Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alsós tanítónénik, segítsetek!!! fórum

Alsós tanítónénik, segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

2014. szept. 8. 08:48
Sziasztok! Tanítóként én fogom végezni 1.-4. osztályban a tehetséggondozást. Nagyon jó feladataim vannak, viszont egy ütemtervet, tanmenetet kellene készítenem 36 órára mind a négy osztályban. Sajna az idő nagyon szorít, ezért kérem a segítséget. Nagyon megköszönném ha valaki kisegítene.
2011. júl. 10. 13:43

Bár nem aktuális, de leírom a meglátásom.

Nekem is meg kellett tanulnom 4. osztályos koromban. Érdekes, én egyedül tanultam meg, nem szenvedett felette anyukám is, csupán felmondtam neki a már megtanult verset.

És bizony az órán végigmentünk sorról-sorra, nem a szülőnek kell értelmezni otthon magától. Szerintem ez minden suliban így van! Mai napig emlékszem rá, pedig már 15 éve volt az óra.

2011. febr. 9. 00:27

4.re már az ünnepségek előtt, annyit beszéltek nekünk a tanárok a himnuszról és a szózatról, hogy szinte tanulnunk sem kellett...

5.-re meg már elvárás volt, ha a magyartanár bármelyik sorába belekérdez tudjuk folytatni...


az én kicsim első osztályban megtanulta már mindkét vers első versszakát és énekelni is megtanulták...


Munkahelyemen az ünnepségeken közösen éneklik a gyerekek, és nagyon jó hallgatni, hogy van ahol még hagyomány, és nem a cd-ről szól...


Hozzáteszem nem vagyok pedagógus, csak egy egyszerű segítő...

2011. febr. 7. 09:06

Ezt annak idején nekem is meg kellett tanulni kívülről, ma pedig a két fiamnak is meg kellett 4.-ben.

Szerintem ez nem változott.

11. misz
2011. febr. 6. 18:40

Tanító néni vagyok, és én is kérem a Himnuszt végig megtanulni 4. osztályban.

Hozzáteszem, hogy több órán foglalkozunk a verssel, és soronként végigmegyünk, értelmezzük. A cél az, hogy értse is, amit mondd.

10. honeywald (válaszként erre: 1. - Kismiújság)
2011. febr. 6. 17:36
Tanítóként azt kell mondjam: igen, kötelező. a szózat is.
2011. febr. 6. 17:35

Köszönöm a hozzászólásokat.

Nekem(nekünk)is az értelmezéssel voltak gondjaim(nk),mert sokszor nem tudja mit is mond,de mondja,mert muszáj. :)

8. River5 (válaszként erre: 1. - Kismiújság)
2011. febr. 6. 17:12
Tanítótól függ... 3 gyerekem közül kettőnek kellett megtanulnia negyedikben, egynek nem - iskola ugyanaz, tanító különböző. Amúgy felsős törzsanyag - hetedikben, ha jól tudom. Memoriter tényleg nem árt, de jobban szeretem, ha a gyerek érti is, amit mond. Egy-egy vasárnapunk azzal telt, hogy próbáltuk közösen értelmezni például a "s lettél magzatod miatt magzatod hamvvedre" sort...
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kismiújság)
2011. febr. 6. 17:11
Negyedikes a lányom, kb egy hónapja estünk túl a Himnuszon. Végig kellett nekünk is, nem volt könnyű, sőt.
2011. febr. 6. 16:44
Eszembe jutott, hogy ötödikben meg kellett tanulnunk az orosz himnuszt mindkét nyelven + még énekelni is. A mai napig görcsbe rándul a gyomrom tőle...
5. bbeus73 (válaszként erre: 1. - Kismiújság)
2011. febr. 6. 16:41
Igen, kötelező nekik megtanulni.
2011. febr. 6. 16:37
Néha egyszer-egyszer átismétlitek - hiszen ez imádság is -, és még nagyszülő korában is tudni fogja - inkább ez, mint a H. Potter.
2011. febr. 6. 16:34
Megtanulta :),csak furcsállom,hogy már tíz évesen kell tudni az egészet.
2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Kismiújság)
2011. febr. 6. 16:32

Majdnem 50 évvel ezelőtt is tudni kellett végig... Utána pedig a Szózatot és később Toldit az Előszóval és az első énekkel.

A memoriter nem árt meg neki - ne félj.

2011. febr. 6. 16:29

Egy kérdésem lenne:negyedikes gyerekemnek fel lett adva a Himnusz.

Nem az első,hanem az összes versszak.

Ez negyedik osztályban követelmény?

Előre is köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook