Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlet vagy ingatlanvásárlás fórum

Albérlet vagy ingatlanvásárlás (beszélgetős fórum)

1 2 3
2015. máj. 28. 15:49

ez csak nálunk van így, Amerikában teljesen normális dolog a lakásbérlet. mobilisabbak.

persze nálunk az alacsonyabb fizetések miatt az albérlet egy vagyon.

2015. máj. 28. 15:49

A kérdésre válaszolva. Ez túl sok tényezős kérdés ahhoz, hogy vagy-vagy alapon hasraütésszerűen el lehessen dönteni.

Mindkettő mellett vannak érvek pro és kontra.


Mi lakást bérlünk és tökéletesen megfelel. A lakás helyéhez, tájolásához, felszereltségéhez képest alacsony a bérleti díj, ha egy hasonlú korú-állapotú lakást akarnék most megvenni, akkor ahhoz, hogy ugyanennyit kelljen érte fizetnem, 25-30 évre kellene hitelt felvenni, ami rengeteg idő. Annyi idő alatt 2-3 tatarozás is ráfér, az értékéből is veszít és ki tudja, mit akarok az életemmel x év múlva.


Én úgy gondolom, hogy a saját ingatlan hitel bevonásával már nem saját ingatlan, hanem a banké, egészen addig, amíg az utolsó törlesztőrészlet ki nincs fizetve. A végén valószínűleg ugye marad a lakás, de ki tudja, mit akar a gyerek, kell-e akkor már a 3 szoba, stb stb stb...


Nyilván nagyon jó a saját, de kevés ember tudja kp megvenni.

Akinek meg mondjuk a 80%-a hitel, ott érdemes elgondolkodni, hogy a hitel végső visszafizetéséig, ami 10 M esetén 17-18 M forint, ha leosztja mennyi ideig tud albizni. Meglepő számok jönnek ki, ha valaki visszaosztja.


Szóval én amondó vagyok, akinek van rá pénze és mondjuk 20-30%-ára kell hitelt felvenni, az tegye, mert befektetésnek is jó, de akinek csak 10-20% önerője van, az inkább albizzon, mert semmivel sem jár jobban...

12. Misaki Itó (válaszként erre: 11. - Kleeri)
2015. máj. 28. 15:48

Nem vagyok morcos,és megnyugtatlak,nekem van bőven:)


A fórumindítónak szólt a kérdésem,a nyitóhozzászólásra..te vagy az értetlen..

11. kleeri (válaszként erre: 10. - Misaki Itó)
2015. máj. 28. 15:47

most miért vagy morcos,

nem én tehetek róla hogy neked nincs

10. Misaki Itó (válaszként erre: 8. - Kleeri)
2015. máj. 28. 15:46
Ha nem mondod el sem hiszem,azt hittem,hogy csak úgy dobálják az égből a lakáskulcsokat.
2015. máj. 28. 15:45

Van egy kollégám havi 60. ezer + rezsi-t fizet két szobás lakásért 2 gyerekkel. Mindezt csinálja 5 éve. Szerinted?


Egy ismerősöm 45 éves két gyerekkel albérletbe, nem hogy a gyerekeit, saját magának nem tud felmutatni semmit. Sokadik albérletbe vándorol.


Az ablakon kidobott pénz. Én effektíve belerokkannék a tudatba, hogy több millát adtam a tulajnak és még nincs semmim, sőt a gyerekeimnek sem.

2015. máj. 28. 15:45

bocsi, tényleg nem tőlem kérdezted


de attól még igaz a válasz

7. Misaki Itó (válaszként erre: 6. - Kleeri)
2015. máj. 28. 15:44

Tééényleg??

A franc se gondolta volna..


Mellesleg a kérdést,nem hozzád intéztem.

6. kleeri (válaszként erre: 4. - Misaki Itó)
2015. máj. 28. 15:42
nekem se csak úgy adták, meg kellett érte küzdenem
2015. máj. 28. 15:40
Majdnem ugyanazt gondoljuk, pedig össze sem beszéltünk:)
4. Misaki Itó (válaszként erre: 1. - Vikk99)
2015. máj. 28. 15:40

Mit adsz?

Pénzt vagy lakást?

2015. máj. 28. 15:40

Szerintem már olyan nagyon nem ugrálgatnak, hiszen rengeteg a negatív és elrettentő példa.


Én speciel az albérletet kidobott pénznek gondolom, az albérlő bármikor felmondhat, hosszútávon bizonytalan az egész.


A megoldás? nem könnyű. Összerakni amennyit csak tudsz, családtól kölcsönkérni és csak annyi hitelt felvenni amennyit nagyon muszáj és azt is nagyon megnézve és átgondolva.

2015. máj. 28. 15:38

nekem az a véleményem, hogy ingatlant kell vásárolni, mert az albérletért fizetett pénz olyan, mintha az ablakon dobálnád ki, semmit nem kapsz érte,csak éppen van hol laknod, de bármelyik pillanatban mondhatják, hogy költözz el,


ha veszel egy ingatlant, akkor tudod, hogy amiért fizetsz egyszer a tiéd lesz, de tudni kell reálisan gondolkodni a vásárlásnál,


gyerekeimet is rábeszéltem, azóta is hálásak, hogy saját lakásuk van

2015. máj. 28. 15:32
Ha Te is kiakadsz azon, hogy egyes emberek milyen felelőtlenül ugranak bele ház-és lakásvásárlásba, miközben még szerintük hülyeség az albérlet, akkor itt a helyed!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook