Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkalmatlan vagyok a multik által elvárt munkastílusra.Az... fórum

Alkalmatlan vagyok a multik által elvárt munkastílusra.Az... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
42. Amaunet (válaszként erre: 31. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 19:30

De a vásárló nem a példának felhozott multinál dolgozik.

Az, amiről te írsz marketing.

41. Amaunet (válaszként erre: 25. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 19:26

Több multinál is dolgoztam. Azt tapasztaltam, hogy nem jellemző rájuk az, hogy 1-2 embert kiemelnek a jutalmazásokkal. Ott, ha kap, akkor mindenki kap és beosztástól függően arányosan.

A munkavállalóiknak pedig sokkal többet nyújt, mint egy kkv valaha is tudna nyújtani.

40. Amaunet (válaszként erre: 27. - Timycat)
2022. okt. 8. 19:16
Bocsáss meg, hogy nem tértem ki minden típusára a szerződéseknek és csak a szürke munkásokra általánosságban gondolkodtam!😁
39. globus (válaszként erre: 31. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 18:50

Én nem veszek olyant, amit nem akartam. Bevásárlólistával megyek, és heti max. 2 alkalomra ritkítva, kenyér miatt. Egyetlen dolog képez kivételt, amiben el tudnak csábítani, ez pedig a szép, és friss zöldség-gyümölcs.

Szórólapjaik rég nem érdekelnek, krumplit, almát hámozni szoktam rájuk.

38. unom (válaszként erre: 36. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 18:50
Én nem,ebben sem értünk egyet.
37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 18:50
Mondj nekem egy országot, ahol valaki lehet egy "nevenincs halandó?
36. Rosszfiú (válaszként erre: 34. - Unom)
2022. okt. 8. 18:43
Mivel mi is a nyugat része lettünk igen. Bejött ide sok minden, volt kitől tanulni ebben az összeszerelő országban 😀 sorry, én globalizació ellenes vagyok, mert ott csak fogyasztó van aki, csak egy mérőszám az élete semmit nem számít. De off, fő a vidámság magamnak is 🍺🥳
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 18:40

Engem ugyan nem csapnak be, ne beszélj többesszámban!


Mond már meg mivel tudnak becsapni?

34. unom (válaszként erre: 29. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 18:36
Bezzeg a magyar cégek! Csakis a keresztényi szeretet vezérli őket.
33. Rosszfiú (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 8. 18:36
Mindenki bedől, te is én is, mert becsapnak. Igazad van isszuk a levét, mert mára csak fogyasztók lettünk, a pénz meg hatalom.
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 18:29
Ha valaki bedől nekik az az ő baja. Gondolkodni is meg kellene tanulni. Sok mindennek bedőlnek az emberek, aminek meg akár akaratlanul is, de én is, mások is isszuk a levét.
31. Rosszfiú (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2022. okt. 8. 18:15
Én a vásárló szemszögéből írtam. Hogy bemegy és olyan dolgokat megvesz, amit nem akart. Vagy épp odaszokik mert a multi úgy akarja, de ezt nem csak az áraival éri el. Kőkemény manipuláció van, és a multik ennek mesterei. Pszichológusok, szociológusok a fogadott szakértőik. Éppen úgy mint McDonaldsban, ahogy megtervezik amit eladnak, élelmiszeripari mérnökök és kémikusok grammra megtervezett csapatmunkája, majd a marketing, és az illúzió, hogy elhidd finom és ártatlan, sőt egészséges amit eszel. Egy cél van, őket szolgáld. Közben meg sírodat ássák.
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 18:06
Mert egy hazai üzletlánc nem hajtja ki a beled? Dehogynem, csak kevesebbért.
29. Rosszfiú (válaszként erre: 28. - ,zumba)
2022. okt. 8. 16:59
Te érzed a lényeget. Egy multinak az ember csak egy darab hús. Egy élteti a profit és ezért mindent megtesz. Eléri, hogy őt szolgáld, jutalmaz, büntet, nyomás alatt tart, és a végén kivánni fogod a szenvedést, mert áldozatnak érzed magad, amiből nehéz kilépni. Van részlegük is rá. Igy manipulálják az életed is, menj be egy Lidl be, és nyisd ki a szemed :D Ezek a multik, nyugati szenny.
28. ,zumba (válaszként erre: 21. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 16:48
Addig kellesz, amíg termeled a hasznot, ha bajod van, kidob.
27. timycat (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2022. okt. 8. 16:47

"Nem elvárás, hogy a munkaszerződésedben leírtaktól többet vállalj. Alkalmat ad rá, de nem kötelező. Vállalhatsz túlórát, plusz műszakot hétvégére, de azt meg is fizetik."


Ez általánosságban nem igaz, van olyan pl. hogy kötetlen munkaidő vagy vezető állású munkavállaló.

26. ,zumba (válaszként erre: 25. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 16:47
Ez így igaz. Már összecsuklik, de a pihenő napján is megy dolgozni.
25. Rosszfiú (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2022. okt. 8. 16:37
Teljesen igazad van. Mindenki nyomás alatt van, egy vállalkozó is, ahogy egy multis alkalmazott is. A végén írtad, ezt az ügybuzgót, na itt van a multi szerepe, hogy erre rávegyen, az szeretik aki ezt önként csinálja. Erre ők nagy hangsúlyt fektetnek, manipulálnak, talán ez a jó szó rá. Van aki ennek ellen tud állni, van aki nem. Itt van szerepe a jutalmazásnak, ha más helyzetbe, helyezem a dolgokat, ez olyan mint a börtönben egy rab, akit időnként meg kell jutalmazni, vagy fenntartani a jutalom lehetőségét, Hogy legyen mit elvenni. Észre sem veszik sokan, hogyan törik meg őket.
24. Csillagszem38 (válaszként erre: 3. - Mimóza07)
2022. okt. 8. 16:34
Ez milyen kérdés?😂😂😂😂 A multik többségénél alig van már bejárás, a legtöbb helyen nagyrészt home office maradt, vagy hibrid, bár ez vezerig.fuggo.
2022. okt. 8. 16:33
Egyszer egy HR cikkben olvastam h mi a módszere az alkalmazottak kizsigrelesenek a multinal. Téged most pont így használnak. Ha nem letszukseglet a multis fizu, nagyon gyorsan válts!
22. Amaunet (válaszként erre: 21. - Rosszfiú)
2022. okt. 8. 16:01

Egy vállalkozó sokkal több időt tölt a vállalkozásában, mint egy multinál foglalkoztatott.


Nem elvárás, hogy a munkaszerződésedben leírtaktól többet vállalj. Alkalmat ad rá, de nem kötelező. Vállalhatsz túlórát, plusz műszakot hétvégére, de azt meg is fizetik.


De van az a munkavállaló, aki kérés nélkül, ügybuzgó módon azt hiszi, ha túlteljesít azzal pótolhatatlanná teszi magát. Hát, nem.

21. Rosszfiú (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2022. okt. 8. 14:37
Ez az ejjel nappali rendelkezésre állás a multik nyomása. Megtörni a dolgozót, és legyártani egy droidot. Nincs más célja csak a kizsigerelés, a hatalom. Ha kihullik valaki, lesz másik. Ne dolgozz multinál mert a rendszer ledarál és kiköp. A multi egy nyugati szenny.
20. LoIIy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 10:53
Teljesen megértelek, szó szerint így voltam, a végére kiégtem. Váltottam. Most jól érzem magam a munkahelyemen.
19. ,zumba
2022. okt. 8. 09:44
Eszembe jutott a régebbi bedolgozós munkavégzés bizonyos szakmában. Akkoriban azt mondták, nem jó otthon lenni, otthon dolgozni, mert nem adsz úgy magadra, mintha eljárnál munkahelyre, stb. Mára a megváltozott világunkban jó otthon dolgozni.
18. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 08:23

Mi van a munkaszerződésedben? Nem hiszem, hogy az éjjel-nappali rendelkezésre állás.

Gondolom, ameddig bejártál a munkahelyedre ott is volt egy munkaidő. Vagy fix, vagy rugalmas, vagy kötetlen.

A h.o is ehhez igazodik.

17. Borian (válaszként erre: 3. - Mimóza07)
2022. okt. 8. 07:15
Náluk a leggyakoribb. Mit nem értesz ezen, hátha segíthetünk..
16. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 06:23

Meg kéne tanulnod beosztani az idődet, megtervezni a napodat és nem összevissza ugrálni.

Home office-ban eleve rengeteg időt nyersz azzal, hogy nem kell reggel készülődni és utazni. Kényelmesen kávézhatsz, reggelizhetsz, előkészítheted a főzést (amit előző nap kigondoltál).

Nyolckor belépsz a munkahelyedre, ahol a kollégáiddal megosztott naptáradban ott vannak az aznapi feladataid és jelzed benne, hogy mikor vagy elfoglalt. Abban az időben ők sem terveznek veled.

Ha főzöl a laptopot kiviszed a konyhába vagy legalább a telefont, hogy a fontosabb emailekről értesülj.


És nem, nem kell minden telefonra, emailre ugrani, hacsak nem olyan a munkád ami rögtöni intézkedést igényel. Ezzel rászoktatod a kollégákat, a főnökeidet arra, hogy rögtöni megoldásokat várjanak tőled.


Szerintem a home office nagyon kényelmes és nyugodt munkavégzés.

Sokan ott hibáznak, hogy azt gondolják otthon már nem is kell dolgozni. Elhanyagolják a munkát, csúsznak az teljesítési időpontokkal.

15. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 8. 05:41
Ez nem hangzik jó.
2022. okt. 8. 03:12

A homlme-oficce-os szulok home-nevelnek. Hogy normalisan viselkenek-e?


Apro dolgok

-mikor kell koszonni es hogyan

-a kiszolgalasnal kerem/koszonom, mert nem az Amazon vagyok

-ha a telodra bamultal, es nekem jossz, mikozben en megalltam? Vagy en kerulgessek?


Ezek nem a gyerekek hibai, hanem a a szuloe.

13. Soufflet (válaszként erre: 12. - Soufflet)
2022. okt. 8. 03:01
..tudod, nem csak a monitor van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook