ügyek.

Nem tudtam elmenni elintézni, megvenni valamit, mert... De miért nem szóltál!? Nem akartalak terhelni vele:D


A családi problémák, betegség, halál túl komoly ehhez.

11. Channa* (válaszként erre: 8. - Spinneli)
2019. nov. 4. 23:38
Megjelenik, azaz Ctrl+C, majd Ctrl+V, de nem jön be az oldal.
10. spinneli (válaszként erre: 7. - Channa*)
2019. nov. 4. 22:36
Milyen más példákat írtál volna, amik jobban passzolnának?
9. spinneli (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2019. nov. 4. 22:35
Valószínűleg azért, mert te a nyílt kommunikáció híve vagy. Van akinek ez kevésbé megy, nekik szól ez az írás.
2019. nov. 4. 22:33

Nálam megjelenik a blog cím: www.hellokudarc.cafeblog.hu


Köszi, hogy szóltatok.

:)

2019. nov. 4. 21:20

Szerintem a példák rosszak.


Egyébként a blog nem jön be. Vagy nem jó a link vagy nem tudom. Persze, nem akarlak ezzel terhelni, csak úgy elárulom;)

6. Mezei Virág (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2019. nov. 4. 16:34
😀😀😀
5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Mezei Virág)
2019. nov. 4. 16:20
Igen, azt értem. Ha akarom...
4. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2019. nov. 4. 16:01

"Nem igazán tudom ezt az egész felvázolt helyzetet hova tenni."


Oda vagyon írva a végére.


"További írásaimat a ... címen olvashatod."

2019. nov. 4. 14:13

Munkahelyen szinte mindenkinek van 1-2 olyan kollégája, kolléganője, akivel szorosabb a kapcsolata, és már a napi gondokat is megbeszélik egymás között. Az, hogy elmondani nekik, megszületett a döntés, és válunk, nem jelent, nem jelenthet problémát, nem jelenthet gondot.


Ha valakinek közeli hozzátartozója meghalt, egész biztosan tudták az ismerősök, hogy beteg volt, hogy gondok voltak az egészségével, egy ilyen helyzetet sem szoktunk titkolni, így amikor eljön a végső búcsú ideje, azt sem gond tudatni velük. Munkahelyen pedig szólni is kell, hiszen az elintézendőkhöz idő kell, szabadságot kell kivenni, kénytelenek vagyunk elmondani, minden körítés nélkül.


Ez a "Nem akartalak terhelni vele" szöveg, nem igazán tudom, hogyan is jön ide. Akinek tudnia kell róla, akivel tudatni szeretném, az már korábban is tudott arról, hogy valami változás van, volt.

Akire pedig nem tartozik, vagy nem feltétlenül szükséges tudnia róla, annak nem is kezdem elmondani egy ilyen fajta bevezetővel.

Nem igazán tudom ezt az egész felvázolt helyzetet hova tenni.

2019. nov. 4. 13:03
Én gátlástalanul terhellek titeket (is) vele. 😁 😘
2019. nov. 4. 09:35
Megcsaltak. Súlyos beteg lettél. Meghalt egy szeretted. Hogyan hozod ezt a külvilág tudomására? Mikor fáj jobban, ha elmondjuk, vagy ha hallgatunk? Új bejegyzésemben személyes élményekből inspirálódva erről írok.
Olvassátok szeretettel.

Ugrás a teljes írásra: Ami a „Nem akartalak terhelni vele” mondat mögött van

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook