Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akinek gyökérkezeltek fogat, minden esetben sikeres volt? fórum

Akinek gyökérkezeltek fogat, minden esetben sikeres volt? (beszélgetős fórum)


1 2
26. makrai.lilla (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2009. szept. 21. 20:29

jaj tudom most majd mindenki irja hogy mennyi hibát vétek:))) ez van bocsika,de nagyon nagyon sietek mindig. ez van,miér6t kell ezt folyton megjegyezni?



de nincs baj, megszoktam.

bár semmi köze a témához.-

2009. szept. 21. 19:15
Mármint az illető által írt tartalomban...
24. d4464aaf8a (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2009. szept. 21. 19:15

Én viszont a kitűnő helyesírásommal sem kritizálok Senkit azért, mert rossz helyesíró...


Nekem is van hibám, sőt Mindenkinek, és nekem sem esne jól, ha azt hozná fel Valaki...

Így én sem teszem... A lényeg benne van...

2009. szept. 21. 18:29

nekem nyáron volt egy gyökérkezelésem, utána sokáig fájt, de a röntgen szerint minden rendben volt - most mehetek vissza mert megint fáj...

holnap remélhetőleg kiderül miért.

22. 9f8e6b2378 (válaszként erre: 16. - 9f8e6b2378)
2009. szept. 21. 18:24
hát,nem volt kellemes olyan mélyen turkált hogy talán az agyamban is össze kuszált 1-2szálat:(
21. mothertiger (válaszként erre: 4. - Marissza)
2009. szept. 21. 11:20

Elviselhető, de körültekintően kell hozzá orvost választani.

Nálam jobban szerintem senki sem félt a fogorvostól. Jól választottam dokit, helyrehozta a fogaimat. Mára már minden félelem nélkül megyek hozzá, amikor csak szükséges!


Egy fogam lett gyökérkezelve, háromszor is. Kellemetlen, de még egy kisebb fejfájás is rosszabb nála!

20. andi6020 (válaszként erre: 18. - D4464aaf8a)
2009. szept. 21. 11:14
Én a hehyesírási, és fogalmazási hibákra gondoltam, és nem az orvosi részét nem értettem :-)
2009. szept. 21. 10:07

Sziasztok!

Olyannyira sikeres, hogy azóta már egy 4-es porcelánhíd fityeg rajta. Sajnos a gyökérkezelt fog elhal, de teljesen. Lassanként kopni és töredezni kezd,aztán idővel ezt kellett korrigálni a hiddal.

18. d4464aaf8a (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2009. szept. 21. 10:04
Én értem, amit Lilla ír, mert ilyen nekem is volt, hogy a fogorvos annyira mélyen leszúrta a tűt, és éppen akkor Corsodillal akarta átmosnia a gyökeret, hogy hangot adtam a fájdalmamnak, mert csípte, és marta a Corsodil, ahová leszúrta a tűt, véletlenül mélyebben...
2009. szept. 21. 09:30

Nem!


2,5-3 éve gyökérkezeltek (gyökértömés is volt) kettő fogamat. Aztán 2007 Karácsonya előtt fel kellett keresnem egy másik fogorvost (mert az előző elég szépen elbánt velem), megröntgenezte a fogsoromat és ki kellett cserélni mind a kettő gyökértömést!

2009. szept. 21. 07:56
Nem!Nekem eddig 2t gyökér kezeltek.Az egyiket már megkellet műteni(a legelső,felsőt),A másodikkal(felső 4-es) meg ma megyek,mert már hetek óta megint fel van puffadva az arcom.
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Makrai.lilla)
2009. szept. 20. 21:35
Már bocsánat, de alig érteni amit írsz, annyi hiba van benne.
2009. szept. 20. 19:43
ja anyám 52 éves max 2 foga hiábyzik jó mi, én meg 26 és alul ....elég sok
13. makrai.lilla (válaszként erre: 11. - 319cd6978b)
2009. szept. 20. 19:41

igaz,tud fájni,meg ciszta is szokott képzödni amikor ki kell huzni minden esetben,,


a gyökércsucs is be tud gyulladni az is tud fájni ( nekem már ez fáj ) mivel nincs benne ideg.


elég ha egy milliméterrel lejjeb megy a tűvel, nekem legutobb amikor piucolta igy sértette meg véletlen,2 napig hozzá nem lehetett érni,lement a gyökérhártyáig.

12. makrai.lilla (válaszként erre: 6. - D4464aaf8a)
2009. szept. 20. 19:40
ezzel teljesen egyetértek én napi 3 szor Min.mosom,mégis szar,
2009. szept. 20. 19:39
Nekem nincs de több ismerősömnek is, köztük anyukámnak is teljesen elhalt a gyökérkezelt foga és pár év múlva eltört. Lehet rá utána pólolni de nincs rá garnacia hogy nem e törik le azzal együtt is egy újabb darab. Persze van akinek semmi nincs vele. Meg olyat is hallottam már hyog állítólag kigyökérkezelték és mégis fájt. Aminek ugye nincs értelme.
10. makrai.lilla (válaszként erre: 6. - D4464aaf8a)
2009. szept. 20. 19:39
az más ám ha ez miatt szedték ki... ahol elhalt fog van,pl nekem is 15 éve agyontömött szar,ott valszeg nemlesz sikeres, vagy lassabb.
9. makrai.lilla (válaszként erre: 4. - Marissza)
2009. szept. 20. 19:37

hát nekem már 2 szer ki kellett huzni , vmiért nem sikerülnek.most megint egy kérdéséses juli ota szarakszanak,és jó orvos...


annyira nagy a gyökeres stb vmi nem ok. de amugy van egy bnöm aki fogorvos és megmondta, a gyökérkezelés sötétben tapogatózés,annyi mindennek klappolni kell kiszedi e mindegyik ideget,megtalálja e mindegyik csatornát,nem maradt e benne baci,leér e a gyökértömés,falálló e stb....nah ha itt egy vmi nemjó , nem sikeres.

2009. szept. 20. 19:36
Két gyökérkezelt fogam van(rágófog).Az egyiknél semmit nem éreztem,több mint 10 éve megvan, semmi gond vele.A másiknál érzéstelenítéssel is fájt a kezelés, nem is tudták rendesen kiszedni az idegeket,mert az egyik csatorna görbe.Hidegre,időjárásváltozásra kicsit érzékeny.
2009. szept. 20. 19:32

Nem feltétlen lesz minden esetben tökéletes! Van amelyiket hiába gyökérkezelik, utána is fájni fog, csak nem lüktetően...

Vmelyik fognak vannak olyan csatornái is, amik már annyira elhaltak, h becsontosodtak, azokat pl nem is tudják gyökérkezelni...

Vagy anyira girbe-gurba vékonyka a gyökércsatorna h csak hosszadalmasan és fájdalmasan tudják megcsinálni h végre leérjenek az aljára...

DE ezek mind szélsőséges esetek, ne félj, nem lesz baj! Jobb előbb megcsináltatni, mint később... ez tapasztalat!

2009. szept. 20. 19:31

Nem, nekem a felső fogsorban az összes fogamból kiszedték az ideget, mert krónikus arcüreggyulladásom van, és egy fog immár két éve nyitva van, mert akárhányszor bezárja a fogorvos, aki szájsebész is, annyiszor feltelik gennyel, és állandóan fel kell szórni...


Aztán gyógyszerkombinációt is kaptam, az aerob(??) bacira, ami zárt környezetben aktiválja magát, de azóta sem siekrült bezárni a fogam...


Aztán mivel az egész felső fogsor ragasztott korona, már elkezdték az utolsótól egyenként levágni a koronát, és eltávolítani az éppen utolsó fogam...


Már ott tartok, hogy ami nyitva van, az a felső - középső négy metszőfog mellett van eggyel, ez a jobboldal, és ott az az utolsó fogam...


Hátsó nagyörlők már nincsenek, csak a kisörlők...


De nálunk genetikailag öröklődik a fogvesztés, mert ismerek olyan 48 éves Valakit, akinek az összes eredeti foga megvan...

És ezt egy fogorovos is megerősítette, hogy sokat számít a genetikai öröklött hajlam...

2009. szept. 20. 19:28
A gyökérkezelés sikeres volt minden esetben,viszont egy idő után ketté törtek,így már két fogam hiányzik emiatt.A gyökérkezelt fogak egy idő után letörnek,úgyhogy előbb-utóbb mindenképp pótolni kell.
2009. szept. 20. 19:25

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy mennyire fájdalmas a kezelés? Nekem is gyökérkezelni kéne, de kicsit be vagyok parázva tőle... :(

3. makrai.lilla (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2009. szept. 20. 19:24

nekem is ez van élassan 3 hpnapja szarakszunk,már rég kihuzattam volna de ez már látszana és nemlesz fogam csak 1 db jobb oldalt...



neked ki lett huzva ?

2009. szept. 20. 19:23
Szia! Nálam nem minden esetben. Volt, hogy utána is fájt a fogam.
2009. szept. 20. 19:21
Akinek gyökérkezeltek fogat, minden esetben sikeres volt? föleg nagy rágófogra gondolok ...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook