Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alaszkai malamut/szánhúzók fórum

Alaszkai malamut/szánhúzók (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
209. 99279bb06f (válaszként erre: 207. - Bellamaria)
2011. nov. 16. 12:22

Nem mindegyik mérgezésre jó a tej sem! SŐT! Van amelyiknél egyenesen a halálát okozod szegény állatodnak!

Próbáld elkérni az állatorvos telefonszámát, és ha bármilyen rendellenességet észreveszel, AZONNAL hívd ki őt! Egy felelősségteljes állattartónak a telefonjában az első helyen az állatorvosa szerepel.

208. 99279bb06f (válaszként erre: 207. - Bellamaria)
2011. nov. 16. 12:20

Hogy van a kutyusod?

A kutyáknak és a cicáknak is van kullancsfertőzés elleni oltás. Azt mindegyiküknek be kell adatni, mert egyre több a fertőzött kullancs. A cica könnyebben átvészeli ezt az újfajta fertőzést, de a kutyus néhány nap alatt sajnos belehal, ha nincs beoltva.

2011. nov. 6. 21:30
Nyáron a macskánkat mérgezték meg, kihívtam az állatorvost, azt mondta, itassak vele tejet. Ezért kár volt kifizetni a kiszállási díjat. A macska túlélte, csak elvetélt. A neten eddig több segítséget kaptam, mint az állatorvostól. A segítséget pedig arra értettem, van e valami ötlet, mi baja lehetett. Most már tudom. Fertőzött kullancsok vannak a környékünkön :(. Két hete választottam ki egy kutyát az állatmenhelyen, sterilizálták (csak így adják ki), tegnap mehettem érte. Ma hívtam a menhely állatorvosát, hogy vérzik a végbeléből (azt hittem, a műtét következménye). Vért vett tőle, és megállapította, ő is kullancs csípés okozta fertőzésben szenved.
2011. okt. 17. 12:05
A segítségeteket szeretném kérni. Elpusztult a kutyánk. Nem malamut volt, hanem samoyed,kb. két éves, fiú. Csütörtökön még semmi baja nem volt, pénteken kezdődött, nem evett, nagyon furcsán zihált, tántorgott, vagyis mintha nem tudta volna használni a hátsó lábát. A széklete zöldes színűre változott. Langyos meleg tejet adtam neki, injekciós spriccel, így a nap folyamán megevett egy egész litert. Másnap reggel még sikerült egy kis vitaminkészítményt adni neki, utána mintha elaludt volna. Végig mellette voltunk, de már nem reagált semmire. Erős kutya volt, előtte semmi baja nem volt, hat hónapja került hozzánk,talált kutyaként.
205. 99279bb06f (válaszként erre: 204. - D62762eb79)
2011. márc. 22. 11:02
Ez az élet rendje. Élünk és meghalunk. Hogy ne szenvedjen, arról meg te tudsz tenni, kapjon fájdalomcsillapítókat. Mást úgysem tehetsz! Nem tudod őt örök életűvé varázsolni. :(
2011. márc. 21. 17:24

oh, 5 év az még fiatalság, bolondság:)

a kutya meg normális, mert a melegben kezd vedleni. az enyém mindig ősszel kezdi el:)


az egyik legnagyobb félelmem, hogy Leókám meghal, esetleg hosszú szenvedések után-- verjen már valaki fejbe, hogy ne gondoljak erre!!!!!nem szabad!:(

203. 99279bb06f (válaszként erre: 202. - D62762eb79)
2011. márc. 21. 16:59

Szép életkor ez a 11! :)

A szibériai huskym júniusban lesz 5 éves. Ő bírja! Én már alig, mert olyan erős, izmos, hogy elég visszafogni séta közben.

Elég hirtelen (3-4 napja) elkezdett vedleni, és már alig van rajta téli szőrmók. Igaz, hogy naponta többször is átfésülöm (míg bírja) :)

2011. márc. 21. 16:54

Leókám belépett a 11. évébe. néha, főleg evés után furcsa fulladásos-lihegős rohamok törnek rá, meglehetősen ijesztő jelenség. kb. mintha zihálva akarna hányni. (de nem hány). kicsit lassú, de tud örülni az életnek. imád enni, igyekszem keveset, de finomat adni neki. ettől függetlenül jó nagy darab. amúgy más baja nincs, a szeme mellett van egy hatalmas szemölcs, az kicsit akadályozza a látásban, és a másik szeménél is kezdett kialakulni egy bőrelváltozás, ami szerencsére visszahúzódott. szerencsére járni, sőt futni is tud, meg ugrál is, ha bezsong. imádkozom, h ne sántuljon le, és szép öregkora legyen. amennyire lehetséges.


a ti kutyáitokkal mik vannak?

2010. jún. 20. 17:16
hogy vannak a maláitok?
2010. jún. 19. 10:50

a malám 10 éves lesz idén, és azt veszem észre, h egyre akaratosabb, hisztisebb, néha erőszakosabb (még a határokon belül).

öregszik.

évek óta beengedem esténként egy kis nasira (pár falat alma)...mostanában "felfedezte", hogy a spájzban macskák vannak. kezdettől fogva ott volt a macskák hálóhelye. mostanában meghall vagy megérez valamt, és elkezd őrjöngeni, alig lehet elrángatni az ajtótól, kb. negyedórás procedúra.

ugyanakkor egyre falánkabb. már nem érdekli, ha a nasival együtt az ujjamba is beleharap, pedig régebben vigyázott erre, mint minden normális kutya.

öregszik szegénykém. tudom, h ebben az évben eléri az átlagéletkorát.

azért imádkozom, h ne sántuljon le.

valahogy úgy érzem, nincs már neki sok hátra.

féltem nagyon...


(ex kafkabogar)

2010. jan. 22. 09:39
Oksi, meg fogom nézni, ha visszajövök.
198. 16d1dd6891 (válaszként erre: 197. - 99279bb06f)
2010. jan. 22. 08:12

ez egy egyszerű (huskys) naptár, amit meg lehet rendelni 700 forintért, és ezzel adományozol a menhelynek kb. 500 forintot. a global@huskymentes.hu címen kell megrendelni, tárgynak beírni h támogatói naptár.

remélem, még küldik, én is rendeltem.

197. 99279bb06f (válaszként erre: 194. - 16d1dd6891)
2010. jan. 21. 12:56
Ezt nem találom. Annyi mindent megnéztem, de ezt nem találtam meg. Mi ez?
196. 99279bb06f (válaszként erre: 195. - 16d1dd6891)
2010. jan. 21. 12:51

Itt is. :)

Már hajnal óta kint volt kutyukám, behívtam, mert nagyon zuhog a hó. Be is jött, és vastagon havas volt a bundája.

A mocsodék meg amint beért, elment oda, ahol elég közel van mindenkihez... és megrázta magát!

Az összes macska felnézett, mert mindannyian nyakig havasak lettünk.

Husky babám kis bosszúja volt ez, mert behívtam a finom hideg hóból! :(

2010. jan. 21. 08:51
itt a Kánaán a szánhúzók számára!:)
2010. jan. 18. 10:19

[link]


támogatói naptár...

193. H.Ancsi (válaszként erre: 192. - Nikike1988)
2009. dec. 30. 22:09
milyen? fantasztikus, nem akarom,hogy reklámnak tünjön, de olvasd el a kutyásnaplóm és megismered őket
2009. dec. 30. 21:23

A pireneusi hegyikutya az tényleg gyönyörű szép!

Gyönyörű kutyáid voltak!

Milyen a természetük ezeknek a kutyáknak?

191. H.Ancsi
2009. dec. 30. 19:46

nekem most két szobacirkálóm van, egy máltai és egy francia bulldog,

de voltak nekem is hatalmas gyönyörű kutyáim, pireneusi hegyikutyák, tenyésztettem őket és rengeteg dijnyertes utódjuk van. Tök jó,hogy még a mai napig is kapok róluk képet, pedig a nagyok már 3 éve elmentek.

Igazad van, egy igazi kutyás nem tud meglenni kutya nélkül, és nyilván nem kapod vissza azt aki elment, de lesz helyette más, aki más miatt lesz egyedi és különleges....

190. Nikike1988 (válaszként erre: 189. - H.Ancsi)
2009. dec. 29. 23:04

Soha nem fogom elfelejteni őt az biztos!

Hálás vagyok ezért a 8 évért amit velem töltött.Sajnos neki ennyi időt rendelt a sors:-(

Tudom hogy sok év múlva is fájni fog hogy ő már nincs.Nekem ő nem kutya volt hanem a legjobb barátom és persze teljes értékű családtag...

Amikor elment akkor úgy éreztem hogy kutya soha többet nem kell de átgondoltam és miért ne lenne?Az élet megy tovább és én nem bírok kutya nélkül élni! Olyan széppé tudják tenni a napokat,megérzik ha rossz a kedved:-)és feltétel nélkül szeretnek:-)

Neked milyen kutyád van?

189. H.Ancsi (válaszként erre: 186. - Nikike1988)
2009. dec. 29. 22:55
ez segit, én a mai napig bőgök, ha elolvasom az elment kutyáimról irt naplómat, ez már mindig bennünk marad, és szerintem ez igy van jól.
2009. dec. 29. 21:44

Kutyuskáim ma megint tudtak egy picit napozni. Aztán mikor kezdett sötétedni, akkor gyorsan behívtam őket, mert kezdődik a petárdázás. Alig laknak néhányan ezen a környéken, mégis van köztük néhány idióta, aki folyamatosan dobálja.

Szegény elkóborolt kutyusoknak tettem ki ennivalót, hogy ha erre járnak legyen mit enniük.

Tök jópofa volt, amikor a friss hóban látszott, hogy hányan jöttek a kapumhoz és keresték az ennivalót. Három nyom volt, vagyis legalább hárman erre járnak éjjelenként. :)

187. csibefalat2008 (válaszként erre: 172. - Nikike1988)
2009. dec. 28. 12:59
Sziasztok most olvasgattam ki hogy járt, sajnos nekem is el kellett altatni Nellimet, ennek már 3 éve de a mai napig ha meglátok egy olyan filmet akár dokumentu filmet amiben szánhúzók vannak, elsirom magam. Egyszer majd talán megint lesz egy, van egy csaum is úgyhogy kutyus most is van de már ő is 8 éves.
186. Nikike1988 (válaszként erre: 184. - H.Ancsi)
2009. dec. 28. 12:43

szia

beleolvastam a fórumba...

Jól kibőgtem magam ez teljesen igaz,napokig szinte csak bőgtem és igazából magamba sem tudtam volna folytani:-(

185. 99279bb06f (válaszként erre: 184. - H.Ancsi)
2009. dec. 26. 14:52

Szia! Hát tényleg rég jártál erre.

****

Csuda klassz napsütés van, husky lányom egész nap dől jobbra, dől balra és estére biztos, hogy néger lesz, úgy lesül. :)

184. H.Ancsi
2009. dec. 26. 09:41

sziasztok, régen jártam erre. Niki szomoruan olvastam, mit történt a kutyáddal. Nagyon sajnálom, pontosan tudom mit érzel........

anno én ugy kerültem ide a hoxára,hogy beleolvastam az alábbi fórumba, olvass bele, jól bőgd ki magad, ne fojtsd el mert bentmarad a fájdalom, hidd el tudom

[link]

2009. dec. 25. 22:50

Igen tudom hogy igazad van..és az igazság az hogy nem is hinném hogy bírnék kutya nélkül élni:-(

most még nehéz elképzelnem hogy másik kutyám legyen mert mi van ha nem lesz olyan barátságos,kedvem,szeretetre méltó?

áááá ez csak kifogás..

majd az idő mindent megold :-)

182. 99279bb06f (válaszként erre: 180. - Nikike1988)
2009. dec. 25. 17:11

Legyen kutyád! Azzal nem csak neked lesz jobb, hanem egy kutyust megmentesz. Nagyon sok gazdátlan kutyus van.

Sajnos nem tudsz semmit sem csinálni, ez egy ilyen baleset volt, hogy a te kutyusod, ráadásul télen, ami nem egy szokványos kullancs tekintetében ... nem lehetett kivédeni, bele kell törődni.

De az élet megy tovább, és ne a múltat sirasd, hanem egy új életet ápolj! Fogadj örökbe minél előbb egyet, és szeresd őt, mint a most elvesztett kutyusodat szeretted!

181. 99279bb06f (válaszként erre: 167. - 16d1dd6891)
2009. dec. 25. 16:57
Igen van púp, az a kutacsa, nem? Mind a két kutyumnak van! :)
180. Nikike1988 (válaszként erre: 179. - 16d1dd6891)
2009. dec. 25. 14:46

Remélem még nagyon sokáig veled lesz:-)Néztem a képeket és nagyon édes:-)

myvipen fent vagy? mert ha érdekel ott vannak az enyémről képek:-)

Ugyan ezt érzem én is amit te:-) Nem lehet mást tenni csak imádni őket olyan édesek:-)

Viszont nem tudom lesz e még valaha kutyám:-(

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook