Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akinek pajzsmirigy alulműködése van milyen gyógyszert vitamint és egyebeket szed rá? fórum

Akinek pajzsmirigy alulműködése van milyen gyógyszert vitamint és egyebeket szed rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
44. Zoé5 (válaszként erre: 42. - Channa*)
2015. nov. 25. 20:56
Ezt fogom tenni.Éppen arra gondoltam,hogy elkezdek milgammát vagy neuromultivit kapszulát szedni és iszom a salvus vizet.Hátha valami segít.De ha jobb az omega 3 akkor azt:)Köszi.Egy probát megér!:(
43. Channa* (válaszként erre: 40. - Zoé5)
2015. nov. 25. 20:50
Persze, nem feltétlenül van szervi elváltozása az elején a rossz pm. értékeknek.
42. Channa* (válaszként erre: 39. - Zoé5)
2015. nov. 25. 20:49

De, a stressz sok érdekes dolgot tud produkálni. Én a helyedben vennék omega3-t és szedném, meg egy kis magnéziumot is.

Sokat mozognék, és sokat aludnék.

41. Channa* (válaszként erre: 37. - Kangaroo Island)
2015. nov. 25. 20:48

Köszi!

De nekem nincs problémám;)

Remélem olvassa a fórumindító is:DD

40. Zoé5
2015. nov. 25. 20:37
Attól még lehet,hogy a vérvétel pozitív lesz?
39. Zoé5
2015. nov. 25. 20:37
Nem létezik ilyen.Hogy ilyesmit produkáljon a kissé idegesebb álapot mondjuk...Vagy de?
38. Kangaroo Island (válaszként erre: 37. - Kangaroo Island)
2015. nov. 25. 20:32
Ja nem te, hanem a fórum indító :D
37. Kangaroo Island (válaszként erre: 36. - Channa*)
2015. nov. 25. 20:32
Addig menj el pszichológushoz vagy kineziológushoz vagy sportolni, tényleg! Meglátod jobban leszel
36. Channa* (válaszként erre: 35. - Kangaroo Island)
2015. nov. 25. 20:09
Én is erre gondolok, de a vérvétel eredménye még nagyon érdekelne!
2015. nov. 25. 13:58
Az egesz pszichés szerintem.
34. Zoé5 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2015. nov. 24. 20:32
Köszönöm kérdésed:) Az ultrahang van meg egyenlőre a vérvétel eredményeire még várnom kell.Az ultrahang semmi olyan komolyabbat nem talált amitől lehet a gombócom és a hányingerem:(
33. Channa* (válaszként erre: 32. - Zoé5)
2015. nov. 23. 21:19
Na! Nincs meg az eredmény?
32. Zoé5 (válaszként erre: 31. - Channa*)
2015. nov. 23. 21:00
Rendben!
31. Channa* (válaszként erre: 30. - Zoé5)
2015. nov. 23. 05:55

Akkor írd majd meg a véreredményt!

A hányás nem a gombóctól van, inkább pszichés lesz.

30. Zoé5 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2015. nov. 23. 00:57
Huhh!Köszönöm a felvilágosítást és a részletes beszámolót!:)Az általad említett 3 értéket tényleg kérdezték a bautalon.Holnap reggel/azaz ma már teperek is nézetni.Ultrahang sajnos csak kedden lesz valahogy addig még csak kibírom!Jó lesz már tudni valamit!!!:( Azóta hányok is a gombóctól de lassan már kezdek "hozzászokni":((Még egyszer köszönöm!
2015. nov. 21. 18:13

Hiába írjuk le, hogy milyen gyógyszert szedünk mi, te akkor sem tudsz hozzá jutni, mert vénykötelesek.

Amikor túlműködtem, akkor methotyrint szedtem, naponta 4 db-ot.

Most alulműködök és letroxot szedek 175 mg-t.


Túlműködés tünetei: fogyás, kéz és lábremegés, izgágaság, magas pulzus, fáradékonyság, száraz bőr, kéz és lábdagadás, meleg nem tűrés, stb.

Alulműködés tünetei: hízás, hajhullás, magas pulzus, kéz és lábdagadás, illetve arc felpuffadás, memória problémák, száraz bőr, hideg nem tűrés stb.


Amint látod sok tünet megegyezik, így ezek alapján sem lehet eldönteni, hogy hogyan működünk. Nekem mindkettő volt már, mert túlműködtem, majd kivették a pm-em, ekkortól meg alulműködtem, illetve a túlműködésre kapott gyógyszertől is működtem már alul, akkor iszonyatosan hullott a hajam, de másról nem tudok, mert valószínűleg nem emlékszem rá.....


Tehát, ha vérvétel lesz, akkor néznek TSH-t, ha ennek eredménye referencián kívül van, akkor megnézik az FT3 és FT4 értéket is. Már a TSH-ból is látható, hogy milyen a működés, de a három érték egyértelműen megmutatja. Ha az értékeid nem jók, akkor kapsz gyógyszert!

A túlműködésnél alacsony a TSH és magas az FT4 és FT3. Az alulműködésnél Magas a TSH és alacsony a másik két érték.


A gombóc érzés lehet ettől, főleg ha van is ott valami, de ettől még nem biztos, hogy a működéseddel gond van, így felesleges a gyógyszerek után érdeklődnöd, ugyan is ha a göb okoz ilyen problémát, akkor vagy megműtenek, vagy jódizotópos kezelést kapsz, és majd csak ezután gyógyszert, ha kell. Sajnos ki kell várnod a vizsgálatokat, mert biztos kezelést csak ezek ismeretében lehet alkalmazni, mert ellenkező esetben a hormonrendszerbe való turkálás, sokkal komolyabb dolgokat fog produkálni.

Tehát, nyugi!

28. forrest2010 (válaszként erre: 25. - Zoé5)
2015. nov. 21. 05:09
nem lehet ? h kevés folyadékot iszol ? én fiatalon keveset ittam , szerintem / így utólag gondolva talán az lehetett a baj /
27. Zoé5 (válaszként erre: 26. - Kangaroo Island)
2015. nov. 20. 23:15
Hát... nem tudom.Majd kiderűl remélem hamar:)Köszönöm mindenkinek.
26. Kangaroo Island (válaszként erre: 24. - Zoé5)
2015. nov. 20. 22:38
Egyebkent lehet hogy ez pszichés dolog, nekem is volt ilyen, féltem elaludni mert fulladtam, eljarok jogazni, sportolni és sokkal jobban vagyok, már nem fulladok. Próbáld ki!
25. Zoé5 (válaszként erre: 23. - Kangaroo Island)
2015. nov. 20. 22:36
A hízással nekem is gondom van.Alig eszem valamit 1 nap már csont soványnak kellene lennem és ducinak mondanám magam:( Lassú az emésztésem.Meg nem tudom köze lehet-e hozzá de nagyon sokat fáj a fejem is... Mostanában meg párosult hozzá idegeskedés is.Lehet,hogy emiatt jött ki.
24. Zoé5 (válaszként erre: 21. - Kangaroo Island)
2015. nov. 20. 22:32
Remélem! Az a baj ezzel,hogy a sok 1-2 napból sok nap lesz mire az ember eljut odáig,hogy feláll a diagnózis és elkezdik kezelni és annak is idő kell.Nem várhat az ember a kezelés megkezdésétől számítva azonnal javulást.:(( Ez a bánatom.
2015. nov. 20. 22:29
A tulműködésnek altalaban fogy az ember, alulmukodesnel meg hízik, nekem allitolag alulmukodesem van, évek óta nem szedek semmit, l-thyroxint szedtem ameddig meg nem született a kislányom, azóta rendben vannak az értékeim és nem hiztam meg, odafigyelek mit eszem és hogy mozogjak eleget, szerintem a magan endo doki nálam túlbuzgó volt, mert határon belul voltak az értékeim és mindig elsőre teherbe estem, az inzulinommal is elvileg gondok vannak, gyakorlatilag nem szedek arra se gyógyszert évek óta...az a véleményem, hogy sok maganrendelo betegnek állít be és nem is vagy az.
22. Zoé5 (válaszként erre: 20. - Nyuszmó84)
2015. nov. 20. 22:28
Persze, gondolom.Átérzem de tudni csak az tudja aki tapasztalja.Tudom,hogy ez csak olyan "szokásos duma" de értetted a lényegét.Köszönöm igyekszem:)
21. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Zoé5)
2015. nov. 20. 22:24
A tsh, ft4-3 nem sok ido, nekem par nap az eredmény tb finanszírozva
20. nyuszmó84 (válaszként erre: 19. - Zoé5)
2015. nov. 20. 22:11

Örülök, ha tudtam kicsit segíteni.


Köszönöm a jó kívánságot.


(Elárulom, hogy ha van vmi amit gyűlölök hallani az a "ne görcsölj" rá kifejezés. Sajnos ez nem olyan egyszerű, amikor az ember benne van a helyzetben.)


Sok sikert neked is! Jobbulást kívánok! :-)

19. Zoé5
2015. nov. 20. 22:07
Endokrinológus.Nah megint tanultam valamit!Köszönöm a választ és egy nagy kalappal a babához! És... NE GÖRCSŐLJ rajta!mert az is sokat számít.
18. nyuszmó84 (válaszként erre: 16. - Zoé5)
2015. nov. 20. 22:03

Nekem nincs gombócérzet.

Mi a párommal kisbabát szeretnénk, de nem akar összejönni jó ideje. Nekem a nődoki javasolta, hogy nézessem meg a pajzsmirigyemet és a cukor érzékenységet. Ha gond van akkor általában ez a kettő együtt jár.


Nemrég voltam az endo dokinál.

Kérdezgetett sok mindent. A pajzsmirigy rendellenesség tüneteit kérdezte, hogy tapasztaltam-e pl.: haj- és bőrzsírosodást, hajhullast, túlzottan előfordulnak-e pattanásaim, renszeres-e a mensim, fáradékonyság, sok alvásigény, indokolatlan hangulat ingadozás, izzadékonysag van-e.

Én nem vagyok egy nádszál alkat. Meg ugye babát tervezünk. Gondolom ezek is meghatározták, hogy mit kérdez a doki.

17. Zoé5
2015. nov. 20. 21:58
látom neked nincs.Akkor mi a tüneted?
16. Zoé5 (válaszként erre: 13. - Nyuszmó84)
2015. nov. 20. 21:57
Neked mik a tüneteid?Gombócérzés a torkodban a garatnál az van?
2015. nov. 20. 21:56
Sok sikert a probléma feltárásához és kezeléséhez! 🍀
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook