Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Itk Origó angol alapfokú nyelvizsga fórum

Itk Origó angol alapfokú nyelvizsga (beszélgetős fórum)


2011. aug. 24. 22:24
nem is tudom, hogy újra neki álljak e vizsgázni mi van ha megint nem sikerül vagy rosszabb lesz:(
2011. aug. 24. 21:48
Sziasztok.Sajnos nekem nem sikerült a vizsgám 5 és 12 százalékon múlt:(((Nagyon kivagyok ez miatt szerintem ezek a pénzre mennek tényleg:(20 ezer volt a vizsga + a magán tanár:((((((
2011. júl. 1. 12:31
Valaki nincs itt aki volt júniusban vizsgázni és akinek sikerült. Szeretnék vele e-mailt vátani.Mert nem értem mit rontottam el, hogy mik voltak a helyes válaszok.
2011. jún. 30. 22:20
Köszike mindenkinek a válaszokat:)
24. 171925f409 (válaszként erre: 23. - Sunny59)
2011. jún. 30. 22:19
Oké:)Köszike.
23. sunny59 (válaszként erre: 18. - 171925f409)
2011. jún. 30. 22:18
Hát, kell azért gyakorolni, de teljesíthető. Nagyon jó felkészítő anyagok vannak, nézz szét a könyvesboltokban. Ha végigcsinálsz egy könyvet, már szerzel annyi rutint, hogy sikerülhet.
22. 171925f409 (válaszként erre: 20. - Af1fde488c)
2011. jún. 30. 22:11
Jó éjt:)
21. 171925f409 (válaszként erre: 19. - Af1fde488c)
2011. jún. 30. 22:11

ITK Origót szeretnék azt mondják az a leg könyebb

és állítólag az is államilag elismert

2011. jún. 30. 22:09
Jó éjt, Niki & sunny :)!
2011. jún. 30. 22:08

Az írásbeli részleteiről nem tudok mesélni. Én a BME-n próbáltam először, ott nem sikerült, utána az ECL-t. Az ECL írásbelije volt a leginkább teljesíthető számomra, szerencsére az ECL írásbeli elsőre meglett.


Szerencsére mindegy, melyik kettő féléből rakod össze, csak legyen mindkettő államilag elismert.

18. 171925f409 (válaszként erre: 17. - Sunny59)
2011. jún. 30. 22:06

Ezt mind 1 óra alatt:(

Hú nem semmi

17. sunny59 (válaszként erre: 13. - 171925f409)
2011. jún. 30. 22:05
Az írásbelin használhatsz szótárt, de nem nagyon érdemes elcseszni az időt a szavak keresgélésével, mert nincs olyan hosszú idő. Csak azt érdemes kikeresni, ami tényleg fontos a feladat megoldásához. Azután formanyomtatványt kell kitölteni, pl. szállodai bejelentkezést, valami megrendelést, stb. És van egy rövid levél.
16. 171925f409 (válaszként erre: 15. - Af1fde488c)
2011. jún. 30. 22:05
Akkor jó:(csak, hogy elég lesz megtanulni a szóbeli szókincs szavakat nem, hogy még külön lenne az írásbelire is más szókincs féleség:((
15. af1fde488c (válaszként erre: 13. - 171925f409)
2011. jún. 30. 22:03
Igen, elégnek kell lennie. Bár az írásbelin más jellegű készségeket mérnek fel, mint a szóbelin, de ha csak a szókincs a kérdés, annak elégnek kell lennie.
2011. jún. 30. 22:00
Igen, minden témakörben jártasnak kell lenni. Természetesen alapszinten, nem a magas filozófiáról fognak veled beszélgetni. De pl el kell tudni mondani, hogyan jöttél vizsgázni, mikor keltél fel, mit reggeliztél, mi a kedvenc ételed, tudsz-e főzni, milyen házimunkát szeretsz, mi akarsz lenni, és így tovább. A képek közül választani lehet. Ha ügyes vagy, azért lehet irányítani a beszélgetést, vannak erre trükkök, hogy minden témából oda lyukadj ki, amit tudsz, de ehhez sok gyakorlás kell. Ha jó tanárod van, megtanít erre is.
13. 171925f409 (válaszként erre: 11. - Af1fde488c)
2011. jún. 30. 21:57
És ha aszóbeli tékakör szókincsén tudom akkor kb.olyanra számíthatok majd az írásbelin is?Arra lennék kíváncsi ha csak a szóbeli szókincset gyakorlom elég lesz e az az írásbeli feladatokhoz.Tavaly érettségiztem és sok szókincs már nincs:(
2011. jún. 30. 21:55
A lényeg, hogy igen, minden témakört tudni kell.
11. af1fde488c (válaszként erre: 10. - 171925f409)
2011. jún. 30. 21:54

Nálam:


1., általános beszélgetés volt magamról, a céljaimról, munkámról, ami szerintem általános, a többieknek is magukról kellett beszélniük

2., utána kép alapján beszélgettünk a helytelen táplálkozásról (két képből választhattam)

3., végül volt egy szituáció, ezt kihúztam, kis papírról felolvasta, hogy segítenem kell egy babakocsis anyukának felszállni a buszra, és utána kérdezgessem a gyerekről

10. 171925f409 (válaszként erre: 9. - Sunny59)
2011. jún. 30. 21:45

Akkor minden szóbeli kérdés csoportot tudni kel mert abból kérdezgetnek?

És majd csak a 2 kép választás közül kell húzni?

2011. jún. 30. 21:41
Az alapfok nem nehéz, de természetesen fel kell készülni. Origón nem húzol tételt, hanem csak úgy elkezdenek veled beszélgetni, több téma is feljöhet, de ezek mindennapi témák. Képet és szituációt húzol.
8. af1fde488c (válaszként erre: 6. - 171925f409)
2011. jún. 30. 21:41
A másik dolog, az hogy más mit mond, akár én is, ne legyen meghatározó. A saját elképzelésed, önbizalmad, kitartásod vezéreljen, különben mindig annyira fogod tartani magad, mint amennyire mások értékelnek.
7. af1fde488c (válaszként erre: 6. - 171925f409)
2011. jún. 30. 21:39

Jó, hát nem sebészeti műtéttant kell felvázolni, hanem csak általános dolgokat. 30 szóval többet megtanulsz(medical check up-orvosi vizsgálat stb) és csengettek.


Van egy jó könyv, Bajnóczi Beatrix-haavisto Kirsi : Tematikus szótár angol nyelvből, meg az 1000 kérdés 1000 válasz, ezekből a szavakat meg kell tanulni...


Ha ebben a nyomorult világban érni szeretnél valamit, tárgyalási szinten érdemes beszélni angolul. Szóval ez az egy, aminél ne sajnáld a bele fektetett időd...

6. 171925f409 (válaszként erre: 5. - Af1fde488c)
2011. jún. 30. 21:33
Mindenki azt mondta könnyebb lesz mint az érettségi és ha az sikerült ez is fog mert kb.ugyan olyan lesz ugyan az a szókincs kell majd a nyelv vizsgára is.De érettségin nem volt egészségüggyel kapcsolatos dolog:(
5. af1fde488c (válaszként erre: 4. - 171925f409)
2011. jún. 30. 21:31

[link]


Itt pontosan le van írva a kérdésedre a válasz.


Nem durva, de ingyen egy állami nyelvvizsgát sem adnak...

Ki kell dolgozni, fel kell készülni. Mire számítottál? :)


Egyébként én a Danubius nyelvi intézetet javaslom a Deákon. Olyan emberségesek. Én egyből átmentem a szóbelin..

4. 171925f409 (válaszként erre: 3. - Af1fde488c)
2011. jún. 30. 21:25

Jesszus:(((

Azt mondták hasonló lesz mint a középszintű angol érettségi de nagyon durva ez:(

És akkor ezekből a szóbeli tételekből csak egyet kell majd kihúzni?

2011. jún. 30. 21:23

Az ITK-ORIGÓ nyelvvizsga szintjei


Írásbeli nyelvvizsga

B1 - Alapfokú nyelvvizsga


olvasáskészséget mérő feladat

olvasás- és íráskészséget mérő feladat

formanyomtatvány vagy kérdőív kitöltés

levélírás



B1 - Alapfokú nyelvvizsga


irányított beszélgetés

önálló témakifejtés

beszéd-értés szituációs szerepjáték

hallás utáni szövegértés (labor)


[link]


ALAPFOK


1. Én és a családom


bemutatkozás, a család bemutatása, személyes információk

saját maga és családtagjai foglalkozása

családi ünnepek, tradíciók


2. Az otthon és a szűkebb környezet


a vizsgázó lakhelye, lakásának és környékének rövid bemutatása

a város vagy település, illetve kerület bemutatása, ahol lakik

diákszálló, albérlet


3. A munka világa, napi tevékenység


a vizsgázó foglalkozása, munkája, munkaköre, további tervei

pályaválasztás

munkák a házban és a ház körül


4. A tanulás világa


a tanulással kapcsolatos napi tevékenység

az iskola, tantárgyak, tanárok bemutatása

vizsgák, értékelés, osztályozás

iskolai programok


5. Kommunikáció


nyelvtanulás, nyelvtanulási lehetőségek, az idegen nyelvek szerepe és fontossága a magánéletben és a munkában

felvilágosítás a telefon használatáról, telefonálás

a számítógép, az internet szerepe a mindennapokban


6. Kapcsolatok más emberekkel: magánélet és közélet


találkozás, üdvözlés, búcsú

barátok, ismerősök, iskola- vagy munkatársak

öltözködés

a kapcsolattartás eszközei: telefon, levelezés, stb.


7. Szabadidő, szórakozás, kultúra


a szabadidő eltöltése, szórakozási lehetőségek

egyéni érdeklődés, hobbik

tévé, rádió

színház, mozi, koncert; műsor, jegyrendelés, jegyváltás


8. Egészség, sport


közérzet, egészséges életmód; testápolás

gyakoribb betegségek, tüneteik, orvosi, kórházi ellátás

sport, sportolási lehetőségek, néhány sportág


9. Vásárlás és szolgáltatások


vásárlás áruházban, üzletekben; a legfontosabb élelmiszerek, ruházati és háztartási cikkek nevei

vásárlási szokások, ajándékozás

szolgáltatások: posta, telefon, bank, levél- és táviratfeladás, pénzfelvétel és -átutalás, fodrász


10. Étkezés


fontosabb ételek, italok; kedvenc ételek; egészséges étkezés; a magyar konyha

étkezés otthon, iskolában vagy munkahelyen

étkezés étteremben, helyfoglalás, rendelés, fizetés

főzés, vendégség, vendégek fogadása, bemutatás, kínálás, viselkedés vendégségben


11. Közlekedés


mindennapi utazás az iskolába vagy munkahelyre; helyi és távolsági közlekedés

közlekedési eszközök: villamos, autóbusz, metró, autó, kerékpár stb.; jegyváltás, járművek indulása, érkezése; taxirendelés, cím közlése, fizetés

parkolás, tankolás, autójavítás


12. Utazás


utazás autóval, vonattal, autóbusszal, repülővel, hajóval; állomás, pályaudvar, jegyváltás, indulás, útvonal, érkezés, jegykezelés

utazási iroda, egyéni utazás

a határon: útlevél- és vámvizsgálat, pénzváltás

szálláslehetőségek: szálloda, kemping, stb.; szállásrendelés, megérkezés, adatlap kitöltése, szolgáltatások igénybevétele, távozás

utazási élmények


13. Tágabb környezetünk, a természet világa


természeti környezetünk: állatok, növények

időjárás: az évszakokra jellemző időjárás, aktuális időjárás


14. Magyarország


egy-egy város, táj leírása, nevezetességei

néhány ünnep, szokás


15. A vizsgázó országa


a vizsgázó országának főbb jellemzői: fekvés, főváros, pénznem; néhány nevezetesség

a mindennapok kultúrája: étkezés, társas érintkezés formái, közlekedés, stb.

2011. jún. 30. 21:20
A honlapjukon vannak minta feladatok, kb olyanok lesznek, meg van egy könyv is amit az Origó adott ki alapfokú angol nyelvvizsgára felkészítő feladatokkal.
2011. jún. 30. 21:17
Sziasztok.Érdeklődnék,hogy mire lehet számítani az írásbeli és szóbelin?A szóbelin milyen témák lesznek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook