Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Álmodott már valaki a gyermeke halálával? fórum

Álmodott már valaki a gyermeke halálával? (beszélgetős fórum)


25. Dina2 (válaszként erre: 24. - Dinus82)
2010. jan. 27. 10:26

A terhességem alatt én is rengeteg butaságot összehordtam álmomban, kiabáltam is rendszeresen éjjelente, de ez szerintem valóban az újtól, ismeretlentől és a felelősségtől való szorongás miatt volt. na meg hogy az emberlánya kissé kényelmetlenül érzi magát a saját testében, hormonok, stb. én pl.sokszor álmodtam meg a gyermekem születését is, mialatt terhes voltam. igaz, hogy álmomban amint megszületett, kifejtette véleményét, hogy ez egy igen kellemetlen élmény volt számára, és máskor jobban vigyázzak.


ami érdekesség a fórum témájával kapcsolatban, hogy a lányom nagyon szokatlanul viselkedett tegnap, egész délután nyafogott, sírt, hisztizett, aztán szipogva kérte, hogy szeressem meg.

2010. jan. 26. 18:27

Én még csak várom a babámat. Pár hét van szülésig. Egyik éjjel volt egy rossz álmom a témával kapcsolatban.

Úgy gondolom, hogy félek még kicsit az ismeretlentől, hogy milyen lesz, ha már köztünk lesz. Túl nagy jelentőséget nem tulajdonítottam neki, de nehéz volt kiverni a fejemből.

2010. jan. 26. 16:18

soha nem álmodtam még ilyet...

de nem is akarok...

22. 349c80b15e (válaszként erre: 21. - Globus)
2010. jan. 26. 15:35
köszönöm szépen.
21. globus (válaszként erre: 14. - 349c80b15e)
2010. jan. 26. 15:21

Ez iszonyú, nagyon, nagyon sajnálom :((

Fogadd részvétem!

20. szitaszivárvány (válaszként erre: 19. - Heni86)
2010. jan. 26. 15:18
Köszönöm! :-)
19. Heni86 (válaszként erre: 15. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 26. 15:12

Nagyon sajnálom! De hogy ilyen egyáltalán előfordulhat...

A kislányod nagyon szép! Minden jót nektek, jó egészséget és sok boldogságot a kistesóval együtt!

2010. jan. 26. 15:09
Majd 3/4 órát üvöltöttem a főorvossal, mert nem volt hajlandó kiadni a rendes szövettani eredményt és a leleteimet. Mikor rájött, hogy addig sehová se megyek, amíg ezeket meg nem kapom, akkor kinyomtatta, de nem pecsételte le és nem volt hajlandó aláírni sem. A záróm pedig ki van kozmetikázva, amit úgy irattak alá, hogy alig voltam magamnál a nyugtatók miatt.
17. Heni86
2010. jan. 26. 15:08

Nekem is volt már ilyen álmom... Borzalmas! :(

Azt álmodtam, hogy ellopják a kocsinkat úgy hogy a gyerek benne ül és beborulnak vele egy vizes árokba. Istenem de rossz felidézni. Akkor még nagyon pici volt a fiam és háttal ült a kocsiban a babahordozóban. Így láttam álmomban is. Mikor megvettük neki a randes babaülést esküszöm akkora megnyugvást éreztem, hogy ez már biztosan nem válik valóra!

2010. jan. 26. 15:06
Köszönöm! A lányom egy igazi kismumus. Eleven,de pont ezt szeretem benne. :-)
15. szitaszivárvány (válaszként erre: 13. - 8ffbd63a25)
2010. jan. 26. 15:05
Orvosi hanyagság... azt hiszem erről nem is kell többet írnom. A kórházi ágyamban születem meg, magamból vettem ki és míg a nővérke szaladgált, hogy készítsék elő a műtőt, addigra meghalt a kezemben. A fogadott orvosom nem volt ott, az ügyeletes pedig tolófájásra nospát adott, majd eltűnt az osztályról. Megmenthető lett volna, az egész terhességem,ha nem abba a kórházba megyek.
2010. jan. 26. 15:02
én nem álmodtam meg, és mégis elvesztettem. 22 éves volt. azóta rémálmaim vannak, de nem emlékszem rá, hogy mi.csak párom mondja, hogy álmomban rúgok, vágok, csapkodok. iszonyú.
13. 8ffbd63a25 (válaszként erre: 11. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 26. 14:51

én azt még nem álmodtam hogy meghal csak azt hogy nem találom sehol vagy azt hogy az egyik pillanatban még velem van a másikban meg sehol.

nem is tudom mi lenne ha ő nem lenne..vagy ha baja esne abba beleörülnék.az ember a félelmeit szokta általában megálmodni.


hogy vesztetted el a kisfiad?

a kislányod egy tündér...

2010. jan. 26. 14:50
Hát álmoskönyv szerint hosszú életet jelez az álombéli holt számára,de szerintem nem erről van szó!Én is álmodtam már ilyet,szerintem is valami tudat alatti szorongás,vagy aggodalom lehet igazából az ok.Nekem egy éve a fiam halt meg álmomban aki akkor volt hat éves,terhes voltam,és van egy 4,5 éves kislányom,meg egy 13 éves lányom.Az álmom után jöttem rá,hogy talán a fiam akkoriban háttérbe szorult a többiekkel szemben.Ezen gyorsan változtattam!
11. szitaszivárvány (válaszként erre: 9. - Dina2)
2010. jan. 26. 14:32

Mitől fél egy anya a legjobban még akkor is, ha nem mondja ki? Szerintem attól, hogy el kell temetnie a gyermekét. Ezek rossz gondolatok, amiket mindig elhesegetünk. Ám álmainkban nem vagyunk erre képesek. A tudatalattinkban mindivégig ott van. A kisfiam a kezemben halt meg, így akkor a rémképek valósággál váltak. A lányom 4,5 éves és mostanában elég gyakran álmodom azt, hogy őt is elvesztem. Azt hiszem abba már belezavarodnék. Nem tudom hányszor lehet egy életben normálisan talpra állni...

Most megint babát várok. Remélem őt nem kell meggyászolnom.

10. anda1986 (válaszként erre: 9. - Dina2)
2010. jan. 26. 14:29
az ilyen álmok mindig próbálnak felkészíteni, vagy ráébreszteni valamire
9. Dina2 (válaszként erre: 7. - Globus)
2010. jan. 26. 14:27
lehet :) de ilyen tartalmú álmokat talán mégsem okozna. voltak már sok vacsi után elég furcsa álomképeim, de ez a legtöbbjüknél megdöbbentőbb...hogy ilyenre gondoljon egy anya???
8. anda1986 (válaszként erre: 5. - Dina2)
2010. jan. 26. 14:26
az álombibliát lapozgatom, de semmi érdemlegeset nem találok.
2010. jan. 26. 14:24
Lehet, hogy sok volt a vacsora? :)
6. 2cb29de033 (válaszként erre: 4. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 26. 14:22
Én is úgy gondolom, hogy leginkább a félelmeinket, vagy ha jót álmodik az ember (ritka), az pedig a vágyainkat. :)
5. Dina2 (válaszként erre: 3. - Anda1986)
2010. jan. 26. 14:18

ezt nem értem-milyen szintjei vannak a létnek?


hogy részletezzem: egy nagyon régi épületben rohantunk a gyerekeimmel a párom után, aki elment katonának (? ezt sem értem) és itthon hagyta a személyijét. létrán kellett lemászni nagyon magas padlásról. a fiam lemászott előre, simán, utána indultam én, majd a kicsi, aki néhány lépcsőfok után átcsúszott a fokok között és zuhant lefelé a sötét mélybe. nem lett befejezése az álomnak, mert sikítva riadtam fel, de azóta is kimondhatatlan iszonyú érzés felidézni, és bár általában vissza tudom vezetni az álmaim "okát", ezt most nem tudom értelmezni...

2010. jan. 26. 14:09
A lét egyik szintjének a végét? Szerintem meg a félelmeinket.
2010. jan. 26. 14:07
a lét egyik szintjének a végét jelenti
2010. jan. 26. 14:04
igen, nem is egyszer.
2010. jan. 26. 14:02
Álmodott már valaki a gyermeke halálával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook