Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletben élek, gáz fűtés van és benzines autóm. Költözzek fa fűtésű lakásba és vásárolják olcsó elektromos autót, mert minden drágul? fórum

Albérletben élek, gáz fűtés van és benzines autóm. Költözzek fa fűtésű lakásba és vásárolják olcsó elektromos autót, mert minden drágul? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
85. michelle.r (válaszként erre: 37. - Evawitch)
2022. júl. 16. 11:37

Gondolod? A nagyszüleim belvárosi, csodaszép nagypolgári lakásába a háború után betelepítettek egy egy háromgyerekes családot. Nem ő választhatta ki, ahogy te választhatnál lakótársat, hanem jött a határozat, hogy ők beköltöznek, a nagyszüleim pedig lesznek szívesek a felsorolt helyiségeket átadni. És el kellett viselnie a gyerekek rajcsúrozását, az egyébként elképesztően tapló pasas dohányzását a bútorai között. A feleség jólelkű volt és a helyzethez képest kulturált. De az addig normális életük egy rémálommá vált.


Fogalmad sincs, hogy milyen gondok voltak eddig a világban. Ha felcsapnál néhány történelem könyvet, az sokat segítene. Messze nem vagyunk még az igazi problémák közelében.

84. michelle.r (válaszként erre: 32. - Evawitch)
2022. júl. 16. 11:30

Nem kell. De ha egyedül nem tudod megoldani, ez egy ésszerű opció.


Van egy másik opció, hogy több pénzt kell csinálni. De ha a pénz meghatározott, egy idő után nincs min spórolni. Élni meg elég rossz lehet úgy, hogy épp csak pénzem rezsire, épp csak van pénzem ételre, az életem meg arról szól, hogy ezek kifizetése után ülök a hideg szobában.

83. globus (válaszként erre: 82. - Syria)
2022. júl. 16. 11:20

Akkor ez nem a spórolásról szól, hanem szabadidő eltöltéséről. Mozizás, telefonálás, internezés, barátokkal sörözés is pénzbe kerül. Amivel nincs semmi gond.


Azt hittem, villanyszámla a téma.

82. syria (válaszként erre: 72. - Globus)
2022. júl. 16. 09:29

Mint említettem, én is dolgoztam amikor elkezdtem. A heti két szabadnap bőven elég volt, hogy pótoljam a lemaradást; a főzés is többnyire akkor történt.

Természetesen nem megyek aludni 16 órakor, és nem gyújtok gyertyát se, mert programozó vagyok, nem hülye. (Bár vannak itthon gyertyák, mert ha ritkán is, de előfordulnak áramszünetek, s akkor jól jönnek.)

A TV nézésen kívül annyi mindent lehet csinálni 16 óra után abban a 2-3 hónapban, amíg hosszan tart a sötétség: családtagokkal beszélgetni egy hangulatos, gyertyafényes estebéd mellett 😊, el lehet menni moziba, barátokkal találkozni, telefonon beszélgetni, internetezni, olvasni, stb. 😁

81. syria (válaszként erre: 76. - PöttyösPanka)
2022. júl. 15. 10:42

Hasonlót éltem meg a hivatalban a nyomtatópapírral.

2009-ben írtam ide egy 2 részes cikket. Érdemes elolvasni a másodikhoz nyílt fórumba írt 22., 27., 30. hozzászólást:

[link]

80. birebora (válaszként erre: 75. - Syria)
2022. júl. 15. 09:34
Igazad van. Én is próbálok spórolni, környezet tudatosan élni. Unokáink unokáira is gondolván, legyen meg nekik még a föld. Akinek van egy kis esze és felelőssége az utókorra is nézve, igy tesz.
79. gyöngy:) (válaszként erre: 77. - Liliom10)
2022. júl. 15. 09:33
Én is így nevelkedtem, hogy ahol nem vagyunk, ott a villany sem ég.
78. ,zumba (válaszként erre: 77. - Liliom10)
2022. júl. 15. 09:29
Ugyanígy teszünk évtizedek óta mindennel.
77. liliom10 (válaszként erre: 76. - PöttyösPanka)
2022. júl. 15. 09:01
Tőlem a koleszban kérdezték, miért kapcsolom le a villanyt ? Mondtam, hogy mert energia-és pénzpocséklás. Minket úgy neveltek, hogy ahol nem vagyunk, ott nem égetjük a villanyt. ( És semmit nem pocsékolunk, nemcsak az energiát.)
76. PöttyösPanka (válaszként erre: 75. - Syria)
2022. júl. 15. 08:42
Az egyetemen egyszer, mikor kimentünk egy teremből, lekapcsoltam a villanyt. Erre a többiek megjegyezték, hogy milyen környezettudatos vagyok. Mire azt feleltem, hogy ezt mifelénk nem környezettudatosságnak hívják, hanem spórolásnak. Így nőttem, ezt szoktam meg.
75. syria (válaszként erre: 65. - Epresturmix)
2022. júl. 15. 08:39

Egy szóval nem állítom, hogy nem okoz NÉMI kényelmetlenséget a vízzel, a gázzal, az árammal való takarékoskodásom. Munkába járás, család mellett kezdtem, akkor, amikor a (hőn dédelgetett, ám lassan hamvába hulló) rezsicsökkentésnek híre-hamva se volt. Nem emlékszem, hogy gondot okozott volna a számlák kifizetése, tehát nem azért csináltam, hanem azért, mert utáltam lámpafénynél takarítani, mosogatni, teregetni. Az, hogy ez mostanra IGAZI rezsicsökkentést jelent, csak kellemes hozomány.

Gyanítottam, hogy megbotránkozást fog kelteni ez a világosban végzett házimunka ügy (is). Sajnálom. Mindenki úgy vezeti a háztartását, ahogy jónak látja/módjában áll; senkit nem ítélek el azért, mert nem él az ötleteimmel.

74. Epresturmix (válaszként erre: 72. - Globus)
2022. júl. 14. 21:31
Így sem találja bakker a gatyáját, pedig mindig ugyanoda teszem. Ha nem kapcsolna villanyt hajnali 2-kor…
73. gyöngy:) (válaszként erre: 64. - Syria)
2022. júl. 14. 21:27
Az utolsó mondatod nem igazán helytálló. A legtöbb ember ekkor még munkában van, és csak akkor tudja a háztartási munkát elvégezni miután hazaér.
72. globus (válaszként erre: 64. - Syria)
2022. júl. 14. 21:10

Télen 16 órakor gyertyát gyújtasz, vagy lefekszel aludni?

Tudom, tv...

Aki dolgozik, sötétben megy el, sötétben ér haza.

71. syria (válaszként erre: 70. - Bless the child)
2022. júl. 14. 20:45
Komolyan kérdezed? Elmagyarázzam? Áh, felesleges, tudom, hogy tudod. 😅
70. Bless the child (válaszként erre: 67. - Syria)
2022. júl. 14. 20:38
Ebben mi a gúnyolódás?
69. syria (válaszként erre: 68. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 14. 20:32

Nem csak a strandon. Jómúltkor úszás után zuhanyozni mentem; féltucatnyi, 7-9 éves kislány már javában tusolt. Mivel előbb kezdték, hamarabb végeztek, mint én; megszűnt a zsivaj. Rajtam kívül más felnőtt nem volt, a víz mégis csobogott, de rendesen, mert valamelyik kölyök nem zárta el. Valószínűleg ezt a pazarlást látják otthon is, ebben nőnek fel. Min csodálkozunk?

Igaz. Nyugdíjas, sír, rí, panaszkodik; egymagának 3-szor annyi az éves vízfogyasztása, mint kettőnknek. Soroltam neki a trükköket.

- Jé, tényleg, milyen jó ötletek!

- Akkor miért nem csinálod? Nem tudnád?

- Tudnám, de lusta vagyok.

És lehetne sorolni a hasonló történeteket ...

68. f6e17c1dbe (válaszként erre: 64. - Syria)
2022. júl. 14. 20:06

Teljesen igazad van, a legtöbb ember pazarol. Strandon is nyitva hagyják a zuhanyt pl. nem zárják el, nem érdekli őket. Sokan úgy gondolják mindenhez joguk van, ha kifizetik a belépőt. Az nem zavarja őket, hogy másoknak tiszta vizük sincs... Én gyerekkorom óta takarékoskodok.

Különben megfigyeltem, hogy a legnagyobb pazarlók panaszkodnak leginkább, milyen rosszul élnek. 500 métert sem hajlandók már gyalog megtenni, autóval kell menniük. Azt hiszem el kell jönnie végre a végének.

67. syria (válaszként erre: 66. - Bless the child)
2022. júl. 14. 19:43
Ha csak gúnyolódni tudsz, inkább hallgass!
66. Bless the child (válaszként erre: 64. - Syria)
2022. júl. 14. 19:30
Végülis igazad van. Télen becuccolok a munkahelyre mindent, hogy világosban el tudjam végezni a házimunkát.
65. Epresturmix (válaszként erre: 64. - Syria)
2022. júl. 14. 19:08
Nem akarlak bántani, mert nincs okom rá, de nem szeretnék így élni! Mondjuk a mi munkabeosztásunk már nem engedné meg ezt az ütemezett életet, ennyire körülményesen, de akkor sem!
64. syria (válaszként erre: 59. - Satobbi)
2022. júl. 14. 19:00

Az elgondolkodás kevés, ha továbbra is folytatják pazarlást: folyatják a vizet ész nélkül, és az ujjuk végén villanykapcsoló van – hiszen sokaknak semmi nem fontosabb, mint a pillanatnyi komfortjuk. Hogy a Föld erőforrásai végesek? Sokan megrándítják erre az érvre a vállukat, mondván: „💩ok rá, amikor a multik ezt, meg azt művelik”.

Nem csak a vízzel bánok takarékosan: minimum 15 éve szervezem úgy az életemet, hogy minden háztartási munkát világosban végezzek el. Télen is, amikor már 16 órakor sötét van ...

63. f6e17c1dbe (válaszként erre: 62. - Amaunet)
2022. júl. 14. 18:34
Azzal mi a gond?
62. Amaunet (válaszként erre: 60. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 14. 18:09
Ahogyan a KATA-t sem.
61. ,zumba (válaszként erre: 59. - Satobbi)
2022. júl. 14. 18:08
Már aki elgondolkozik...nehéz lesz a kényelmes életkörülményből lejjebb adni.
60. f6e17c1dbe (válaszként erre: 58. - Syria)
2022. júl. 14. 17:38
Szerintem már régen be kellett volna szüntetni az ilyen-olyan árstoppot (be sem kellett volna vezetni).
59. satobbi (válaszként erre: 58. - Syria)
2022. júl. 13. 22:22

Majd most talán elgondolkoznak az emberek, kénytelenek lesznek. Bár egyelőre a hoxán még mindig teljesen lényegtelen dolgokról megy a trécs.

Majd talán - a covid után - a válság lesz a felkapott téma...

58. syria
2022. júl. 13. 11:51
Nem mondom, hogy nem fájna, ha azért nem tudnék autózni, mert nincs elég üzemanyag. Az még jobban fájna, ha az áramszolgáltatás is korlátozva lenne, de ezekre a kisembernek nem sok ráhatása van. Viszont az ivóvízért mindenki tehetne legalább egy keveset, mert ha víz nem lesz, akkor hiába lesz az autókban üzemanyag, a lakásokban áram ... Az ivóvízért mindenki tudna tenni, ha akarna. De a többség nem akar, s igazán nem kell messzire menni értük: 3844. bejegyzés [link]
57. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - F6e17c1dbe)
2022. jún. 28. 08:32

Amíg ekkora üzlet az üzemanyag, addig a belsőégésű motoros autók velünk lesznek.

Az elektromos autók csak azért nem elég kiforrottak, mert az összes valamire való fejlesztés szabadalmi jogát megvették, és jó mélyre elásták azok, akiknek érdekeltségük van az üzemanyagban. Az elektromos autó technológiája már évtizedekkel ezelőtt megvolt.

56. f6e17c1dbe (válaszként erre: 26. - Evawitch)
2022. jún. 28. 08:22

A 30 milliós Teslának is olyan a hatótávja, hogy autópályán pl. mehetsz 80-90-nel a kamionok után, mert ha gyorsabban mész, hamarabb lemerül.

Az elektromos technika még nem elég kiforrott. A helyedben addig tartanám meg az autót, amíg jó és nincsenek nagyobb problémái.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook