Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állattenyésztő vagy szaporító? fórum

Állattenyésztő vagy szaporító? (beszélgetős fórum)


15. PrunnerEszter (válaszként erre: 14. - Chilipepper)
2011. máj. 3. 20:08
Az még a jobbik megoldás, ha veszi a gazdi a fáradságot és elviszi menhelyre az állatot, vagy éppen panzióban felejtik. A gond ott kezdődik, hogy nagyon kreatív módon képesek megszabadulni egyesek a nemkívánatossá vált állatoktól.
14. chilipepper (válaszként erre: 12. - 53dfddad18)
2011. máj. 3. 14:18
Pontosan így van, emellett valóban állatkínzás-közeli dolgokat tesznek. Pl minden tüzeléskor befedezteti a szukákat, gyakran közeli rokon állatokat pároztat, nem oltatja be alapvető oltásokkal a kicsiket, nem szocializálja, neveli öket... Sajnos ez is oka annak, hogy manapság sok a viselkedési problémás kutya, valamint rengeteg az öröklődő betegség, ami megkeseríti az állatok életét. Ezeknek és az emberi önzésnek köszönhetően pedig egyre több állat kerül menhelyre. :(
13. PrunnerEszter (válaszként erre: 10. - 53dfddad18)
2011. máj. 3. 07:52
Kutyáknál elvileg működnie kée a törzskönyvezésnek, de a gond az, hogy azt is hamisítják, és a másik gond meg, hogy itt is a pénz dominál, tenyésszemléket simán lefizetik egyesek az arra alkalmas birákat és azok is megkapják a tenyésztésre javasolt mínősítést akinek már a szülei sem voltak erre a célra megfelelőek. Leginkább vadászgörény témában vagyok infotmáltabb, egy ideig aktívan foglalkoztam velük, mentés rehabilitáció, örökbeadás. Már csak a saját öreg görényem és egy öökbefogadhatóm van. Szerintem igenis kell a szakképesítés, és kellenének a szanciók, mert a nem megfelelő tartásból származó egészségügyi károsodás és annak nem kezelése is állatkínzásnak kéne hogy mínősüljön. Került ke vadasparkból olyan szinten angolkóros nősténygörény, akinek szinte minden darab csontja görbe volt. Elég problémás az a hozzáállás is, hogy a nőstényeknek/szukáknak/stb elleniük kell életükben legalább egyszer, ill hogy a hímeknek/kanoknak/stb csonkításnak számít az ivartalanítás. Görényeknél pl ember legyen a talpán aki kitartóan gondoz egy ivaros hímet, akin a hormnjai miatt be van gajdulva, harap mint a veszedelem és irdatlanul bűzlik, a bundája meg ragad a faggyútól. Saját tapasztalatból mondom, hogy ezek elviselhetetlenek. Ha az egész társalalom okolható, ezekért, akkor mi lenne a megoldás arra hogy a helyzet javuljon? Nem egy-két esetet tudok, amit sokat nem gondolnátok, hogy megtesznek az állataikkal tartás/tenyésztés elnevezés alatt...
12. 53dfddad18 (válaszként erre: 11. - Chilipepper)
2011. máj. 2. 18:34
A szaporító az, aki lerombolja azt, amit a tenyésztő gondos munkával felépített. :)
2011. máj. 2. 12:32

Ez egy nagyon hasznos oldal a témával kapcsolatban, konkrétan a kutyákról van szó: [link]


Remekül le van írva a különbség tenyésztő és szaporító között.

10. 53dfddad18 (válaszként erre: 9. - Mézesmadzag)
2011. máj. 2. 11:21
Gondolom ez lenne a törzskönyv célja...
2011. máj. 2. 09:57
Sziasztok!Engem mélységesen felháborit,hogy egyre többen vannak olyan emberek,akik tenyésztőnek vallják magukat,közben pedig futószalagon gyártják a most menő társasági kutyákat gondolok itt a yorki,bischon havanese,bolognese,shi tzu,csivava fajtákra!Ahhoz,hogy valaki jó TENYÉSZTŐ legyen elengedhetetlen a genetikai ismeret(ehhez jó könyveket lehet kapni)pláne ha valami új szint vagy szinkeveréket szeretne létrehozni!Szerintem egy hülye is tudja,hogy tesvérrel nem pároztatunk....legalább is eddig ezt hittem.....ezért van tele a világ gyenge idegrenszerű hitvány külsejü kutyákkal akiket később túl kicsi szállitóboxban többedmagával összezsufolva visznek külföldre!
8. 53dfddad18 (válaszként erre: 7. - PrunnerEszter)
2011. máj. 2. 09:15
A társadalomé...
7. PrunnerEszter (válaszként erre: 6. - 53dfddad18)
2011. máj. 2. 07:16
Akor nem direkt fiú lány párost akart volna venni, azért azt csak nem kell külön elmagyarázni egy felnőttnek, hogy mi történik ilyen esetben. Természetesen próbáltam elmagyarázni a felmerülhető problémákat, de rohadtul nem érdekelte, csak az hogy a pici fiacskája abba hagyja a nyaggatását. Szerinted nagyátlagban megfelelő mínőségű a hobbiállat tenyésztés Magyarországon? Az utcák (menhelyek, állatotthonok, gyepmesteri telepek) tele vannak kóbor állatokkal, degu, görény, macska, kutya stb) ez kinek a hibája lehet?
6. 53dfddad18 (válaszként erre: 4. - PrunnerEszter)
2011. máj. 2. 05:53

Az apuka gondolom nem akart tenyésztéssel foglalkozni, csak hobbiállatot a gyerekének. Ilyen esetben a kereskedő az akinek fel kellene világosítania a beltenyészet veszélyeiről, valamint az állat helyes tartásról, helykiválasztásról, gondozásról, táplálásról is.


Az általános iskolások 5. osztályban, környezetismeretből már tanulnak erről. Konkrétan a tengerimalac, és a hullámos papagáj tananyag.

5. 53dfddad18 (válaszként erre: 4. - PrunnerEszter)
2011. máj. 2. 05:47
Ha az ember nem is, a természet ilyen esetekben is végzi a dolgát.
4. PrunnerEszter (válaszként erre: 2. - 53dfddad18)
2011. máj. 1. 22:17

Ezzel sajnos tisztában vagyok, pedig lehetőség lenne tenyésztői végzettéget szerezni azok számára akik tenyésztéssel szeretnének foglalkozni, és az adott fajt és fajta mínősége megtartása a célja. Miután került hozzám vadászgörény alom, a kölykök 5 hetsen csak feküdni tudtak, össze volt lapulva a mellkasuk olyan angolkórosak voltak, a 4 kölyökből 3 maradt életben. Ez csak azért mert a gazdi semmit nem tudott az egészről. És nem ez az egyetlen ilyen eset sajnos. Állatkereskedésben volt olyan apuka aki a kb 6 éves gyerekének akart venni hörcsögöket, direkt lányt és fiút, ki is választották őket, mondtam neki, hogy testvérek, erre közölte, hogy nem baj csak hörcsögök... Tényleg megéri feláldozni állatok tömegét a butaság, tudatlanság és az érdektelenség oltárán?

Az ember szaporításának csak annyi a feltétele, hogy ne legyen rokoni kapcsolat a pároztatott egyedek között, a vérfertőzést a törvény bűnteti.....

3. f7cd984078 (válaszként erre: 2. - 53dfddad18)
2011. máj. 1. 20:18

XD


Meg is látszik, azért van ennyi defektes példány. :D

2. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - PrunnerEszter)
2011. máj. 1. 18:05

A hobbiállatok, vagy a háziállatok szaporítása nem kötött semmiféle végzettséghez, ősidők óta csinálja az ember.

Az még az ember szaporításának sincs semmi különösebb feltétele. :)

2011. máj. 1. 11:41

Sziasztok!

Arról szeretnék vitafórumot nyitni, hogy mi szükséges ahhoz, hogy valaki állatok szaporításával foglalkozhasson. Tenyésztői végzettség, faj, ill fajta, genetikai ismeret, valamennyi állatorvosi ismeret, az esetleges problémák felismeréséhez, hogy mikor kell állatorvosi beavatkozás, vagy elég annyi, hogy szereti valaki az adott állatfajt, fajtát esetleg megélhetési lehetőséget lát benne? Valamint mikor lehessen egy adott állatot továbbtenyészteni, gondolok ezen belül az ismeretlen felmenőjű, törzskönyvvel, vagy egyéb papírrral nem rendelkező állatokra (rágcsálóktól a haszonállatokig mindenre) , ill keverék kutyákra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook