Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Amerikai konyha - mit tapasztaltatok? fórum

Amerikai konyha - mit tapasztaltatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. márc. 4. 22:08
Ja, és eltérő a burkolás! Nappaliba laminált, konyhába járólap, meg a konyhai rész a pulttokkal együtt egy téglasornyival magasabban van!
22. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 21. - Gabi0630)
2008. márc. 4. 22:07
nos igen,ennyi tuti a hátránya,ha nincs rend a konyhában,kupisnak tüni az egész ház mert azzal szembesülnek.Én szeretem,de a mosogató nekem is szem előtt van sajna:((
2008. márc. 4. 22:05

Sziasztok!


Nekünk is amerikai konyhás nappalink van!

Én ha mégegyszer csinálnánk, biztos nem ilyet csináltatnék. Jó, van szagelszívónk, csak nekem az nem tetszik, hogy a nappaliba a tv nem hallatszik a főzés zajaitól, hangosabban a gyerek miatt nem lehet.

Meg úgy kehetett megcsinálni a csapok és vezetékek miatt, hogy az előszobából ha belép az ember, először a konyhába ér, és onnan a nappaliba. És ha nincs időm/kedvem elmosogatni? Nem tudom hova elrejteni a koszos edényeket! Vagy ha főzök és minden a feje tetején?

Amúgy 34 nm, de én nem így csináltatnám.

20. 7130b15964 (válaszként erre: 19. - ALLICS)
2008. márc. 4. 10:39

Na, pont ez az, ami miatt gondolkodom. Amit nézegetünk ott olyan 32nm körüli helyet szántak a három funciónak. Hosszábban 6.6 m. Nekem ez túl sűrűnek tűnik, bár nem vagyok jó ezekben a képzelgésekben sajna. Van még egy 8 nm körüli külön szoba, ami dolgozónak lett tervezve, a nappaliból nyílik. Ebből lehetne nagy vésések árán egy kis konyhát kialakítani. Úgy már a elég tér maradna a nappali-étkezőnek.


Mostanság nem vagyok sokat a konyhában, csak kérdés, hogy később mi lesz. Ez a dilemma.

19. ALLICS
2008. márc. 1. 20:33
Nekünk is amerikai konyhánk van és szagelszívónk nincs.De viszont kajaszag sincs(na nem azért mert nem főzünk:)),van a tűzhely fölött egy kis ablak amit kinyitok ha főzök.Nekünk is összesen ez kb40-45 m2 van.Nekünk tetszik mert jól átlátható minden és a gyereket is látom a szobában,hogy milyen rosszaságon töri a fejét:)
2008. márc. 1. 18:17

Nekünk is ugy lett kialakitva,hogy egyben van a konyha és a nappali+étkező.

Szerintem egy jó elszivó is kell hozzá,hogy ne terjengjen a kajaszag.Nálunk van a konyhában tetőablak is igy azt is ki tudom majd nyitni.Én is rálátok a kanapéra és a tv-re majdnNekem ez jobban tetszik mint a hagyonyos mert tök elegáns,pláne,hogy üvegtéglapult lesz elötte:)

17. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 16. - 7130b15964)
2008. márc. 1. 16:25
Igen...szerencsére nekem az étkező mögötti pult miatt nem annyira szembetünőő a konyha,de mégis látszik.Az a pult majd kikerül,de egy hasonló méretü szekrényt akarok oda,esetleg munkalappal rajta,ezt is a pakolás miatt.Nekem a polcok és fonott dobozok is tetszenek fiók gyanánt....zártak és mégis kellemes látvány...bár ez természetesen a lakás stílusátol függ nagyban.nekem szerencsére a saroküűllő a szembetünő belépve
16. 7130b15964 (válaszként erre: 15. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 1. 16:19
Pont ezen a tároláson jár az eszem. Nézem a szebbnél szebb ötleteket, hogy melyik tűnik nekem praktikusnak, mert a szépség nem minden. Főleg, hogy én nem akarok állandóan "takarítgatni". Se időm, de kedvem hozzá, viszont a rend látványát nagyon szeretem. Meg ugye nem mindegy, hogy egy elegáns ülőgarnitúra vagy egy kupis konyha dominál, ha valaki belép:))
15. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 14. - 7130b15964)
2008. márc. 1. 16:13
Én emiatt akarom azt a flig térelválasztó polcot/pultot,mert kevés a helyem,és lomosnak tünik....Az biztos hogy nálunk ha valaki belép,szembetünik minden,ép az étkezőasztal mellett libben be a vendég,ott a bejárati ajtó,tehát vagy az egész helyen komplett rend van,vagy kuoisnak tünik az egész....Igaz lssan kialakulnak a helyek mindennek,de ehhez idő kell,lakva ismeri meg az ember a lakást is,főleg ha nem lakberendező rendezte be számtalan praktikus tárolóval:)
14. 7130b15964 (válaszként erre: 12. - Ibi75)
2008. márc. 1. 16:10

Én olyat nem csinálok (mármint odakozmált kaját:DDD)


Mindenki állítja, hogy jó szagelszívóval nem gond a konyha. Én inkább a rendetlenségtől tartok. Most nézem, hogy miként lehetne rendezni a helyet úgy, hogy jól pakolható legyen és ne legyen rendetlenség az elől hagyott dolgok látványa miatt.

2008. márc. 1. 15:45
nekem azt mondta egy ismi,hogy nincs kajaszag,még meg is kérdezte hogyan csinálom....csak egysnassz elszívóm van és ha olyat főzök kicsit kinyitom az ablakot is...nem vészes
12. ibi75
2008. márc. 1. 15:40

Terezám! Én is ilyen házat néztem. Isteni nagy nappalija van konyhával együtt. Ami nagyon aggaszt, hogy tuti tele lesz a lakás kaja szaggal folyamatosan, és ez az a helyiség, ahol a legtöbbet van az egész család. (Gondolj el egy jól odakozmált kaját :D)

Ettől függetlenül nagyon tetszik és imádnám.

11. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2008. márc. 1. 13:41
nos így egyszerübb,én túlbonyolítottam:)))
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 1. 13:39
De értem én, bő 40 négyzetméteren L alakban oldottátok meg.:)
2008. márc. 1. 13:24
egyszerübb lenne ha lerajzolnám és beszkennelném:)))nem bizti hogy érthető így körbemagyarázva:)
2008. márc. 1. 13:23
Egy kb18-20m2es szoba és egy8szor 3as folyosó lett összenyitva.Ebböl mint irtam a szobarész lett a nappali,laminálttal,a régo folyosón járólap van,tehát a konyha-étkező-folyosórészen egyforma a burkolat.a nappali-étkezőrész között van a konyhasarkom,de az étkező felőli részén a konyhának van egy derékmagasságu pultszerü akármi
7. 7130b15964 (válaszként erre: 5. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 1. 13:16

Látom már, hogy egy lényeges kérdést kihagytam:)


Ti mekkora területen oldottátok meg?

6. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - Zsuzsy31)
2008. márc. 1. 13:10
Mekkora most a nappali-konyha-étkezőtök?
2008. márc. 1. 12:45

Nekem talán nem a tipikus amerikai konyhám van,de egy légtérben van a nappali,konyha,étkező,olyan módon hogy egy szoba fala meg lett szüntetve és egy 3m széles eredetileg folyosórésszel együtt van egy nagy,L alaku egylégterem.A régi szobarész a nappalim,az L csücskében van a konyhasarkom,a másik szárában az étkezőasztal,és folyosó,onnan nyillik minden más.Én a kisgyerekeim miatt szeretem,tényleg nem vagyok elzárva,sem a társalgásbol,sem másbol,és a gyerekek szeretik hogy látnak ha tévéznek és én is őket.Szagelszívó tényleg lényeg.Nos nekünk az L különböző szárában van a nappali és az étkező,de szerintem akkor is hajlamosak lennének kicsit odamorzsálni ha abszolu külön van....ez nevelési hiba gondolom,de nem bánom:)

Nekem így a nappali és a konyharész között csak burkolat/elválasztás van a földön,járólap és laminált,de semmi polc,stb...ezt szeretnénk annyiban módosítani,főleg a helykihasználás miatt,hogy keresztben a régi fal helyére egy pultot,rajta "lyukacsos"polc,tehát maradna az egy légtér.ezt kissé bőven és hebehurtyán irtam,de talán érthető:)

Lényege hogy nekem a gyerekeim miatt jó választás,és aki bejön azzal kezdi hogy milyen hatalmas helyiség ez....pedig m2 re nem nagyobb a lakás mint az átlagos.

2008. márc. 1. 12:37
Akkor jó, ha van tér, és tágas. A mi lakásunkban kicsi,így nem annyira tágas, igy már kicsit zavaró, és nehéz megmagyarázni a gyereknek, hogy az étkezőben ehet, de egy méterrel arrébb már a nappali van, ott már ne morzsázzon. Amúgy tényleg jó, nincs az ember kirekesztve amig a konyhában van. Legközelebb is ilyet választanék, csak nagyobbat, több hellyel.
2008. márc. 1. 12:29
Amennyiben azt értjük amerikai konyhának, hogy a konyha és a nappali, stb.,egybe nyitott, akkor nekünk az van. Mi imádjuk, szagelszívó fontos. Főzés közben egy helyiségben vagyok a gyerekkel, edénymosás közben rálátok a tévére...egyszerűen imádom.
2008. márc. 1. 12:26

Szeretném, ha leírnátok pro és contra, hogy mit tapasztaltatok a manapság egyre inkább elterjedt amerikai konyhákkal kapcsolatban. Értelemszerűen elsősorban azok véleményére vagyok kíváncsi, akik napi szinten használnak/használtak konyha-étkező-nappalit egy légtérben.


Miért szeretitek vagy éppen miért nem? Mik a legfontosabb szempontok a kialakításnál? Mit csinálnátok másként, ha most terveznétek meg a berendezést?

2008. márc. 1. 12:23
Amerikai konyha - mit tapasztaltatok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook