Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Amerikai staffordshire terrier nevelése, tartása fórum

Amerikai staffordshire terrier nevelése, tartása (beszélgetős fórum)


8. 471a3ef191 (válaszként erre: 7. - 32fab46f2a)
2017. aug. 14. 09:38
Mi is kutyaiskolában gondolkodunk.
2017. aug. 9. 21:02

Szia!

Nekünk is amstaffunk van,imádjuk, iszonyatosan emberszerető, és egy örök kölyök. Sosem gondoltuk volna, hogy mi kutyaiskolába fogunk járni, hát vele kell. Nekünk gazdáknak kellett többet tanulni. Nem azt mondom, hogy ő lett a mintakutya, de már be lehet menni az udvarba úgy, hogy nem ugrik a nyakunkba. A miénk egyáltalán nem agresszív, egy 30 kg-os izomgombóc, akiben semmi félelemérzet nincs, semmitől. Mi ivartalaníttattuk, de ettől sem lett nyugodtabb temperamentum :D Nagyon keményen kell nevelni, következetesnek lenni, különben ő lesz a falkavezér. Mi csak száraz táppal etetjük, abból is hypoallergénnel, mert allergiás a csirkére. Annyit kap, amennyi az etetési útmutatóban van leírva.

6. Dina2 (válaszként erre: 5. - 471a3ef191)
2017. júl. 27. 09:21
Ezt nem kétlem :) aki igazán szereti a kutyákat, az felelősséggel tartja őket.
5. 471a3ef191 (válaszként erre: 4. - Dina2)
2017. júl. 26. 11:57
Biztos, természetben és temperamentumban is. Mi házőrzőnek szeretnénk a Staffit. Kutyatartásban nevelésben van gyakorlatom, harmadik pulimat nevelem. Állítólag okos fegyelmezett kutyáim vannak. De sejtem, hogy egy Amstaff temperamentumban, mindenben más... Tartok is tőle. De most felajánlottak nekünk egy baba amstaffot házőrzőnek. Nagyjából tisztában vagyok a felelősségteljes kutyatartás szabályaival. Az oltásoktól az etetésig, a chipig mindennel.
2017. júl. 26. 11:25
Hogy mennyit eszik, nem tudom. De hogy ég és föld a különbség a puli meg az amstaff között, az bizonyos! :)
3. 471a3ef191 (válaszként erre: 2. - Dina2)
2017. júl. 26. 11:05
Köszönöm Dina. Nem tudom, hogy mennyire vagyok gyakorlott kemény kezű nevelő. Eddig pulikat neveltem. Szám szerint hármat. De a puli olvas az arcomról. Egyébként arról tudnál írni, hogy mennyit eszik egy Staffi?Gondolom más egy 15 kg-os illetve 40 kg-os kutya élelem igénye
2. Dina2 (válaszként erre: 1. - 471a3ef191)
2017. júl. 26. 10:35

Nagyon erős karakterű kutya, kemény és határozott neveléssel válhat belőle jó házőrző (de akkor tényleg be ne merészkedjen senki a gazdi jelenléte nélkül).

Párzási időszakban őrült, van ismerősöm, akinél többször kiugrott a csukott ablakon keresztül...pedig egyébként barátságos, szeretnivaló állat.

Szóval ha nem vagy gyakorlott és keménykezű nevelő, nem javaslom.

2017. júl. 25. 15:20
Keresem azon hoxás társaimat, akik jól ismerik az Amerikai Staffordshire Terrier-t, és tudnának tanácsokat adni az etetéséhez, neveléséhez. Magam is kutyatartó vagyok, egy kilenc éves pulim van. Egyelőre lakásban. Nem sokára kertes házba kötözünk a férjemmel, és azon töprengünk, hogy egy ilyen kutyus megfelelő lenne társnak és házőrzőnek. Mielőtt belevágnánk ebbe a projektbe, szívesen beszélgetnék olyanokkal, akiknek van tapasztalata ennek a fajtának a nevelésében.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook