Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3-4 hónap alatt fel lehet készülni Angol alapfokú nyelv vizsgára? Nehéz a vizsga? fórum

3-4 hónap alatt fel lehet készülni Angol alapfokú nyelv vizsgára? Nehéz a vizsga? (tudásbázis kérdés)

23. Skar (válaszként erre: 22. - 77f8dd8592)
2010. aug. 19. 18:24
Rossz a tanárod, már bocs.
2010. ápr. 30. 21:14
Én 3 éve tanulom az angolt, de tök süket vagyok az egészhez, és már ott tartok, hogy utálom is.
21. Skar
2010. márc. 27. 03:07
Simán. Nem mindegy, mennyi időd van tanulni, mennyire vagy lelkes meg egy csomó ilyesmi, de ha tényleg akarod, simán.
20. 7d0950930c (válaszként erre: 19. - Erzsok06)
2010. márc. 27. 00:36
Folyékonyan beszélem a 4 nyelvet (kettőt anyanyelvi szinten (magyar, román), harmadikat C1-C2 szinten (angol), negyediket B2-C1 szinten (német). Bár azt el kell ismernem, hogy nyelvtanulás szempontjából talán eleve jobb helyzetben voltam, tekintve, hogy kétnyelvű környezetben nőttem fel, és a nemcsak egy nyelven való kommunikáció már az elejétől fogva napi rutin volt. Emiatt talán könnyebben ragadnak rám az idegen nyelvek is. Ettől függetlenül azonban még mindig azt gondolom, hogy intenzív tanulással nagyon simán fel lehet készülni néhány hét alatt.
19. erzsok06 (válaszként erre: 18. - 7d0950930c)
2010. febr. 24. 16:08
Én 3 hónapja tanulom az angolt és most járunk 700 szónál. Kb 3000szót fogok megtanulni az idén, amiből alapfokut kell tennem. Nem tudom te mennyire beszéled azt a 4 nyelvet de ha alapszinten 800 szót tanultál az kevés.
2009. dec. 19. 20:49
Azt mondják, hogy egy latin betűs írásmódú nyelvet 24 óra alatt meg lehet tanulni alapfokon, és szerintem ez nem is hülyeség. A 24 óra lehet, hogy kicsit kevés, viszont 1-2 hét alatt simán lehet. Végülis miből áll az alapfok? az alaptémák szókincséből, amiket már korábban említettek, alap nyelvtan (igeragozás, alap igeidők, névmások, igeidő - pl. angolban ez az egyik legnehezebb dolog, de kétlem, hogy minden igeidőt kérnének), és max-max 800 szó. Szerintem ez 1-2 hét alatt is megcsinálható, a középfok meg pár hónap, ha intenzíven tanulsz (tudom, most majd jön a sok negatív kritika, de higgyétek el, tudom, mit mondok, 4 nyelven beszélek folyékonyan, most tanulom az ötödiket).
2009. márc. 26. 03:56
attól függ mennyit tudsz vele foglalkozni, szerintem letehető
2009. febr. 22. 12:50

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy van-e már valakinek tapasztalata a Brainturbó módszerről?Alapokról kezdeném a tanulást, és nem tudom, hogy ez a

jó módszer-e?Az iskolák akik szervezik természetesen nagyon dicsérik, de nem sok olyan hozzászólást találtam akik valóban el is végezték volna.

Előre is köszönöm a válaszokat, tényleg fontos lenne.

15. s.irma
2008. nov. 5. 08:41
Minden további nélkül. Én is megcsináltam.Igaz csak a szóbeli sikerült. Heti 3 délután intenziv kurzuson vettem részt. Ez tényleg működik. A mai napig használom.
2008. szept. 27. 08:39
Ja, amúgy én két és fél évnyi angoltanulás után mentem középfokúzni. Előtte nyolc évig tanították a német nyelvet, amit utáltam.Két és fél év alatt több ragadt rám angolból,mint németből nyolc év alatt.Szóval rengeteget számít,hogy milyen nyelvből mész nyelvvizsgázni. Szeretned kell a nyelvet, különben kínkeservesen fogsz tanulni. Ha szereted, ragadni fog Rád, és érdekesnek fogsz találni minden újdonságot ;)
2008. szept. 27. 08:35

Én is Rigó utcain voltam és az írásbeli másodszorra, a szóbeli elsőre sikerült, ráadásul középfokún, szóval nem olyan rettenetes, amilyen a híre. És olcsóbb is,mint a többi (tudtommal).


Persze a szerencse is számít ám, mert nyilván többet és tartalmasabban tudsz beszélni a napi bevásárlásról, mint a globális felmelegedésről. Én azt javasolnám,hogy a 10-12 alaptémából (napi rutin, iskola, munka, bevásárlás, bemutatkozás-rokonság, közlekedés-útbaigazítás...stb) mindenképpen készülj fel, tudj mindegyikhez mondani úgy 10-10 mondatot. Nem fognak félóráig kínozni, tíz-tizenöt perc után (alapfokún lehet, hamarabb)le fognak állítani, mert az ő idejük is drága, ráadásul fárasztó ennyi embert végighallgatniuk nekik is.


És ami még fontos: legyen a tarsolyodban jó pár szólás-mondás, séma, pl. ha semmit sem értesz a kérdésből, nyugodtan jöhet a "megismételné-e kérem" (would you repeat your question again, please?)vagy "ó, mi is ez a szó" , ha nem jut hirtelen eszedbe(oh, what's that word...)és vágj nagyon elgondolkodó fejet :D, de nem szégyen az sem, ha nem ismersz egy szót a kérdésben (mivel sokszor ilyenkor az egész kérdés megértése ezen múlik), ha felteszed a "lenne szíves elmagyarázni,mit jelent ez a szó?" (would you explain me this word...xyz?)úgysem fogja neked lefordítani magyarra, csak másképp fog fogalmazni angolul (egyszerűbben, érthetőbben), de ez utóbbit csak akkor, ha nem valami marcona alak ül előtted.


Annak mindig örülnek, ha feltalálod magad angolul, ha kommunikálsz, nemcsak ülsz ott szájtátva-megkövülve. Annál nincs kínosabb,mikor még vissza sem tudsz kérdezni, csak jön az "ööö...", meg azt sem szeretik, ha közlöd, hogy 'I don't know". Ezt még véletlenül se alkalmazd, mert véleményed mindig, mindenről kell,hogy legyen. Ha nem tudsz mit mondani az atomtámadásokról,mondd azt,hogy nem vagy járatos a témában (I'm not really interested in this theme), de persze megpróbálok beszélni róla (but, of course, I try to speak something about it), de jöhet nyugodtan az "ez egy nehéz kérdés" is (it's a hard question).


Szóval ilyen időhúzó mondatkák jöhetnek:)

2008. szept. 26. 23:28
Ha fogékony vagy a nyelvre, akkor nem lesz problémád. Nekem elsőre sikerült a szóbeli is és az írásbeli is! A Rigó utcai! Aznap 14-en vizsgáztunk és csak kettőnknek sikerült barátnőmmel. Tök para voltam, még most is emlékszem rá!
2008. szept. 26. 20:43
sztem kevés ennyi idő, ha teheted én a Pannon nyelvvizsgát ajnálanám, és ha nagyon rá akarsz hajtani napi 8-10 óra anogolozás, talán, de azt meg ki bírja? hát necces, sztem kevés ennyi idő
2008. szept. 26. 20:24

Teljesen kezdőnek szerintem nagyon kevés. Ennyi idő alatt a sok info be sem tud érni.

Saját bőrömön tudom, mert nekem is így kellett levizsgázni. Az első pillanattól szinte a vizsgára készültünk. Rengeteg magolás volt, nem is értettem mi miért van, csak tudni kellett, mert kérdezhetik a vizsgán. Sokszor még éjfélkor is tanultam. Vizsga sikerült, Rigó utcai, de nagyon kemény munka volt. AZ az anyag amit akkor megtanultam kb egy év után érett be teljesen.

2008. szept. 26. 16:59
Szerintem kevés az idő.Legalább egy év kell ,hogy megtanulj mindent szépen kiejteni és a nyelvtan se a legkönnyebb.
2008. aug. 1. 17:10
Ennyi idő elég felkészülni az alapfokra. Szerintem könnyű a vizsga.
7. 62325acbc6 (válaszként erre: 6. - Jnka)
2008. aug. 1. 15:20
Nem bizony, ezért félek. Ez egy teljesen kezdő csoport, és ez volt a harmadik hét. Novemberben pedig vizsga. Hát... nem érzem, hogy olyan nagyon menne..
6. jnka (válaszként erre: 4. - 62325acbc6)
2008. aug. 1. 14:46
Teljesen kezdő vagy még? Nem tanultál angolul még soha?
5. jnka
2008. aug. 1. 14:46
Sok tanulással, gyakorlással fel lehet készülni. Szerintem nem vészes egy alapfokú vizsga, de szerencsén is múlik. Ne Rigó utcaira menj, hanem nemzetközire, pl. a TELC elég egyszerű.
2008. aug. 1. 14:44
Köszi. Én igyekszem, de félek tőle, nekem teljesen idegen a nyelv tanulás, azért remélem sikerülni fog!
2008. aug. 1. 14:42

Fel lehet bármilyen alapfokúra készülni, csak kellő szorgalom kell hozzá.


Nem nehezebb, mint más nyelvvizsga.

2008. aug. 1. 14:41

Alapfokúra ha tanulsz rendszeresen ige. A vizsgához meg szerencse is kell, nem csak tudás, ja persze a tudás az fontos!

Sok sikert és HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

2008. aug. 1. 14:36
3-4 hónap alatt fel lehet készülni Angol alapfokú nyelv vizsgára? Nehéz a vizsga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook