Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Alap" az udvariasság - de tényleg az? fórum

"Alap" az udvariasság - de tényleg az? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 25. 22:17

Rendszeresen látok ilyet és nem uganazzal a két szereplővel.

Nagymama felszáll a villamosra apró unokájával: nagyi áll, unoka ül(!). Ha felnő átadja majd a helyét BÁRKINEK IS? Szerintem nem.

14. Sexton
2010. aug. 23. 18:38

tényleg jól tette az a rocker!!! Az ilyenekre tényleg rá kellene szólni.


A buszos csatákról meg annyit (a másik oldal képviseletében), hogy mikor alszom én sem adom át a helyet, ennek oka, hogy alszom (!) és nem látom a felszállókat; én értem hogy szemét vagyok, na de az sem túl udvarias, hogy arra ébredek, hogy valaki jól fejbe vágott a táskájával - persze hogy idősebb...

Ezek után főleg nem fogom átadni!


Szóval itt is, ott is vannak problémák, de ha nem csapnak "véletlenül" fejen akkor általában felállok...

2010. aug. 23. 16:54

Én nem azért mondom,mert már nagy gyermekeim vannak,de tényleg furcsa estekkel lehet találkozni.ABC áruház,pénztáraknál állunk sorba,két kisgyerek rohangál,visítoznak,zeng az egész bolt,mindenkinek neki rohannak,anyuka mosolyog a hangzavaron,rendetlenkedésen.A pénztárosoknak oda kellene figyelniük a munkájukra,ha tévednek pénztárzáráskor fizethetnek mint a katonatiszt.

Egy gyermek lelke sem sérült még meg attól,hogy megtanították viselkedni.

12. Incó
2010. aug. 23. 16:25

Én is kész vagyok már ettől a ne korlátozzuk a gyereket... És akkor mikor tanul majd emberséget, tiszteletet?

Alapvető lenne a mai világban az idősebbek tisztelete. Én sose sértenék meg öreg nénikét vagy bácsikát még akkor se, ha igazam lenne.

11. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. aug. 23. 16:07
mekkora!!! :D:D:D
2010. aug. 23. 14:55
Vegul is a rocer is udvarias volt. Udvarias tanito.
2010. aug. 23. 14:54
:DDDDDD ez jóóó! :DDDD
2010. aug. 23. 14:48
Megérdemelte az tuti!!!!!
2010. aug. 23. 14:47

" egy tipikus rocker (acélbetétes bakancs, hosszú haj, feszülős gatya, bőrkabát, fülében üvölt a Tankcsapda) kiveszi a szájából a rágót, gyönyörűen beledolgozza az anyuka hajába, majd lágyan így szól:

- Na, engem se korlátoztak gyerekkoromban!"

Ez jó! így kellene.

Tényleg manapság az emberekből kezd kihalni a tolerancia is, nemhogy az udvariasság.

Nekem tanévben minden nap buszoztatnom kell 2 kisgyerekem, (4, és 5 évesek) és ki adja át nekik a helyet a buszon? Az idős nénik, a diákok meg csak bambulnak, oda se néznek, alszanak, vagy smárolnak. Döbbenet...

6. Fannika01234 (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. aug. 23. 14:47
A rocker jól csinálta.:)
2010. aug. 23. 14:46
Bár a story régi, de szerintem még mindig aktuális. :)
2010. aug. 23. 14:46
jól tette a rocker!!!
3. lisa65 (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. aug. 23. 14:46

És meg is érdemelte!

Csak azt nem értem az emberek ilyen esetben miért nem utasítják rendre a fiatalasszonykát!

Arról, hogy a gyerek rugdossa a felnőttet bizony csakis a szülő tehet!

2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. aug. 23. 14:44
Ez már régi story. De igen, anyuci igenis szóljon rá a neveletlen kölkére.
2010. aug. 23. 14:42

Mennyire alapvető az udvariasság?


Megtörtént eset:


Teletömött 56-os villamos, két, egymással szemben lévő szék. Az egyiken egy jóarcú, kedves öreg néni kuporog, a másikon egy nő a gyerekével az ölében. A kissrác himbálja a lábát, és állandóan belerúg a néni térdébe.


Az öregasszony egyre hátrébb húzódik, várja, hogy az anya mikor szól rá a kölyökre. De mivel ez nem történik meg, udvariasan megszólítja az anyát:

- Elnézést, hogy zavarom, de a kisfia folyamatosan rugdossa a lábamat, és ez az én koromban már nem tréfa, eltalál egy csontot, vagy egy eret, akkor az újságosig, meg a patikáig se tudok lemenni. Legyen szíves szóljon rá.

- Mit akar? - reccsen rá az anya -, én nem fogom egy ilyen vénasszony miatt korlátozni a gyerekemet testi szabadságában! Foglalkozzon a saját dolgával, ne az én gyerekemmel!


A villamoson mindenki megdöbbenéssel nézi végig a jelenetet,de senki nem mer szólni..., míg egy tipikus rocker (acélbetétes bakancs, hosszú haj, feszülős gatya, bőrkabát, fülében üvölt a Tankcsapda) kiveszi a szájából a rágót, gyönyörűen beledolgozza az anyuka hajába, majd lágyan így szól:

- Na, engem se korlátoztak gyerekkoromban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook