Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Általános iskolák Debrecenben. Pro és kontra! fórum

Általános iskolák Debrecenben. Pro és kontra! (tudásbázis kérdés)


18. csera (válaszként erre: 17. - Misz)
2010. jan. 21. 12:53

Én is egyetértek veletek, de olyan nehéz egy találkozásból (már ha sikerül találkozni) leszűrni, hogy egyébként milyen tanár!

Sajnos a nagyfiammal átéltük a reggeli ajtóból visszaszaladunk a WC-re, szindrómát.

Most úgy néz ki, a lányom is abba az iskolába fog kerülni, konkrétan a Kinizsibe.

Voltunk ma a Bocskai-ba, bár a tanárnéni nagyon szimpatikus volt és érdekesen tanította a matematikát, valahogy nem jól éreztük magunkat az iskolába.

Átmentünk a Kinizsibe, ahol ismerősként köszöntöttek bennünket, helyben van a logopédus. Délután mehet a gyerek mazsizni, akrobatikus rokkendrollra és még úszni is átviszik őket, heti 1-szer.

Nagyon úgy néz ki, ez marad. Az Árpád tértől, viszonylag biztonságos úton lehet eljutni az iskolához.


Köszi a véleményeket!

17. misz (válaszként erre: 12. - 2be2173d4b)
2010. jan. 20. 22:39

Iskolát ajánlani konkrétan nem tudok. De tanítónéniként Veled teljesen egyetértek. Lehet a legszuperebb iskola, ha a tanítónéni nem úgy áll a dolgokhoz, ahogy kellene.

Amikor az elsősök többsége belép az iskolába, tele van várakozással és lelkesedéssel. ha jó pedagógus kezei alá kerül, szárnyalni fog, és megbirkózik a néha nehéz akadályokkal is, mert elhiszi, hogy képes rá. De ha elfásult, rideg kolleganőt kap, hát rövid időn belül megutálja az egészet. Jönnek a reggeli has és fejfájások, az óra alatti rendetlenkedés, a szidás, az alulteljesítés.


Szerintem bármelyiket is választod, mindenképp próbálj puhatolózni a leendő tanítónéniről, és beszélj is vele a Gyerkőccel együtt. Sok mindent elárul egy ilyen találkozás.


Sok sikert! :)

16. csera (válaszként erre: 10. - Mese)
2010. jan. 20. 17:22

A Kardos utcához, még villamosozni kellene, nem is keveset! És félek, hogy nem "túl" elit környék-e, ha az én gyerekem nem tud márkás ruhákba járni, stb.?

Az Eötvös utcait már mi is felejtettük :)!

15. csera (válaszként erre: 9. - Kime78)
2010. jan. 20. 17:20
Nem tudom miért, ez még nem jutott eszünkbe! Köszi!
14. tücsimücsi (válaszként erre: 12. - 2be2173d4b)
2010. jan. 18. 20:33
Na ja...ezt én is bírom. Az Aranyban van konyha, főznek, az önkormányzati iskolákban a gyerekek egyék csak a sz@r Sodexhos kaját. K. Úr magasról tesz rá, hiába írtak már számtalanszor az újságba, az ő gyerekei azt a kosztot nem ismerik de a más gyereke egye meg...bocsi az offért...
2010. jan. 18. 19:14
Én a Kardos utcai Hatvani István Általános Iskolát javaslom, jó oktatást hallottam az ott tanító tanárokról, és az általad megadott útvonalhoz is közel van.
2010. jan. 18. 19:08

Az én fiam az Aranyban kezdett. A legjobbat akartuk neki, és vállaltuk a sok utazást, korábban kelést. De már nem arról szól az az iskola, mint néhány évvel korábban, már a tudás nem számít, hanem CSAK az, hogy kinek a kije vagy. Mi bekerültünk, mert volt "valakink". Korábban nagyon jó tapasztalataink voltak, járt oda más is a szűk családból. Két hónap után eljöttünk, és nem mi voltunk az elsők az osztályból. Olyan tanárnénit fogtunk ki, akit a legjobb szándékkal sem lehetne pedagógusnak nevezni. És sajnos nem csak az elsős tanárok között van ilyen, az új iskolánkban is van 4 gyerek, akit onnan hoztak el, harmadikos, ötödikes és hatodikos... Ja, és nyugdíjba megy az igazgatónő, így az a tapasztalat, hogy ebben az évben már korántsem veszi olyan komolyan az iskola hírnevének megörzését, mint eddig. Különben a többszörös szülői panaszokat megvizsgálva tett volna ellene, hogy ne legyen csoportos elvonulás. Mellesleg a polgármester urunk gyerekei is oda járnak, szeretik is hangoztatni, hogy ők kicsodák. (gyerekektől hallottam)


Szerintem nem elsősorban iskolát, hanem pedagógust válasszatok. Főleg első osztályban nem mindegy,milyen közegben van a gyerek. Egy életre megutálhatja az iskolát, ha rosszul választ a szülő.

11. mese (válaszként erre: 8. - Csera)
2010. jan. 12. 15:27
Az Ötvös utcait inkább húzzátok ki a listáról, mert nem egy jó suli, helyileg is nehéz megközelíteni.
10. mese
2010. jan. 12. 15:25
Ajánlanám a Hatvani Istvánt,a Kardos utcán, illetve igen jó suli még, a központban van a Bethlen utca felől meg lehet közelíteni, egyébként a Hajó utcán van, az Arany János.Én ezekbe a sulikba jártam, és nagyon jó kis helyek. Bár inkább az Arany János felé hajlok.Akik ott végeznek, mind nagyon sikeresek, és elég erős gimnáziumokba jutnak be. Jó kis suli, mind a kettő.
9. kime78 (válaszként erre: 8. - Csera)
2010. jan. 12. 15:01
Szoboszlói útira nem gondoltatok?Ott van a buszvég közelében?Egy jó színvonalú iskola, kiemelt nyelvoktatással.
2010. jan. 2. 18:34

A Hunyadi János, a Benedek Elek, a Bocskai között vacillálunk.

Elmegyünk nyílt napra, aztán meglátjuk, de ha valakinek van infója valamelyikről megköszönöm!

Esetleg az Ötvös utcain gondolkodunk még.

7. csera (válaszként erre: 4. - Longlasting)
2010. jan. 2. 18:32

Arra az esetre is gondolnom kell, ha nem kocsival megyünk, hanem busszal. A Kardos utca pedig nincs közel.

Azért köszi, én is jártam oda anno...

6. csera (válaszként erre: 3. - Tücsimücsi)
2010. jan. 2. 18:30

Még a kisebbség hagyján, de a suliba már nem tanítás, hanem politizálás folyik.

Már az értelmesebb tanárok is azt javasolják, ha megtudjuk oldani, hordjuk be Debrecenbe.

5. Vercsaszy (válaszként erre: 3. - Tücsimücsi)
2010. jan. 1. 21:30

Biztos van,csak sok lehet a kisebbség....

Nekem a Tócóskertbe járnak a gyermekeim.De az nincs az útvonal közelében.

2010. jan. 1. 17:54
a Hatvani István Általános Iskolát ajánlom, a Kardos utcán van, a Kassairól is könnyen megközelíthető, de ami fontosabb, hogy nagyon jó iskola, barátságos légkörrel.
3. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Csera)
2010. jan. 1. 16:43
Hajdúsámsonban nincs ált.iskola?
2010. jan. 1. 16:38

Segítsetek!

Általános iskolát keresünk a lányunknak Debrecenben. Nincs kimagasló képessége, ha csak a sok-sok beszédet nem számítjuk annak. Átlagos tudású, bár még beszédhibái vannak.

Hajdúsámsonból kell behordani, tehát központi, illetve Kassai utca-Nagyállomás-Buszvégállomás környéke előnyösebb lenne.

Köszi minden véleményt!

2010. jan. 1. 16:34
Általános iskolák Debrecenben. Pro és kontra!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook