Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásajánlatok... és ami kiverte nálam a biztosítékot...! fórum

Állásajánlatok... és ami kiverte nálam a biztosítékot...! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2012. júl. 27. 14:45
ha kisgyerek van azért nem vesznek fel, mert ki vigyáz a gyerekre, ha még nem szültél, abba kötnek bele, hogy majd fogsz, ha nagy gyereked van már jó, de akkor te vagy túl öreg, ha van start kártyád, akkor talán felvesznek,de két év múlva ha lejár a kedvezmény kirúgnak..:SSS
12. c22ca7f12f (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2012. júl. 27. 14:43

ami még idegesít engem hogy "tapasztalattal rendelkező fiatal kollégát felveszünk"


de aki fiatal nincs tapasztalata.

11. zsanci79 (válaszként erre: 5. - C22ca7f12f)
2012. júl. 27. 14:39

Nem értem mire jó ez?

Aki fiatal, azért nyíg mert nem kap állást, mert nincs tapasztalata. Akinek meg az van, azt kipöckölik mert nincs diplomája.

Erről jut eszembe egy tanulságos sztori, mit ér a diploma.

Pályázatíróként dolgoztam egy cégnél, a magam középiskolai végzettségével (Kereskedelmi technikum). Konkrétan írtam üzleti tervet, mérleg, eredménykimutatás, tervezés....Nos Pénzügyi-számviteli főiskolát!!!!! végzett fiatalok jöttek gyakorlatra hozzánk, mert a munkaügyin keresztül pályázatíró tanfolyamot végeznek (Jah kérem már ez is van). na már most a kislányok nem tudtak egy eredménykimutatásból, mérlegből kiolvasni semmit!!! Én csomó mindent autodidakta módon tanultam meg szinte minden munkahelyemen (sosem dolgoztam még két egyforma profilú cégnél), úgy érzem elég szerteágazó a tudásom, de ugye ez csak akkor derülne ki, ha esélyt adnának egy kis "bemutatkozásra", nem pedig lehúzni, mert kismillió feltételt követelünk, ami baromság.

Szerintem ezzel azt akarják suggalni a cégek, hogy ők egy baromi fontos cég!! :)

10. Ayna (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2012. júl. 27. 14:35

Sajnálom, hogy így jártál. :( Nem tudom mennyi idős lehetsz, de a történetből esetleg azt szűröm le, hogy ez volna az első állásod? Javíts ki, ha tévedek! Szóval, én már párszor voltam álláskereső életemben, és, hát mit nem mondjak, hasonló tapasztalatból is volt elég. Amit akkor tanácsolt anyukám, és azóta is megfogadom bárhova megyek az az volt, hogy olyan helyre, ahol nem mondanak semmit és/ vagy ködösítenek nem menjek el. Határozottan ki kell faggatni mindenről a telefon másik végén lévő illetőt. Ha korrekt az ajánlat, akkor nincs mit takargatnia. Nem igaz? :)

És ami nagyon lényeges! Mindig kérdezd meg a hirdető cég nevét. És így indulás előtt le tudod csekkolni a neten. Ha nem árulja el? Felejtsd el a helyet! Sajnos ezen a területen nagyon igaz az a mondás, hogy ami annyira jól hangzik, hogy nem is igaz, az valóban kamu.

9. c22ca7f12f (válaszként erre: 8. - De Luca)
2012. júl. 27. 14:33
mondjuk erre én is gondoltam..
8. de Luca (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2012. júl. 27. 14:32
Tényleg nem tudok másra gondolni, mocskos világot élünk, sajnos :-)
7. zsanci79 (válaszként erre: 6. - De Luca)
2012. júl. 27. 14:32
De élénk a fantáziád :)))
2012. júl. 27. 14:29
Valószínűleg "mást" is kellett volna csinálni, azért nem írták, hogy takarítói állás. Gondolom végigmértek, és látták, hogy csak takarítani szeretnél, ezért lekoptattak a kevesebb fizetéssel.
5. c22ca7f12f (válaszként erre: 3. - Zsanci79)
2012. júl. 27. 14:29
ne csodálkozz, amikor lassan már takarítónőnek is okj-s bizit kérnek:SSSS
2012. júl. 27. 14:28
Igen, sajnos nagyon hülyének nézik sok helyen. Én most már alapból nem megyek olyan helyre, ahol nem akarnak semmi infót mondani a munkáról. Megjártam párszor így én is. És előre utánanézek a cégnek is...
2012. júl. 27. 14:25

Nálam pont ma az verte ki a biztosítékot, hogy egy kollégámnak intéztem az ügyét, s a cég honlapján megtaláltam, hogy sima ügyfélszolgálatost keresnek, felsőfokú végzettséggel!!!!!! Én, vagy akármelyik kollégám labdába sem rúghatna, hiába van több 10 éves ügyfeles tapasztalata, mert bakker diplomát kérnek. És erre elég egy művelődésszervező diploma is.....

És egy iskolába kerestek sima adminisztrátort, felsőfokú végzettség, gyors és gépírás, két idegennyelv tudása volt a feltétel. Mi vaaaaaan?????

2. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2012. júl. 27. 14:19
Megértem a dühödet. Nem tudom, mire volt ez jó nekik. Ennyire komplett hülyének nézik az embert?
2012. júl. 27. 14:15

Ma elmentem egy állás interjúra, izgatott voltam mert régóta munkát kajtatok, és bár elég sok helyre elküldtem az önéletrajzom sehonnan nem jeleztek vissza, vagy egyenesen csak email cím volt megadva. Így nagyon megörültem mikor találtam ezt a hírdetést.

A hírdetés röviden: Jól fizető munkát ajánlok!

Keresek hosszútávra dolgozókat, iskolai végzettség nélkül is! 120000 nettót tudok fizetni! Jelentkezés telefonon!


Ugye milyen jól hangzik? Az ember bár gyanakodik, de azért kiváncsi..


Fel is hívtam a hölgyet, de szinte semmilyen normális infót nem adott csak kúrtán elmagyarázta hova kell mennem ma személyesen és hogy takarítói állás lenne, irodákat kellene takarítani. De semmi másra nem volt hajlandó felelni, azt mondta bővebb tájékoztatás személyesen.


Bementem a tisztító szalonba, egy nagyon kedves úr fogadott és közölte hogy részmunkaidős munka lenne max 3-4 órás takarítás és mivel szomszéd városból jönnék nem érné meg nekem mert kb annyit kapnék amennyi a bérletem. Erre megkérdeztem mi az hogy a bérlet árát hisz a hírdetésben 120 e nettót hirdettek?!

Erre az úr nézett bután, és mondta hogy biztos nem annyi lett hírdetve. Mondtam neki hogy ez állt a hírdetésben , a hölgy nem volt hajlandó semmilyen infót mondani, de ha ezt tudom be se megyek a nagy semmiért, és még a buszjegy árát is bebuktam.

Kjöttem szinte feltudtam volna robbanni a dühtől, és rögtön arra gondoltam csak nem én néztem félre az összeget? Aztán mekérdeztem az utánam lévő tömeget és mind ugyan ennyit olvastak. Szintén ugyan ennyi infóval jöttek mint én, és amint elmondtam amit nekem mondtak szinte a fele tömeg meg is fordult egyből és hazament.


Felháborít az egész. Becsapottnak érzem magam.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook