Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvás a bölcsiben fórum

Alvás a bölcsiben (beszélgetős fórum)


2013. júl. 25. 18:44
Már alszik a lány a bölcsiben:)
10. mimi mami (válaszként erre: 8. - Silany)
2013. júl. 20. 08:33

Az én lányom még nagyon igényli a délutáni alvást, ami kell is neki.


Mondtam a gondozónak, hiogy hogy altatom. Leteszem és mellette kell ülnöm, különben sír...

2013. júl. 20. 08:31
Az igazából a gond, hogy 3 hét múlva a gondozója megy el egy 3 hetes szabira. Ő azt mondja ne erőltessük az ott alvást míg vissza nem megyek dolgozni. De mikor ő elmegy szabira én akkortájt már kezdek is melózni. Szóval ha ezelatt a 3 hét alatt nem szokja meg a lány, hoigy ott kell aludni akkor egy másik számára idegen gondozónővel tutira nem fog elaludni..Aztán szeptemberben jön vissza, jönnek az új kisgyerekek, nem tud majd csak az én lányommal foglalkozni..értitek?? Ilyen dilemmám van. No de hétfőn megbeszélem én ezt vele, hogy míg itt van addig szoktassuk az ott alvásra...
2013. júl. 19. 16:28
Otthon hogy szoktad elaltatni? Van vmi spec dolog, vagy csak leteszed és alszik? Az enyémek igy aludtak/alszanak, bölcsiben nem volt gond. Oviban az egyik azóta nem alszik, amióta leszokott az ujjszopásról. De ők 4,5 évesek, ugyanennyi idős ismerős kislány már jóval korábban sem aludt ebéd után. 2 évesen azért még jobb lenne, ha aludna.
2013. júl. 19. 14:22
Szia! Ne aggódj el fog aludni előbb utóbb. Remélhetőleg a gondozónő tudja a feladatát de ez látszik abból amit írsz róla! Ne aggódj!
2013. júl. 19. 14:07

Ma még csak a 4.napja volt,nem várhatod el rögtön hogy aludjon.Jövő héten már ott fog :)

Én is nagyon aggódtam,mert az én lányom csak vaksötétben alszik,és síri csendben,mégsem volt gond a bölcsiben,az 5.nap elaludt,igaz hamar felkelt,de mára már ez is alakult.Csak lazán,ne stresszelj,mert átragad rá :)

5. mimi mami (válaszként erre: 4. - Chestnut)
2013. júl. 19. 13:51
Ma megengedték. Kétszer úgy tűnt el is alszik, aztán csak felült az ágyban és majdnem sírt. Attól félek, hogy ezzel nem azt szokja meg, hogy majd anya jön és elaltat engem? Valahol ez sem a jó megoldás. ??
4. Chestnut (válaszként erre: 3. - Mimi mami)
2013. júl. 19. 13:10
És te nem altathatod?
3. mimi mami (válaszként erre: 2. - Chestnut)
2013. júl. 19. 13:07
Van pelusa amivel alszik, de az sem segít :(
2. Chestnut (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2013. júl. 19. 13:05

Szia,

Esetleg valami alvótárssal, saját kispárnával érdemes lenne próbálkozni. Amikor mi szoktunk anno, én altathattam el egy pár napon át, ez is segített neki megszokni az ágyikót.

2013. júl. 19. 12:59

Sziasztok!

Lányom 23 hós lesz jövő héten. Elkezdtük a beszoktatást, mert aug-ban megyek vissza dolgozni. Már a 3.hetet fejeztük be. Meglepő módon jól is ment minden.

A délelőttöt nagyon szereti, jól elvan, játszik, eszik sokat...De az alvás nem megy.


Első próbálkozásnál simán elaludt, 2.-nál már csak ült az ágyon, 3.-nál sírt, el is kellett hoznom. Ma volt a 4. nap és megint nem ment, most itthon alszik.


Mivel nem sürgős van még időnk, a gondozónő azt mondta ne erőltessük az ott alvást. Mindennap megkínálja ággyal és vagy elfogadja, vagy nem. Ha nem akkor hozom haza...

Kicsit félek, hogy ő ezt megszokja annyira, hogy ha már nem tudok érte menni, akkor egész délutánokat fog végig sírni, míg meg nem tanulja, hogy anya nem megy érte...


A gondozónőhöz ragszkodik, szereti, de lesz hamarosan egy 3 hetes szabija amikor ő ügye nem is lesz és ez még jobban meg fogja nehezíteni a dolgot...


Kinek ment nehezen az ott alvás? Mi vált be? Vagy mennyi idő után aludt ott sírás nélkül a pici?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook