Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkalmatlan vagyok a multik által elvárt munkastílusra.Az... fórum

Alkalmatlan vagyok a multik által elvárt munkastílusra.Az... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
72. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 1. 14:43

Szerintem arra, amit leírsz mindenki az lenne.


Jelezd a főnöködnek, HR-nek, ami nem fér bele és nem "sürgős", azt ne csináld meg.


Vevői reklamációkkal foglalkozom egy multinál, én is utálom, de legalább oké a fizetés.

71. Rosszfiú (válaszként erre: 70. - Borian)
2022. okt. 10. 14:14
Köszi, tetszett :)
70. Borian (válaszként erre: 47. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 08:20

Öregnénivicc:


Szedi a nénike a paprikát.

Arra megy egy szomszád:

-Erzsike néni, ne tessék még leszedni, hisz tegnap tetszett permetezni!

-Nem magamnak lesz, kedves, piacraaa...

-Ja!

69. Borian (válaszként erre: 43. - Rosszfiú)
2022. okt. 9. 08:15

Gazdaboltban árulják. GAZDÁKNAK:


[link]

2022. okt. 8. 21:49
Ha ez állandó és nem Te szúrtad el elötte az idöd Ho-ban, akkor vàlts munkahelyet. Ez multinál sem normális.
67. e620d9d97b (válaszként erre: 66. - Amaunet)
2022. okt. 8. 21:45
😄
66. Amaunet (válaszként erre: 65. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 21:44

Nem tudtam, hogy versenyzel.


Ha nem vetted volna észre, "rád hagytam".


[link]

65. Rosszfiú (válaszként erre: 64. - Amaunet)
2022. okt. 8. 21:39
Game Over. Vesztettél ;)
64. Amaunet (válaszként erre: 63. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 21:39
Igazad van. Csak te látod a való világot!😎
63. Rosszfiú (válaszként erre: 62. - Amaunet)
2022. okt. 8. 21:31
Te nem tudod megítélni mi a butaság, legfeljebb a sajátodét. Azt sem tudod én hol lakom, és mit jelent egy idős néninek vacogni a piacon, egymaga, könnyes szemekkel. Mert te azt hiszed, hogy amit láttál az elég, hogy véleményt alkoss a világról. Csak mára rá kell jönnöd, hogy ehhez kicsi vagy :)
62. Amaunet (válaszként erre: 60. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 21:26

Hacsaknem azt, hogy butaságokat beszélsz... Én a kertben éltem egész nyáron és nem csak a piacon találkoztam a paradicsommal.:)


De ez a fórum már nagyon eltért az eredeti témától. A multik helyett már a vidéki piacozásról beszélgetünk.

61. Amaunet (válaszként erre: 57. - Globus)
2022. okt. 8. 21:23

Kis mennyiséget már az utcában megveszik egymástól. Vagy cserélgetik, kinek mi termett több.

Egy néne biztosan nem nagybani termelő.:)


Bp-en el tudom képzelni, hogy a nagybanin kidobált satnya árut összeszedi és kipakolja maga elé.


Magam láttam, mikor a család kipakolta a cuccot a nagyi elé, majd otthagyták árulni, mert tőle szívesebben veszik meg a portékát, mert eredetibbnek hiszik.:)

60. Rosszfiú (válaszként erre: 59. - Amaunet)
2022. okt. 8. 21:22
Te be szeretnél bizonyítani valamit, amit én nem. Meghagylak a hitedben, kapsz egy kis örömöt mára :D
59. Amaunet (válaszként erre: 56. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 21:18

Aha... erről ismerszik meg szerinted az eredeti, kiskerti zöldség, gyümölcs.😁


Piac mellett éltem több, mint 10 évig. Igen, jártam piacon. Volt, hogy naponta többször is.


És van kertem, gyümölcsfáim, zöldségesem és szőlő soraim. Tudom mi termett az idén a kertekben.

58. Rosszfiú (válaszként erre: 57. - Globus)
2022. okt. 8. 21:16
Tudod kik árulják, öreg nénik akiknek nincs nyugdíjuk elég, lehet pár szem almával áll kint, és egy szörppel amit maga készített, és azt is megveszem, mert abban tudom, hogy benn a ribizli. Ti ezen mosolyogtok, nekem ez természetes, és az is, hogy őket támogatom. Ezek apró dolgok, nincs jelentősége, max. nekem. De hát írni meg lehet, végül is fórum.
57. globus (válaszként erre: 55. - Amaunet)
2022. okt. 8. 21:12

Lehet, hogy van olyan is.

Közel 30 évig kertészkedtünk. Háztájiban annyi felesleg soha nincs, hogy megérné pár forintért városba vinni. Ha viszont nagyban csinálja az ember, kidolgozhatja a belét, rakat bizonytalansági faktor van benne, és akkor is alkudoznak a vevők.

56. Rosszfiú (válaszként erre: 55. - Amaunet)
2022. okt. 8. 21:09
Hidd el megismerni, nincs fénye, nincs felfújva, és néha van benne kukac is. De azt hittem ennyit magadtól is tudsz, ha jártál már piacon.
55. Amaunet (válaszként erre: 47. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 21:06
Szerinted az öreg néni termeszti azt az árut, ami ki van pakolva elé?😁
54. Rosszfiú (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 8. 20:57
Ez jó meglátása a dolgoknak. jár a like ;)
53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 20:45

"A multik miatt nem leszel 100 éves ;)'


Amikor nem voltak a multik, akkor mitől nem éltek az emberek 100 évig?


Ha nagyon egészségesen akarsz élni, globalizáció nélkül, költözz Alaszkába, nagyjából még, de csak nagyjából vannak érintetlen részei is. Vadássz magadnak és gyűjtögess. Nem leszel kiszolgáltatva a vadonban, se multinak, se a gyógyszeriparnak.

52. globus (válaszként erre: 47. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 20:41

De mit veszel tőlük decembertől következő év május-júniusáig?

Temperáltan hűtenek? Ásott pincében, veremben sem áll el januárnál tovább fonnyadás, rohadás nélkül.

51. timycat (válaszként erre: 43. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 20:21

Én is a piacon vásárolok és valószínűleg ennek köszönhetően sokkal több mérget eszek meg mintha olyan helyen vásárolnék ahol évente legalább 1-2 alkalommal ránéznek árura. Mégis a piacra járok, de csak megszokás, nem áltatom magam azzal, hogy ezzel egészségesebb élelmiszerhez jutok.


De ami az ellenőrzéseket illeti, van az a pénz amivel "eltűnik" a szermaradvány az áruból, legalább papíron és az már elég.


Mezőgazdaságból élünk, inkább homokba dugom a fejem, mert nem akarja azt senki tudni, hogy mit eszünk, származzon az magyar falusi kertből vagy a világ túloldaláról.

50. unom (válaszként erre: 47. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 20:07
És sok minden mást. Nagyon naiv vagy.
49. Amaunet (válaszként erre: 48. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 20:06
Bocsáss meg! Te hol dolgozol, mit eszel és ha beteg vagy hogyan kúrálod magad? Hol élsz?
48. Rosszfiú (válaszként erre: 46. - Globus)
2022. okt. 8. 20:00
A te döntésed, és a te egészséged. Én csak közreadtam valamit, nem kell elgondolkozni rajt. Csak amikor majd beteg leszel, egy újabb multit fogsz támogatni, sorban állva a gyógyszertárban. Az van télen is ;)
47. Rosszfiú (válaszként erre: 45. - Unom)
2022. okt. 8. 19:57
Öreg néniktől szoktam vásárolni, pici és nem olyan szép az alma, a paradicsom, de érezni a nap ízét, és benn a vitamin.
46. globus (válaszként erre: 43. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 19:55
De, majd 10 kilométert biciklizek piacozni kukacos almáért. Régen nem volt elterjedt a fóliás termesztés, mert drága volt. Most meg lefitymálják. Akárcsak a mirelitet. Mert mi volt, fagyasztott? Kell a rossebnek! Mit eszel télen, amikor a kofa nincs kint a piacon? Tudom, káposztát...
45. unom (válaszként erre: 43. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 19:45
Aha. Megveszed a gyümölcsöt, amit hajnalban vásároltak a nagybanin.😄
44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 19:44

Álmodj királyfi tovább!


Ha nem te termeled meg, fogalmad sincs a nagybaniról vette-e a piaci árus, vagy betartotta-e a permetezési

szabályokat, nem szedte-e le előbb a termést, mint ahogy szabad lett volna a méregkönyv szerint, mert akkor már olcsóbban adhatta volna el ő is.

43. Rosszfiú (válaszként erre: 39. - Globus)
2022. okt. 8. 19:39

Na ilyeneket látsz szépnek, jó étvágyat. Én a piacon vásárlok. Ajánlott olvasmány az ethrel botrány, egy vegyszer a Bayern cég fejlesztette ki, de ma is használják, pedig tiltott. Kedves multi cégek, már megint becsaptak :D Este zöld a paradicsom, reggel meg piros, az alma is. Nem érdekes? Fogalmad sincs mennyi mérget etetnek meg veled... A multik miatt nem leszel 100 éves ;)


"A profit miatt a gyümölcsök a szintetikus Ethrellel együtt kerülnek a polcokra, ettől lesznek egyetlen éjszak alatt zöldből pirosak!

Az élelmiszeripar nagyon sok esetben folyamodik bizonyos piszkos módszerekhez. Nem félnek “besározni” a kezüket, ha arról van szó, hogyan verjék át a vevőket, és tegyenek szert ezáltal még nagyobb profitra. A most ismertetett eljárás azonban mindennél undorítóbb, mert az emberek egészségét teszi kockára.Egy szakértő mesélt a bizarr eljárásról, mely tömegeket mérgez!

Ezek a zöldségek, ugyanis teljesen másképp nőnek, mint a hagyományos kerti fajtájuk.

Az ezeket termelő melegházak inkább hasonlítanak egy sci-fi film helyszíneihez, mint sem élelmiszer termesztő helyhez.

Ezek a zöldségek ugyanis vízfelületen teremnek, vagyis gyökerük a vízből szívja fel a rendkívül precízen, számítógépek által kiszámolt és adagolt tápanyagokat.

Egy paradicsom akkor jóízű, amikor a nap sugarait használja a növekedéséhez”

“A szupermarketek viszont 24 órával azelőtt adják le rendeléseiket, hogy az áru a polcra kerül. A melegházakban ezért a vízhez olyan szintetikus anyagot adnak, melynek hatására a paradicsom egy éjszaka alatt megpirosodik."

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook