Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvászavar, félelem kisgyermek korban fórum

Alvászavar, félelem kisgyermek korban (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 22. 14:03

És még valami!!!!


Azon az estén,amikor ez a félelem elkezdődött,az egyik nagymama vigyázott rájuk.És van egy marha rossz szokása.......képes ott ülni a gyerekek között egész éjszaka.Ez egész addíg nem zavart,míg ott náluk ezt csinálta,mert a gyerekek tudták,hogy ott szabad,itthon meg más a szokás.

Azon az éjjelen is ott ült a 2 gyerek között a szőnyegen.És a mai napig mondja is a kislány,hogy kell szólni a mamának,mert ő ott ül mellettük,ameddíg kell.

11. Aidababa (válaszként erre: 1. - Sf.moncsi)
2011. júl. 22. 14:02
Mi járunk pszichológushoz, nem pont emiatt, de nálunk is vannak félelmek, csak jellemzően más helyzetben jönnek elő. Azt mondták ebben az életkorban ez telejesen természetes, szeparációs szorongásnak hívják. Egyénfüggő, hogy kinél milyen intenzíven és milyen formában jelentkezik. De azért, ha túl erősnek érzed, szerintem nem árt felkeresni egy pszichológust, ártani nem fog, és még az is lehet, hogy segít.
10. sf.moncsi (válaszként erre: 8. - Wecuska)
2011. júl. 22. 14:00
Már szóba került nálunk ez is.És az az igazság,hogy azt már kipróbáltuk,hogy külön szobában aludt továbbra is,de összetoltuk az ágyát az öcsiével.A félelem elmúlt,viszont az istenért sem hagyta nyugodtan aludni a kicsit.......folyton piszkálta.Ez egy ördögi kör nálunk....
9. sf.moncsi (válaszként erre: 6. - Sjudu)
2011. júl. 22. 13:58
Köszi!!!Nem ismertem ezt a történetet.......és jó ötletnek tűnik!!!!!:)
8. Wecuska (válaszként erre: 1. - Sf.moncsi)
2011. júl. 22. 13:58
a fiam 6 éves és ő még most is nagyon fél.teljesen magánkívűl van ha este beküldjük a szobájába.3 éves koráig egyedül aludt aztán történt valami és azóta velünk alszik.Nem tudjuk mi hozta ki belőle ezt a félelmet de mivel csak akkor nyugodott meg,ha velünk aludhatott,úgy rendeztük be a hálót,hogy ő is helyet kapjon.szerintem ne akarjátok ,hogy mindig félelemmel aludjon el.
7. sf.moncsi (válaszként erre: 3. - Chrissy28)
2011. júl. 22. 13:57

Az az igazság,hogy ezen már túl estünk az elején.Helyet cseréltünk...én mentem az öcsihez,ő meg az apja mellé.Másnap vigyorogva mondta,hogy azért hisztizett,hogy az apa mellett aludhasson.....

Köszi,hogy írtál!!!

2011. júl. 22. 13:57
Nem tudom, hogy egíthet-e, de egy próbát megér. Ismeritek az Anna, Peti, Gergő könyveket? Az egyikben - nem tudom pontosan melyik, sok megvan belőle nekünk - Anna nagyon fél este elaludni, csak akkor alszik el, ha anya vagy apa ottmarad vele. Az anyuka ezért varrt egy játék anyát és játék apát, felöltöztették őket olyasmi ruhákba mint a szülőké és az ágya mellé tették. Ez segített neki. És ezek igaz történetek.
5. sf.moncsi (válaszként erre: 2. - Vigyorex6)
2011. júl. 22. 13:56
Próbáltam megbeszélni vele,de igazán szerintem ő sem tudja a magyarázatot.Már nekem is eszembe jutott,hogy kéne pszichológussal beszélnünk,de nem tudom,érnénk e el eredményt.Jártunk már nála,igaz más ügyben,és azt mondta,nincs ezzel a gyerekkel semmi baj.......
4. Chrissy28 (válaszként erre: 2. - Vigyorex6)
2011. júl. 22. 13:51
Kíváncsi vagyok, hogy ez segített-e.
3. Chrissy28 (válaszként erre: 1. - Sf.moncsi)
2011. júl. 22. 13:51
Ha a gyereked fél, és mondja, akkor szerintem nem taktikázik. Kérdezd meg, hogy ő mit szeretne, mi nyugtatná meg. Csukott ajtó, ablak? Anya v apa az ágy szélén míg elalszik? Kitartást!
2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Sf.moncsi)
2011. júl. 22. 13:50
Gyerekként az unokahúgoméknál gyermekpszichológus járt. Megbeszélte a gyerekkel a félelmeit, aztán jött egy történet. Szépen maga elé kellett képzelnie azokat a dolgokat amiktől fél, és belepakolnia őket egy léggömbbe, aztán elengedni és nézni ahogy messze repíti őket. Persze ez nagyon szépen, nyugodtan volt előadva.
2011. júl. 22. 13:44

Azoknak a segítségét kérném,akiknek hasonló tapasztalataik vannak,mint nekem.


5 éves kislányom már babaként is rossz alvó volt.De ez másfél éve megváltozott,amikor az öccsével egy szobába raktuk.Nem voltak éjszakai mászkálások,sírás.....semmi.

De jó 1 hónappal ezelőtt történt valami.A kislány sokszor ébred éjszaka,felsír.Fél....mindentől.Éjszakai fénnyel,mécsesekkel alszik,de még így is.Már a lefekvéskor kezdődik a hiszti,retteg,és annyira felhergeli magát,hogy látszik rajta,tényleg fél valamitől.Ha rákérdezünk,mi a baj,azt mondja,hogy tudja,hogy nincsenek szörnyek,meg szellemek,de ő akkor is fél,mert nem tudja kiverni a fejéből.Hozzáteszem,nem néz ilyen meséket,illetve csak egyet nézett 1-2 alkalommal(Scoobydoo),de már azt sem engedjük neki.Ha nem ez a magyarázat,akkor minden féle más.....pók,csiga,gyíkocska,kígyó.......

Védőnőnk véleményét is kikértem.Szerinte semmi baja a gyereknek.Ilyen korszakot él,vígasztaljuk,nyugtatgassuk,majd elhagyja.

Csak ahol 2 gyerek van,ott elég macerás ezt a dolgot ráhagyni,mert a kicsi is eltanulhatja.

Ha megígérem neki,hogy odabújok mellé,csak addíg legyen csendben,míg elvégzem a dolgomat,megszűnik a félelem,és nyugton kivárja,míg odaérek.

Már tanácstalan vagyok!!!!Ez tényleges félelem lehet,vagy csak taktikázik,hogy ott legyünk vele???Próbálkoztunk már minden félével,hogy kiverjük a fejéből ezt a dolgot...de sikertelenül.

Ti hogy oldottátok meg????Mit tudtatok tenni???mi ilyenkor a helyes????????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook