Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alaszkai malamut/szánhúzók fórum

Alaszkai malamut/szánhúzók (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
29. vilanyine (válaszként erre: 23. - H.Ancsi)
2009. júl. 14. 21:56

Szia!

Kezdetektől úgy kezeljük, mintha a saját gyerekünk lenne, főleg azalatt a két hét alatt, amíg bent volt velünk mindig úgy beszéltünk: a "lányod így..."!

Erről úgy leszoktunk, de még mindig a "gyerekünk"!Úgy lehetett őt ringatni, mint egy kisbabát, még énekeltem is neki sokszor poénból, és szerintem ő ezt érzi, aminek nagyon örülök! A valódi gyerekeimnél is nagyon odafigyelek a lelki dolgaikra!

Jelenleg egy "bajom" van vele, hogy ránk ugrál, persze tudom, hogy ez kölyök kutyusnál természetes! Az állatorvos azt mondta, azért nem ajánlja, mert elég gyakori náluk, hogy minden ok nélkül "bekettannak", esetlegesen támadnak!

Nagy dilemmába estünk ezután, de végül úgy voltunk vele, hogy szerintünk ez más kutyánál is előfordulhat, és csak azért nem mondunk le róla, mert "lehet, hogy...", hááát bízunk a legjobbakban!

28. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 7. - 16d1dd6891)
2009. júl. 14. 20:31
A németjuhászt egyszer a szánkó elé kötöttük...ment árkon-bokron keresztül, mielőtt még megfoghattam volna a pórázát.:)
27. 16d1dd6891 (válaszként erre: 20. - Vilanyine)
2009. júl. 14. 15:54

hogy néz ki egy 6 hónapos husky?

képet kérnék...

ja, és az ugatás: a mala is tud ugatni, ha nagyon ideges, pl. ha idegenek állnak a kerítés előtt. de akkor aztán olyan zord hangon ugat, hogy én is megijedek tőle:)


egyébként inkább énekel, mi úgy mondjuk, "ujukál".


múlt télen felvette azt a szokást, hogy reggelente elkezdett dalolászni az ablak alatt, nyilván azért, h keljek fel minél előbb. olyan szépeket trillázott, mint egy énekesmadár:D


azzal szórakoztam, h óvatosan kimentem az ablakhoz, és bámultam, amint mámorosan énekel. aranyos volt, ahogy felfújta a pofáját. igazi sarkvidéki feeling...

26. H.Ancsi (válaszként erre: 25. - 16d1dd6891)
2009. júl. 14. 15:29
tudom, a pireneusi hasonlóan gondolkozott:))
25. 16d1dd6891 (válaszként erre: 22. - H.Ancsi)
2009. júl. 14. 15:23

Ancsi,

apa lehet 100 kg, de ő bele tud ülni, a mala viszont erre soha sem lenne hajlandó:)

most gondolkozom, valami hosszú vizes izét kéne készíteni neki, amiben mehet pár lépést legalább...ejj, de nehéz:D

2009. júl. 14. 15:21

szia vilanyine,

örülök, h megtaláltad a topikot:)


régóta érdekel, mi a viselkedésbeli különbség a malák és a huskyk között, bár ezt nyilván nem egyszerű megállapítani. a te huskyd még fiatal. tudnál képet betenni róla? (az adatlapra lehet)


én is hallottam, h a szánhúzók nehezen taníthatók. részemről elismerem, de persze lehetnek kivételek.

fura h az állatorvos le akart beszélni róla....


elmondanád, miért pont huskyt szerettél volna gyerekkorodtól fogva?

23. H.Ancsi (válaszként erre: 20. - Vilanyine)
2009. júl. 14. 15:19
akkor tényleg szerencsés vagy, a huskynak van néhány nem annyira kellemes tulajdonsága, mit pld. a legnagyobb szökőművész stb. Miért lenne jobb a németjuhász? Szegények olyan szinten tul vannak tenyésztve, hogy igen nagy hozzáértés kell, hogy jót válassz.
2009. júl. 14. 15:17
apa 100 kg!!:))) szerintem ha egyébként belemenne, akkor beletuszkolja magát:))
21. 16d1dd6891 (válaszként erre: 19. - H.Ancsi)
2009. júl. 14. 15:13
köszi! az ötlet jó, csak nekünk egy kicsit nagyobb kéne:)
2009. júl. 14. 14:58

Sziasztok!

Nekünk Huskynk van, ebben a hónapban lesz 6 hónapos!

Nekünk imádja a slagot, a vizet...egyszerűen képtelenség addig locsolni tőle, amíg ő ki nem tombolja magát, mert mindig alámegy! Gödröt sem ás, legalábbis még nem, mindig talál magának árnyékos helyet! A kerti virágaimat is békén hagyja, kivéve akkor bántja, ha először azokkal foglalkozom és nem vele, így hívja fel magára a figyelmet!Ja, és nem szökős!

Gyerekkorom óta szeretnék huskyt, de most sikerült...még az állatorvos is le akart beszélni róla, mert gyerekek mellé, jobb a németjuhász, mondta ő!De én nem hagytam magam lebeszélni, hála Istennek! Ő az első kölyök kutyánk is, a többi 1 évesen került hozzánk! Így mindent még mi is tanulunk vele kapcsolatban! Kutyaiskolában is voltunk már, azt mondták hogy 5× nehezebben tanítható, mint más fajta, de mi ezt sem így látjuk, az alap dolgokat legalábbis gyorsan megtanulta!

Ő például ugatni(olyasmi) is tud, ritkán szokta, de tud!

Mielőtt kérdéses lenne, hogy fajtatiszta-e, a válaszom igen, törzskönyve is van!

Mi teljesen mást tapasztalunk nála, mint a szakkönyvek írnak a huskykról!

Bár lehet, hogy ebben nekünk sokat segített, hogy az első két hétben a lakásban tartottuk, mert akkor még nagyon hidegek voltak és hát fűtött helyhez volt szokva! teljesen beleszokott a mi életvitelünkbe és mi is családtagként kezeltük. a 15 hónapos babámmal, mintha testvérek lettek volna, úgy imádták egymást! Ha az egyik sírt a másik ment vigasztalni! Nekünk így például az anyukája, meg a tesói után sem sírt soha...

Érdekes dolgok ezek egyébként...

Szóval nekünk ő a tökéletes kutya és imádjuk!

2009. júl. 14. 14:56
5.oldal 101 bejegyzés, egy barátunknál készült a kép és én is akarok egy ilyet:)
2009. júl. 14. 14:53
nekem a naplómban van egy kép, nem a kutyásban a másikban , mindjárt megkeresem, hogy mi a száma,hogy ne kelljen neked kutakodni, ott megnézheted, bár nem a kutya, hanem a párom ücsül benne:)
2009. júl. 14. 14:51

utánanézek, mert én bizony még sose láttam ilyet:]


a malánk kinti kutya, esténként beengedjük pár percre, akkor kap almát, meg végigszaglássza a dolgokat (5 macsekunk van), úgyhogy nap közben nem jöhet be. pedig most jó lenne neki...


most elkezdtem az elejétől alaposan végigolvasni a naplódat, és nagyon tetszik, ahogy Balut megtanítottátok arra, ki is a falkavezér.


sajnos Kleo eleve 3 évesen került hozzánk, és hát elég hebrencs, öntörvényű. most már 9 éves, és jó így, ahogy van.

ja és rettenetesen félek a hátsó lábának bénulásától (diszplázia, vagy hogy is?), tudom, ez gyakori nagy kutyáknál...már most is látszik, h kicsit furán fut, de még nem sántít. fogyókúráztatom is, h ne terhelje annyira a lábát.

2009. júl. 14. 14:41

tudod olyan, általában dupla kagylóformáju műanyag homokozó, vagy pancsoló, kisgyerekeknek, össze is lehet boritani, hogy tisztán lehessen tartani.


Én a nagyokat ilyenkor mindig beengedtem az előszobába, ott viszonylag hűvös volt, azt nagyon birta a nagy fenekük, ezek a minik meg eleve bent vannak, ki se lehet őket zavarni

2009. júl. 14. 14:26

a pancsoló nem hiszem, h bejönne, bár sétánál ha vizes árkot lát, bőszen belegázol. vannak kisebb kerti tavaink, pocsoly/jáink inkább, azokba nem megy bele.

a slagot ő is utálja szegénykém, de csak így megy a bundája alá is víz. ha lelocsoltuk, megőrül, és rohangászik fel-alá, mint aki megnyerte a lottó ötöst:D


hát igen, vannak szép nagy gödrei, azokban gubbaszt. a kedvenc helye a sövény alatt van, alig látszik ki belőle. meg egy van a diófa alatt. csak hát most árnéykban van 34 fok, nehezen bírja ő is.


mi az a kagyló homokozó?

14. H.Ancsi (válaszként erre: 13. - 16d1dd6891)
2009. júl. 14. 14:17

hu, nekem a nagyok rettenetesen utálták a slagot, most ezeknek a miniknek akarok venni, egy olyan kagyló homokozót, jó lesz lábmosonak a medencéhez, meg abba pacsálhatnak is ha akarnak:)


te nem próbáltál még valami pancsolót? ja és ilyenkor gondolom ás is jó nagy hűvös gödröket.

2009. júl. 14. 14:12

remélem, nem csak néhányan vagyunk...


rettenetes a hőség, ilyenkor slaggal kéne locsolni a malát, de ezt egyedül nem tudom megoldani. így most óránként meglocsolom egy-két liter vízzel. szenved szegénykém. még a téli bundáját se engedte mindenhol leszedni, pl. a fenekénél úgy vigyáz rá, mintha az élete múlna rajta...

2009. júl. 14. 13:33

köszönöm és én is gratula, örülök, hogy vagyunk néhányan ilyen elvetemültek:))

az pedig tény,hogy amelyik kutya már megismerte, milyen a rossz, az sokkal jobban tudja értékelni a jót.

további jó kutyázást

11. 16d1dd6891 (válaszként erre: 10. - H.Ancsi)
2009. júl. 14. 13:03

hát le a kalappal. nagyon tetszik!


tudod én (is) úgy voltam, h világéletemben szerettem volna kutyát, de mindig emeletes házban laktunk, ezért nem lehetett.

aztán elköltöztem albérletbe a párommal, és a főbérlő néninek volt egy malamutja, akit láncon kikötve betonplaccon tartott. először kicsit tartottam a kutytól a méretei miatt, de rájöttem, h áldott jó lélek. a szivem szakadt meg attól, h láncon senyved...amikor a néni elment otthonról, mindig leengedtük, és olyan boldogan szaladgált a kertben:)


aztán elköltöztünk onnan, és úgy voltunk vele, h ezt a kutyát megmentjük innen, akármennyit kér is érte a nő. ingyen ideadta, mert házőrzőnek egyáltalán nem vált be (szerencsétlen malamut aztán mindennek való, csak házőrzőnek nem:)


úgyhogy azóta (5 éve) ő a mi kutyánk, mellé örökbefogadtunk egy másik kisebb kutyát is, így ketten élnek nálunk boldogan. szóval ők az első kutyáim. és semmihez nem hasonlítható az a szeretet, amit tőlük kapok és amit én is érzek irántuk. most már képtelen lennék kutya nélkül élni...és szimpatikus mindenki, aki szereti a kutyákat:)

2009. júl. 14. 09:53
kiváncsi vagyok tetszik-e?
2009. júl. 14. 08:17
Oké, megnézem!
8. H.Ancsi (válaszként erre: 6. - 16d1dd6891)
2009. júl. 14. 07:59
köszi, de én ha nagy kutya, akkor kizárólag pireneusi, irtam róluk egy kutyásnaplót, less bele ha ráérsz. most szobacirkálóim vannak, de nekik is megvan a maguk varázsa, egy máltai és egy franci bulldog, gondoltam tán igy egyszer lesz kertem, de tévedtem:))
7. 16d1dd6891 (válaszként erre: 5. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 14. 07:46

negyediknek tényleg sok lenne.

vagy esetleg kiképezhetnéd mindegyik kutyát szánhúzásra:)

6. 16d1dd6891 (válaszként erre: 4. - H.Ancsi)
2009. júl. 14. 07:42

elnézést, Ancsi, szólnom kellett volna, h nem leszek itt délután-este.

ha lesz rá lehetőséged, feltétlen válassz malát, mert csodás a személyisége:)

5. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - 16d1dd6891)
2009. júl. 13. 19:57
Nekem több szánhúzófajta is tetszik, a malamut is, a szamojéd és a husky is. Jelenleg már van 3 kutyám, így egy 4. nem fér bele.:(
2009. júl. 13. 19:06
na tessék, hát igy válaszoljak:)
2009. júl. 13. 15:35
szia, nekem nincs, bár a fajta nagyon tetszik egy jó barátomnak volt. nagytestűm, nagyszőrrel nekem is volt, csak nem malamut, szuka is kan is, szivesen beszélgetek veled, ha gondolod
2009. júl. 13. 13:45

senkinek sincs malamutja?

senki sincs, aki legalább SZERETNE egyet?

és akinek tetszik? hmmm?

2009. júl. 13. 13:15

sziasztok,


keresgéltem a témában fórumot, de nem találtam.

örülnék, ha mala-gazdák jelentkeznének, és megbeszélhetnénk az ügyes-bajos dolgokat.


nekem egy 9 éves malám van, ivartalanított nőstény, és a világ legkedvesebb kutyája.


remélem, nem csak én szeretem ezt a fajtát.

írjatok:)

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook