Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásajánlatok... és ami kiverte nálam a biztosítékot...! fórum

Állásajánlatok... és ami kiverte nálam a biztosítékot...! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
133. cirmoscicajaj (válaszként erre: 130. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 29. 20:07
Köszi,csak tudod olyan haszontalannak érzem magam,h egy forintot sem hozok haza.És félek a téltől,h mi lesz.Természeresen vannak néha alkalmi munkáim.de arra nem alapozhatok.
132. Bella 13 (válaszként erre: 123. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 29. 20:06

Hát, lehet.

Én a Zalában látom már hetek óta a Flexes hirdetéseket, mindig más közvetítő hirdeti, állítólag most 2-3 hónapra van annyi megrendelés, hogy mehet 3 műszakban a gyártás.

Én a Flexből mentem el GYED-re, most itthon vagyok a fiammal, de oda esélyem sincs vissza menni, mert nem lehet közép műszakba járni.

131. c22ca7f12f (válaszként erre: 129. - Cirmoscicajaj)
2012. júl. 29. 20:05
ne is mondd. szerintem ezen mindenki átesik. én is azt hittem, hogy á, én sosem leszek. ja dehogynem. azt hittem könnyű állást találni, csak az emberek lusták. hát nem.
130. e2e3dd6eca (válaszként erre: 125. - Cirmoscicajaj)
2012. júl. 29. 20:05
Elhiszem, hogy rossz neked(is), de azt nem tudnám magamról elképzelni, hogy munkanélküliként ne keressek magamnak pénzt valamilyen úton módon. Én egyedül csinálom ezt a kicseszett életemet, igazából kinyírhatnám magam a francnak nem hiányoznék, annyira nincs senkim. De tudod, éhen pusztulni meg nem fogok! Csakazértse! Megalázkodni egy pasinak sem, hogy eltartson, szülni meg azért nem, hogy megfogjak valakit. Vannak nálad szarabb helyzetben csak nem tudod. Fel a fejjel, majd lesz munkád. ;)
129. cirmoscicajaj (válaszként erre: 127. - C22ca7f12f)
2012. júl. 29. 20:03
Én is ilyen nagy arc voltam míg nem lettem munkanélküli.azt hittem én sosem leszek.Tényleg nem sajnáltatni akartam magam,csak néha jó kiírni magamból.
2012. júl. 29. 20:02
Én a következőt gondolom, ha beleugathatok.Sok ember tényleg önhibáján kívül munkanélküli és ez nagyon szomorú. De látom a barátnőm cégét, ahol tövig ny@lják az emberek popóját mégis alig léptetnek be, mert kiderül, hogy mindenki szeretne pénzt...ja, de dolgozni is kell?!
127. c22ca7f12f (válaszként erre: 125. - Cirmoscicajaj)
2012. júl. 29. 20:01
sokan nagy mellénnyel vannak, és el vannak varázsolva. azt hiszik csak mert valaki otthon ül évekig, azért van mert síránkozik. azért ez nem igaz
126. cirmoscicajaj (válaszként erre: 124. - C22ca7f12f)
2012. júl. 29. 20:01
Már ügyesen megtanultam mit kell írni az önéletrajzba.
2012. júl. 29. 19:59

Nekem is volt,"gondtalan"életem,csak tudod ez egyik pillanatról a másikra megváltozott mikor munkanélküli lettem.A barátaim (vagyis akiket annak hittem) elfordultak tőlem szó szerint senki nem maradt mellettem csak a párom.Hát ezért.Azt hiszed én nem teszek semmit csak siránkozok?Önéletrajzokat küldök,meg lesem a hirdetéseket.A környezetemben mindenki tudja,h munkát keresek.Ennél többet mit tehetnék?Amugy az a személy kurvára nem teremtette meg a kapcsolatait.ő szinte a készbe ment be.ennyi!

A képzésről meg annyit,h úgy beszélsz mintha nálatok ez olyan egyszerű lenne.Akkor elmondom,h itt,h megy:A munkaügy ha kiír,akkor lehet jelentkezni ingyenesre,de van máshol önköltséges is.A tanfolyam egyik feltétele volt,h max 24 éves.Itt elbuktam.Az önköltségesre esélyem nincs,mivel munkanélküli vagyok.Ennyi.Idegen nyelven nem beszélek folyékonyan.Érettségiig még 2 év,ez szerencsére egyszeri 6 ezer ft.úgy tudok járni.

Úgyhogy légyszives ne kérd számon,h mit teszek és mit nem!Te nem ismered az életem!

124. c22ca7f12f (válaszként erre: 121. - Kira88)
2012. júl. 29. 19:58
azért ez nem ilyen egyszerű.sokszor hiába képzi magát az ember. mindenhol túlkínálat van.és bizony válogatnak a munkáltatók.ha kisgyereked van, nem alkalmaznak, mert beteg lehet, ha nagy, akkor már öreg vagy tuti, ha nem szültél az a baj, hogy fogsz.nyelvek?ha ne adj isten, több idegen nyelvet beszélsz, az meg azárt hátrány, mert túl sokat tudsz.tapasztalat, én is csücsültem otthon jó sokáig,ha nem lett volna protekcióm, még most is otthon ülnék.
123. e2e3dd6eca (válaszként erre: 122. - Bella 13)
2012. júl. 29. 19:57
Bakker, lehet, sőt. Pénteken felhívott egy csaj, hogy lenne munka Zegen. Azt mondja az Aranybárány melletti irodába kéne menni. Akkor ez megint a flex? Na raboskodni nem megyek többet az ziher!
122. Bella 13 (válaszként erre: 30. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 29. 19:52

Nem zárt be egyik sem, csak kevesebb létszámmal működik. A Flexbe már 2-3 hete ismét embereket keresnek 3 műszakba.

Ennek ellenére itt is nagyon nehéz elhelyezkedni, főleg a nőknek.

121. Kira88 (válaszként erre: 120. - Cirmoscicajaj)
2012. júl. 29. 19:34

"...Neki miért van gondtalan élete,nekem miért nincs?..."


Azért,mert ő a siránkozás helyett megszerezte,megteremtette magának,tökmindegy,hogy hogyan.Lehet,hogy az a másik okosabb/intelligensebb/többet tanult/jobb kapcsolatokat épített ki.


Te mit teszel azért,hogy sikerüljön?Képzed magad folyamatosan?Hány idegen nyelven tudsz folyékonyan?Stb.

2012. júl. 29. 19:15

Nem sajnáltatni akarom magam,félre ne értsétek.De még az öngyilkosság gondolata is megfordult a fejemben,nem is egyszer.Csak a párom miatt nem tettem meg.Tudom,h milyen fájdalmat okoznék neki.De egyszerűen nem bírom már igazából.Sokszor azon gondolkozom,h miért én?Miért kerültem ilyen helyzetbe,és miért nem más?(konkrét személy)Ő neki miért jön össze minden és nekem miért nem?Miért én vagyok munkanélküli?Nekem miért nincs ilyen anyukám mint neki,aki segíti és megvédi(ezért nem kezdték ki a munkahelyén,nem ugy mint engem)Miért mindig én szívom meg?Neki miért van gondtalan élete,nekem miért nincs?Sajnos ezekre soha nem kapok válszt.Már nem is beszélünk.Régen jóban voltunk,de mióta munkanélküli vagyok,lenéz engem.(mint sokan a városban)A megvető pillantásokat látom mindenhol,azt a :hová süllyedt)nézést...

egyszerűen nem bírom.Tudom,h nem oldanék meg vele semmit.De ez így jobb???

119. zsanci79 (válaszként erre: 117. - 8f4fe0bd4d)
2012. júl. 29. 12:36

Alkalmazottként nem tudsz trükközni a fizetéseddel, adóval. Nem lehet mindenki vállalkozó, akik nagyon sokszor sírnak, hogy milyen car az ő helyzetük, tisztelet a kivételnek.

Tapasztalatból beszélek, írtam én pályázatokat, és ott ültek a fejüket vakargatva, hogy honnan tudnának még pénzt kiszipolyozni... Ez az érem másik oldala.

És valóban ez a szomorú, hogy a szakmai tapsztalat vajh' mi keveset ér. Erről írtam már itt.

118. willow' (válaszként erre: 117. - 8f4fe0bd4d)
2012. júl. 29. 07:33

Én nem feltétlenül így gondolom, de szerintem az nem baj, ha eltérően gondolkodunk.

Szerintem például az,aki nálunk takarító, és lehúzza a havi 240 órát, keményen dolgozik, tisztességesen neveli a lányát, több fizetést kellene kapjon. Harcolna ő is,de Szegeden sem jobb a helyzet, mint bárhol máshol az országban. Szerintem ő sem rosszabb semmivel sem másnál, csak éppen nem kell sehová, mert van egy lánya, akit egyedül nevel.

117. 8f4fe0bd4d (válaszként erre: 116. - Willow')
2012. júl. 29. 01:18

Igaza van Kirának.

Semmi nem jár neked, ha nem harcolsz meg érte.

Tudom, van, aki nem harcos típus és számára ez furcsa.

Mindennek ellenére, csak az a tiéd, amit

kiharcolsz,

megtrükközöl,

kapcsolattal összehozol,

rokoni szinten elintézel,

stb.

A tudásod az kb. 8-ad rangú.

Tudod mi kell?

Egy akármilyen diploma és angol nyelvtudás.

Ezzel bárki lehetsz, a szó legszorosabb értelmében.

Ha ezzel nem tudod eladni magad, akkor lehet neked 6 diplomád és 6 nyelvismereted.

116. willow' (válaszként erre: 100. - Kira88)
2012. júl. 29. 00:46
Nem pontosan arra gondoltam, amire te, csak nem fejtettem ki. Szerintem annak, aki dolgozik, és akar is, jár az, hogy ne 65 nettóból tengődjön hónapról hónapra.. Hihetetlen, hogy vannak családok, akik ennyiből élnek meg. Nem tartom igazságosnak azt sem, hogy az árakkal együtt a fizetések színvonala nem emelkedik.
115. willow' (válaszként erre: 99. - Poly13)
2012. júl. 29. 00:42
120 nettóra gondoltam. Ketten élünk együtt egy albérletben, tudom, mennyi megy el egy bevásárlásra. Nekem két diplomám van, lassan két nyelvvizsgával, és értékesítő vagyok. A párom is diplomás, nyelvvizsgával, és 27 évesen talált egy viszonylag biztosnak mondható állást, ám ketten sem keresünk annyit, hogy saját lakásban, vagy gyermekvállalásban merjünk gondolkodni.
114. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 108. - Kira88)
2012. júl. 29. 00:30

Vigyázz mit mondasz és ne hidd azt, hogy veled nem történhet meg.

Az én arcom is ilyen nagy volt, de az élet megmutatta, hogy milyen kemény is tud lenni.

113. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 108. - Kira88)
2012. júl. 29. 00:02

Nekem nem kell magyaráznod a kereslet-kínálat fogalmát. Tanultam elméletben....és látom élőben.


Tudod mondták ezt már mások is, hogy soha, és mégis eljött az ő idejük is. Magasról lehet nagyobbat esni, tehát soha se mond, hogy soha. Se a világgal, se veled, nem tudhatod mi lesz.


Megkérdezem, szerinted azért, mert a kereslet-kínálat mérleg nyelve kibillen negatív irányban, normális dolog, hogy emberek tízezrei (országosan) éhezve fekszenek le?? Vagy szerinted rossz helyre születtek, hát így jártak, hulljon a férgese??

112. cirmoscicajaj (válaszként erre: 110. - 298b15dfdd)
2012. júl. 28. 20:11
Én is zt mondtam,h soha nem leszek munkanélküli,és nem fogok segélyért sorban állni,most meg a hátamon huzom a családom :)))
2012. júl. 28. 20:10
és mi éltünk a lehetőségel,mert nem akartunk havit kp-t eldobni.Jelentkeztünk,h akkor mi élnénk a lehetőséggel,erre a fönök azt mondta,h őt nem engedi el a cégtöl.hát így
110. 298b15dfdd (válaszként erre: 108. - Kira88)
2012. júl. 28. 20:10
Sohase mond hogy soha,még nagyon sok mindent produkálhat az élet...
109. cirmoscicajaj (válaszként erre: 107. - Spinneli)
2012. júl. 28. 20:09
Mert úgy volt,h aki juli 1 előtt közös megegyezéssel elmegy az megkapja a teljes végkielégitést +brutto x összeget.Mert juli 1 után csak max 6 havi végkielégitést adnak.(a párom 25 éve ott van,19 havi végkielégités járt volna neki
108. Kira88 (válaszként erre: 102. - 9b10f3d7ff)
2012. júl. 28. 19:48

A bérviszonyokat a kereslet-kínálat törvénye határozza meg. Ha egy takarítónőnek 70 ezret fizetnek,az nem azért van,mert nem érdemelne többet,hanem mert a munkaerőpiacon jelenleg ennyit ér az ő munkája...


Amiről én beszéltem,csupán annyi,hogy már nem lesz soha olyan világ,hogy mindenki talál valami(kamu)állást,és vele együtt megélhetést,csak azért mert az "jár" az embernek.


A tanácsodat meg sajnos nem tudom megfogadni,sose dolgoztam 60 ezerért és nem is fogok.

107. spinneli (válaszként erre: 106. - Cirmoscicajaj)
2012. júl. 28. 19:42
mi az, hogy nem engedték meg?
2012. júl. 28. 19:15
A párommal el akartunk menni Győrbe(vagy legalábbis környékére), h. új életet kezdjünk,sikerült volna még juli 1 előtt,jó feltételekkel eljönnie a cégtől,de nem engedték,azt mondták túl jó munkaerő.Jogos a kérdés:Akkor miért nem fizetik meg?
105. c22ca7f12f (válaszként erre: 104. - Cirmoscicajaj)
2012. júl. 28. 18:45
ne is mondd...
2012. júl. 28. 18:44
a Tiszán innen nincs rossz vagy mégrosszabb.mindegyik ugyan annyira rossz,és ugyanannyira jó.Sajnos itt nekünk nem terem babér,be kell látni.Elmennénk,de az szinte lehetetlen.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook