Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
3212. Asinel 75 (válaszként erre: 3210. - Ilcsimama)
2020. dec. 4. 18:15

Kedves Ilcsimama, el kezdtem elejétől olvasni ezt a fórumot és elképedve látom micsoda mennyiségű tudást adtál itt át az évek során.


Ezért úgy döntöttem minden hasznos információt ki fogok másolni innen, hogy könnyebb legyen a tanulás.


Ezen információk és Kaló Jenő videói óriási segítség nekem.


Hálásan köszönöm kedves Ilcsimama.

3211. Ilcsimama
2020. dec. 3. 10:23

AAndi67/ Köszönöm, hogy rá találtál a fórumra, azonban, amint a fóromon is olvashattad, több mint 10 évig voltam jelen tanítási szándékkal itt a fórumon.

Hiszen Hoxa óriási lehetőséget adott nekem azzal, hogy ilyen nagy felületet kaphattam a karakterszámok nagy feltöltési lehetőségeivel, hogy akár ilyen egyszerű módszer segítségével, tudjam az asztrológia iránt érdeklődők a lehetőséget adni, hogy ne a pénz lehúzó Tv és egyéb helyeken olvassák és kapják a nagy semmit. Nem győzöm ezt hálásan megköszönni, Hoxánk ez úton is!

Azonban sajnos megbetegedtem és közel 2 évég - míg vissza tudtam térni a fórumra a régi jó csapat, <akik közül többeken tovább is tanultak e téren> már szétszéledt. Ezért, most a nyáron miután láttam, hogy érdektelenség mutatkozik a fórum iránt, sajnos úgy döntöttem, hogy akkor nem erőltetem a témát. Akik úgy gondolják, azoknak a feltöltéseimből még most is van lehetőségük, tanulni, és ismereteket szerezhetnek, ami talán alapja lehet egy magasabb képzésformának is. Amennyiben Te is így gondolod, akkor lapozz előre az oldalakon, és mindent megtalálsz, amivel talán rá lelhetsz arra, amit a hozzám intézed leveledben megfogalmaztál.

Üdvözöllek: 8X-en túli Ilcsimama.

3210. Ilcsimama (válaszként erre: 3209. - Asinel 75)
2020. dec. 3. 10:12
Nagyon örülök kedves Asinel 75, hogy jónak tartod, amit ajánlottam neked. Olvasgass - tanulgass, meglátod egyáltalán nem elvesztegetett időtöltés, amit erre fordítasz. Amennyiben megismered a horoszkópod alapján saját magadat, akkor azt is, tudni fogod, hogy mit kell tenned, azért hogy az életed még jobbá tudd tenni. Szeretettel üdvözöllek 8X-en túli Ilcsimam
3209. Asinel 75 (válaszként erre: 3207. - Ilcsimama)
2020. nov. 28. 14:13

Kedves Ilcsimama


Most nézem azt az oldalt, amit ajánlották. Tényleg hihetetlenül jó és még a fényszög kapcsolatokat is kielemzi. Elképesztő, hogy mi minden kiolvasható egy ember horoszkópjából. Mennyire apró ,az ember lelkének legmélyén megbúvó dolgok is.

3208. Asinel 75 (válaszként erre: 3207. - Ilcsimama)
2020. nov. 28. 13:33

Kedves Ilcsimama, ismételten sok hasznos információt kaptunk tőled.


Köszönjük ☺️

3207. Ilcsimama
2020. nov. 28. 11:36

Mit kaphatunk a sorstól akár már egy Nap alatt is:

Gondoljunk csak bele mit is, kaphatunk akár már egy nap leforgása által is?

1 nap=24 órával, ez szorozva 60 perccel=1440 perccel. Egy perc egyenlő 60 másod perccel, akkor 1440X60= 86. 400 másod perccel. Tehát ennyit kapunk minden nap a sorstól.

Kinek –kinek az életfonala milyen hosszú lesz, annyi időt használhat fel minden nap az élete jobbítására.


Aki nem használ ki minden napot, arra hogy az életét jobbá tegye, az a végén ne is bánkódjék, hogy elveszett az élete.

Feltehetjük, akkor a kérdést, hogy mit is tegyünk ezért a közte lévő időkben?



Mit is tehetünk akár a mindennap a meg kapott 86. 400 másodperc idővel?

Ugyan is, ha minden napot úgy fogjuk fel, hogy reggel, amikor felébredünk egy új napot, kaptunk az élettől ajándékként, akkor azt úgy igyekezünk majd kihasználni, hogy abból számunkra a legjobb jó nap lehessen. Nem hibáztathatunk mindig csak másokat, mert úgy hisszük, hogy mások tehetnek a mi sorsunk rosszul való alakulásáért.

Sokszor mi magunk lehetünk azok, akik a saját életünk folyásában a saját magunk gátjait kiépítjük.


Induljunk ki abból a tényből,<akár hiszi valaki - akár nem>, hogy maga születés sem a véletlen műve.

Amikor percpontossággal felrajzoljuk a születési óraképlet alapján azt a „Radix” térképet, amikor az, valakinél maga az Aszcendens jegy lesz, akkor tulajdonképpen azt írjuk le, hogy a kozmikus tudatszinten mit is kapott a szülött.

Azért mert mindenki egy kozmikus szikrából érkezik a Földre!

Ezt megelőzően a lélek kiválasztja a szüleit, a környezetét, azt az élethelyzetet, amely majd egész életen át teret enged a tudatos fejlődésnek.

Az anya kiválasztása után a tudatosság szikrája belép az anyaméhbe.

Mi után a tudatosság belépett az anyaméhbe, a magzat kezdeményből élővé válik. Vagyis az anyai testben a kozmikus energiáknak megfelelően nyernek alakot, az éteren át, illetve a magzaton belüli tudatosság visszatér a forráshoz.

Míg majd csak a köldökzsinór elvágásával, az első lélegzetvétellel a gyermek elválik az anyai testtől.


Az anyaméh elhagyásával a szülöttnek meg kell tennie az első lépést a Földi világban a külsődleges lélegzetvétel által.

Ezt nevezzük az asztrológiában születési időnek.



Aztán a születés napjától mely behatárolja a NAP jegyet, valamint az aszcendens jegy által kapott uralkodó bolygók által vezéreltetve, a horoszkóp körben felrajzolt bolygók által adott forrásokból birtokolhatjuk a Földi világot.

A szellemi képességeinknek az „ÉN” tulajdonságainknak a képe alapján a fizikai adottságainknak megfelelően kapott irányok alapján szabad akarat áltál is, alakíthatjuk az életsorsunkat.



Mivel a Nap a látszólagos útján haladva egyszer visszaér arra, pontra, amikor a születés pillanatában állott, ezért egy-egy vizsgált évvonatkozásban levonhatunk a születési ”radix” - horoszkópból, következtetéseket.

Az aszcendenstől visszafelé számítottan, az első jegy a 7 éves gyermeki éveket jelenti.

Itt a gyermeki elme a tanulás a tudatosság által, kezdi felvenni az Földi élet alakját.

Ennek a teljes kialakulása KB. Olyan 14. évre tevődik. A teljes tudati kifejlődés pedig KB, a 21. életévig is tarthat.

Ekkor jön el a Szaturnuszi ciklus első ciklus évére oly jellemző időszak, amikor az emberek testében kialakulhatnak az elméjének az intellektuális egységei. Ekkor tartunk a horoszkóp körnek az Ég” - tetején, vagyis X. házas, MC. Pontján a karrier általi hivatás és jövő útjának az alakulásánál.

Azután amikor már 28-30. évtől már az életminősége is, az Önismerettől is függhet, ekkor, ha az addigi életszakaszokat nem megfelelőn értelmezzük, akkor elkezdődhetnek esetleg a szenvedések.

Ez már elkezdődhet azáltal is, hogy 9-8. házaknál milyen lesz az egyén belehelyezkedési képessége. Hogyan tudja elérni a magasabb fokú gondolkodást, miként érzékeli a szülött a nagy összefüggések láncolatát.

Amennyiben itt a képletben az állások akár nehéz fényszögek által jelzetten is akadályokat gördítenek elénk, ha azokat nem visszafejlődés által éljük meg, hanem igyekszünk az élethelyzeteket a magunk javára fordítani, akkor nem csak az emberi veszteséggel terhes életszakaszt élhetjük meg, hanem esetleg pontosan ezek a problémás konstellációk, vagyis a nehéz fényszögek is, nyújthatnak lehetőséget a kiemelkedésre.

Azzal, hogy a szabad akarat által újra meg újra, egy magasabb szintre tudjunk lépni a fejlődésünkben, azért mert ezekből, a próbatételekből bizony sokat tanulhatunk!


Viszont, ha nem használjuk ki a horoszkóp által adott jó fényszögek segítségét, akkor a keletkezett belső feszültségek által előbb-utóbb, betegségeket okozhatunk saját magunknak.

Fontos lehet például a Föld jegyűeknél az egészséges táplálkozás megtartása, mert ezek elsősorban a cukorbetegségek és pajzsmirigy problémák eredendőjeként vehető figyelembe.


Azt jó is, ha megjegyezzük, hogy az emberi testben a test-a lélek és a szellem elválaszthatatlan egymástól.

Amennyiben megismerjük a „Radix” születési képlet adottságai által a saját felépítésünket, akkor fényt deríthetünk mindazokra, dolgokra, amelyekkel felvehetjük a harcot a saját testünkben a testi-lelki bajainkra, leselkedő veszélyekre. ( Amennyiben még nem készítetted el a saját születési „Radix” horoszkópodat itt az ideje, Te saját magad is sok mindent megtudhatsz magadról, ha ismered a „Radix” születési horoszkópod, és itt a fórumon az általam feltöltött oldalakra visszalapozva, az egyes jelentés tartalmakat rá illeszted a saját horoszkóp adta jegyekhez, házakhoz és bolygókhoz, valamint azok fényszög hatásainak értelmezéshez. Ajánlok neked egy ingyenesen horoszkópkészítő programot, ahol magyar nyelve állítva az értelmezést is, olvashatod. Ezzel nagyon könnyen el tudod készíteni a saját „ Radix” születési horoszkópod, ha ismered a pontos születési órádat, amennyiben pedig nem ismered csupán Kb. napszakot, akkor is tudok neked segíteni. Keress meg Facebookon Árva Istvánné/ Ilcsimama, névvel, és jelezd, hogy a Hoxáról keresel!

WWW.astro-seek.com A horoszkóp elkészítésében ez a program a segítségedre lehet.

Nagyon fontos jelölő még a képletben hold helye is.

Lassan elérkezünk a „Radix” képletben az aszcendens jeggyel szembeni Deszcendenshez, vagyis a VII. házhoz. Itt találkozik a szülött először azzal, hogy miként tud az életben kapcsolatot teremteni másokkal, mivel meg kell tanulni az eltelt időben azt, hogy hogyan tudunk másokkal együtt működni.

Nagyon fontos megtanulni, hogy az életünk nem csak attól függ, hogy hogyan táplálkozunk milyen életkörülményeket, teremtünk meg saját magunk számára, ha nem attól is függ, hogy a lelki élményeinket miként éljük meg és azokat másokkal, hogyan tudjuk összeegyeztetni.


Vannak, akik nem képesek megérteni, hogy az életük értelmét az élethelyzetekkel is, össze kell egyeztetni. Azért, mert a harmónia hiánya a „Stressz melegágya, az pedig a betegség forrása lehet.

Azt is tudni kell, hogy az életben az ellentétes erők milyen nagy hatással lehetnek ránk.

Például egy Kos nappal és Mérlegjegyben álló Holddal született egyén, vagy az Ikrekben álló Holddal rendelkező személy, akinek a Napja a tüzes Nyilasban áll, azok a személyek adottságaik által is már állandóan őrlődhetnek. Tehát más kapnak az értelmüktől, mint amit az érzelmeik súgnak nekik.

Vagy azt is vehetném példaként, amikor valaki Telihold idejében születik, tehát ekkor a Hold pontosan a „Radix” horoszkópban a Nappal szemben álló jegyben található a képletében, vagyis ilyenkor már gyermekkorban is az egyén olyan családi indíttatás kaphat érzelmi szinten, hogy folyamatos ellentéteket kell feldolgoznia.

Miért?

Mert a Nap egyben ugye apa jelölő is, a képletben a Hold pedig az anyát jelenti, tehát a szemben álló jegyhatás következtében az érzelmei által állandó harcban állnak egymással, ez a folytonos őrlődés viszont utat jelenthet a megbetegedésé felé.

Amennyiben ez az „Oppozíció”, vagyis szembenállás, még a születési képletben és a tranzit bolygók által is, mondjuk a Szaturnusztól is, érintett lehet rossz fényszög által, akkor ezek a feszültség források valamilyen testi vagy lelki megbetegedésekre vezethetők vissza.


Jó munkát és jó olvasást, tanulmányozást, abból pedig asztrológiai ismeretanyag szerzést kívánok nektek kedves fórumlátogatók. 8X-en túli Ilcsimama

3206. Keira0910
2020. nov. 24. 17:24

Sziasztok!😊


Nagyon örülök, hogy még találtalak benneteket!


Már jó ideje érdekel az asztrológia!


Jelenleg az asztrológia szinasztria területe van a figyelemem középpontjában.


Sok mindent tudok már, de rengeteg mindent még nem.


Most kezdtem el tanulmányozni azt a részét a szinasztriának, ami azzal foglalkozik, hogy a mi bolygónk a társunk melyik házába esik és mit jelent.


Ezzel kapcsolatban lenne több kérdésem is.


1. A bolygó személy érzi a hatást vagy a ház személy?


2. Honnan lehet tudni, hogy pl. a holdam a társam 7.házába esik (ez világos), szóval az honnan lehet tudni hogy az adott bolygó jól aspektált e vagy nem?

Hol és hogyan kell azt nézni?


3.Mi van abban az esetben ha a holdaink egymás 7.házába esik kölcsönösen, de nincs a 2 hold között semmilyen fényszög?


Egyenlőre ennyi! 😊

3205. júliusi (válaszként erre: 3204. - Ilcsimama)
2020. nov. 20. 19:01

Drága Ilcsimama!Igen, a Hoxa már nem olyan mint volt,de sok barátot ismerőst szereztem itt anno,köztük Téged is!!Írtam üzenetet....

Válaszolva kérdésedre itt is..kicsit jobban..mert ez a mostani helyzet teljesen eltereli a gondolataimat a nővéremről.Vigyázz magadra!Puszi

3204. Ilcsimama (válaszként erre: 3186. - Ilcsimama)
2020. nov. 20. 13:42
Kedves Drága Júliusi! Nagyon régen hallottam rólad! Hogy vagy? régóta nem tudok rólad semmit sem. Sajnos ez a fórum érdektelenség miatt befuccsolt, pedig hála Hoxának jó 10 éven keresztül adott itt nekem nagy felületet arra, hogy ilyen egyszerű módszer segítségével. asztrológiai ismeretekből tanuljatok tőlem. Szeretettel üdvözöllek. Ilcsimama
3203. Ilcsimama (válaszként erre: 3201. - D7ba7bf7ff)
2020. nov. 20. 13:06
Így igaz *Zolcsika*, nagyszerű asztrológus Kalo Jenő, nekem személyes ismerősöm is. Üdvözlet: Ilcsimama
3202. Asinel 75 (válaszként erre: 3201. - D7ba7bf7ff)
2020. okt. 29. 21:58
Igen, ez így igaz. Épp most néztem meg a házakról szóló előadását. 😊
2020. okt. 29. 01:22

Kalo Jenő (egyik leghíresebb magyar asztrológus) átadja a tudását a Youtube csatornáján. Minden, amit tudni kell, az itt elérhető (lesz)! Az aktualitásokat is feltölti!


[link]

[link]

3200. Asinel 75
2020. okt. 27. 23:40

Sziasztok.


Nem tudom Ilcsimama be szokott e még nézni ide, de ha vki más is tud válaszolni megköszönném.


Érdekelne pl. hogyan kell értelmezni egy házat, ha nincs benne bolygó, illetve mi a jelentősége annak, hogy egy ház mekkora, esetleg közre zár egy jegyet?

3199. Móni75 (válaszként erre: 3198. - Ilcsimama)
2020. szept. 15. 17:35
Köszönjük szépen az eddigi munkát! <3
3198. Ilcsimama
2020. szept. 9. 17:29
Kedves „Aki szereti az asztrológiát” fórumlátogatók! Látom, hogy talán már soha sem jön össze az a jó csapat, mint mielőtt 2 éve sajnálatos módon el kellett, hogy hagyjalak benneteket. Úgy gondoltam, hogy talán lesz ismét érdeklődés az oldalam iránt, ezért megpróbálkoztam ismét valamelyest segítségére lenni mind azoknak, akik esetleg ezt igénylik. Azonban úgy látom, hogy érdeklődés hiányában nincs értelme folytatni az új feltöltéseket. A régi bejegyzéseim <hála Hoxának>, még olvashatók a fórumon, akit érdekel, igyekezzetek onnét ismeretanyagot olvasgatni és esetleg elvinni magatokkal, hogy jobbá tudjátok tenni az által is életeteket. Üdv. Ilcsimama.
3197. Ilcsimama
2020. aug. 10. 15:06

Folytatása 3196. számon való feltöltésnek, mert a leírás szövege meghaladta az engedélyezett 2378.—as összes karakter szám összegét.


♥ Végezetül a számmisztika terén pedig a "Személyes évszámot" és jövőre vonatkozóan a számítási módot úgy kapjuk meg, ha összeadjuk a születés évet + hónapot, és + nap számát és + még azt az évet, amelyre kíváncsiak lehetünk: ezeket összeadva képezünk egy egyjegyű numerikus számot.


Mit is rejtegethet ez a szám az alábbi értékelésből, ki olvashatjátok.


Adjátok hozzá a saját évszámotokhoz még annak az évnek a numerikus számát, amelyikre éppen kíváncsiak vagytok: Amennyiben a kapott numerikus szám=1. akkor Nem kizárt, hogy az életben most meglepő változások következhetnek be. Ne kapaszkodjatok mindenáron múlthoz, vagy ami elveszni látszik. Ugyan is az új életvitel sokkal több lehetőséget tartogathat számotokra. Akár ebben az évben ez által megtalálhatjátok a szerencséteket is.


2. szám jelentése= Ez az év nem hozz megnyugvást. Nem hozhatja el rég áhított biztonságot sem a kapcsolatok terén. Még nem jött el ebben az évben a döntések ideje sem. Viszont a nagy mamáknak, az anyáknak, de leendő anyák számára is tartogathat ez az év fontos eseményeket.


3= A karrierben lehet előre lépésre számtani ebben az évben. Pláne azoknál, akiknél a munkájukban harmonikus kapcsolat van a főnök és beosztott között.


4=Elképzelhető, hogy valamilyen ingatlan ügyben történhet előrelépés.


5= Az 5 szám az előre láthatatlan számot is jelenti. Tehát abban az évben a születési számmal egyetemlegesen az évben, de következő évekre való kihatással is, a saját sorsodat fogod építeni, tehát ajánlatos minden döntést alaposan átgondolni.


6= Egészségügyi szempontból fontos lehet a 6-os szám jelentése. Most van lehetőség a régi szenvedélyektől is, mint például a dohányzás STB. Megszabadulni, de abban az évben a születési idővel egyesített +6 szám, akár jó párkapcsolatot, házasságot, gyermekáldást, és jó otthonteremtést is elhozhatja számotokra.


7= összesített számmal Ez az év - választás elé állíthat benneteket, amikor a szívetek egyfelé húzna, de a gyakorlati érzéketek pedig azt súgja, hogy más valami lenne inkább az előnyösebb részetekre, csak is belső harmónia alapján hozzátok meg a döntéseiteket.


8= Ebben az évben úgy tűnhet, hogy nem túl sok mindent tudtok megvalósítani, amit elterveztetek. A sikerek és a kiábrándulások lehetnek a jellemzőek, ezért aztán ne is akarjatok mindent egy csapásra megoldani, inkább a jobb és nemesebb utat válasszátok.

9= Ez a születési idővel és a választott évszámnak összesített számával is, MESTER SZÁM. Amely kitárhatja előtettek a kapuit egy jobb és ragyogóbb jövő felé. Viszont azt sem feledjétek, hogy ezen a kapun csak akkor tudtok belépni, ha fáradhatatlanul dolgoztok, és a körülöttetek lévőkre való odafigyelést, a szeretetet, sem szabad elhanyagolni.


♥ A Személyes évszámod: Ezt majd mindig akkor számítsd ki, amikor kíváncsi leszel valamely elkövetkezendő évre. Azon belül is a nagyobb dolgok, események megismeréséhez használd csak.


Hogy mit rejtenek ezek az évek számotokra?


Születési év + az – az évszám numerikus száma, amelyre kíváncsi lehetsz. Összességében:

Ha ez az érték 1. Akkor a kezdeményezésekben fordulópontot jelenthet majd számotokra, fontos, hogy a jó megérzéseidre is, hagyatkozz.


2= Gondolkozz, mindazon ami mostanában történt veled. Okos és diplomatikus lépésekre van most szükséged. Figyelj oda, hogy ne az "Önzés" legyen a vezérelved. Ekkor ebben a számítási módban az anyagi biztonság lép életed középpontjába.

3 és 4, 5.= Energiád van, bőven élvezd az életet, a 4 szám viszont keményebb éveket jelenthet. Az 5 –ös szám esetén ismét lazítani kellene, gyűjts erőt.


6= Próbálj békét teremteni önmagad és a külvilág között,


7= Vonulj vissza, tanulj, gondolkozz, kutass, gazdagítsd személyiséged.


8= Ez - az év a kapcsolataid kiterjesztésére alkalmas. Keményebb munkával az eredmény sem maradhat el.


9= Ez a ciklus utolsó éve. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy milyen

Döntésekkel, tudod az életedet még jobb irányba terelni, ez számodra a MESTER év. Energiád, több és erősebb lesz, mint bármikor, volt az előző évek során.


A számmisztika terén a végére hagytam a "Karma" számot, melyet szintén úgy képezünk, mint a személyes éveknél már leírtam, vagyis „numerológus „képzéssel össze kell adni a születési év + hó + nap számait, ezek összeg a bolygókhoz kapcsolódnak, mint azt fentebb már olvashattátok.

3196. Ilcsimama
2020. aug. 10. 15:05

Asztrológia egy kis NUMEROLÓGIÁVAL társítva.


Mivel a születésünk pillanatában nevet is, kapunk, beleszólni ugyan akkor nem tudunk, még is, egész életünk során arra hallgatunk. Megszokjuk, megtetszik és csak arra értünk.

Egy életen átviseljük, és vele együtt élünk, azonban amikor valamiért nevet változtatunk, csak is az eredeti nevünk adja a pontos életsors jelentését.


Kevésbé fontosnak érzünk minden mást, mint a születési helyünk, évünk hónapját és napját.

Amennyiben pedig még a születési óra percünket is, ismerjük, már előttünk van az egész csillagvilág, hogy abból ki tudjuk olvasni az életünk képregényét.

Megismerhetjük a Napjegyünk mellett az Aszcendens jegyünket, mint a születési képletnek az I. házát. Ezzel pedig ki jelölésre kerül a teljes „Radix” születési horoszkópkörnek a többi 11 jegyháza is, benne az éppen felkelő bolygókkal együtt.

Amikor már boncolgatjuk, értelmezzük a saját születési horoszkóp körünket, a bolygók visszatéréseit váratlan és különleges események ismétlődésit sokszor nem értjük. Azonban, ha jobban belemélyednénk a saját pontos születési időnkre készített „Radix” képlet jelentés tartalmaiba, talán azt is megérthetnénk, hogy ezek miért hatnak ránk sokszor ”Dezsavű” élményként. Mintha csak ezeket, az élményeket egyszer már megéltük volna, ismerősek a helyzetek, csak éppen nem értjük, hogy mit is akarnak ezek az élmények nekünk felidézni, mire szeretnének bennünket rá vezetni. Az életünk során gyakran kísértetiesen ismétlődnek bizonyos helyzetek. Ez azért lehetséges, mert a bolygók keringésük során sorra át- át, haladnak a születési Aszcendens jegyünkön (felkelőjegyünkön), vagyis az I. Házon, valamint a Nap állatövi jegyünkön is.

Ekkor a bolygó állások, és azok a házakban való elhelyezkedésük által ugyanazon a ponton lévő fényszög kapcsolataikkal megmozgassák bizonyos sors területeket.

Ekkor érezhetünk bizonyos „Dezsavű „, sors, vagy „végzetszerű” hatásokat.


Nem történik ekkor más, mint hogy a születési képletünkben elhelyezkedő bolygók a vándorlásaik során, vagyis a Tranzit visszatérésekkor ugyan abban a jegybe, házban, ugyanazon a pontokon, a fényszögeik által, szinte ugyanazokat az életeseményeket hozzák el számunkra.


Éppen ezért tartom nagyon fontosnak, hogy mindenfajta és mindenhonnan olvasott jóslatok helyett inkább a saját születési képlet szerinti csillagászati horoszkóp alapján mélyedjetek bele saját magatok az asztrológiai ismeretek megszerzésébe.


Hiszen nem kell hozzá más, csak a nettről mindenkoron töltsétek le, hogy a bolygók éppen hol, milyen jegyben és hány fokon haladnak, ehhez már nem kell más, mint egy kicsike szorgalom, affinitás, ezeknek, a dolgoknak a menetére, no, meg egy jókora intuíció.



▪ Első lépésként, aki már a saját Nap jegyét megismeri és ehhez még a pontos születési óra percét is, már nagyon sok ingyenesen letölthető program található a netten, amellyel el lehet készíteni a „Radix” horoszkóp-kört. Ebből már láthatjátok az aszcendens jegyével együtt az I. házat, majd annak az uralkodóját, a benne álló bolygókkal együtt, mint a személyi bolygókat is, megismerhetitek, akkor annak függvényében már a többi születéskor adott bolygóról is tudomást szerezhettek. (Lásd a fórumon az előző bejegyzéseinél a jegyek- házak - bolygó hatások jelentéseit).

Ezek pedig, mind-mind elhozzák nekünk a Nap körüli körforgások során= Tranzitok során azokat a dolgokat, amire olyan nagyon kíváncsiak lehetünk.

Amennyiben már tudjuk, hogy ezek a Tranzitok jók vagy rosszak is lehetnek számunkra, nincs már más tenni valónk, mint úgy irányítani az életünk folyását, hogy abból nekünk és környezetünkben élőknek is, csak is legjobb jusson.



▪Amikor pedig a születési adatainkat szeretnénk még számszerűen is, meg vizsgálni, akkor a számmisztika tudománya már évszázadok óta ismert. A „számok atyjának” Püthagorasz görög filozófust tartják, (i.e.580-500), aki az időszámításunk előtti hatodik században élt, aki zseniális matematikus, csillagász, és filozófus volt. A Püthagorasz szemlélet az 1, 2, 3, 4,- es számra épül, melyek összeadva 10-et adnak ki.

Ebből aztán már azt is megtudhatjuk, hogy „minden számban több rejlik, mint a számszerű értéke”

A számoknak ez által, a bolygókhoz is, vannak kapcsolatai: ” Püthagorasz görög filozófusnak”aki mint a számok nagy varázslója ként fedezte fel a „Numerológia” alapján a számok kapcsolatában a bolygókkal való rezgés világát.

Vagyis, hogy az általunk ismert betűket, egy séma alapján számokká lehet átalakítani.


▪ Ezeket, a számokat aztán - például a születési évünkben, vagy nevünkben szereplő betűkből képzett számok szerint, - mindaddig adjuk össze, míg meg nem kapjuk azt az egy számot, amely a számrendszerben

0-10-ig felel meg. Ezeknek aztán jelentés tartalmaik alapján megtudhatjuk, hogy mit is szimbolizálnak az egyes számok jelentéseikben.


Ennek alapján már következtethetünk az életutunkra. Melyhez nem kell más, mint a születési évünk hónapja és napjának az egy számmá történő át átalakítása.

Ennek aztán még a nevünkkel, való összekapcsolódásával, illetve a nevünk betűkészletének a számmá történő átkonvertálásával, még további dolgokat is megtudhatunk úgy, mint a belső- külső személyiségre mutató dolgok terén.


Amikor „Numerológia” szempontból vizsgáljuk a számokat, akkor 1-9-ig minden számnak megvan a maga jelentősége. Viszont elsődleges értelemben a „Numerológia analízis” két jelentős alapvető számának felehet meg: a születés, illetve névszámának kiszámítását, oly módon, hogy a nevekben a betűket egy bizonyos séma szerint számmá konvertáljuk át az ékezetet is, idevéve.

A betűk szempontjából: A.J.S.= 1

B.K.T= 2

C.L.U=3

D.M.V= 4

E.N.W= 5

F.O.X= 6

G.P.Y=7

H.Q.Z=8

I.R.=9.

Mivel pedig a születési szám minden ember életében adott és az soha sem változik, ez a szám jelzi azt a karaktert, amelyet a születésünkkor nyerünk, épen ezért ezt nevezzük: SZEMÉLYISÉG számnak, vagy ha úgy jobban teszik, akkor ez- az ÉLETÚT számnak fele meg. Ezt pedig akár minden évre is kiszámíthatjuk, ha a személyiség számunkhoz (év, hó nap,) hozzá adjuk annak az évnek, az átkonvertál számát, amelyre éppen kíváncsiak vagyunk, akkor megkapjuk annak a SZEMÉLYES ÉVNEK a számát, illetve az ahhoz tartozó jelentés tartalom birtokában az évnek a lehetőségeit is.


Amikor összeadjuk a születési időben található év, hó, nap számait és azt egyjegyűvé alakítjuk át, és ehhez még hozzá képezzük a nevünkben szereplő, és a betűkből átkonvertált egyjegyű NÉVSZÁMOT is, akkor, kapjuk meg a belső és külső személyiségszámunkat. Ahol is, a névben szereplő magánhangzók mindig a BELSŐ Személyiséget jelölik, amely kulcs lehet a belső világunknak.


A mássalhangzókból képzett szám pedig a külső személyiséget adja meg, vagyis azt, hogy mások hogyan látnak minket, ha pedig a BELSŐ+KÜLSŐ tulajdonság számokat még szintén egyjegyűvé tesszük, akkor kapunk egy bizonyos SORSZÁMOT, összességében, ha ezeknek, a számoknak a jelentés tartalmait megnézzük magunkra nézve sok mindent, láthatunk és megismerhetünk.


Ugyan akkor jelentése, lehet még az is, hogy az illető veleszületett tulajdonsággal, és vezetői képességgel bír, illetve azt is megmutathatja, hogy mit nem teszel, jól min kellene változtatni, tehát az alkalmazkodó képesség jelölője is lehet. Ebben pedig maga magánhangzót jelölő szám mivel az érzelmi életet jelzi, de ugyanakkor a nehézségeket és félelmeket is megjelenítheti, mert ez egyben a „Szív szám is”= amely tükröt tart elénk, hogy még jobban megismerhessük saját magunkat. A sorszámban a mássalhangzó száma pedig főleg a külsőségre mutathat rá!


Aztán ennek a másik változata lehet 11 után a 22 szám, ami ugyan több örömöt és több bánatot is jelezhet, de ugyanakkor több a feladat és lehetőség is.


A 11 mesterszámnál 1+1=2 szám jelentését is ki lehet használni, mint alaplehetőséget, a 22 nél pedig=2+2=4- nek, fejlesztő gondolkodás módját kell ki használni, mert ez esetleg elvezethet a harmonikus élethez.


No már akkor kimondhatjuk, hogy a SZÁMMISZTIKA a Számelmélet= NUMEROLÓGIA egy lépcsőfokot jelent az önmagunk megismerésben is. Akár régmúlt korokban nézzük ( i.e 580-500-ban élt )PÜTHAGORASZ -i számiskolában, ahol a össze függésben vizsgálták a számokat a görög ábc -vel és annak értelmezésével, és megállapították, hogy minden számban több rejlik, mint annak a számnak az értéke. Vagy a Cherió- i tanok, alapján + még azt is felfedezték, hogy a 10-es számrendszer, vagyis a híres „Kabbalisták” életfája maga a teremtés és az életútját tárhatja fel számunkra.


Aztán érdekes módon van magyar vonatkozása is ezeknek, az ismereteknek, mert Hamvas Béla, akit szintén a számok atyjának tekintettek híres idézete: „Számokon nyugszik az emberi sors, a gondolkodás a szépség, az igazság, a jólét, az egészség, és a tudás”.


Tehát a saját csak ránk vonatkozó számaink pedig bizonyos üzenetként rezegnek az univerzumban és az életünkben, amelynek segítségével esetleg útmutatást kaphatunk az életfeladataink megvalósításához, az egészségünk megőrzéséhez, vagy az emberi kapcsolataink működtetéséhez, vagyis az ASZTROLÓGIAI ismeretek világába. A születési horoszkóp sorsunk és személyiségünk térképe egyszerre, amely természetesen magában foglalja a „Karmánkat”, vagyis megoldandó feladatainkat az életben.

A karma azt is, jelenti, hogy fejlődni akarunk!

Jó és rossz egyaránt érhet bennünket, azért mert mindkettő emberi a FÖLDI életünk a mi választásunk, hiszen még a szüleinket is mi választjuk ki, és ha megtanuljuk, hogy hogyan lehet fejlődni, akkor már azt is megérthetjük, hogy az „INKARNÁCIÓ”egy tanulási folyamat. Hiszen mindenki a lélek általi „Karmával” érkezik a földre, és több testben is „Inkarnálódik”, mert azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Földön minden lélek csupán csak egy átutazó.


A számok jelentései, melyek kapcsolódnak az égitestekhez, a bolygók rezgésszámaikkal csak megerősítik a szellemiséget, az érzelmi képességet, a kifejezőképességet, a harmóniát, a szenvedélyek intenzitását, a gyakorlatiasságot, vagyis minden olyan képességet, amelyek növelik az egyén adottságait és hozzásegítenek az élet jobbá tételéhez.


A bolygókkal kapcsolatos számok melyek a következők lehetnek, hát vegyük őket sorra:

♥ A fenséges NAP száma: 1. és 4.


♥ Hold száma: 2. Amely egyben arra is rá mutathat, hogy a sorsod csak is akkor lehet sikeres, ha megtanulsz együttműködni másokkal is. Ez az esztendő arra is jó lehet, hogy gondolkozz el mindazokon, amik mostanában történtek veled. Alkalmazkodó képességed fejleszd olyan fokra, hogy tud saját magadat és másokat is elfogadni. Az érzelmeidet merd még jobban kimutatni azok felé, akik fontosak lehetnek neked. Kevesebb időt szentelj a múltnak inkább a jövőre és benne saját magadra, és szeretteidre figyelj inkább oda.


♥ 3. szám a jóságos Jupiter száma: Jupiter egyébként a= „Fortuna maior”a nagy szerencse, bolygója.


♥ 4. szám: mint már előbb is írtam szintén a Nap száma, azonban az 1. szám a kezdeményezőkészséget, sőt még a vezetői képességet, a kreativitást, jelöli addig a 4. szám:

Uralkodó planétájaként a Nap az emberi (6. házas saját ) teljesítőképességre, a munka általi kibontakoztatható lehetőségekkel hozható összefüggésbe.

♥ 5. szám: A Merkúrnak ”az ÉSZ Istenének a száma”. Vagyis az észbeli képességet hozhatja össze az okossággal, a talpraesettséggel, és persze a megérzések pontosságával.

♥ 6. szám: A Szépséges est-hajnal Csillagnak, a Vénusznak a száma, mely egyben a Bika és Mérleg állatöv-jegyek egyedi urai is. VÉNUSZ bolygót <esthajnalcsillagnak is hívják, mivel fénylő csillagként, mindig látjuk éjjel az égbolton. A VÉNUSZ elsődleges értelmében túlnyomóan „jótékony” a Vénusz az asztrológiai hagyomány szerint a „Fortuna minor” a kis szerencse” bolygója.

♥ 7. szám: Szellemi szinten, szintén a Holddal van összefüggésben. Nagy segítséget nyújthat ez a szám azoknak akiknek, ilyen számmal hozható össze az életútszámuk. Ugyan is a tartózkodó zárkózottságukban adhat feloldódást abban, hogy harmonikus kapcsolatokat tudjanak teremteni másokkal. Vagyis arra ösztökélik a szám tulajdonosát, hogy

” tanulj meg a földön járni, bízz magadban, találj több örömet a hivatásodban, a munkádban, és ezzel együtt természetesen a magán életedben is”.


♥ 8. szám: A szorgalom, a gyakorlatiasság, és a megbízhatóság jelölőszáma. Éppen ezért kapcsolódik a Szaturnusz bolygóhoz.

Milyen érdekes az is, hogy a Szaturnusz helye a horoszkópkörben a tekintélyt is képviseli, de egyben a feladat osztó szerepet is képviseli az életünkben. A házhelyzete pedig az életnek azt a területét jelzi, ahol az egyénnek a súlyos nehézségeit, terheit kell megoldania. Gyakorta nem tűr ellentmondást, tilt és akadályokat is, gördít az élet útján, azért hogy azzal is tanítson bennünket. Olyan, mint egy jó apa.

Ezzel bizony döntés kényszerbe sodor bennünket, hogy meghátrálunk a ránk rótt feladatok előtt, vagy pontosan ezzel adhat inspirációt arra, hogy növeljük az önbizalmunkat, ne hátráljunk ki a feladatok elől, hanem következetesen vigyük végbe a cselekedeteinket.


♥ 9. szám: A Mars bolygó száma. Ez a szám utal az egyéni adottságra, a képességekre, a munkabírásra, de még a bátorságra is.

Nem véletlenül az általános M/ horoszkóp-kör (30-30° fokos), a Mars bolygó pedig a KOS - jegynek az uralkodó bolygója. Azért, mert a Kos jeggyel kezdődik itt az Aszcendens - vagyis I. ház, azért mert pontosan március 21.-én lép be a NAP a KOS Csillagképbe.

Itt ugyan véget érhet a számrendszer, de fontos jelölő lehet még a 11 és 22. számok önmaguk értelmezéseként is.


♥Azért, mert a 11-es, szám úgy is felfogható, mint 1+1=2. Magasabb foka. És ugyan úgy, mint az általános horoszkópban, míg a Kos jegy az I. ház, addig a 11. ház Vízöntő jegy háza.


Illetve a képletben idetartoznak az életmegoldások lehetőségei mellett, idetartoznak a barátok, a pártfogók, vagyis egyszóval az esetleges segítő erők. (Ugyan akkor ezt, házat a „Radix”-ban is a remények megvalósulásának házaként tarthatjuk nyilván, és nem kell, hogy éppen a Vízöntő jegyben legyen a 11. ház).

Bár alap értelmezésként, mivel a Vízöntő jegynek a Szaturnusz sorsbolygó mellett még az Uránusz bolygó is az ura. Vagyis az ilyen személynek a függetlenségi vágya igen erősek lehetnek, nagyon fontos lehet, hogy megtalálja az illető maga részére a legjobban élhető élet stílust.


Mivel a Vízöntő jegy karaktere egyébként is, idealista, viszont a Vízöntő jegy egy levegős –jegy. Ezért a szülöttnek fel kell ismernie magában azt, hogy néha bizony csökönyös is, ezért aztán nehezen tudja legyőzni ezt a tulajdonságát.


Pontosan, ezért akinek Numerológia száma a 11-re is visszavezethető, (11 szám is úgynevezett „Mesterszám”), akkor számolni kell azzal is, hogy a 11-es számhoz a Neptunusz bolygó társul. Pláne mostanában, amikor a lassan haladó Neptunusz bolygó 2025-2026.-ig a halak - jegyben rója hosszú körútját a Nap körül.

A NEPTUNUSZ bolygó a nagy álmok bolygója. Viszont a csüggedés és az újkor kezdetét is magával hozza. A Neptunusz egyébként a Vénusz felsőbb oktávja. A Neptunusz hatást szinte generációkon keresztül érezhetjük, ekkor új lehetőségek nyílnak meg. Ha a Neptun szempontjából nézzük a dolgokat, akkor a bizony ködösítheti a dolgok menetét, vagyis a tisztánlátásban már-már látnoki képességeket is kölcsönözhet az illetőnek.


Tehát ezért a horoszkópkörben (bármelyik házra is tevődjön a pontos születési időre készített „Radix” képletben), a KOS jegy bizony Mars jellegű házat is jelez. Ezért ez a horoszkóp legfontosabb ház területe pláne, ha ez még az aszcendens jegy kezdő I. háza is.

Ugyan is ezen az aszcendens I. házon mutatkozik, meg a személyiség. Mars erőt, energiát, kölcsönöz, és tettekre inspirál. Mars általában bőséges energiát elsősorban az „Ego” érvényesítése érdekében használja fel.

Ugyan akkor még itt az I. házban az egészségi állapotról, az alkati adottságokról is sokat elárulhat nekünk.


Pontosan, ezért akinek Numerológia száma a 11-re is visszavezethető, (11 szám is úgynevezett „Mesterszám”), akkor számolni kell azzal is, hogy a 11-es számhoz a Neptunusz bolygó társul. A lassan haladó Neptunusz bolygó nagyon sokáig 2025-2026.-ig rója hosszú körútját a Halak-jegyben a Nap körül.

A NEPTUNUSZ bolygó a nagy álmok bolygója. Viszont a csüggedés és az újkor kezdetét is magával hozza. A Neptunusz egyébként a Vénusz felsőbb oktávja. A Neptunusz hatást szinte generációkon keresztül érezhetjük, ekkor új lehetőségek nyílnak meg. Ha a Neptun szempontjából nézzük a dolgokat, akkor a bizony ködösítheti a dolgok menetét, vagyis a tisztánlátásban már-már látnoki képességeket is kölcsönözhet az illetőnek.


Mivel jelenleg az Uránusz bolygó a Bika jegyben/ a Vénusz fennhatósága alatt halad, talán lehetőséget kaphatunk már egy kicsit jobb dolgokra is. Mert amikor az Uránusz a Plútóval rossz pusztító aspektust, alakít ki, az, senkinek sem kedvező helyzet, mert befolyásolhatja az időjárással kapcsolatos árvíz és vihar károkat is.


Azt is figyelembe vehetjük itt még, hogy az Uránusz, a Neptunusz és a Plútó szerepe az asztrológia tudományban, arra is figyelmeztethet és kapacitálhat bennünket, hogy felébresszenek minket, és hatásaik során inspiráljanak, valamint szembe állítsanak a változásokkal, amelyeknek ösztönösen ellenállunk. Ezért ezeket a bolygók által kapott fényszög sugárzásokat, mint hívatlan vendégeket, fogadjuk, akkor, mikor ezek a bolygók néha bekopognak (a horoszkóp szerinti jelzés értéken) az ajtónkon, hogy visszacsalogassanak bennünket a sorsunk meg valósodásának a valódi útjára. Felkínálják nekünk a változások örvényét, ami rávehet bennünket, hogy megtegyük azokat a fontos lépéseket, amelyek a boldogabb élet felé vihetnek el minket. Talán majd, most amikor a Jupiter és a Szaturnusz bolygó is átlépnek a Vízöntő jegybe/ Uránusz és Szaturnusz uralom alá, meglehet, hogy jobb idők elé nézhetünk.


♥ Végezetül essék szó még a 22 számról is, mely 2+2 magasabb fokon való ismétlődést is jelölheti. A Plútó bolygóval hozható összefüggésbe, vagyis a számmisztika szerint magasabb rendű szellemi képességeket jelöl. Egyben viszont azt is tudatja a velünk, hogy a Plútó bizony generációs bolygó is.

3195. Ilcsimama
2020. aug. 10. 12:45

Kedves Fórumlátogatók!


Mit kívánok nektek az élét minden napjára?

Azt, hogy lássál.

Hogy a sötétben is lásd a fényt,

Hogy a háborgó világ ellenére is,

Szívedben, békességben élj.


Egyedül se legyél magányos,

Örülni tudj mind annak, amid van.

Ismerd meg Ön magad!

Ne hazudj magadnak hamis örömöket,

Megtaláld magadban a kezdet tisztaságát.


Ne sirasd az elmúlt időt,

Meglásd benne a végtelen lehetőségét,

Csendben meghalljad benne a lelked szavát.

Bölcsességet kívánok!

Sok-sok bölcsességet,

Hogy felismerd,

Hogyan helyes lépned.


Mit érdemes meglátnod,

Mit kell megtenned,

Mit kell szólnod,

Hova kell eljutnod.

Hogy soha semmit ne kelljen megbánnod.


Gondolkodtam rajta, hogy még,

Mit is adhatnék......

Mi volna számotokra még,

Tőlem a legméltóbb ajándék?


Őszinte szívemből,

Szeretnék választani,

Nem tudnám a sok –sok CSILLAGOT,

Az égről néktek lehozni.


Valami kedveset és szépet.

Egy tárgyat a polcodra?

Lehetne, de minek?

Hiszen azokkal nem sokra mégy,

Viszont az asztrológiai tudásod gyarapításával,

Ön magad értékét is, növelheted!


Sivatag lennél akkor,

Esővel öntöznélek.

Rád, ha sötétség borulna,

Én égi csillag-fénnyel ölelnélek.


Mit is, ér az ábránd?

Hisz emberek vagyunk!

Nem hozunk záport,

Nem is, ragyogunk.


Ami viszont bennem él,

Azt mindet átadom nektek.

Nektek ez mennyit ér?

Remélek, sokat, de nem tudom.


Mint az eső, pár könnycseppje,

Néha ha megbántanak, legördül az arcomon.

Emlékeitek szenvedem,

Hiányotok sokszor fájt nagyon.


Mint fény tüzes lángja izzik öreg testemben - véremben.

Átadom, hát ajándékom Nektek, ha kéritek. .

Tessék, ha itt keresgélsz, „Aki szereti az asztrológiát” fórumon,

Akkor talán kincsre lelsz, mert jobban megismerheted magadat és másokat is.

Tiéd minden másold, vidd el, ha szeretnéd!


Titkom feltárom és elárulom.

A szeretetem felétek kedves fórumlátogatóim örök,

Amit elrejt a fórumom és e- pár sorom........

Sok szeretettel köszöntelek, kedves régi és Új Fórumlátogatóm!

3194. Ilcsimama
2020. aug. 9. 13:19

A NAP az Oroszlán jegyben jár augusztus hónap 22. –ig.


Sajnos nem jó fényszög hatása van mosta napnak sem a Holddal, és az Uránusz bolygóval sem. A Mars is qvadrát fényszögben van a Jupiterrel és a Szaturnusszal és a még a Plútóval is. Egyszóval a Qvadrát fényszögekkel tarkítottak általánosságban is, az eljövendő hónapok horoszkópjai is.

Az egyéni „Radix” születési horoszkópban a Qvadrát fényszögek a megvalósítás fényszögeit adják, késztetést, amely arra sarkall, hogy megvalósítsd az elképzeléseidet, a vágyaidat az életedben.

Szinte belső ösztönzést hozz létre, hogy létrehozd, amire vágysz! Mindig érdemes megnézned, a látens= mindenkori fényszögeknél, hogy, melyik két életterületet köti össze a kvadrát, mert azokon a területeken van a legnagyobb lehetőséged megvalósítani az elképzeléseidet és a vágyaidat.


A Mars Június 28-án lépett be a saját Kos jegyébe, és itt is halad „R” módokon, saját jegyében hátra lépve, majd ismét előre „Direktben”haladva, majd ismét hátra és majd direktben előre haladva egészen 2021. január - hónap 7.-ig.

Itt aztán az egyéni „Radix” horoszkópban, is, megmozgatja a jó és a nem jó hatásaival azokat, pontokat, amelyeken éppen áthalad.


A Szaturnusz sorsbolygó pedig a nagy tanító- mester, aki tudja, mi a legjobb neked, éppen ezért a Qvadrát fényszögeivel, addig ösztönöz, amíg végül eljutsz a számodra legjobb döntésig.

Sokan a Szaturnuszt nem szeretik, pedig mivel Ő a Karma ura,így az időt uralja, az ok és okozat törvényéért tevékenykedő. Ennél fogva a Szaturnusz bolygó az egyensúlyba tartó erőt javítással és jutalmazással is erősíti. A Szaturnusz a Jupiter terjeszkedését, és gyarapodását igyekszik egyensúlyba hozni.

A Plútó megmutatja, hogy olyan szeretet-erő lakozik benned, amit elmével elképzelni sem tudsz.

Amikor a Jupiter átmegy a születési horoszkópban egy házon, ott optimizmus és lehetőségek várhatók a szülöttre. (Egy–jegy- házban 1 évig halad a Jupiter bolygó.) Pl, ha ez a 2. házban van, akkor nagy valószínűséggel az anyagi lehetőségek nyílnak meg.

Ha a Jupiter az IC-n a IV. házon van pozitív változást jelent az otthonában, a családban. Pl: költözés nagyobb lakásba, de ez lehet a IV. 5 ház csúcson akár saját, de esetleg unoka születése is.

Amikor a Jupiter a VII. házas Deszcendensre ér, párkapcsolatot hozhat, vagy egy peres ügy pozitív rendezését is jelentheti.

Amikor a Jupiter a X. házas MC-re kerül, itt van a Felső láthatármetszés pontja, M.C, vagyis a Medium Coeli mely a horoszkópban az ég közepe ekkor kinyílik egy ajtó, új állás lehetőségre lehet számítani, mert az MC, az ég tetején segít a karrier - szakmai élet terén, mutatja, hogy mit kell tenni a szakmai sikerek érdekében.


Amikor a Jupiter- Szaturnusszal, kerül jó fényszög kapcsolatban lehetőség, adódik, hogy valami nehézséget le tudjunk győzni, és pozitív irányba indulhat az életünk, mert a nagybolygó tranzitok hozzák be a változásokat, a Jupiter 30° fokot, vagyis egy jegyet halad évente, és így 12 év alatt járja körbe az összes 12 állatövi jegyet. A Jupiter magával hozza az öntudatosságot, az isteni tudatosságot, az önbizalmat, mindenki számára, és ha Szaturnusz a jó fényszögeivel engedi is a teljesülést, akkor bizakodhatunk abban, hogy minden jóra is fordulhat.

Miért?

Mert az idő minősége, ami most fog majd bekövetkezni 2020.12. 27.-től, amikor a Jupiter- Szaturnusz bolygó együttállás fényszöggel kezdődik a Vízöntő jegyben. Általánosságban is megkönnyebbülést hozhat ez a bolygó állás, ezért bízhatunk majd abban, hogy 2020. december végétől, amikor a Jupiter és a Szaturnusz is, a Vízöntő jegyben fog haladni, sokkal jobb dolgokra számíthatunk, mint eddig voltak. A Jupiter-Uránusz 120° Trigon fényszöge is, okozhat gyors, és váratlan, szerencsés kimenetelű változásokat, hiszen az Uránusz 7 évig a Bika- jegyben/ Vénusz uralkodás alatt, fog haladni, így irányt adhatunk minden olyan érdeklődésünknek, amelyekkel jobbítani tudjuk az életünket.


Bár a Plútó a Mars felsőbb fokú megjelenésének is megfelel, de a Jupiter-Plútó a szuper siker energia, a szextil fényszögének a megjelenésével, esetleg mindenre a legjobb lehetőséget kínálja fel számunkra, mert már maga a Mars ereje is, tiszta, nyílt, felvállalt kezdeményező erő!


Bizony - bizony nagyon is, érezhettük, hogy egészségi vonatkozásban, hogy az a 2020-as év bizony nem jó dolgokat hozott nekünk, mert általánosságban is, sok az úgy nevezett T/Qvadrát állás a bolygó kapcsolatoknál, ami két Qvadrát fényszögből és egy szembenállás fényszögből áll. Ezek aztán nehezítik a helyzetet főleg a 3 nagy bolygó kapcsolódásoknál, (Jupiter- Szaturnusz-Plútó a Bak-jegyben) mert a hatásokat szinte egybe ötvözik, pláne úgy, hogyha ezek a bolygók olyan jegyekben állnak, ahol egyébként nehéz az összhangot megteremteni.


Miért is van ennek nagy jelentősége, mert a Tüzes jegyben a KOS - ban álló Mars miatt- időjárási szempontból is, (nagy esőzések árvizek és még a tüzek is ide sorolhatók,) de akár egészségi, baleseti szempontból is, nagyobb ez esélye, hogy elérheti mind azokat, akiknek a képletében a Mars nem jó fényszög kapcsolatot létesít. Aztán még Augusztusban és szeptemberben is, amikor a nyaralók hazatérnek a nyaralásukból, esetleg behozhatják, a rettegett koronavírust is, - és ezt a bolygók akár általánosságban is,- a nem jó fényszögeltségei is jelzik nekünk.


Vigyázzatok magatokra és egymásra is!


Augusztus a Hulló csillagok hava!

Augusztus hónapját a Nyárutó havának is, szokás mondani, ekkora már a napok is rövidülnek, talán ilyenkor ilyen szép időben, mint amilyen most is van a nyári égbolton a csillagok ragyogása a legszebb látványt, mutatja. Augusztus 9-14. ig látható akár már az eseti égbolton is, a Perseida meteorrajok, így sok csillag hullásban" égi tűzijátékban" gyönyörködhetünk.


A legszebb nyár!


Legyen ez a nyár mind közül a legszebb,

akkor is, ha szíved csalódástól sebzett,

hisz ez a nyár is életidőd azon röpke része,

melynek, soha nem lesz újabb ismétlése.


Minden napot úgy élj, hogy soha ne bánd meg.

azt, hogy kiszabott idődet elfecsérelted,

mert hidd el, egyszer biztosan eljön az a nap,

mikor érték lesz számodra minden pillanat.


Ha majd gesztenye színű hajadon megcsillan a dér,

és száz irányba fújja a metsző hideg szél,

ez a boldog nyár legyen az, mely felidézi benned,

hogy Te is voltál egykor gyermek és ifjú ember.

3193. georgina84 (válaszként erre: 3191. - Ilcsimama)
2020. aug. 8. 00:56

Kedves Ilcsimama! Nagyon nagyon sokat tanultam toled es azota is nagyon halas vagyok a segitsegeidert magyarazataidert!

Koszonom hogy mindezt megosztottad velem ismet nagyon hasznos volt figyelemmel leszek ezekre az utamon! az elmult idoben teljesen a csaladom fele fordultam ket gyermekem szuletett es december kozepere varjuk ket fiucskank utan a kislanyunkat. Az o kepletuket is figyeltem figyelem elemezni probaltam ehhez koszonom a sok tanitast! Lassan lassan a munka is eloterbe kerul eddig is fontos resze volt az eletemnek de a fokusz a csalade :) es igen valoban erzem ezeknek a hatasat egy ciklus veget, revbe erest es uj irany vetelet.

Koszonjuk h itt vagy velunk! :) koszonom a kedves szavakat! Jo egeszseget sok oromot!

3192. Ilcsimama
2020. aug. 7. 12:38

Milyen is az ÉLET?


„Az élet olyan, mint egy séta az erdőben.


Ösvényen jársz, fákat hagysz magad mögött, ez az út, melyen végighaladtál: a Te múltad. Erre néha visszanézel és elgondolkodsz vajon a jó ösvényt választottad-e?

Az elhagyott fák, és bokrok azokat az embereket jelképezi, akikkel eddigi utad során megismerkedtél.

Néha letépsz pár szál virágot, magaddal viszed őket, végigkísérik utad: ők a Te szeretteid.


Haladsz előre, látod az út végét, célod beteljesedését, de mi lesz veled, ha az elkanyarodik és már csak egy pár métert, ismersz belőle?

Ne aggódj!

Az út folytatódik, ott van, csak várnod kell, míg meglátod.

Ehhez viszont le kell győznöd félelmed, amit az ismeretlenség, idegen környezet miatt érzel és haladnod, lépned kell tovább!

Addig is: képzeld el, találgass milyen, lehet a folytatás, és így nem érhetnek meglepetések.


Utad során beesteledik.

Olykor sötétség borul az erdőre.

Mi lesz veled most?

Az orrodig se látsz el, az előtted álló utat - a célt - nem ismered, félő hogy elbuksz és megütöd magad, de ne torpanj meg!

Miként szemed megszokja a sötétséget, már tudni fogod, merre haladj!

Amennyiben pedig útkereszteződéshez érnél: ne habozz!


Válassz egyet bátran, hisz egyedül neked kell döntened! Hiszen ez a Te utad!


Akkor, pedig ha már egyszer döntöttél, ne nézz vissza, ne bánj meg semmit, hanem próbáld meg azt az utat szeretni, szebbé tenni, amit TE MAGAD választottál!”


”Az igazi boldogság önmagunkban rejlik,

és mások nem tehetik igazán boldogtalanná azt, aki boldog akar lenni.

Életünk olyan, amilyenné a gondolataink és a vágyaink teszik.” (AURELIUS)



/Eötvös József/Holdvilág.


Ha a nap leszállva eltűnt,

Mint egy fényes képzelet,

S a sötét éj fátyolával,

Elterül a föld felett:

Szívesen andalgok akkor

A harmattal telt réteken,

És a hallgató természet

Nyugodalmat ad nekem.

Mint ha aggnak homlokára

Hint ezüstöt az idő,

S nyugodalmat nyer végtére

A sokáig szenvedő:

Úgy talál e föld nyugalmat,

Ha a nap lement,

És a holdvilág magasról

Rá ezüst fényt önt.

3191. Ilcsimama (válaszként erre: 3190. - Georgina84)
2020. aug. 7. 12:00

Drága Gergina84! Tudod „annó” is nagyon szerettelek téged a szerénységedért, az okosságodért, hogy mennyire szerettél tanulni a leírásaimból.

Nagyon örülök, hogy jelentkeztél, ugyan is fontos dolog van mostanság a képletedben, amire érdemes odafigyelned! Arról nem is beszélve, hogy Oroszlán jegy az ASC - jegyed, ha jól emlékszem, most pedig ugye, amikor a NAP az oroszlánban halad éppen, nagyon is érezhető a hatása rád nézve. Ugyan is nem csak a NAP, ha nem minden bolygó is, amikor valakinek a NAP - jegyén, vagy az ASC jegyén halad keresztül, akkor lehet érezni a legnagyobb hatását.


Ugyan is, Nálad, amikor a NAP az ASC jegyeden halad éppen át, akkor ott van Nap közelében a Merkúr bolygó is, a mai napon 2020. 08. 07-én 4°25’ foknál halad éppen. Mivel Nap mindig a Nap közelében halad (mint ahogyan volt az a születésed idejében is), általában véve, legfeljebb csak 28°-nyi távolságra van tőle, ezért az önkifejezés folyamatában szinte tolmácsként működik, ha ugyan abban a jegyben található, mint most is az oroszlán jegyben.

Mivel pedig az Oroszlán jegy/ Nap - uralkodóval a Te Napjegyedtől 3 jegynyi távolságban van, az-az 90°-os Qvadrát fényszögben, ezért mostanság olyan feladatot, adott- adhat neked, hogy, ha eddig valamilyen kudarc volt az éltedben szedd össze magad és haladj előre a kijelölt utadon.

Hiszen ebben az évben van neked ez év december 31.-ig a JUPITERI 3X12 éves, az-az 36. éves Ciklus időd, ez - az idő a Jupiteri mérföldkőnek számít az életedben. Pláne úgy, hogy a Szaturnusz sorsbolygónak is 35. év volt ugyan csak a mérföld köve. Vagyis bizonyosan a Szaturnusztól kaptál bőven feladatokat, azért, hogy a családban, a munkában, minden rendben legyen.

Miért kell mostanság ezeket, a hatásokat figyelembe venned, mert a Jupiter 2020. 12. 31-vel, egy teljes évre, át fog lépni majd a Vízöntő megújító jegybe, ahol a jegyhatással együtt nem akar mást, mint, hogy igazság kerüljön az előtérbe. Mivel pedig a Szaturnusz sors - bolygó is 2020. 12. 17.-vel,( 2 és félévre 2020. márciusig), szintén átlép a Bakjegyből a Vízöntő-jegybe, így egymást erősítve, együtt hatás fényszögben a Szaturnusz, útmutatóként, nem gördít már akadályt az elé, hogy nálad a Jupiteri jó hatások kapjanak teret. (Pláne úgy, hogy még majd 2020 májustól 2022, év végéig a Jupiter még a halak-jegyben is eltölti a Nap körüli keringésének az egy évét, ahol szintén mivel a Halak-jegyben uralkodóként is, jelen van, a jó hatásokat is bőven adhatja neked.) Ugyan is Jupiter bolygó, amikor a Vízöntőben jár, akkor a gyarapodást képes előtérbe helyezni, ugyan akkor figyelmeztet arra is, hogy tartózkodni kell mindenféle peres, ügyekkel kapcsolatosan.

3190. georgina84 (válaszként erre: 3148. - Ilcsimama)
2020. aug. 5. 21:14
De jo olvasni ujra teged draga Ilcsimama orulok hogy jo egeszsegnek orvendesz es ujra megosztod velunk a tudasodat tapasztalataidat! A legjobbakat kivanom Neked!
3189. Ilcsimama
2020. aug. 5. 13:41

Arra a kérdésre, hogy aki nem ismeri a saját pontos születési óra-perces idejét a következőket szeretném javasolni nektek. Fontos hogy a születési hely az idő – óra-perc pontos legyen, mert akár már 10 perces idő eltérés is máshová helyezheti magát az ASC –t.


Amennyiben esetleg nem ismered a pontos születési idődet, akkor érdemes a” születési- óra-perces anyakönyvet „a kórházból ahol születtél, megkérni, ez nem azonos a születési anyakönyvvel. E-mailben meg kell küldeni a saját születési helyedet és idődet, (–valamint az anya születési adatait, de + ként még itt az anyának akkori lakhelyét is meg kell adnod, mert akkor az anyakönyvben azokkal az adatokkal kerültek bejegyzésre. )

Kórházaktól függően a szolgáltatásért (KB:1500 - 2000 Ft-ról) csekket fognak küldeni - az általad e-mailben, vagy levélben megadott levelezési címedre-, majd ezt követően, ha beérkezik a feladott összeg (KB, 2 hét múlva), a kórház értesít az átvételről, ez történhet személyesen, vagy akár már az e-mail levélben is, lehet kérni a postai lakcímre való meg küldést.


Viszont, ha végkép nem sikerül megtudnod a születési pontos idődet, akkor, ha esetleg hallottad valamikor a felmenőidtől, rokontól STB, hogy KB, melyik napszakban: (Pl: hajnali órákban, ez már biztosan jelzi, hogy a Napjegyed megegyezik az ASC jegyeddel. Vagy kora reggel, délelőtti órákba, déli órákban, kora délutáni időben, estefelé vagy esetleg késő éjjel, de még hajnal előtt STB,) akkor arra is van lehetőség, hogy az ASC jegyedet megközelítőleg megtudhasd.

Ennek csupán ASC megközelítő értéke lehet, viszont, ha a 30° fokos ASC - jegybe belefér a fokszám, akkor, már ezzel is lehet nagy vonalakban számolni. Pláne ha megnézed, a „NETEN”, hogy a születési idődben, a bolygók mely jegyben haladtak éppen, ugyan is, ez is adhat támpontot arra, hogy megközelítőleg milyen jegyházban álltak akkor a bolygóid.



Akit esetleg érdekel a nem ismert pontos óra - perces születési időre van egy megközelítő leírásom, feltöltöm majd ide a fórumra.


Amennyiben Te megismered a pontos születési időre (óra-percre), készített ” Radix” horoszkópod, akkor arra is van lehetőséged, hogy saját kezedbe vedd a sorsod és az életed irányítását.


Elsősorban azért, mert nem csak az általános Nap-jegyed alapján ismerheted meg a jellemedet, hanem az ASC –jegyed alapján az I. jegy- házat, mely az egyéniséged legfőbb kifejezője és azzal együtt a többi jegy-házak jelentés tartalmait is, valamit a születésedkor felkelő bolygók rád jellemző jelentéseit is.


A Nap és a Hold mellett az ASC jegy uralkodója és az I. házban helyet foglaló születési felkelő bolygó határozza meg a születési uralkodót a személyi bolygót, valamint azt is, hogy a belső „ÉN” miként tud kapcsolatba lépni és alkalmazkodni a külvilághoz.


Ezért az ASC ismerete nagyon fontos lehet a horoszkóp körben, mert például

- az I. házzal szembeni VII. jegy- ház -, jelzi, felénk, hogy miként tudunk együtt működni másokkal. Ez pedig főleg a párkapcsolati kérdésnél, lehet nagyon fontos, mert felfedi előttünk mindazokat a tulajdonságainkat, amelyeket a partnerekben keresünk, akikhez vonzódhatunk, és kihez illünk a legjobban akár a Napjegy vagy az ASC - jegy alapján, ha pedig rendelkezel saját születési képlettel, akkor a többi felkelő bolygó ismeretével a saját kezedbe veheted az éltedben jelentkező problémák megoldásának a lehetőségeit is.


Ezt követően aztán bár mikor, - ha figyelemmel kíséred a körforgás szerinti Tranzit bolygók haladásait- és a bolygók fokszámait, feljegyzed a „Radix” horoszkóp körödnek a külső körén található jegy- házakhoz a (zöld és piros fényszög jelzéseknél), látható válik számodra, hogy a saját „látens” bolygóid milyen jó harmonikus, vagy netán rossz diszharmonikus fényszögeket sugározhatnak feléd.

Ekkor pedig már csak arra kell figyelmet fordítanod, hogy a jókat tedd még jobbá a rosszakat, pedig igyekezz – saját akarattal - a magad javára fordítani.

Te magad is légy a saját életutad ismerője és alakítója!


Tegyél meg mindent azért, hogy az életed a megfelelő mederbe tudd tartani!

Hiszen a saját pontos születési időre elkészített „Radix” horoszkóp alapján pontosan megismerheted az asztrológia alapjait is, ezzel pedig olyan sokoldalú ismeret kerülhet a kezedbe, amelynek segítségével tökéletesen megismerheted saját magad, és másokat is.

Nagyon sok ingyenes program áll már rendelkezésre a netten, amit letöltheted a saját gépedre, amivel el lehet készíteni magát a horoszkóp kört.


A saját „Radix” születési képletedből és az általam „Aki szereti az Asztrológiát” oldalakra feltöltött értelmező jellemzések alapján, ha jobban megismered elsősorban saját magad a bolygók jelentéstartalmát, a saját születési bolygóid ráhatásait, akkor arra is, lesz lehetőséged, hogy mindenkor rá tudj hangolódni a jövőd életútjának az alakulására.

Tedd jobbá az élted, hiszen csak egy kis szorgalom kell hozzá.

3188. Ilcsimama
2020. aug. 5. 12:58

/Alb Antal/ Nyári csend.


Nincsenek hangok, nincs moccanás,

Csend ül körülöttem, semmi más,

Áll minden, mint egy halk sóhajtás,

Mozdulatlanul néz, a föld kopár.


Gőzöl, szinte füstölög a táj,

Délibáb játszik, libegve száll,

Keres egy felhőt, de nem talál,

Megfordítja az eget, fejre áll.


Elhalt minden nincs egy mozdulat,

Csendé lett a múló pillanat,

Villám szakítja fel az eget,

Hoz lanyhuló esőfelleget.


Csordulásra váró lehelet,

Tereli az eső felleget,

Zuhogásra minden készen áll,

Szomjazó föld száraz teste vár.


Zúgó eső cseperegve száll,

Felhősúlyát nem bírja tovább,

Népessé lesz a kiszáradt vidék,

A csend lassan megszűnik, tovább lép.



/Stefan George /Szabó Lőrinc fordításban: Nyári bánat.


Virágos nyár, még gazdag az illatod:

fanyar vetés-szag kél, s te, piciny szulák,

a száraz karfán te nyúlsz itt utánam,

nem kell többé szezám és büszke kert.


Felejtett álom ébredez: a gyerek

a búzaföldek szűz rögein pihen,

körötte munka, meztelen aratók és

apadt korsó és tündöklő kasza.


Álmos darázsraj dongta a tél dalát

s az ő kipirult homlokára a

kalászok gyöngye árny-rácsán keresztül

nagy vér csöppékben hullott a pipacs.


Ami enyém volt, sohase múlik el.

Szomjan, mint akkor, fekszem, a szomjú mezőn,

s ajkam bágyadtan suttogja, de fáraszt

a sok virág, a sok-sok szép virág.



/Váradi W Norbert/ Szálló idő.


Ahogy az óra pörgeti mélabús perceit,

úgy bontja a virág édes illatát,

elillan az idő, leteszi terheit,

s lepergeti színes szirmait a virág!

Bársony szellő ezüst hajunkba kap,

Kezem a kezedben, csak úgy ráncosan,

szívünk is érzi, de a szemünk már látja

a lepergő virágszirmokat!

3187. Ilcsimama
2020. aug. 5. 12:55

Még egy kis asztrológia, a csillagok világából. 2020. Augusztus hó 5.-i napjára.


A Merkúr képviseli az értelem elvét, a gondolkodást és a gondolatok mozgását, vagyis, hogy milyen módokon vagyunk képesek másokkal a gondolat cseréjére. Ez pedig még abban is megnyilvánulhat, hogy a NAP most az Oroszlánban, tüzes jegyben halad.


Általában a Napjegyét mindenki ismeri, minden egyéb jelentésével együtt. A NAP= életerő, a tudatos „ÉN” az „EGÓ”- Önképe. Azt viszont soha sem szabad elfeledni, hogy az EGÓ az a csúf kis manó, mely az eszünk és szívünk közötti híd alatt, lakozik.


Aztán maga az ASC és akár még a „Rejtett ASC-is, nagyon fontos tényező lehet a személyiség megítélésben, ehhez viszont szükséges a pontos születési óra-perc időre is. Aztán még a rejtett Aszcendens is, ebből látható, mert megmutatja az utat a külvilág felé, azt mutatja, ahogy bennünket más miként lát. A rejtett Aszcendens pedig abból tevődik össze, hogy melyik bolygó hol állt melyik jegy- házban, a születés pillanatában.


Mivel pedig a nyugati asztrológiai jegyek is, az ősi civilizációkban kapták a nevüket ezzel együtt az alap/ M/ horoszkóp szerinti (tavaszi napegyenlőséggel kezdődő) Kostól a Halakig tartó elnevezésüket, ezért asztrológiai szempontból igen fontos emberi tulajdonságokat tudunk - már csak a Napjegyek ismeretében is -, a hozzájuk fűződő emberi tulajdonságainkból felfedezni saját magunkról.


Az M/ horoszkóp tükrében Kostól a Halakig, a jegyek a horoszkóp körben egymást pozitív és negatív jelzéssel követik egymást. ( Lásd a kört az adatlapomon). A + jelű jegy általában mindenkinél az alkotó oldalt takarja, míg a – jel inkább az emberi természetnek a sötétebbik oldalát tükrözheti.

A polárisan szemben álló jegyek pedig, mint egy árnyék tulajdonságokat takarhatnak.


Hiszen a Nap-jegy adja az „ÉNT” az „EGÓT” az életerőt, a tudatosságot a lehetőségét annak, hogy az egyéni önkifejezésünk milyen, az ASC jegyháza pedig meg mutathatja, az öntudatosság és az egyéniségünk miként tud alkalmazkodni a kifelé való hatás révén másokhoz. Hiszen ezzel az arcunkkal tudjuk megvédeni a saját Napjegyünket.


A Hindu és az Indiai bölcsek úgy tartják, hogy a jövőjét születésével, mindenki magával hozza. A Nyugati asztrológia szerint is, a „Radix” születési Horoszkópban benne van az egész sors minden, aminek a megismerése által javítani tudjuk az élet minőségünket.

Azzal, hogy a sorsát mindenki akár a saját kezébe is veheti, mindenki maga döntheti el, hogy hogyan tudja javítani az élet minőségét, ezt nevezzük SAJÁT AKARATNAK.

Hiszen vannak, akiket a sors irányítja és vannak olyanok is, akiket sors csak taszigálja jó felé.


A Nyugati horoszkóp, vagyis a születési „Radix” képlet, mindennél nagyobb segítségünkre lehet a legfontosabb feladatok megoldásában, hogy még jobban megismerhessük Önmagunkat. Őszinte tükröt tartva elénk, hogy az által az igazi értékeinket világosan megmutassa, azért, mert megismerhetjük belőle sorsunk fő irányvonalait.

Egyszóval mondva az Öntudatunk erősítésére használható információival, a horoszkóp ismerete, megmutathatja nekünk a jellemünket, a bennünk rejlő értékeket, az elkövethető hibáinkat, rámutat a lehetőségekre, hogy milyen jó útválasztással találhatunk rá az életünk jobbítására.

Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli Őket a sors az életfeladatuk teljesítésének útjára, sajnos vagy nem tudják, vagy nem is, figyelnek rá.

Ők azok, akiknek meg kell élniük, és el kell szenvedni a rosszat, mert csak ez után válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért ismét leszülettek erre a Földi világra.


Ismeretes az asztrológiában, hogy 7 évente egymást váltják a bolygók soros évei, vagyis minden év egy másik bolygó befolyása alá kerül, a bolygók mozgásának hatása a születés jegyben nagy jelentőséggel bír az ember karakterére és sorsára. A soros bolygó mindig az adott év március 21.-tõl a következő év március 20-ig fejti ki ránk legjobban a hatását.


A 2020.-évben a HOLD bolygó hatása alá tartozunk.

A Hold jelenleg (3°56’ halad a Halak jegyben.


Az Uránusz bolygó 2019. 05.12. -én lépett be a Bika-jegybe és mivel ez Uránusz 7 évet egy jegyben halad, így 2026. 04. 24.-ig, tartózkodik a Bika-jegyben. Általában tudható, hogy a bolygók mindig annak a jegyháznak a jellegzetességeit viselik magukon, amelyik jegyházban éppen haladnak. Az Uránuszról tudható, hogy hirtelen és váratlan eseményeket szokott behozni. Mivel jelenleg a Rák-jegyben halad most éppen a Merkúr bolygó is, itt a hold uralkodó hatása kedvező lehet számunkra.


Amennyiben, ha ehhez még azt is hozzá veszem, hogy az előző hónapokban, a Bakban fennálló bolygó állások nem voltak jók számunkra, mert ott 3 bolygó is állt (Szaturnusz Jupiter és a Plútó), talán most már majd oldódik a helyzet az által is, hogy Szaturnusz sorsbolygó már egyszer előre lépett a Vízöntőbe, de még ismét vissza - hátrált a Bak-jegybe. A vízöntőben már inkább az emberséget szeretné támogatni, mivel azonban a Szaturnusz 2020-ban „Retrográd módokon” hátra, majd ismét előre halad, így 2020-ban egy igen ritka jegyváltás is, be fog következni.


Ugyan is decemberben szinte egyszerre fog a JUPITER (2020. 12.19.-én) és a SZATURNUSZ (2020. 12.17.-én), belépni a Vízöntő jegyébe.

Vagyis a Szaturnusz 2020.-ban „R” módokon ide-oda fog cikázni, mert 2020.01.01.-től - 2020.03.22.-ig a Bak – jegyben kezdte az évet, majd március 23.-tól előre lépett a Vízöntőbe, 2020. 06. 29-ig, majd 06. 30.-tól még hátra lép ismét a Bak-jegybe. Majd aztán már ebben a 2.5 évében ciklusában, 2020. december 17.-től már a Vízöntőbe halad majd.

Talán ezért is lehet, hogy a 2020-as év, ilyen izgalmas és nehéz évet hozott ránk, mert ugyan azokat pontokon többször is áthaladt és kinek - kinek, aki érintett e jegy szerinti „Radix” képletben azok bizony még jobban érezhettél e 3 nehéz bolygónak a nem jó hatásai.


Amikor már majd a Jupiter is, átlép 2020. 12. 19.-vel a Vízöntő- jegybe a Szaturnusszal együtt akkor erős akarati tényezők kaphatnak helyet az emberek életében. Mert a Jupiter és a Szaturnusz találkozása a tartós sikereket jelzi. (A tartós dolgokat a Szaturnusz, a sikereket a Jupiter adja)


A Mars energiái szinte mindenkinél általánosságban is, lehetnek építő és romboló jellegűek is, azért, mert a Mars és annak a magasabb rezgésfokán működő Plútó, amennyiben a „Radix” születési horoszkópban a MARS vagy a Plútó diszharmonikus fényszögekkel kapcsolódik más bolygókhoz, akkor nagyobb odafigyelést érdemelhetnek annak jegy- háznak a dolgai, amelyben a Mars éppen érintett lehet. Különösen igaz lehet ez a 6. egészség, betegség házra, de a 8. házra is, mert ott jelenhetnek meg a balesetek és műtétek hatásai is. Különösen az egészségünk védelme és a baleseti veszélyek elkerülésére fordítsunk nagyobb figyelmet.


Aztán a Plútó, aki éppen a Marsnak a magasabb rezgésfokán is, működik, a Bak jegyben halad, itt a Plútó együttállás fényszöge van a Jupiterrel, amely szintén biztató lehetőségeket hozhat be, a betegségek kilábalása terén. Hiszen a Plútói hatások mindig az életünknek azon területeire vannak leginkább hatással ahol egyébként is változásokra, lehet számítani, ahol az átalakulás, valaminek a megváltozása, de egyben a megújulása is, várható, de kemény leckék, elé is, állíthat bennünket.

Minden csillagjegy esetében kicsit más formában, más hangsúllyal jelennek meg ezek az értékek, így természetesen mindenkinél a saját születési „Radix” horoszkópja szerinti hatásokkal lesznek mérhetők az egyéni hatások is, hogy milyen fényszög kapcsolódások lesznek náluk a „Radixban”, valamely időpontban.


Sok szerencsét kívánok, minden Fórumlátogatónak!


Légy összhangban ön magaddal.

- érezd a belső csend világát is.

- A tetteid gyümölcs magától beérik.

-Értékeld az életben a már meglévő jót!

-Tudatosítsd a most pillanatát.

-Soha ne légy egyedül gyűjtsd magad köré a családod a barátaidat, az ismerőseidet, most már lassan megteheted, hogy találkozhass velük is.

-Sokszor bölcsességre van szüksége az embernek.

-Jó, ha időnként figyelsz a belső csendre.

-Az élet valóság, mint a NAP virága.

-Vigyázz! Ne enged a kezedből elfolyni az IDŐT!

-Mennél tudatosabb irányítod az életed, annál tovább élhetsz boldogan.

-Mennél több tudatosságot irányítasz a testedbe, a belső "Énedbe", annál magasabb lesz a jól átgondolt és kisugárzott rezgésszámod.

3186. Ilcsimama (válaszként erre: 3185. - Júliusi)
2020. aug. 4. 15:22
Nagyon sajnálom, hogy elvesztetted a testvéred, de tudod az idő mindent megold, ha az emlékét a szívedben őrzöd, akkor azt Te is Ő is, érzitek.
3185. júliusi (válaszként erre: 3183. - Ilcsimama)
2020. aug. 3. 17:31
Igen, így volt.Sajnos nem laktunk egymáshoz közel, és a korkülömbség is sok volt közöttünk, de ahogy öregedtünk egyre közelebb kerültünk...sajnos már nincs köztünk..Köszönöm szépen.
3184. Ilcsimama
2020. aug. 3. 13:48

Augusztus hó 3-án Hétfőn már O holdtölte van, vagyis Teli-hold időben halad a HOLD a Vízöntő-jegyben.

08. 11.-én Kedden lesz a holdnak a © utolsó negyede, vagyis csökkenő hold állása a Bika –jegyben.

Augusztus 19.-én szerdán a Szűz-jegyben haladva érkezik el a következő ● Új - Hold idejéhez.

A Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat.

Egy teljes holdciklus vagyis – a két ● = újhold között eltelt idő, amely Kb. 29. nap,

ez alatt a Hold egyszer körül járja a Földet, ezt, „Szinódikus” holdhónapnak nevezzük.

A ciklus kezdetén a Hold „konjukcióban”, vagyis együttállásban van Nappal, tehát ugyan abban az állatövjegyben helyezkednek el.


A Nap az Oroszlán-jegybe jár 2020. Július 22-23-tól, egészen Augusztus 22.-ig

Azt tudtad, hogy a Napfény 8.5' perc alatt érkezik el földhöz.


Minden napunk ajándék! Igyekezzünk jól megélni minden napunkat!


Az Ember elment a Bölcshöz:

- Álmot láttam, de sehogy sem tudok rájönni, mi az értelme. Kérlek, segíts rajtam!

- Hallgatlak - bólintott a Bölcs.

- Az utcán mentem, a mi utcánkban, ahol minden nap járok.

Olyan is volt álmomban, mint egyébként; nem volt semmiféle változás rajta,

csak annyi, hogy nagy szürke göröngyökkel volt tele a járda.

Amikor megrúgtam az egyiket, rájöttem, hogy ezek nem göröngyök, hanem kövek.

Egyet zsebre vágtam, hogy megmutassam a Barátomnak, akihez indultam.

Amikor elővettem, kettévált a kezemben. Belül szikrázó, tiszta ragyogású volt.

Azonnal tudtam (bár nem értek hozzá), hogy ez GYÉMÁNT!

Rohantunk az ékszerészhez, de közben telepakoltuk a zsebeinket a csúnya, szürke kövekkel, hátha...

Az ékszerész vágta, csiszolta a kettévált követ, végül fel is mutatta, hadd lássuk mi is, hogy sziporkázik:

"Még soha nem találkoztam ilyen nagy és tiszta gyémánttal" - lelkesedett.

Kipakoltam a sok egyforma szürke kövemet.

Ő bizalmatlanul nézte a sötétlő halmot, majd legyőzve utálkozását, egyet megfogott és vijjogó gépével kettévágta.

Smaragd volt. A következő rubin, utána valami csodaszámba menő ritkaság, és aztán így végig.

Felfoghatatlan kincs feküdt előttem, szikrázott, tündökölt ezerféle színben, a belsejükben rejtőző érték.

Én pedig döbbenetemben felébredtem. De nem tudok szabadulni az álomtól.

Mondd, mit jelenthet?

- A szürke kövek a MINDENNAPJAID, Barátom!

Éppen ideje, hogy felfedezd: valóságos kincsesbánya a mindennapok sokasága.

Dolgozni kell rajtuk, az igaz, de ha jól megmunkálod őket, gazdagabb leszel mindenkinél.

Már reggel vedd kezedbe napodat, hogy megláthasd benne a hűség gyémántját, a bizakodás smaragdját,

a szeretet rubinszínű áldozatosságát...

Mától kezdve soha nem beszélhetsz "szürke hétköznapokról", hiszen LÁTTAD, mi rejlik bennük!


Szeretettel üdvözlök, minden régi és új Fórum látogatót!

3183. Ilcsimama (válaszként erre: 3182. - Júliusi)
2020. aug. 3. 13:45
Drága Aranyos Gabikám! Örülök, hogy jelentkeztél, az viszont bánattal tölt el, hogy nővéred elment közületek, pedig úgy emlékszem, hogy a nehéz időkben vele mindent meg tudtál beszélni. Részvétem neked és a családnak is! Anyukádnak pedig, jó egészséget kívánok, hogy veletek lehessen még nagyon sokáig. Puszika: Ilcsimama
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook