Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvás és nem alvás fórum

Alvás és nem alvás (beszélgetős fórum)


2010. márc. 24. 12:31
Köszönöm a tanácsokat, szopizik is nem csak elalszik éjjel a cicin. Én nem tudnám hallgatni, ahogy sír, meg a párom jár dolgozni és nem hiszem, hogy ez neki is jó lenne, ja és nem egy társasházban. A védőnő szerint majd kinövi.
21. Dóry87 (válaszként erre: 17. - EpresKrisz)
2010. márc. 24. 09:28

Ezzel én i8s próbálkoztam, 3 hétig csináltuk és nemvált be!

Mikor a gyerek 3 órán keresztl torkaszakadtából üvöltött úgy, hogy már hangja se volt akkor kivettem!És feladtam!Nem akarom, hogy esetleg belázasodjon tőle...:S

Sokmindenkinél bevált, tudom, hallottam róla meg tanácsolták is!De nekem nincs szivem hallgatni szegénynek az üvöltését (mert ez már nem sírás) órákon keresztül...

20. EpresKrisz (válaszként erre: 19. - Bebe83)
2010. márc. 24. 09:27
Hát igen nem tudom,hogy hogy sikerült nekik,én már biztos kitéptem volna a hajamat,ha nekem is ehhez kellett volna folyamodnom.De én ilyen szempontból szerencsés vagyok.
19. Bebe83 (válaszként erre: 17. - EpresKrisz)
2010. márc. 24. 09:25

Az igen!

Nagy kitartas kellett hozza hogy ezt vegigtudjak csinalni. Az en fiam sem elszik hallottam ilyen drasztikus modszerrol modszerrol de meg nem probaltam. Inkabb kelek 2-3x minthogy ordittassam!

18. Sziszmoly (válaszként erre: 16. - Takacsagi)
2010. márc. 24. 09:22
Doki védőnő erre mit mondott?Előbb utóbb be fog állni sok baba rossz alvó.
17. EpresKrisz (válaszként erre: 1. - Takacsagi)
2010. márc. 24. 09:19
Szia!Az én kisfiam 3 hónapos korától átalussza az éjszakákat,úgyhogy nekem nem voltak ilyen gondjaim,(most 5 hónapos)de az egyik barátnőm hasonló helyzetben volt. Most 10 hónapos a kisfia és éjszaka mindig felkelt enni.De ő még sírt is mellette.Azt mondta a védőnő,hogy egy ekkora gyereknek már nem kell éjszaka enni,(nem tudom,hogy a tied csak cicin alszik el,vagy szopizik is közbe?)és át kéne aludnia az éjszakát.Kb 2 hétbe telt míg leszoktatták a gyereket róla.Nagy ordítások közepette.Mikor felébredt nem szabadott felvenni,megetetni,megitatni,tisztába tenni,feloltani a villanyt semmit csak szóval megnyugtatni.Nem ment valami könnyen ,mert 2 órákat üvöltött egyfolytában a gyerek.De nagy kitartások árán sikerült és most már este 8:30- reggel 8-ig alszik.Remélem tudtam segíteni.Solk sikert hozzá.
2010. márc. 24. 09:14
Nem adok tápit, tele van a cicim estére és valamelyik éjszaka is, csak másfél órát aludt a tele ciciből való űrítés után. Indultam volna fejni, mert már annyira tele volt, de pont kelt enni, és hát másfél óra után ismét, szóval szerintem nem a kaja. Napközben sem alszik sokat, sőt szinte semmit. A fürcsit nem igazán tudom fél 7től tovább tolni, mert már várja és hiszti van, előtte aktívan játszunk és még fürcsi után is egy kicsit és utána csendes pihi, majd evés és alvás.
15. Sziszmoly (válaszként erre: 14. - Takacsagi)
2010. márc. 24. 09:10
Tápszert már adsz neki?Nem lehet hogy nem lakik jól és ezért ébred fel?Én anno erre gyanakodtam,mert nem volt elég a tejem,és kapott tápszert és akkor éjjel már nem kelt annyiszor.A fürdetést is kitolhatod későbbre este fáraszd ki ahogy csak tudod,napközben ne engedd hogy sokat aludjon.
2010. márc. 24. 09:03
Ez a nem alvás gyakorlatilag nem elkezdődött, hanem csak van. Az elején az etetés miatt keltünk beállt egy bizonyos időre ( már nem emlékszem mikor kelt), de most már szinte óránként ébred, és próbálom a cumit, a babusgatást, a nyüszögni hagyást, de csak éberebb lesz. Amikor elkezdett aktívan mozogni, forogni arra fogtuk, utána a fogzásra, de mivel még nem volt olyan éjszaka amikor normálisan aludt volna én már nem tudom mire fogni, ja volt időjárás is.
13. Sziszmoly (válaszként erre: 12. - Takacsagi)
2010. márc. 24. 08:56
Már nem emlékszem,hogy olvastam-e de mióta tart ez a nem alvás?
12. takacsagi (válaszként erre: 11. - Sziszmoly)
2010. márc. 24. 08:52
Köszi, a tiéd is az :) Édes, csak nem alszik :)
2010. márc. 24. 08:50

Szia!

Anno nekem is volt ilyen időszakom éjjel nem aludt csak napközben.Kiderült,hogy a foga a ludas meg egész nap aludt.Kitartást neked ha nappal tudsz akkor pihenj vele és így oldottam meg.Én most a reggeli keléseitől vagyok ki:(

Édes a manód:)

10. Dóry87 (válaszként erre: 6. - Takacsagi)
2010. márc. 24. 08:49

Nem megilyeszteni akarlak, de azokahugom (most 19 hós) és kb 4 hónapja van az, hogy nemkel fel északa:(

Tudom, hogy fárasztó, de hidd el lesz ez még jobb:)

9. ancsa84 (válaszként erre: 6. - Takacsagi)
2010. márc. 24. 08:47
Hát igen....így még nehezebb....
8. ancsa84 (válaszként erre: 5. - Dóry87)
2010. márc. 24. 08:47
Grétim is ennyit alszik napközben....:S
7. ancsa84 (válaszként erre: 4. - Dóry87)
2010. márc. 24. 08:46

Sziasztok!

Kb én is ezt tudom leírni...

7hós kislányom,míg el nem kezdődött a fogzási időszak,simán aludt reggelig,de azóta többször ébred iszik vizet,majd visszaalszik....

Valóban nagyon fárasztó....

Amiket Dóry írt ezek lehetnek az okai....mindenhol ezt írják.....

Kitartás!:)

2010. márc. 24. 08:38
Köszönöm a biztatást, annyi a gondom csak, hogy nekünk még egy átaludt éjszakánk sem volt. Egy időben délelőtt nem kellett neki cici, amint láttam, hogy álmos kicsit simiztem és már aludt is. Sajnos erről amikor elkezdett jönni az első foga (ami már kint is van) akkor leszokott, mert a cici megnyugtatta. Remélem elmúlik, mert nagyon-nagyon fáradt vagyok és nem szeretném, hogy ez a nappali együttlétünk rovására menjen.
2010. márc. 24. 08:35
a 2x-3x 20 percet a nappalra írtam!
2010. márc. 24. 08:33

Szia!

Hát okosat én se tudok mondani, csak azt, hogy én is így jártam!

Kicsifiam most 8 hónapos!2 hetes korától 4 hónapos koráig átaludta az északát!

Aztán ugyanúgy jártunk mint te!Északa rengetegszer van fent és csak a cicin tud elaludni és van amikor visszarakom az ágyba és már fennt is van ujból!Én is probálkoztam, hogy hagyom egy kicsit sírni, de annyira beleéli magát, hogy utánna sehogy nem alszik el és kicsi kora óta napi csak 2x-3x 20 percet alszik, nagyon ritka ha többet is egyhuzamba!

Mostmár egyre többet alszik, van olyan északánk mikor csak 3x kel és cicizés után visszatudom rakni. Tudom, hogy nagyon fárasztó, de csak annyit tudok neked mondani, hogy türelem, hátha javul majd idővel!

Sokminden kiválthatja egyébként: fogzás, valami újnak a tanulása, rengeteg inger ami éri napközben, ezeket mind mind fel kell dolgozniuk!

2010. márc. 24. 08:30

Szia

Mi négy és fél hósak vagyunk, eddig ez ment,hogy éjszaka 2-3szor felkelt és cicin vissza...hát a naplómban van egy cikk,amit elkezdtem én is gyakorolni -azaz éjjel nem adtam neki cicit...az első este 2szer kelt fel, először könnyen visszaalattam a második már másfél órámba telt...mivel megszokta hogy este is eszik...ma viszont szintén 2szer kelt,de már sokkal gyorsabban visszaaludt. Igen,nálunk nagy előny hogy cumizik...amíg el nem altatja amgát,aztán kiköpi :) kiváncsi leszek holnap...

Már 8kiló fiam súlya sem indokolja,hogy éjjel szopizzon.

Viszont én már 3hós kora óta nappal nem cicin altatom el,hanem kézben...most már ülve,mert leszakad a hátam....kicsit nyöszörög mert nem tetszik neki,de én nem hagyom magam :)

2010. márc. 24. 08:18

Hallottam mar ilyet az ismerosi koromben hogy kb 3 orat alszik a gyerek ejszaka es nappal is alig de ez van!!! Sajnos nem tudok tanacsot adni!

Az enyem 5hos es alszik csak enni kel fel(cicizik) 2-3x.

Kb ennyi semmi okosat nem tudok talan jon a foga ha csak mostanaban alszik ilyen keveset!

2010. márc. 24. 08:04
Segítséget szeretnék kérni, illetve tanácsot. 7 hós a kisfiam és szinte semmit nem alszik éjszaka nem sír meg semmi ilyesmi csak egyszerűen felébred és utána cicin alszik vissza. Cumi nem kell neki kiköpi, próbáltam már, hogy hagyom egy kicsit nyüszögni, de teljesen felébred ennyit érek el vele. Az a baj, hogy utána nappal is nagyon nehezen alszik el, és ha el is alszik nem sokat, gondolom ez már az éjszaka miatt van. Nagyon fáradt ez látszik rajta, és én is. Levegőzünk sokat, mozog sokat, nagyon jól eszik, hízik, szopik + hozzátáplálás is megy már. Aki találkozott már ilyennel, az írjon valami okosat. Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook