Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alaszkai malamut/szánhúzók fórum

Alaszkai malamut/szánhúzók (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
89. H.Ancsi (válaszként erre: 88. - 16d1dd6891)
2009. okt. 29. 10:53

a szöges nyakörv egy kétfunkciós találmány, elsősorban védték vele a kutyák nyakát régen, már akik harcoltak, de nevelő célzattal is nagyon jól lehet használni. Én anno, ezzel tanitottam meg a vizslámat, mert lehetetlen volt pórázon sétáltatni.

lehet befordítva felrakni , akkor a tompitott végü szögek /tehát nem hegyes nem szúr/ elég keményen megnyomják a nyakát a kutyának, és baromira hamar rájön, hogy ha huz, akkor fáj, ha nem huz akkor nem. Lehet forditva rakni, akkor kifelé vannak a szögek és védi a nyakát, ami igen jól jöhet egy komoly támadásnál.

nagykutyánál érdemes befeccölni rá:)

2009. okt. 29. 10:16

igen, iszonyatosan húz, még a barátnőm, aki pedig erősebb sokkal nálam, még ő is alig tudja megtartani. a legnagyobb boldogság lenne, ha vihetném sétálni egyedül.


szögest? erről írnál?

87. H.Ancsi (válaszként erre: 86. - 16d1dd6891)
2009. okt. 29. 09:50
szia, rég jártam erre, miért nem tudod vinni? ha azért nem mert elhúz, nyugodtan tegyél rá szögest, semmi baja nem lesz tőle és igen jól irányítható.
2009. okt. 29. 06:50

egyedül nem tudom vinni, a párom meg nem hajlandó, így max. havonta egyszer-kétszer visszük...ha rajtam múlna, mindennap mennénk. tudom, hogy ez így nagyon rossz, de tényleg nem rajtam múlik sajnos.


ismerem a reklámot, tényleg élethű a vonyítás:)

85. antaki (válaszként erre: 84. - 16d1dd6891)
2009. okt. 28. 22:03

Szoktad vinni sétálni? Vagy a párod viszi?


Biztos láttad már azt az otp-s reklámot, amikor egy humorherold mondja, hogy a szomszédba huskykat tenyésztenek...

Nagyon tetszik! Tökéletesen csinálja! :)

2009. okt. 22. 10:27
mostanaban -- tizedik evebe lep hamarost -- felvette azt a szokast, hogy ha lat valakit a konyhaban, akkor nyuszog. mint egy nyomorult, elhagyott allat, olyan fajdalmas hangokat ad ki. egyre nehezebben viseli a gazdihianyt. nagyon rossz erzes ezt hallani...persze amikor lehet, kimegyek, de az se OK, hogy minden nyuszogesre ugorjak...
83. 16d1dd6891 (válaszként erre: 81. - Antaki)
2009. szept. 19. 13:53

még jó, h apukádtól is elfogadja...

a mienknek nem volt ilyen traumája, de egyszerűen képtelen vagyok itthagyni egy napnál tovább. tudom, ez az én bajom.

82. antaki (válaszként erre: 80. - 16d1dd6891)
2009. szept. 19. 11:50
Akkor nagy lesz az öröm. :)
81. antaki (válaszként erre: 79. - 16d1dd6891)
2009. szept. 19. 11:49

A barátnőm etette (volna), de nem fogadott el tőle semmit a három nap alatt, inkább a kertben elásott "kincseit" szedte elő. Még jó, hogy nem mentem el egy hónapra! Apukámtól és tőlem fogadja csak el az ennivalót.

Nem lesz könnyű dolgom vele.

Mivel nagy kutyusként fogadta be Apukám, most találtam néhány videót, amin kicsiket lehet látni! Hát mit mondjak! Tündéri lehetett picinek! De hogy ilyen gazdája volt, aki őt is és a testvérét is elvitte vonattal, és kidobta a vonatból!!! Ha tudnám, hogy ki volt, biztos, hogy elbeszélgetnék vele!

2009. szept. 19. 01:59
ma jön haza az igazi gazdi...kíváncsi leszek, észrevesz-e ezután mala őnaccsága:]
2009. szept. 15. 05:58
szegényke, óriási trauma lehetett neki. és ha te nem vagy ott, egyáltalán nem eszik?
78. antaki
2009. szept. 14. 23:02

Agyamra megy, hogy úgy kell beletennem a szájába a kaját. Aztán megy vele néhány kört a házban, aztán a kertben, visszahozza nekem és még mindig ott van érintetlenül a szájában.

Mióta ismerem, azóta ilyen nehezen eszik. Először azt hittem hogy azért, mert a mérgezés után fáj a szája (az is fáj), de most mintha addig nem enné meg, míg meg nem mutatja mindenkinek. Aztán mikor végre az első falat lemegy, akkor már eszik, de végig ott kell legyek. Egyedül nem eszik. Biztos, hogy amikor megmérgezték, az egy életre belevésődött. Még jó, hogy bízik bennem, és megeszi, amit adok neki. Hát ki is van nyalva... :)

77. antaki (válaszként erre: 76. - 16d1dd6891)
2009. szept. 14. 22:57
Biztos gazdijának is hiányzik.
2009. szept. 14. 07:33

már csak 6 nap, és itthon a másik gazdi!

szegény kutyó, bele fog őrülni az örömbe. ajaj.

2009. szept. 7. 18:47

de azért elég jól viseli a gazdihiányt...vagy legalábbis nem mutatja, h fáj neki.

istenem, még két hét.

és nekem is hiányzik a gazdi:o)

2009. szept. 7. 17:22

esküszöm, agyoncsapom a kutyámat.


nem elég, hogy önszorgalomból zabálja a szőlőt, de ráadásul engem is nyúz, ha kilépek a házból -- mégpedig azért, hogy adjak neki finom édes szőlőt, de sürgősen.


nehéz így az élet.

lassan már rettegek a szőlőfüggő vadállattól.


ilyen fokú függést eddig nem tapasztaltam.

talán van valami kábítószer-szerű cucc a szőlőnkben?!:o


lassan kezdem úgy érezni magam, mint a szőlők anyja...aki eteti a gyermekeit...szóval kissé szürreális a dolog.


talán a hiány az oka...a másik gazdi hiánya.

lehetséges.

73. antaki (válaszként erre: 71. - Derandrea)
2009. szept. 1. 21:33

Ez nagyon jól hangzik!

Megpróbálunk eljutni. Köszi

72. 16d1dd6891 (válaszként erre: 71. - Derandrea)
2009. szept. 1. 15:25

de jó lenne elmenni...jaj, most beletetted ám a fülembe a bogarat!

akkor már itthon lesz a párom...szóval....ábrándozom kicsit.

2009. szept. 1. 14:50

Ezúton szeretném felhívni a figyelmeteket egy szánhúzókutyás rendezvényre.


XIV. Nemzetközi Szánhúzókutyás találkozó és fogathajtóverseny - 2009. szeptember 25-27., Dunaharaszti, Univerzum-tó kemping. A belépés ingyenes, kutyát lehet hozni.

A programokat itt lehet megtekinteni:

[link]

70. 16d1dd6891 (válaszként erre: 69. - Antaki)
2009. aug. 29. 18:43
ja, hát így könnyű -- megfenyegetjük a kutyát, h meghal, ha nem engedi a szőrkivételt, vagy mindenféle kínzásokat helyezünk kilátásba - hát nagyon szép, mit mondjak:D
69. antaki (válaszként erre: 63. - 16d1dd6891)
2009. aug. 29. 10:26
Huskymnak is szoktak lógni, de ő engedi, ha begurul, mert már órák óta tépkedem, akkor viszont leszaladok vele a partra, és be a vízbe. Utána bármit csinálhatok vele! :)
2009. aug. 25. 17:23

oooo.... malcsi (Leo) most szenved, mert elment a fő-gazdija.

bár még nem tudja, milyen hosszú időre...


rossz érzés azt látni és tudni, h a LEGFONTOSABB GAZDI nincs itt, és én akár a fejemen is állhatok, akkor se tudom pótolni.


fogalmam sincs, mit tegyek.


szeretem ezt a kutyát, de ha a jelenlétem nem teszi boldoggá, akkor semmi sem.

67. 16d1dd6891 (válaszként erre: 66. - 16d1dd6891)
2009. aug. 14. 15:36
na jó, a földhöz nyomás nem ilyen egyszerű, de nincs egyébként gond a kutya irányításával
2009. aug. 14. 15:35

én se tudom, miért morog.

földhöz tudom nyomni simán.

egyszerűen a hátsó feléről nem engedi szedni a szőrt.

lehet, h van valami ott, ami fáj neki?

soha nem morog rám egyébként

65. H.Ancsi (válaszként erre: 64. - 16d1dd6891)
2009. aug. 14. 15:31

hahó, csak olvaslak, nem irok, mert malamutom nincs, a többit már kibeszéltük.


Hééé, mi az hogy morog rád a kutyád???????? Ezt sürgősen le kell játszani, ne hagyd, később másér is fog morogni, főleg ha érzi,hogy számodra félelmetes.


A kutyák ilyen hülyék, de rád nem moroghat, semmilen körülmények között!!!!

Képes vagy őt földhöz nyomni????

2009. aug. 14. 15:06

tényleg,

hogy lehetne egy malát a feneke körüli

brutális szőröktől megszabadítani, miközben ő nem engedi (azonnal leül), ha oda nyúlok, morog, és ez elég félelmetes.


miért ilyen hülye a kuty?

2009. aug. 14. 13:44

ma egyébként nagyon jó erőben volt a 9 éves mala -- hűvös volt az idő, és ezt szereti (hogyne)


van neki a feneke tájékán egy szőrből készült "gatyája" -- ezt egyszerűen nem tudjuk leszedni. ott lógnak a ronda szőrök a hátsóján, de nem engedi, h hozzányúljunk.

így tehát úgy néz ki, mint akivel nem törődnek a gazdái.

elég pocsékul szőrös...

nem tudom, mit tehetnénk.


sehogy se engedi, h ahhoz a részéhez nyúljunk...

2009. aug. 14. 13:20

ma sétáltattuk a kutyát, és egy idősebb nő, aki épp kijött egy üzletből, azt mondta: "gyere csak, malamut"


kifejezetten meghatódtam attól, h ilyen természetesen kezeli, h ez egy mala, amit lát.


köszönöm neki:)

a legtöbb ember nem ismeri fel ezt a fajtát.

2009. aug. 9. 11:04

igen, nagyon jók ezek a természetfilmes (vagy nem is tudom, milyen) adók, mint a Spektrum vagy az Animal Planet, Discovery...ezeket érdemes nézni.


tényleg teljesen más a kuty és a macska, én is macskás voltam illetve vagyok is, és csak pár éve van kutyám. a macskák nagyon jól elvannak magukban, a kutyák viszont követelik a jelenlétet. néha nyomaszt (pl. ezért nem voltunk két éve nyaralni. képtelen vagyok akár 3 napra is itthagyni őket, mert megvannak a kis rituáléik, és az az ember, aki etetné őket, nem tudná teljesíteni..)

60. antaki (válaszként erre: 57. - 16d1dd6891)
2009. aug. 9. 10:42
De jó lehet, ha valakinek van Spektrumja! Nekem sajna nincs, pedig az egyik kutyás mondta, hogy a kutyanevelésről is ment film valahol. Jó lett volna nézni, mert nekem az első kutyáim, és nem értek hozzájuk. Igen, bevallom, nekem nagyon idegenül viselkednek a cicák után. Annyira mások. Pld. megveszek, hogy állandóan követ, és azt a rohadt játékát leb.ssza a lábam alá, én meg majd elesek, mert azt hiszem, hogy őrá léptem (sípol a játék, de mégis megijedek :))))
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook