Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akinek pajzsmirigy alulműködése van milyen gyógyszert vitamint és egyebeket szed rá? fórum

Akinek pajzsmirigy alulműködése van milyen gyógyszert vitamint és egyebeket szed rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
14. nyuszmó84 (válaszként erre: 12. - Nyuszmó84)
2015. nov. 20. 21:55

Mondjuk nekem nincs ilyen gombóc érzet a torkomban, ami ennyire megnehezíti a mindennapjaidat. Gondolom neked nem mondaná az endokrinológus, hogy várjál egy hónapot. Az endo dokihoz háziorvos tud beutalót adni, ha esetleg elmennél szakrendelésre.

A háziorvos is kiírhat pm vérvételt. Csak lehet nem annyira ért a kezeléshez, ha gond van.

13. nyuszmó84 (válaszként erre: 11. - Zoé5)
2015. nov. 20. 21:51

Úhh elég durva tüneteid vannak.

Igen sajnos laikusként nem igazán tudja eldönteni az ember, hogy mi is baj. Találgatni meg nem érdemes.


Hajtani kell a dokikat, hogy minél előbb kiderüljön mi a problémád.

12. nyuszmó84 (válaszként erre: 10. - Zoé5)
2015. nov. 20. 21:47

Sajnos ilyen a magyar egészségügy. :-(


Attól függetlenül fontos a kivizsgálás és hogy pontosan kiderüljön alul vagy túlműködés áll a háttérben. Mint ahogy előttem írta egy kedves hozzászóló mindkét esetben más a kezelés.


Én is megyek majd pajzsmirigy vérvételre és ultrahangra. De előtte az endokrinológus orvos 1 hónap jódmentes étkezést írt elő. Így most várnom kell. A doki csak tudja, hogy mit hogyan érdemes vizsgálni.

11. Zoé5 (válaszként erre: 8. - Nyuszmó84)
2015. nov. 20. 21:43
Gégészeten voltam meg háziorvosnál.Vártam vele nem mentem azonnal amúgy sem vagyok egy orvoshoz járós épp ezért csak felbosszant még jobban.De mostmár elviselhetetlen.Mintha megakadt volna egy kisebb labda a torkomban.Utánnaolvastam a neten de nem tudom eldönteni mert hasonlóak a tünetek is.Rosszúl alszom és érzem magam emiatt már nagyon.Idegesít és enni inni és lélegezni is nehezemre esik:(
10. Zoé5
2015. nov. 20. 21:39
Voltam már meg gégészeten hétfőn megyek röntgenre meg vérvételre és ultrahangra.Azt mondták a hangszálak meg vannak vastagodva és egy kis göböt tapintottak.Ennyire jutottam napok alatt.Ultrahangra is magam megyek el mert januárra lett volna időpont.Vicc.
2015. nov. 20. 21:39

nos.. azért nagyon fontos mert ellenkezőleg kezelendő az alul és a túlműködés.


Anyumnak alulműködés van. ő Euthyrox-ot kap rá

de neki pl jód kell amíg a túlműködésre meg ha jól tudom az tilos.

8. nyuszmó84 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2015. nov. 20. 21:37
Vannak tüneteid, amiből azt gondolod, hogy baj van a pajzsmirigyed működésével?
7. Sirga (válaszként erre: 2. - Zoé5)
2015. nov. 20. 21:36
Azért annyira nem hosszú idő, míg elkészül a laboreredmény, hogy ne bírd ki addig! Menj el a háziorvoshoz - lehet, hogy egész más bajod van!
2015. nov. 20. 21:35
Ettől már nem hiszem,hogy lehet rosszabb csillagocska de köszi.
2015. nov. 20. 21:33
Szia,ez igy nagyon veszelyes,ne vegyel be gyogyszert,amig pontosan nem tudod mennyi a tsh erteked,es nem beszeltel orvossal.
2015. nov. 20. 21:33
Köszi tudom de addig is...Nem olvastad figyelmesen a kérdésem második felét spann:)
3. spann (válaszként erre: 2. - Zoé5)
2015. nov. 20. 21:26

Ezt nem neked kell eldönteni, hanem belgyógyász szakorvosnak.


Amit felír, azt szedj rá.

2015. nov. 20. 21:23
Igazából nem tudom eldönteni,hogy alulműködésemvagy túlműködésem van-e.Tudom,hogy kell hozzá egy kivizsgálás meg TSH szint mérés.De mind idő...idő...idő... Addig is megoldást keresek amitől egy picit jobb lehet mert úgy érzem álmomban addig megfulladok amíg az orvosok majd kiderítik,hogy mi van.
2015. nov. 20. 21:21
Akinek pajzsmirigy alulműködése van milyen gyógyszert vitamint és egyebeket szed rá?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook