Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akinek már volt visszér műtéte! Műtét után hány nap után csökkent a fájdalom mikor tudtad terhelni és véraláfutások mikor gyógyultak? fórum

Akinek már volt visszér műtéte! Műtét után hány nap után csökkent a fájdalom mikor tudtad terhelni és véraláfutások mikor gyógyultak? (tudásbázis kérdés)


20. arrival (válaszként erre: 19. - Danzel21)
2014. dec. 20. 16:18

Ne felj, nem veszes!

Nekem 2005 ben volt, utana alig fajt, 6 hetig fasli nelkul nem lehetett raallni. Nyar volt, 45 fok, en meg combig befaslizva.

Mutet utan ket nappal mar mentem a sajat diplomaosztomra.


Ne idegesitsd magad, ez nem nagy mutet, semmi gond nem lesz! En akarmikor elmennek ujra ha kellene.

2014. dec. 20. 16:07
Sziasztok! Februárban lesz visszérműtétem ,eléggé félek .....Hmm hát most hogy végigolvastalak titeket ,még jobban . :(
2014. ápr. 2. 11:46
Sziasztok! Nekem 2 hete volt visszérműtétem, amikor is a jobb lábamból eltávolitották a felületes nagy-vénát. Cataflamot(diclofenac hatóanyag)irtak fel,emellé rugalmas pólya viselését,10 napig vérhigitó injekciót,és 1 héttel későbbi kontroll vizsgálatot. Nem is volt semmi gond,(azt az utasitást kaptam a dokitól, hogy: polcoljam,mozogjak.) napokig tudtam mankó nélkül járni, a combomnál nekem is bekeményedett, de ez nem hátráltatott semmiben. 5 nappal a műtét után azonban egyre jobban kezdett fájni a lábszáram,a sarkam, a bokám.(a felirt gyógyszert nem szedtem,lehet használt volna) A kontroll napján a dr. megállapitotta, hogy gyulladás lépett fel a lábszáramban, Augmentin kúrát javasolt, amit aznap elkezdtem, emellé a cataflamot is enni kezdtem. A járásban nagy előrelépés nem mutatkozott, egészen a műtétet követő 1,5 hétig, amikor is egyik ismerősöm(aki gyógymasszőr) át nem jött, és meg nem masszirozott(szigorúan csak a bal lábamat). Már aznap ki tudtam nyújtani, és tudtam újra járni a beteg lábamon. Nem hiszem,hogy a gyógyszer egyik pillanatról a másikra hatni kezdett! Azóta a vérömleny, a duzzanat is lejjebb ment, és fájni sem fáj annyira!
17. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 15. - Zsazso)
2012. nov. 27. 21:50

Szia igen nekem helyre jött bár egy év után is érzékenyek a metszèsek és szúrások...és olyan vérömlenyem is volt amiről te beszélsz viszont nekem az orvosom a varrat szedésnél ki nyomta ameddig csak jött belőle vér..a könnyem kicsordult ugy fàjt de azt mondta muszàj mert kialakulhat a trombózis..utánna kennem kellett és jegelni jegelni ez fontos...nekem utánna hetente ránézett..lassan szívodott fel a maradék meg is voltak kemènyedve..kellett a hat hét hogy felgyógyuljak..szerintem a biztonság kedvéért mutasd meg a dokidnak.

Jobbulást :-)

16. zsazso
2012. nov. 26. 19:00

szomorú 28 !!!


Neked rendbe jött teljesen a lábad?

15. zsazso
2012. nov. 26. 18:59

Sziasztok !

Jár erre valaki ? Olyan kérdésem lenne , hogy nov.09.-én volt visszérműtetem mind két lábamon, és a vádlimnál ott volt a legcsúnyább , ott lett már a műtét más napján egy nagy csomó , vérömleny , lett több helyen is de ez a legnagyobb , ez pont egy varratnál van , varrat szedéskor mutattam az orvosnak , ő mondta majd felszívódik szép lassan , de most a műtét után 2 héttel , amikor kentem a lábam , akkor ott a csomónál kibuggyant a vér , és elkezdtem kicsit masszírozni körülette és jött folyamatosan a vér, és azóta is vérezget kicsit. Jegelem , kenem , fáslizom . Valaki járt hasonlóan esetleg ???

14. emzke
2012. jún. 4. 12:06
Sziasztok nekem is volt műtétem de sajna még jobban ki jött és mind a két lábamon most döntöttem ugy hogy ujra műtesem rá vettem magam csak még nem tudtam el dönteni hogy hol műtesem meg valaki tud ajánlani valamit hol éri meg a műtét ja persze én Erdélyből vagyok de itt nem merem ujra műtetni.
13. Bridzsit76 (válaszként erre: 12. - 0ae50a5e6b)
2012. febr. 27. 12:44

Szia!

Köszi a választ! Azóta nekem is sokkal jobb lett. Még csomós, és kemény, de a véraláfutások szinte teljesen elmúltak. :-)

12. 0ae50a5e6b (válaszként erre: 11. - Bridzsit76)
2012. febr. 16. 21:52
Szia!Még én inditottam ezt a fórumot:-) azóta én már jól vagyok nekem is voltak ilyen megkeményedett rész nem is kicsi...mikor varrat szedésre mentem akkor az egyiknél ki is nyomta az alvadt vért azt hittem ott ájulok el:-(még hetekig jártam kontrollra miatta de csak jegelni kellett és phenilbutazonnal kellett kennem sokáig tartott de felszívódott....jobbulást:-)
2012. jan. 27. 14:44

Sziasztok! Feléleszteném ezt a fórumot. :-)

Hátha valaki hasonló helyzetben van vagy volt mint én. Kedden lesz két hete, hogy visszérműtétem volt. Combtőtől bokáig húzták ki. Tiszta lila térdtől fölfelé, de ezzel nincs is gond, mert tudtam, hogy ez lesz. Viszont a belső combomnál végig teljesen be van keményedve, olyan mintha végig egybefüggő csomók lennének az izmomba. Nagyon fájdalmas, tapintásra és ha használom a lábam. jegelés és a Lioton nem sokat segít. A doki nem vette komolyan a panaszaimat. Szerinte ,,szép a lábam, csak van egy kis vérömleny", ezt műtét után 1 héttel mondta. A lábam azóta semmit se javult.

A másik gondom, hogy ahol combtőnél elkötötte az eret és varrt, ott egy fél mutatóujjnyi kemény dudor van!!! Doki szerint visszahúzódik majd. De mi? Semmit nem változik. El se tudom képzelni mi lehet a bőr alatt. Valakinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata?

2011. nov. 10. 22:16
nekem már nem is kell kontrollra menni.Pedig az én lábam se volt semmi.Minden estére duplára dagadt,erek kidagadva,az egész lábszáram örökké vörös volt a gyulladástól.Még itt-ott érzékeny.
2011. nov. 10. 22:13

nem tudom velem akkor mi a szösz van a bokám fáj nagyon de az még egybefüggő véraláfutásos nekem az nagyon csúnya volt műtét előtt is:-( illetve mikor a dokim kedden szedte ki a varratokat az egyik kis metszésnél vér gyülemlett fel amit ott kapásból ki nyomkodott belőle el nem tudom mondani hogy fájt:-(

remélem lassan nálam is jobb lesz a helyzet csak már idegesít....kedden megyek a köv kontrollra majd akkor kiderül mi is van pontosan:-(

2011. nov. 10. 20:50
Remélhetőleg nincs trombózisod..mert az nagyon fáj.
2011. nov. 10. 20:35

Nekem 32 vágásom és varratom volt. Nem fájt és másnap már sétáltam, terheltem (gyengén).

A véraláfutásra este tegyél fagyasztott zöldborsót. Nekem hatalmas lila foltom volt a combom belső oldalán.1 hét múlva elhalványodott.

2011. nov. 10. 19:54
nekem mind két lábamon volt viszér műtétem és abszolute nem fájt pedig volt 36-42 öltésem :)
2011. nov. 10. 19:15
Szia. Nekem fájdalmaim nem voltak, csak addig amig a baromi szoros mütét utáni fáslizás fájdalma tartott. Már másnap simán terheltem, pedig nekem is vol jó pár lyukam :) és 6 helyen varrat.
2011. nov. 10. 19:11
Én már másnap futkorásztam volna..Nme volt hatalmas fájdalom.Neked is vannak lyukak?
2011. nov. 10. 19:08
nekem is ma volt kéthete és nekem még mindig fáj fásli nélkül nem is tudok menni és még sötét lilák a hematomák is :-(kedden vették ki a varratokat nekem négy helyen volt:-(
2011. nov. 10. 18:52
Nekem éppen két hete volt.Még vannak véraláfutások,bár halványulnak.Nagy fájdalomról nem tudok beszámolni,pedig 40 lyuk van a lábamon a varratokon kívűl.Igazán csak a műtét után fájt.
2011. nov. 10. 18:49
Akinek már volt visszér műtéte!műtét után hány nap után csökkent a fájdalom mikor tudtad terhelni és véraláfutások mikor gyógyultak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook