Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik nem szeretnének szülni fórum

Akik nem szeretnének szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
357. d5ef6da91d (válaszként erre: 353. - 4e1fcae85e)
2011. júl. 5. 09:46
Mélységesen egyetértek minden szavaddal.
356. csgybzs (válaszként erre: 340. - Bnedora)
2011. júl. 5. 09:44
És mi lesz, ha a gyerekem 1000 km-re fog élni, vagy éppen egy olyan párja lesz, aki nem fogja tolerálni, hogy nonstop 24-ben velem foglalkozzon. Elvárhatom én ezt egyáltalán? Az ember nem ápolót szül, hanem gyereket. El kell fogadni, hogy a gyerek nem azért van, hogy minket szolgáljon.
355. d5ef6da91d (válaszként erre: 351. - Jozsi.38)
2011. júl. 5. 09:44
Micsoda? :-)
354. d5ef6da91d (válaszként erre: 348. - Ae55128da6)
2011. júl. 5. 09:43

Tulajdonképpen mi mindig úgy éreztük, hogy mi ketten vagyunk kerek egész. Sőt, mondok egy merészet: mi a házasságkötésünk előtt megbeszéltük, hogy a másik személye miatt házasodunk és nem várunk el a másiktól egy utódot.

Értsd: a gyerek léte vagy nemléte nem lehet indok a kapcsolatunk megromlására. És mindketten így gondoltuk ezt.


Közben eleddig nem született gyerekünk. De nem rosszabb ettől kettőnk kapcsolata vagy betöltendő űrt sem érzünk.

2011. júl. 5. 09:43

Érdekes gondolatokat olvasok itt...:)

A világ legnagyobb és leggonoszabb érzelmi zsarolásának tartom, ha egy szülő bármilyen szinten is elvárná, hogy öregkorára, magatehetetlenségében a gyereke ápolja, ágytálazza, vagy bármi...

Vannak gyerekeim, de nem hogy nem várnék el ilyet, de a leghatározottabban, testem minden porcikájával tiltakoznék ellene, hogy engem ápolgassanak.

NEM AZ A DOLGUK. A saját életüket éljék, hiszen ezért születtek. És nem ezen múlik a szeretetük.

Ezért vannak az öregekkel foglalkozó intézmények.


Egyébként - aki ebben a vitában bárminemű indulatot is belehoz, az csupán azt jelenti, hogy nem biztos a saját álláspontjában, és ettől ingerült...


Ha valaki akar gyereket, és szül, úgy legyen boldog.

Aki nem, és nem szül, az pedig úgy.


Ami viszont egészségtelen:

- ha valaki élete értelmének tekinti a gyerekét;

- ha valaki meg van róla győződve, hogy CSAK ROSSZ dolgokkal járhat az anyaság.


Szerintem mindkét gondolkodásmód gázos.


Szép napot Mindenkinek.:)

2011. júl. 5. 09:43
De 20 évesen abba se lehet biztos valaki, hogy gyerekkel teljes lesz az élete. Van egy ismerősöm, van 2 gyereke, de néha menekül otthonról, csak ne keljen hazamennie, mert milyen jó felnőtt emberek társaságába lenni. Ettől persze még szereti a gyerekeit, de így is hiányzik neki valami az életéből ...
351. jozsi.38 (válaszként erre: 349. - D5ef6da91d)
2011. júl. 5. 09:41
na ez pl. egy jó érv :)
350. d5ef6da91d (válaszként erre: 347. - Bnedora)
2011. júl. 5. 09:40
Azt gondolom, erről mindenkinek magának kell gondoskodnia.
349. d5ef6da91d (válaszként erre: 346. - D8e82b94f7)
2011. júl. 5. 09:39

Nem bántottál meg.


Az életem rendben van, köszönöm. Rendben is lesz. És én ráérek a "seggem mereszteni a gép előtt" egész délelőtt, ahogy kedvesen megjegyezted, mert a ház körüli dolgokat már elintézte más, aki ezért fizetést kap.


Soha nem fogom megérteni, miért nem lehet kulturáltan beszélgetni egy témáról és más eltérő véleménye okán nekiesni egy másik embernek... Aki anya, legyen az. Aki nem, az nem, csak ne várjuk már el egy olyan embertől, aki ide is írt már, hogy nem szereti a gyerekeket, idehazudja, hogy de, szereti, csak azért, hogy ne idegesítsen másokat.


Speciel engem nem izgatott fel jobban a te szülésed híre, mint mondjuk a topicindító véleménye, hogy ő meg soha nem szülne.

348. ae55128da6 (válaszként erre: 342. - D5ef6da91d)
2011. júl. 5. 09:39
Köszönöm a választ.Tényleg érdekel a véleményed. Ezek amiket felsoroltál hidd el az én házasságomban is meg van.Velünk igen is történtek olyan dolgok amire az ember nem gondol -szóval nem lehetett tudni előre.Nálunk történt elég komoly baleset és egymás mellett vagyunk így is.Azt értem hogy az érzéseitekkel tisztában voltatok már fiatalon és tudtátok egymás mellett akartok megöregedni de azt hogy gyerek nélkül teljes vagy sem az életetek az csak idő közben derül ki szerintem. Nem?
347. bnedora (válaszként erre: 328. - D5ef6da91d)
2011. júl. 5. 09:36
Én folytatnám a mondatodat: amennyiben lesz miből fizetnem.
346. d8e82b94f7 (válaszként erre: 344. - D5ef6da91d)
2011. júl. 5. 09:35
most hogy így mondod nem mindegy.amugy sem sértődötten elvonultam,csak mivel én hamarosan pár hét és anyuka leszek vannak dolgaim a ház körül nem érek rá egész nap a seggem mereszteni a gép elött.....bocsika.meg amugy sincs kedvem veszekedni ez nem az én fórumom ti tárgyaljatok csak nyugodtan....én megyek a kismamások közé ahova "való vagyok" sajnálom ha megbántottalak ne haragudj nem az volt a célom.mondom sok sikert az élethez.
2011. júl. 5. 09:32
Szerintem fiatalon senki se arra gondol mi lesz vele öregen, az se aki gyereket vállal, és az se aki nem. Nagybátyámnak nincs gyereke, de tudom, hogy ha kell én is, és unokatestvérem is gondoskodni fogunk róla, nem kötelességből, hanem önzetlen szeretetből. Nem csak egy saját gyerek tud így szeretni.
344. d5ef6da91d (válaszként erre: 339. - D8e82b94f7)
2011. júl. 5. 09:30

A véleményem írtam le, légyszíves tolerálni, nem pedig sértődötten elvonulni.


Aki pedig az öregkorával összefüggésben szül gyereket, azt én megvetem: nem legitim indok gyereket rabszolgának szülni, ingyen ápolónőnek, mert az nem a gyerek érdeke.


Egyébként: miért, de komolyan, miért kell azon agonizálni, hogy másnak milyen az élete vagy mit bán meg? Nem mindegy?

343. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 340. - Bnedora)
2011. júl. 5. 09:28
Gondolom Te!Mert én biztos segitenék annak ellenére,hogy van gyereke....
342. d5ef6da91d (válaszként erre: 338. - Ae55128da6)
2011. júl. 5. 09:28

Engedd meg, hogy válaszoljak, mert én lassan 40 évesen, teljes, kerek életet élek hosszú és boldog házasságomban. Ráadásul huszonévesen házasodtunk össze és nincs gyerekünk.


Nem azért nincs, mert majd de jó lesz 40 évesen. Ugyanakkor pontosan tudtam, hogy itt fogunk tartani 40 évesen, mint ahol most tartunk. Tudom, hogy ha csak egy baleset nem történik, mi egymás támaszai maradunk örökre. Nem, nincs olyan, hogy sosem lehet tudni, mert ezt lehet. mi is tudtuk.

Azt is, hogy akár gyerekkel, akár anélkül, de mi teljes életet élünk majd, egymással, örökké.


Nem a szerelem miatt, hanem a minket összeláncoló elhatározások, célok, barátság, tisztelet és vonzalom miatt. Ebben nem tényező a gyerek léte vagy nem léte.

2011. júl. 5. 09:27
Én azért vállaltam gyereket mert úgy éreztem valami hiányzik nem teljes az életem-nem tévedtem a gyerekek hiányoztak nekem.Másnak akinek meg nincsen lehet úgy teljes az élete,hogy nincsen nekem nem volt az.
340. bnedora (válaszként erre: 297. - Csgybzs)
2011. júl. 5. 09:26
Mint az korábban is írtam, a 4 testvér közül az egyik nővérem volt úgy, mint te. Egyszerűen nem szerette a gyerekeket, és nem is lett neki. Bár néha biztosan örült volna, ha mégis született volna neki, de így alakult. Most egyedül van, segítséget az én fiamtól és férjemtől kér, és ez most van. Mi lesz, ha leesik a lábáról? És itt nem nagy dologra, csak éppen egy lábtörésre, valamilyen oknál fogva 1-2 hetes kórházi kezelésre gondolok. Ki fog neki enni és tiszta ruhát adni?
339. d8e82b94f7 (válaszként erre: 334. - D5ef6da91d)
2011. júl. 5. 09:25
jolvan biztos neked van igazad.ne haragudj de letojom h gondolod.én így gondolom te ugy.nem áll módomban veszekedni senkivel.semmi bajom a nem gyerekesekkel sem ha nem minősitik a babákat.majd talán öreg korukra bánni fogják h nem lett gyerekük vagy nem ki tudja.sok sikert az élethez.sziasztok
338. ae55128da6 (válaszként erre: 336. - Csgybzs)
2011. júl. 5. 09:24
Ezzel semmi gond sőt ha valaki nem szereti a gyerekeket-mert van ilyen is akkor inkább ne szüljön.Nem azt mondtam hogy én tudom csak nem értem azt hogy 40 évesen teljes életet él valaki gyerek nélkül és azt mondja na ezért nem vállaltam.Ezt honnan tudta húszon évesen előre hogy így lesz?
2011. júl. 5. 09:20
A gyerekekkel nincs alapjában probléma, hiszen egyik se születik rossznak. A hisztik se rosszaságból fakadnak, hanem mert egy kicsi nem tudja elmondani mi a baja, nyűgös, fáradt, fáj valamije stb. Csak az a baj, hogy a környezetembe lévő szülök (és ezzel nem akarok általánosítani, csak arra a 3-4 szülőre gondolok) nem tudnak mit kezdeni a saját gyerekükkel. És nap mint nap ezt látom, nem csak a boltban. Engem elrettent amikor egy 2 éves a főnök. Ettől még nem gondolom úgy, hogy minden gyerekes házban ez lenne a helyzet.
336. csgybzs (válaszként erre: 333. - Ae55128da6)
2011. júl. 5. 09:17
Engem nem érdekel, ki miért nem vállal gyereket. Én azért nem, mert nem szeretem őket. Ez ilyen egyszerű. Egyébként meg, akkor sem tudhatod, hogy milyen lesz az életed 40 évesen, ha van gyereked... Lehet, hogy sokkal rosszabb....
335. d5ef6da91d (válaszként erre: 333. - Ae55128da6)
2011. júl. 5. 09:17
Te akarattal nem érted? Most komolyan.
334. d5ef6da91d (válaszként erre: 330. - D8e82b94f7)
2011. júl. 5. 09:16

Ez ugyanaz, mint az egyébként nem a topichoz tartozó, ahhoz érdemben hozzászólni nem tudó, de itt tömegében megjelenő nickek véleménye, akik szerint:

-az élet értelme meg van tagadva és és borzasztóóóó!

-ki fog ápolni, úúúúúristen!

-nyomorúság mindenki élete gyerek nélkül

-üres önigazolás minden, fúj

-gyerek nélkül nem érted, hogy neked magányos és rossz életed van?! Ha nem, akkor is.


Ugyanaz. Egyik sem igaz, de nettó ugyanaz.

333. ae55128da6 (válaszként erre: 329. - Csgybzs)
2011. júl. 5. 09:14
És akkor azért ne vállaljon egy nő gyereket?Nem tudhatod előre hogy 40 évesen milyen kapcsolatban ,és milyen életed lesz.
2011. júl. 5. 09:13
Mondjuk azt is csinálhatnám,hogy berakom őket valami otthonba..én meg élném az életem!Aztán nyitnék egy fórumot itt leirnám a sztorimat és én lennék a legszivtelenebb ember a világon...
331. bnedora (válaszként erre: 280. - Tavasz007)
2011. júl. 5. 09:13
Nem bántásként, de ha ilyen szavakat használsz, akkor valóban jobb is nem szülsz egy hasonló gyermeket.
330. d8e82b94f7 (válaszként erre: 325. - Csgybzs)
2011. júl. 5. 09:12
én elhiszem és nekünk sincs azzal semmi bajunk hogy valaki úgy érzi magát jól,hogy nincs gyereke.nekünk a gyerekes élet a teljes nektek pedig a másik.itt nem veled van a baj hanem aki nem tudja magát helyesen kifejezni és oltári nagy hülyeségeket ír a gyerekekről...meg elkanyarodnak a topis anyuka meg a kevésbé topis nem anyukához....na hát ez végülis nevetséges kicsit...de szabad országban élünk így szabad véleményt alkotni is meg szabad akarattal rendelkező egyének vagyunk szwal semmi baj azzal h nem szeretnél gyereket te így vagy boldog okés.te legalább nem minősited a gyerekeket mint ahogy itt sokan mások....
329. csgybzs (válaszként erre: 324. - Ae55128da6)
2011. júl. 5. 09:12
ny.ani előző válasza a válasz a hsz-edre....
328. d5ef6da91d (válaszként erre: 326. - Bnedora)
2011. júl. 5. 09:11
Speciel engem az, akit megfizetek és az nem amatőr lesz, hanem hozzáértő, papírokkal.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook