Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Amerikai konyha - mit tapasztaltatok? fórum

Amerikai konyha - mit tapasztaltatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. aug. 11. 11:52

Nekem bevállt az amerikai konyha. Konyha+étkező+nappali 50 nm. Én a konyhabútorba építtettem be a mosógépet is. A mostani gépek tök csendesek, egyáltalán nem zavaró a működésük. Páraelszívóm még nincs egyelőre, de nálunk nincs különösebben kajaszag mégsem. Mondjuk mindenkinek más a toleranciaküszöbe. A mosatlan meg nem zavaró, mert bepakolom mindig a mosogatógépbe, és esténként elindítom a napi összegyűlt edénnyel.

Ami miatt páratlan, hogy főzés + egyéb munkák közben részt tudok venni a család életében és nem egyedül kell kuksolnom a konyhában. Persze ez is az emberek habitusán múlik, ki mit szeret...

Mondjuk én nem vagyok rendmániás, el tudom viselni, ha a tűzhelyen marad egy-két edény, van elővan pár bögre.

52. 7130b15964 (válaszként erre: 51. - Supin)
2008. aug. 11. 10:59
Mondjuk nálunk lesz két közlekedő és egy lépcsőház a konyharész és a hálók között, azt nem hinném, hogy oda felmenne a kajaszag. De majd kiderül egy pár hét múlva ... :)
51. supin
2008. aug. 11. 10:09
Én is imádom a kaja szagot. De aludni azt nem tudok ilyen illatban..
2008. aug. 10. 21:55
Na és még valami: én imádom a kajaszagot!!! Fini kaja-fini illat. nem értem, miért problémáznak ezen sokan.
2008. aug. 10. 21:54
Ja, és a kajaszag amúgy is terjeng a lkaásbna, nem kell hozzá amerikai konyha.
2008. aug. 10. 21:54
nekünk iylen van, és soha nem lenne másik! Nem kell "anyunak" elvonulnia a családtól csak azért, mert főz vagy épp a konyhában tevékenykedik. Nyugodtan tud onnan is beszélgetni, adott esetben tv-zni, és rálát a gyerekre. Csak iylet!!
47. lizabella (válaszként erre: 46. - 7130b15964)
2008. aug. 10. 11:41
Majd kitapasztalod,de én nagyon rend mániás vagyok,meg a gyerekek is "nevelve" vannak,hogy nincs járkálás a kajával,de mégis mindig olyan kosz van az egy légtér miatt.
46. 7130b15964 (válaszként erre: 45. - Lizabella)
2008. aug. 10. 11:25
Na, én is kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, mert végülis hagytuk egyben, így a konyha rész mögött van egy játszószoba. De azt beszéltük meg, hogy ha nagyon nem jön be az egylégterű, akkor egyszerűen áttesszük a konyhát a szobába. Így lenne egy nagy nappali étkező, egy külön konyha, viszont elveszítenénk egy játszó szobát, ami az alkalmi vendégek elszállásolására is tökéletes lehet, mivel van mellette egy zuhanyzó és egy wc.
2008. aug. 10. 11:16
Én nagyon utálom,mégegyszer nem épiteném igy...gyereket nem tudod fegyelmezni megy a kajával az kanpéhoz,minden kaja szagú.
44. 19a8a83451 (válaszként erre: 43. - 7130b15964)
2008. aug. 10. 11:15
Ja igen, a címet néztem csak, az meg arra utal így kiemelve, nem az építészeti elrendezésre. :)
43. 7130b15964 (válaszként erre: 41. - 19a8a83451)
2008. aug. 10. 11:11
Lehet, hogy félreértettél valamit, az "amerikainak" titulált, egylégterű konyha-étkező-nappalikról van szó.
42. 7130b15964 (válaszként erre: 40. - 4282d8f4c9)
2008. aug. 10. 11:10
Szerintem sok múlik a gépészeten. Vannak elég komoly elszívók, igaz az áruk 300 ezer fölött kezdődik. Meg ugye az se mindegy, hogy milyen főzési szokásai vannak a lakóknak.
2008. aug. 10. 11:05
Pocsék, hízlaló, mű, viszont "két perc alatt" minden készen van.
2008. aug. 10. 11:02

nekem nem jön be.

vtam ilyen lakásban - de minden hol a kaja szag meg minden...

2008. máj. 3. 21:44
...és a gyerket sem tudom "kizárni", vagy elkeríteni mert minden egyben van. Néha pedig jól jönne, ha nem kéne rá figyelnem, milyen veszély leselkedik rá.
38. Kedveske (válaszként erre: 37. - E3fbbc47f9)
2008. máj. 3. 21:42

Én is laktam már ilyen-olyan konyhában, és mondhatom, hogy mindegyik elég tágas volt, vagy inkább kényelmes, de nekem ez az amerikai nem jön be. A szép nappali képét mindig elcsúfítja valami a konyhában, mert nálunk mindig történik ott valami. A szagokat pedig nem tudom leplezni hiába van szép nagy ablak rajta. (igaz elszívónk nincs).


Másik nagy hátránya, hogy én főzés közben szeretek rádiót hallgatni. A párom ki nem állhatja, és mivel a nappaliban van a dolgozó sarok is, ebből elég sok vitánk van. Hasonló a helyzet a tv-vel is, mert vagy tv, vagy rádió.

2008. ápr. 30. 15:35

Hm...érdekes,hogy ezt mondod...pont ezen gondolkoztam, hogy aki nagyon nagy sütös-fözös,annak akár jobb lehet a különálló.

Èn elég nagy sütös-fözös vagyok,de mindhárom féle konyhát kedveltem.Egyiket azért,mert szétválaszthattam,másikat mert egyben volt,hamardikat mert a kaja és a fözés egy térben.

l

Szerintem azon is múlik,hogy mekkora az alapterület és milyen elrendezésü és persze,hogy milyen a nappali stílusa,a bútoroké..stb,mit tervez,baráti összejövetelek stb..mert ha sokat vannak náluk,akkor néha praktikusabb,ha(mondjuk) kávézni már elmennek a vendégek a nappaliba és nem nézegetik,hogy a sütit hozzá hogyan vágom fel:)

2008. ápr. 30. 15:20

Nekem az a tapasztalatom, hogy az amerikai konyhát az amerikaiaknak találták ki, akik nem főznek. Ha lesz egy új házunk szigorúan külön lesz a nappali, étkező+konyha.

Én nagy sütő-főző vagyok, nálam mindig rotyog valami ami természetes rendetlenséggel pakolásszással és nem utolsó sorban szaggal jár. Miért nézegessem ezt egész nap, ha nem muszáj?

2008. ápr. 30. 15:02

A szín is fontos, olyan legyen,ami könnyen tisztántartható...jobban mondva nehezebben látszik rajta bármi is meg:PL:bármennyire is csábító (ha mondjuk ez a típus tetszene) ne válassz fényes felületü konyhalapokat ,mert irtó kényes,minden ujjlenyomatra..és mint tudjuk,lesznek ott nemsokára maszatos ujjacskák is:)Viszont könnyen ,egyszerüen takarítható válassz,színben is.Èn szerettem nagyon az egyszínü munkalapot,de praktikusabb volt a szórt kinézetü ,mert ezen még a morzsák sem látszódtak,ha kenyeret vágtunk és abban a pillanatban esett be valaki hozzánk.

Lehet mindent elegáns kinézetben úgy,hogy is praktikus legyen.


Pakolás:nálam nem volt egyik helyen sem nagyobb káosz,mint máshol.Söt..jobban kiviszi a nappaliból a poharat este az ember,ha egyben tér van,mintha külön:)


Amúgy meg mind szép és jó..így ha kellöen nagy teret tudsz biztosítani,akkor amcsi konyha legyen...ha kisebb ,akkor különálló,mert mindnek megvan az elönye:)

2008. ápr. 30. 14:44

Ha mellette döntesz,akkor filyelj a következökre is:


Sokat írtak a szagokról,így én azt most nem részletezem,csak annyira,hogy könnyen takaríthatót válassz,ne legyen ilyen-olyan zegzugos része,nyílása..stb,mert a konyhában a zsíros gözök miatt (mivel ha amerikai jellegü,üzelem éjjel-nappal...már amikor fözöl:))...roppant sokat kellene pucolnod,hogy ne nézzen ki csúnyán.

A konyhabútor lehetöleg plafonig érjen,így irtó sok cuccot el tudsz pakolászni és nem is kell a tetejét takarítani és nagyvonalúbb ,elegánsabb a konyha képe.

Másik:akkor van rendhatás az ilyen típusú konyhákban,ha minden elektromos ketyerének megvan a pontos helye és megfelelö mennyiségü dugó van,nem kell össze kábelezni az egész konyhát ilyen olyan hosszabbítókkal,hanem a lehetö legrövidebb kábelekkel meg lehessen oldani.

Csináltass a nappali felé esö pultrészt is,ahol magasított legyen az oldal,így ha benn vagytok a nappaliban ,de 1-2 bögre,tányér kinn van hagyva,akkor sem látszik.

Mindezt lehet mindenféle lámpákkal és felsö pohártárolóval kiegészíteni,így bárjellege is lesz,helykihasználás,rend és bizony enyhe szeparáltságot is ad,tehát kuckósabb lesz az amúgy nyitott konyhád.


Èn imádom az efféléket,de csak azért,hogy egybe legyen minden tér...én itt,bár nem nappali -konyha,hanem konyha-ebédlö..és van itt is kanapé is...,szóval mi itt az egész házban csak a muszájrészeket hagyjuk zárva.PL:fürdö,háló.A tönni helységröl még az ajtókat is levettük.

Jobban szeretnék egy teljesen egyberészt..annyira jobb a szemnek,hogy végiglátsz mindenen.

Föleg társaságnál,gyerekeknél...


A másiknak is meg van az elönye,ha konyha ebéldös..és a harmadiknak is,hogy csak konyha.


Mindben laktam már,így mindröl tudok fecsegni bármeddig :)


Megjegyezném,hogy takarítani és rendet tartani mindenhol kell,ne ez legyen az elsödleges szempontod,mert azért annál sincs kiábrándítóbb,mikor jön valaki hozzád,pöpec a nappalid és kiszalad egy pohár vízért a konyhába..vagy követ téged,amíg kihozol egy kávét ..stb,mert éppen beszélget..és mit lát?Romokban akonyha:)


Ìgy azt gondolom,hogy megfelelö és zárható(ez fontos,ne nyitott polcok legyenek) szekrények,komódok..stb-k alapos és elegendö mennyiségü tervezése mellett isteni választás az amerikai konyha....ha szívednek ez lenne a kedves,ne dönts a zárható ajtó mellett.

Jah....ha nagyon fontos,akkor tervezzetek be ajtó helyett a konyhai részhez elhúzható,könnyed kis tolóajtót,akár tejüvegeset,ami fényt átenged,de a látnivalót alig.Ez sokat segíthet vész esetén :)))

2008. márc. 5. 18:03

Az én tapasztalatom, szépnek szép és nagyon modern hatást kelt, pláne, ha valaki szereti a teret. A miénk is hasonló: konyha pultal elválasztva a napalitól, a pultból egy nagy kereszt alakú ebédlö asztal (pult) lett, de mivel egy kicsit magasabb minta normál asztal, ezért bárpult székeket kellet hozzá beszerezni. Amugy nem olyan kényelmes mint egy ebédlöszék.

A szagokkal is baj van, hiába van a legszupibb elszivó, mert ettöl fügetlenül egy kis szag marad, pláne sütés után. A mosogatással nincs gond, mert a gép megcsinálja. De ,azért még mindig nem elég modern, hogy meg is fözne helyettem : )))

Ha legközelebb választhatnék, biztos máskép csinálnám.

32. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - HViki)
2008. márc. 5. 15:53

Nem, ha külön szobából alakítom ki a konyhát, akkor azon bizony ajtó lesz. Valahogy hajlok afelé, hogy néha magányos főzés, mint állandó pakolászás, tökéleteskedés:)

Engem zavar a rendetlenség, főleg, ha szem előtt van egy belépő idegennek, viszont baromira utálok pakolászással időt tölteni. Nem vagyok a háztartás rabja típus, ugyanakkor imádom, ha rend van:DDD

31. HViki (válaszként erre: 26. - 7130b15964)
2008. márc. 5. 15:40
Ha a konyhát a külön szobából alakítjátok ki, akkor például ne szüntesd meg teljesen a falat. Hagyd meg egy magasabb bultank (mint pl. a bárpult), még széket is rakhatsz elé. Így egy légtérben leszel, de a magasabb pult miatt nem látni be egyenest a konyhába, és rejve marad az esetleges kupi. A másik lehetőség egy pl. boltíves átadóabalak kivágása a falból. Így sem vagy kirekesztve, de ha el akarod zárni a konyhát egy függönnyel, rolóval, gyékénnyel, stb. még ezt az ablakot is becsukhatod.
30. emagdi (válaszként erre: 29. - 5cb4354c81)
2008. márc. 5. 14:12
azért 50nm az elég szép nagy:) van akinek az egész lakása sincs ekkora:)))
2008. márc. 5. 12:56

Nekünk is amerikai konyhánk van, pulttal elválasztva a nappali-étkezőtől.

Az egész cakli-pakli 50nm. Ebből 6nm a konyha rész, és 44nm a nappali-étkező.

A mosogató sajna nálunk is szem előtt van.:-(

Most szeretnék egy mosogatógépet, ahova eldughatom a szennyest ;-)

Van szagelszívónk, meg ablak is a tűzhely mellett. Csak akkor nincs kajaszag, ha nyitva az ablak.:-(

28. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 4. 22:54
Értem. Én meg tovább töprengek a dolgon.:)
2008. márc. 4. 22:42
nekem az előny-hátrány "felülvizsgálatnál" és így használva,bejön....csak mint irtam módosítunk,de ez volt is tervben,csak nem megy egyszerre:)
26. 7130b15964 (válaszként erre: 24. - Gabi0630)
2008. márc. 4. 22:27

Ettől én is tartok. Mert egy szépen megcsinált konyha tök jól tud kinézni. Csak éppen, ha valaki nem pakol el maga után, akkor hazavágja vele az egész házat. Ha meg külön van a konyha, akkor oda be se látnak...

Még mindig nem döntöttem:DDD

2008. márc. 4. 22:17
nekem is más a burkolás.Nekem az étkezőasztal mellett lépünk beltehát a nappali űlőgarnitúra van szemben,de oldalt nagytotálban a mosogató,vagyis a konyhaszekrény....ezeket a dolgokon,főleg a nappali felől változtatunk,de nem fal lesz,csak térbe állítva pult a régi fal helyén és plafonig polcocskák,de "lyukasak",levegős,nem zárt,marad az egy légtér,de mégis más lesz a látvány
24. gabi0630 (válaszként erre: 22. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 4. 22:08
Igen, pontosan. Hiába van mindig rend a nappaliba, mindenki először a konyhával szembesül!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook