Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alapfokú angol fórum

Alapfokú angol (beszélgetős fórum)


15. Enissa (válaszként erre: 13. - Kiskékelefánt)
jan. 4. 19:29
No señor no está bien.
14. xochipilly (válaszként erre: 13. - Kiskékelefánt)
jan. 3. 14:46
Nem a mandarin kínait beszélik a legtöbben? :D
13. kiskékelefánt (válaszként erre: 12. - Enissa)
jan. 3. 14:40

Voltam Görögországban.

10 perc alatt megtanultam görögül köszönni, megköszönni. kérni, bemutatkozni, lett egy albán barátom.

Az albán-görög pont olyan, mint a magyar-román barátság.

Tudni kell a görögök anyanyelvi szinten beszélnek németül, angolul.Már akivel találkoztam.

Persze jópofa japánul is megtanulni.

Megjegyzés.

Spanyolul beszélnek a legtöbben a Földön.

12. Enissa (válaszként erre: 11. - Panna.33)
jan. 3. 14:07
Egyik ismerősöm is japánul tanul, imádja a japánokat, volt is kint egy hónapot.
11. Panna.33 (válaszként erre: 10. - Enissa)
jan. 3. 14:04

Én nem vagyok egyébként elég kitartó, naponta kellene bogarászni vele. Mondjuk nincs számomra tétje, így nyomás sincs, de azért elvagyok vele.

A lányom meg japánul tanul vele, angol alapon. Szerintem ő meg egy ufo amúgy, mert tétje neki sincs.😀

10. Enissa (válaszként erre: 7. - Panna.33)
jan. 3. 12:46

Amikor tanultam, még nem ismertem a Duolingo-t.

Kezdő angol csoportba jelentkeztem, kiderült, csak ketten voltunk a csoportban kezdők, ezért a tanár a többséghez igazította a tananyagot.

Rettenetesen el voltam keseredve, hogy így nem tudom tartani az ütemet a többiekkel.

Egyszer beültem egy könyvesboltba, minden könyvet, ami akkor volt kapható magamhoz vettem, és átnéztem, melyik lehet az, ami netán segíthet.

Így került a keze, be a Szamárpad.

65 induló volt, mint írtam sokan már éveket tanulták az angolt (általános, gimi, főiskola, egyetem) Aki mellettem ült csajszi még Angliában is dolgozott 2 évet.

A 2. év végére 6-an jutottunk el a vizsgáig, a csajszi kiesett.

Persze mindenki más, szerencsére nekem bejött, de nekem fontos volt a nyelvtan is, ugye levelezni kellett angolul.

Ebben a könyvben találtam meg a korrekt magyar magyarázatot is feladatokkal.

Van még a Boldogulj angolul című könyv, amiben külön történetek vannak, utazáshoz, étterem, egészségügy, közlekedés.....stb. itt le van írva USA angolul, és annak a fonetikus kiejtése magyarul. Ez sem rossz.

Már ismerve a Duolingo anyagát, megmondom őszintén, az én butuska fejemnek nem lett volna elég. Már ismerve a nyelvet, kitűnőnek tartom.

9. xochipilly (válaszként erre: 1. - Noi99)
jan. 3. 12:20
Ha van valami érdeklődési köröd (pl. utazás, történelem, szépségápolás stb) próbálj angol nyelvű videókat nézni a youtube-on. Nyilván kell a nyelvtan is de sokra nem mész vele ha a beszélt nyelvet nem érted :/
jan. 3. 11:50

Budai László: Angol nyelvkönyv. Én abból tanultam meg az alapokat még a gimiben. Nem tudom lehet-e még kapni. Antikváriumban biztos van.

A többi meg netről jött. Angol nyelvű filmek nézése, felirattal persze, zeneszövegek meg ilyesmi. Egy időben külföldiekkel is cseteltem aztan próbáltam ellesni dolgokat. ;)

7. Panna.33 (válaszként erre: 5. - Enissa)
jan. 3. 11:45
Azt nem ismerem, a duolingot igen.:)
jan. 1. 17:57
Angol nyelvű mesék...ha szereted a meséket.
5. Enissa (válaszként erre: 4. - Panna.33)
jan. 1. 15:40
Az is jó, de a Szamárpadból számomra érthetőbb volt.
jan. 1. 14:14
A duolingo alkalmazás nem jöhet szóba? Egész élhető.
3. Noi99 (válaszként erre: 2. - Enissa)
jan. 1. 14:11
Köszönöm
2. Enissa (válaszként erre: 1. - Noi99)
jan. 1. 12:17

A Szamárpad szerintem kitűnő erre a célra.

Három kötete van.

Én jobban megértettem belőle, mint a tanártól.


[link]

jan. 1. 11:52
Sziasztok! Mindig németes voltam, most viszont angolt szeretnék tanulni legalább alapfok szintig, hogy meg tudjam értetni magam, pl egy nyaralás alkalmával. Tudtok ajánlani olyan könyvet, amely összeszedetten tartalmazza a nyelvtani részt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook